Рішення № 96360010, 16.04.2021, Кіровоградський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2021
Номер справи
340/1651/20
Номер документу
96360010
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2021 року м. Кропивницький Справа №340/1651/20

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Момонт Г.М., розглянув у порядку спрощеного провадження (письмового провадження) в м. Кропивницькому адміністративну справу

за позовом: ОСОБА_1 , АДРЕСА_1 ,

до відповідача: Головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області, м. Кропивницький, вул. Соборна, 7а

про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії.

ОСОБА_1 звернувся з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про:

- визнання протиправним та скасування рішення відділу з питань перерахунків пенсій №1 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградської області №935040153176 від 01.04.2020 року про відмову в перерахунку пенсії ОСОБА_1 у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівникам прокуратури;

- зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХП (у редакції, що діяла на момент призначення пенсії), в розмірі 90 відсотків від суми місячної заробітної плати, зазначеної у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-115вих.20 від 24 березня 2020 року починаючи з 1 січня 2020 року без обмеження її максимального розміру та виплатити заборгованість, що виникне на день такого перерахунку з урахуванням раніше проведених виплат.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугу років відповідно до ст.501 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі 90% від суми заробітної плати, з якої сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування. Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» від 30.08.2017 р. №657 затверджено нові схеми посадових окладів працівникам органів прокуратури та 06.09.2017 р. внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури». Позивач вказав, що 30.03.2020 р. звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із заявою щодо проведення перерахунку раніше призначеної пенсії відповідно до ч.1 ст.501 Закону України «Про прокуратуру» у розмірі і відсотках місячної відповідно до ч.13 п.501 Закону України «Про прокуратуру» від суми місячної заробітної плати, розмір якої визначено у довідці прокуратури Кіровоградської області №18-115 вих 20 від 24.03.2020 р. Рішенням відділу з питань перерахунку пенсій №1 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №935040153176 від 01.04.2020 р. відмовило у проведенні перерахунку з мотивів, що перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, які є підставою для перерахунку пенсії за вислугу років, після 13 грудня 2019 року, тобто після ухвалення рішення Конституційного Суду України №7-р(ІІ)2019. Позивач вважає дії посадових осі відділу з питань перерахунків пенсій №1 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, у вигляді відмови у проведенні перерахунку призначеної раніше пенсії незаконними і такими, що порушують його гарантовані конституційні соціальні права на пенсійне забезпечення.

Відповідачем подано відзив на позовну заяву відповідно до якого позовні вимоги не визнає і вважає їх безпідставними (а.с.27-28). Відповідач зазначає, що право на перерахунок пенсії виникає для осіб за зверненнями, що надходять з 13 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019 року. Тобто має бути проведений у відповідності до норм постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 р. №1155, яка набрала чинності з 01.01.2020 р., тоді як позивач просить зробити перерахунок пенсії на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури №657. Відповідач вважає, що позивач не має права на перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру», згідно з довідкою про заробітну плату від 12.03.2020 р. №18-62вих20 (розмір заробітної плати визначено на 06.07.2017 р. згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №657), оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13 грудня 2019 року, які є підставою для перерахунку. На думку відповідача, вимога про проведення перерахунку пенсії та її виплати без обмеження максимальним розміром протирічить абз.6 ч.15 ст.86 Закону України «Про прокуратуру».

Ухвалою судді Кіровоградського окружного адміністративного суду від 01.06.2020 р. відкрито провадження у справі та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) (а.с.24).

16.06.2020 р. проведено перше судове засідання та розпочато розгляд справи по суті (а.с.197).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 19.06.2020 р. зупинено провадження у справі №340/1651/20 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії до набрання чинності рішенням Верховного Суду у зразковій справі №560/2120/20, провадження №Пз/9901/9/20 (а.с.198).

Ухвалою Кіровоградського окружного адміністративного суду від 16.04.2021 р. поновлено провадження у справі №340/1651/20 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду в Кіровоградській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії (а.с.203).

Інші процесуальні дії у справі не вчинялися.

Дослідивши подані позивачем та відповідачем документи і матеріали, з`ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, адміністративний суд,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 перебуває на обліку у Головному управлінні Пенсійного фонду України в Кіровоградській області та отримує пенсію за вислугою років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» (а.с.17).

24.03.2020 р. прокуратурою Кіровоградської області видано позивачу довідку №18-115 вих.-20 про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії (а.с.16). Зазначена довідка видана відповідно до рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 р. №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури», за нормами чинними на 06.09.2017 р.

30.03.2020 р. позивач звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області із заявою про перерахунок пенсії, до якої додав довідку прокуратури Кіровоградської області №18-115 вих.-20 від 24.03.2020 р.

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Кіровоградській області прийнято рішення №935040153176 від 01.04.2020 р. про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років на підставі заяви від 30.03.2020 та довідки про заробітну плату від 24.03.2020 №18-115 вих 20 (а.с.15). Зазначене рішення мотивоване тим, що право на перерахунок пенсії виникає для осіб за зверненнями, що надходять починаючи з 13 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019 року. Отже, призначені працівникам прокуратури пенсії переховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам після 13 грудня 2019 року. Також вказано, що пунктом 7 постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 р. №1115, яка набрала чинності з 01.01.2020 р., якою затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур та встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру».

Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та Законами України.

Статтею 46 Конституції України визначено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.

До 15.07.2015 р. особливості пенсійного забезпечення прокурорів визначалися статтею 501 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 р. №1789-ХІІ (далі за текстом - Закон №1789).

Згідно з ч.1 ст.501 Закону №1789, у редакції чинній на час виходу позивача на пенсію, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Відповідно до ч.12 ст.501 Закону №1789, у редакції чинній на час виходу позивача на пенсію, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Частиною17 ст.501 Закону №1789, у редакції чинній на час виходу позивача на пенсію, визначено, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

До статті 501 Закону №1789 вносилися зміни Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 р. №3668-VI, внаслідок яких наведена вище частина сімнадцята статті 501 Закону 1789 з 01.10.2011 р. стала вісімнадцятою, тобто відбулася зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.

14.10.2014 р. прийнято новий Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ, який набрав чинності з 15.07.2015 р. (далі за текстом - Закон №1697).

Правове регулювання питання пенсійного забезпечення працівників органів прокуратури закріплено у статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697.

Частина 20 статті 86 Закону №1697, у редакції, чинній на час прийняття цього Закону, визначала, що призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

Отже, первинна редакція частини 20 статті 86 Закону №1697 та частина 17 (з 01.10.2011 р. - 18) статті 501 Закону №1789 містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Розділ XII «Прикінцеві положення» Закону №1697 щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у тому числі стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15 липня 2015 року. Водночас з 15.07.2015 р. втратив чинність Закон №1789 (крім пункту 8 частини 1 статті 15, частини 4 статті 16, абзацу 1 частини 2 статті 462, статті 47, частини 1 статті 49, частини 5 статті 50, частин 3, 4, 6 та 11 статті 501, частини 3 статті 512, статті 53 щодо класних чинів).

01 січня 2015 року набрав чинності Закон України від 28 грудня 2014 року №76-VIII «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (далі за текстом - Закон №76), яким, з-поміж іншого, внесено такі зміни: частину 18 статті 501 Закону України «Про прокуратуру» №1789 (діяла до 15.07.2015 р.) викладено в такій редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України»; частину 20 статті 86 Закону України від 14.10.2014 р. «Про прокуратуру» №1697 (набрала чинності 15.07.2015) викладено у такій редакції: « 20. Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».

Таким чином, починаючи з 1 січня 2015 року в Україні жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України «Про прокуратуру» та законодавцем делеговано повноваження щодо встановлення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінету Міністрів України.

Кабінет Міністрів України упродовж 2015 - 2019 років не визначив умов та порядку перерахунку пенсій працівникам прокуратури.

Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-р(ІІ)/2019 визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним) положення частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII від 14.10.2014 р. зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Положення частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Конституційний Суд України встановив такий порядок виконання цього рішення: частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: « 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.152 Конституції України закони та інші акти за рішенням Конституційного Суду України визнаються неконституційними повністю чи в окремій частині, якщо вони не відповідають Конституції України або якщо була порушена встановлена Конституцією України процедура їх розгляду, ухвалення або набрання ними чинності.

Закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Така ж норма передбачена у статті 91 Закону України «Про Конституційний Суд України».

Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» від 30.08.2017 р. №657, чинною з 06.09.2017 р., якою зокрема внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31.05.2012 р. №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» та затверджено нові схеми посадових окладів працівників органів прокуратури.

З огляду на викладене, з 06.09.2017 р. зросли розміри посадових окладів, надбавок та інших складових заробітної плати, що включалися у заробіток для обчислення пенсії на підставі Закону №1789.

Суд враховує, що прокуратура Кіровоградської області, на виконання рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-р(ІІ)/2019, з метою перерахунку пенсії позивача у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, видала йому довідку №18-115 вих.-20 від 24.03.2020 року про заробітну плату за відповідною (прирівняною) посадою, яку він займав на день звільнення, за нормами, чинними на 06.09.2017 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 р. «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» (а.с.13)

Однак, відповідач відмовився провести перерахунок пенсії, з огляду на те, що право на перерахунок пенсії виникає для осіб за зверненнями, що надходять, починаючи з 13.12.2019 р. та у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам після 13.12.2019 р., а відповідно до п.7 постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 р. №1155 зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру» (а.с.15).

Суд вважає підстави для відмови у перерахунку пенсії позивача необґрунтованими, оскільки з дня набрання чинності постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» від 30.08.2017 р. №657 (з 06.09.2017 р.), внаслідок якої змінилася (збільшилася) заробітна плата працівників, які проходять службу в органах прокуратури, у розумінні ч.20 ст.86 Закону №1697 виник юридичний факт, з настанням якого пов`язується право позивача на перерахунок розміру його пенсії. При цьому, з огляду на рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-р(ІІ)/2019, яким установлено порядок застосування ч.20 ст.86 Закону №1697, позивач набув право на перерахунок його пенсії.

Окрім того, доводи відповідача про те, що після набрання чинності рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 р. №7-(ІІ)/2019 (після 13.12.2019 р.) нормативно-правового акту про підвищення заробітної плати працівникам органів прокуратури не ухвалено, а тому відсутні підстави для перерахунку пенсії, є помилковими та не доводять правомірності прийнятого ним рішення, оскільки чинна з 13.12.2019 р. норма ч.20 ст.86 Закону №1697 визначає умови перерахунку пенсії за вислугу років підвищення заробітної плати прокурорським працівникам.

Стосовно посилання відповідача на постанову Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 р. №1155 (далі за текстом - Постанова №1155) суд зазначає, що цією постановою затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур згідно з додатками 1 - 3, у зв`язку з прийняттям Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо першочергових заходів із реформи органів прокуратури» від 19.09.2019 р. №113-IX.

Пунктом 6 Постанови №1155 установлено, що для прокурорів, умови оплати праці яких затверджені цією постановою, не застосовуються умови оплати праці працівників органів прокуратури, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури».

Пунктом 7 Постанови №1155 визначено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру».

Оскільки позивач звернувся за перерахунком пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам саме на умовах, визначених постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури» від 31.05.2012 р. №505, зі змінами, внесеними постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» від 30.08.2017 р. №657, тому норми Постанови №1155 до спірних правовідносин не застосовуються.

На підставі викладеного, суд дійшов висновку, що позивач має право на перерахунок пенсії з 13.12.2019 р. відповідно до статті 86 Закону №1697 на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області №18-62 вих.-20 від 12.03.2020 р.

З огляду на те, що дана справа, є типовою, суд відповідно до ч.3 ст.291 КАС України застосовує правові висновки Верховного Суду, викладені у рішенні за результатами розгляду зразкової справи №560/2120/20 (провадження №Пз/9901/9/20).

Зважаючи на викладене, суд дійшов висновку, що рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №935040153176 від 01.04.2020 р. про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років на підставі заяви від 30.03.2020 та довідки про заробітну плату від 24.03.2020 №18-115 вих 20 винесено необґрунтовано та непропорційно, а тому підлягає визнанню протиправним та скасуванню.

Зважаючи на висновки про протиправність рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №935040153176 від 01.04.2020 р., яким позивачу відмовлено у перерахунку пенсії, підлягає задоволенню позовна вимога у частині зобов`язання Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. №1697-VII на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області №18-115 вих.-20 від 24.03.2020 р., починаючи із 13.12.2019 р., з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

Разом з тим, позовні вимоги щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок раніше призначеної пенсії за вислугою років у розмірі 90 відсотків від суми заробітної плати, без обмеження граничного розміру пенсії, є передчасними та задоволенню не підлягають, оскільки під час прийняття оскаржуваного рішення відповідачем не вирішувалося питання визначення відсоткового розміру пенсії позивача, а також відсутній спір щодо обмеження пенсії позивача максимальним розміром, установленим абзацом 6 частини 15 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 р. №1697-VII. Суд зазначає, що у порядку адміністративного судочинства підлягають захисту лише порушені, не визнані або оспорювані права. Суд не може під час прийняття рішення вирішувати питання щодо правовідносин, які можливо будуть мати місце в майбутньому, а на даний час права позивача в цій частині не порушені.

Згідно з ч.ч.1, 3 ст.139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

Відповідно до п.10 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. №3674-VI позивач звільнений від сплати судового збору (а.с.22). Доказів понесення інших судових витрат позивачем до суду не надано.

Відповідачем також не надано суду доказів понесення судових витрат, які б підлягали розподілу за ст.139 КАС України.

Керуючись ст.ст.132, 139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області №935040153176 від 01 квітня 2020 року про відмову в перерахунку пенсії за вислугу років на підставі заяви від 30.03.2020 та довідки про заробітну плату від 24.03.2020 №18-115 вих 20.

3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (м. Кропивницький, вул. Соборна, 7 А, код ЄДРПОУ 20632802) з 13 грудня 2019 року здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII на підставі довідки прокуратури Кіровоградської області №18-115 вих.-20 від 24 березня 2020 року, з урахуванням раніше виплачених сум.

4. У задоволенні інших позовних вимог відмовити.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня його проголошення.

Дата складання повного рішення суду - 16 квітня 2021 року.

Суддя Кіровоградського

окружного адміністративного суду Г.М. Момонт