Єдиний державний реєстр судових рішень
ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
К-22861/07
Вищий адміністративний суд України в складі колегії суддів:
головуючого Ланченко Л.В.
суддів Нечитайла О.М.
Пилипчук Н.Г.
Сергейчука О.А.
Рибченка А.О.
Сторони не повідомлялись.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу
Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому
на постанову Господарського суду Хмельницької області від 08.05.2007 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.11.2007
у справі № 16/176-НА
за позовом Відкритого акціонерного товариства Енергопостачальна компанія «Хмельницькобленерго»
до Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому
про скасування податкового повідомлення-рішення, -
ВСТАНОВИВ:
Постановою Господарського суду Хмельницької області від 08.05.2007, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.11.2007, позов ВАТ Енергопостачальна компанія «Хмельницькобленерго»задоволено. Визнано протиправним та скасовано рішення ДПІ у м.Хмельницькому від 21.08.2006 №0005882303/0/3622 в частині застосування штрафної санкції на суму 19045 грн.
У справі відкрито касаційне провадження за касаційною скаргою відповідача, у якій ставиться питання про скасування рішення суду першої та апеляційної інстанції та прийняття нового рішення про відмову в позові, з підстав неправильного застосування норм матеріального права, зокрема, положень ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».
Перевіривши у попередньому судовому засіданні повноту встановлення обставин справи та правильність їх юридичної оцінки в судових рішеннях в межах доводів касаційної скарги, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга задоволенню не підлягає, виходячи з такого.
Відповідачем проведено планову виїзну перевірку ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго»з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за період з 01.04.2005 по 31.03.2006, за результатами якої складено акт №3689/23-4/22767506 від 16.08.2006.
За висновками акта перевірки позивачем порушено п.9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у зв’язку з незабезпеченням Полонським РЕМ щоденного другу фіскальних звітних чеків по РРО за період з 01.04.2005 по 01.04.2006; та п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»у зв’язку проведенням Волочиським РЕМ розрахунків за розподілену електроенергію за готівкові кошти через касу підприємства без використання РРО в сумі 3809 грн.
На підставі акта перевірки прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за порушення п.п.1, 9 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», відповідно до п.п.1, 4 ст.17 цього Закону, в розмірі 19385 грн.
Відповідно до ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, згідно п.1 цієї статті проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок. Статтею 17 цього Закону передбачена відповідальність суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за порушення вимог цього Закону, у вигляді фінансових санкцій, зокрема, відповідно до п.1 - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Суд першої інстанції, з висновками якого погодився суд апеляційної інстанції, задовольняючи позов, виходив з того, що матеріалами справи підтверджено, що при проведенні розрахунків за спожиту електроенергію готівковими коштами через касу Волочиського РЕМ ВАТ ЕК «Хмельницькобленерго»використовувався реєстратор розрахункових операцій, не переведений у фіскальний режим роботи, і, вказаним в акті перевірки споживачам, видавались нефіскальні чеки, копії яких наявні в матеріалах справи, а також підтверджується прибутковими касовими ордерами №496 від 30.08.2005 на суму 3200 грн., №497 від 30.08.2005 на суму 109 грн., №563 від 30.09.2005 на суму 500 грн.
З огляду на викладене правильними є висновки судів попередніх інстанцій про відсутність у відповідача правових підстав для застосування до позивача штрафних санкцій на підставі п.1 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки відповідальність за застосування при здійсненні розрахункових операцій непереведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій передбачена п.2 ст.17 цього Закону.
Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що касаційну скаргу слід відхилити, оскільки рішення суду першої та апеляційної інстанцій постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права, правова оцінка обставинам у справі дана вірно, підстав для його скасування з мотивів викладених в касаційній скарзі немає.
Керуючись ст. ст. 220, 220-1, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
УХВАЛИВ:
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у м.Хмельницькому відхилити, а постанову Господарського суду Хмельницької області від 08.05.2007 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 15.11.2007 залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу з моменту проголошення і може бути оскаржена до Верховного Суду України за винятковими обставинами протягом одного місяця з дня відкриття таких обставин.
Головуючий Л.В.Ланченко
Судді О.М.Нечитайло
Н.Г.Пилипчук
О.А.Сергейчук
А.О.Рибченко
Суддя Л.В. Ланченко