
ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про заміну сторони виконавчого провадження
19 квітня 2021 року ЛуцькСправа № 140/732/19 Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого-судді Волдінер Ф.А.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву Головного управління ДФС у Волинській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Верба-ВВ» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення,
ВСТАНОВИВ:
Головне управління ДФС у Волинській області (далі – заявник, ГУ ДФС у Волинській області) звернулось до суду із заявою про заміну сторони виконавчого провадження в порядку статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), в якій просить суд замінити боржника з «Головного управління ДФС у Волинській області» на «Головне управління ДПС у Волинській області» у виконавчому провадженні щодо виконання рішення Волинського окружного адміністративного суду від 03 липня 2019 року у справі № 140/732/19.
Заяву обґрунтовано тим, що функції і повноваження ДФС з реалізації державної податкової політики, державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та державної митної політики, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування законодавства з питань державної митної справи передані ДПС та Держмитслужбі відповідно. Таким чином, ГУ ДПС у Волинській області є правонаступником у справі № 140/732/19.
В судове засідання особи, які беруть участь у справі, не прибули, хоча належним чином були повідомлені про дату, час і місце розгляду справи.
Частиною другою статті 379 КАС України встановлено, що неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Як передбачено частиною четвертою статті 229 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх учасників справи або якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності учасників справи (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Враховуючи вищевикладене, судовий розгляд заяви про заміну сторони виконавчого провадження здійснювався у відсутності осіб, які були належним чином повідомлені, без фіксування судового засідання звукозаписувальним технічним засобом, в письмовому провадженні, на підставі наявних у суду матеріалів справи.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що заява ГУ ДФС у Волинській області не підлягає до задоволення з огляду на таке.
Судом встановлено наступні фактичні обставини.
Рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03 липня 2019 року у справі № 140/732/19 позов задоволено повністю: визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДФС у Волинській області від 04 лютого 2019 року №0001071401 та стягнуто за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління ДФС у Волинській області на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Верба-ВВ» судові витрати у розмірі 18961,22 грн.
На виконання вказаного рішення суду в частині стягнення судових витрат 17 березня 2021 року видано виконавчий лист № 6247/2021.
Частиною першою статті 1 Закону України «Про виконавче провадження» встановлено, що виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження і примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) (далі - рішення) - сукупність дій визначених у цьому Законі органів і осіб, що спрямовані на примусове виконання рішень і проводяться на підставах, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією України, цим Законом, іншими законами та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону, а також рішеннями, які відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 3 Закону України «Про виконавче провадження» підлягають примусовому виконанню рішення на підставі виконавчих листів та наказів, що видаються судами у передбачених законом випадках на підставі судових рішень, рішень третейського суду, рішень міжнародного комерційного арбітражу, рішень іноземних судів та на інших підставах, визначених законом або міжнародним договором України;.
Приписами частини першої статті 14 Закону України «Про виконавче провадження» визначено, що учасниками виконавчого провадження є виконавець, сторони, представники сторін, прокурор, експерт, спеціаліст, перекладач, суб`єкт оціночної діяльності - суб`єкт господарювання, особи, права інтелектуальної власності яких порушені, - за виконавчими документами про конфіскацію та знищення майна на підставі статей 176, 177 і 229 Кримінального кодексу України, статті 51-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Згідно частини п`ятої статті 15 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї із сторін виконавець за заявою сторони, а також заінтересована особа мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, є обов`язковими тією мірою, якою вони були б обов`язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Відповідно до положень статті 379 КАС України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Відповідно до частини першої статті 287 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду з позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
З наведених правових норм вбачається, що обов`язковою умовою заміни сторони виконавчого провадження є наявність відкритого в порядку визначеному Законом України «Про виконавче провадження» виконавчого провадження, як завершальної стадії судового провадження і примусового виконання судових рішень.
Водночас заявником не надано суду жодних доказів відкритого виконавчого провадження по примусовому виконанню рішенням Волинського окружного адміністративного суду від 03 липня 2019 року у справі № 140/732/19, що унеможливлює заміну сторони виконавчого провадження в порядку статті 379 КАС України, а відтак відсутні юридичні підстави для задоволення заяви ГУ ДФС у Волинській області.
Враховуючи наведене, керуючись статтями 229, 248, 379 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
УХВАЛИВ:
Відмовити в задоволенні заяви ГУ ДФС у Волинській області про заміну сторони виконавчого провадження в адміністративній справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Верба-ВВ» до Головного управління ДФС у Волинській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя Ф.А. Волдінер