Постанова № 96353971, 16.04.2021, Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Дата ухвалення
16.04.2021
Номер справи
723/1567/21
Номер документу
96353971
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Сторожинецький районний суд Чернівецької області

Справа № 723/1567/21

Провадження № 3/723/2225/21

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2021 року м.Сторожинець

Суддя Сторожинецького районного суду Чернівецької області Дедик Н.П., за участю прокурора Андріївської Г.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , працюючого верстатником ДП «Сторожинецький лісгосп», ідентифікаційний номер НОМЕР_1 , раніше до адміністративної відповідальності не притягувався, за ч.1 ст.172-6 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_2 , будучи депутатом Красноїльської селищної ради 7 скликання та суб`єктом, на якого поширюється дія підпункту «б» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», всупереч вимогам ч.1 ст.45 цього закону, несвоєчасно, без поважних причин 23.03.2021 року подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.

ОСОБА_2 в суді підтвердив, що дійсно подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік несвоєчасно, а саме 23.03.2021 року. Про необхідність подачі декларації та встановлені строки для подачі декларації був обізнаний, ключ ЕЦП отримав та мав можливість подати декларацію вчасно однак цього не зробив.

Прокурор вважає доведеною наявність в діях ОСОБА_2 складу адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, яке останній вчинив у формі недбалості. Тому ОСОБА_2 слід притягнути до адміністративної відповідальності, із накладенням мінімального стягнення, передбаченого санкцією статті.

Заслухавши пояснення ОСОБА_2 , думку прокурора, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що в діях ОСОБА_2 наявний склад адміінстративного правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Вина ОСОБА_2 підтверджується його поясненнями, наданими в суді, а також письмовими доказами, наявними в матеріалах справи:

- протоколом про адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією від 31.03.2021 року №80;

- копією рішення І сесії VII скликання Красноїльської селищної ради №01-10/16 року від 22.12.2016 року «Про підсумки виборів селищного голови, депутатів Красноїльської селищної ради і визнання їх повноважень», відповідно до якого ОСОБА_2 був обраний депутатом Красноїльської селищної ради, що також підтверджується довідкою, виданою Красноїльською селищною радою 16.03.2021 року за №324;

- довідками, виданими Красноїльською селищною радою 16.03.2021 року за №№325, 326, відповідно до яких в селищній раді на балансі є 5 комп`ютерів з доступом до мережі «Інтернет» та ОСОБА_2 не звертався до селищної ради щодо неможливості подання декларацій за 2016-2020 роки;

- письмовими поясненнями голови Красноїльської селищної ради ОСОБА_3 , який, закрема, пояснив, що ОСОБА_2 мав електронний ключ та був обізнаний про необхідність подачі декларації та встановлені строки для подачі декларації;

- інформацією із сайту “https//declarations.com.ua/, з якої вбачається, що депутат Красноїльської селищної ради ОСОБА_2 подав щорічну декларацію за 2019 рік 23.03.2021 року.

Відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктами, на яких поширюється дія цього закону є народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.

Згідно з ч.1 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2, пункті 5 частини першої статті 3 цього Закону, зобов`язані щорічно до 1 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (далі - декларація), за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством.

Відповідно до підпункту 1 пункту 5 розділу II Порядку формування, ведення та оприлюднення (надання) інформації Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого Рішенням Національного агентства з питань запобігання корупції №3 від 10.06.2016, зареєстроване в Міністерстві юстиції України від 15.07.2016 за №959/29089, щорічна декларація суб`єкта декларування подається у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

17 березня 2020 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким серед іншого, внесено зміни до Закону України «Про запобігання корупції», та у 2020 році продовжено до 1 червня термін подання щорічних декларацій та декларацій після звільнення.

Таким чином, ОСОБА_2 зобов`язаний був подати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування (щорічна, за 2019 рік) до 00:00 год. 01.06.2020 року.

Так, за диспозицією ч.1 ст.172-6 КУпАП адміністративна відповідальність наступає за несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 щорічну декларацію за 2019 рік подав 23.03.2021 року, тобто несвоєчасно і поважних причин несвоєчасної подачі декларації в ході розгляду справи не встановлено.

Враховуючи наведене, вважаю, що в діях ОСОБА_2 є склад правопорушення, передбачений ч.1 ст.172-6 КУпАП, в зв`язку з чим за скоєне він повинен нести адміністративну відповідальність.

При накладенні стягнення, суд враховує характер вчиненого правопорушення, наслідки його вчинення, ступінь вини порушника, його особу та майновий стан.

Керуючись ст.ст.3, 45 Закону України «Про запобігання корупції», ч.1 ст.172-6, ст.ст. 283, 284 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі п`ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п`ятдесят) грн. Стягувач: Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України (58005, м.Чернівці, вул. Небесної Сотні, 2г).

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 454 грн., перерахувавши вказану суму стягувачу Державній судовій адміністрації (01601, м.Київ, вул. Липська, 18/5) отримувач коштів ГУК у м. Києві/м.Київ/22030106, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106, код ЄДРПОУ 37993783.

Постанова може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду через Сторожинецький районний суд Чернівецької області протягом 10 днів з дня її винесення.

СУДДЯ: