Рішення № 96335703, 16.04.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.04.2021
Номер справи
420/3644/21
Номер документу
96335703
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/3644/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 квітня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Свиди Л.І.

розглянувши в порядку письмового провадження справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправними та скасування рішень, зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До суду звернувся ОСОБА_1 з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №2265 від 11.03.2020 року про відмову позивачу у перерахунку пенсії, зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (в первинній редакції), починаючи з 13 грудня 2019 року на підставі довідки прокуратури Одеської області від 04 березня 2020 року №445 виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, без обмеження максимального розміру пенсії з урахуванням раніше виплачених сум, визнання частково протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 24.12.2020 року №951050829229 про перерахунок пенсії позивача в частині призначення пенсії у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, в частині обмеження пенсії у розмірі, що не перевищує 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність,а також в частині дати початку перерахунку пенсії - з 1 жовтня 2020 року та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (в первинній редакції), починаючи з 01 лютого 2020 року виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, без обмеження максимального розміру пенсії на підставі довідки Одеської обласної прокуратури від 03 грудня 2020 року №445 з урахуванням раніше виплачених сум, зобов`язання відповідача здійснювати подальший перерахунок пенсії позивачу у зв`язку із підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок на підставі поданих документів (довідок) про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії.

За цією позовною заявою відкрито спрощене позовне провадження у відповідності до ст. 12 КАС України та наданий відповідачу строк для подання до суду відзиву на цю заяву, позивачу - відповіді на відзив.

Позов обґрунтований позивачем тим, що на підставі рішення Конституційного Суду від 13.12.2019 року № 7-р(ІІ)/2019 Прокуратурою Одеської області 04.03.2020 року йому видано довідку №445 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій згідно постанови Кабінету Міністрів України №657 від 30.08.2017 року. Проте, відповідачем протиправно відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку пенсії за цією довідкою, оскільки відповідно до п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 року №1155 зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру». Крім того, на підстав довідки Одеської обласної прокуратури від 03 грудня 2020 року №445 позивачу протиправно здійснено перерахунок його пенсії із розрахунку 60% від суми місячної заробітної плати та обмежено місячний розмір пенсії 10 прожитковими мінімумами для осіб, що втратили працездатність, тобто 17690 грн. Позивач не погодився з такими рішеннями Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, а тому звернувся до суду з цим позовом.

З відзиву на позовну заяву вбачається, що відповідач позов не визнає, зазначає, що рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року № 7-р (ІІ)/2019 положення частини 20 статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційними). Постановою Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» №1155 від 11.12.2019 року, затверджено схеми окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокурорів та прирівняних до них прокурорів. При цьому, пунктом 7 цієї постанови встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією Постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені відповідно до Закону України «Про прокуратуру». На момент звернення позивача до Головного управління, перерахунок пенсії працівникам прокуратури здійснюється на підставі Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VII (з наступними змінами), та застосовується Закон України від 24.12.2015 року №911-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» та від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів». Підстави здійснення перерахунку пенсії позивачу за вислугою років відповідно до Закону №1697, згідно з довідкою про заробітну плату №445 від 04.03.2020 виданої Прокуратурою Одеської області (розмір заробітної плати визначено на 06.09.2017 згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 13.08.2017 №657) - відсутні, оскільки відповідно до рішення Конституційного суду України від 13.12.2019 №7-р(Ш/2019 зміни у ст. 86 Закону №1697 не внесені. Крім того, Головне управління вважає, що вимоги щодо здійснення перерахунку пенсії у розмірі 90% від суми місячної заробітної плати та без обмеження її максимальним розміром та здійснення подальшого перерахунку пенсії є необґрунтованими та передчасними. Щодо позовної вимоги про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління від 24.12.2020 №951050829229 про перерахунок пенсії в частині призначення пенсії у розмірі 60% від сум місячної заробітної плати, до якої включаються вся види оплати праці, в частині обмеження пенсії в розмірі, що не перевищує 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність, а також в частині дати початку перерахунку пенсії з 01.10.2020 та зобов`язання Головного управління здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону №91697 (в первинній редакції), починаючи з 01.02.2020 виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, без обмеження максимального розміру пенсії на підставі довідки Одеської обласної прокуратури від 03.12.2020 №445 з урахуванням раніше виплачених сум відповідач зазначає, що на момент звернення позивача до Головного управління, перерахунок пенсії працівникам прокуратури здійснюється на підставі Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 №1697-VП (з наступними змінами), та застосовується Закон України від 24.12.2015 №911 -VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів» та від 06.12.2016 №1774-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів». Оскільки таке перевищення стало результатом перерахунку в період дії загальної норми ч. 1 ст. 2 Закону №3668-VІ, то до регулювання спірних правовідносин слід застосовувати положення вказаної статті, яка встановлює обмеження пенсії 10 прожитковими мінімумами, установленими для осіб, які втратили працездатність. Аналогічних висновків дійшов Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду у постановах від 24.06.2020 по справі №580/234/19; від 05.11.2020 по справі №440/2423/19. Таким чином, перерахунок пенсії позивачу здійснено із розрахунку 60% від суми місячної заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.

ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та з 22.07.2011 року у відповідності до вимог ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-XII отримує пенсію за вислугу років в розмірі 90 % від її середньомісячної заробітної плати.

Прокуратурою Одеської області 04 березня 2020 року видано ОСОБА_1 довідку №445 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, в якій зазначено, що відповідно до Рішення Конституційного суду від 13.12.2019 року № 7-р (ІІ)/2019 року та Постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» розмір заробітної плати (грошового забезпечення), за нормами чинними на 06.09.2017 року за відповідною (прирівняною) посадою начальник управління становить: посадовий оклад 7930 грн., надбавка за класний чин (старший радник юстиції) 2400 грн., надбавка за вислугу років 25 % 1982,50 грн., інші щомісячні надбавки, доплати (ОВЗ) 70 % 8618,75 грн., премія 60 % 12558,75 грн., матеріальні допомоги (для оздоровлення та для вирішення соціально - побутових питань) (1/12) 2790,83 грн., 2790,83 грн., усього 39071,66 грн. (аркуш справи 17).

З відповіді на заяву позивача щодо перерахунку його пенсії Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області повідомило позивача листом №10992-10873/С-02/8-1500/20 від 19.11.2020 року про те, що Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення ч. 20 ст. 86 Закону №1697-VII визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення ч. 20 ст. 86 Закону №1697-VІІ зі змінами, якими передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначається Кабінетом Міністрів України. Положення ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення. Водночас установлено такий порядок виконання цього Рішення. Водночас установлено такий порядок виконання цього Рішення: ч. 20 ст. 86 Закону №1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього рішення; частина 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 року №1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку із підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Право на перерахунок пенсії виникає для осіб за зверненнями, що надходять починаючи з 13 грудня 2019 року, для яких момент виникнення права на перерахунок пенсії настав не раніше 13 грудня 2019 року. Отже, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам після 13 грудня 2019 року. Постановою Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 року №1155, затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур. При цьому, п. 7 цієї постанови встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру». Враховуючи вищезазначене, права на перерахунок пенсії за вислугу років відповідно до Закону України «Про прокуратуру» згідно з довідкою про заробітну плату від 04.03.2020 року №445 (розмір заробітної плати визначено на 06.09.2017 року згідно з постановою КМУ від 30.08.2020 року №657), позивач не має, оскільки перерахунок пенсії проводиться у разі зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури після 13 грудня 2019 року, які є підставою для перерахунків пенсії за вислугу років. На підставі зазначених підставах рішенням від 11.03.2020 року №2265 позивачу відмовлено в перерахунку пенсії за заявою від 05.03.2020 року (аркуш справи 19).

Так, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області за результатами розгляду заяви позивача від 05.03.2020 року №2265 прийнято рішення №2265 від 11.03.2020 року про відмову в перерахунку пенсії (аркуш справи 20).

З рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №2265 від 11.03.2020 року вбачається, що пунктом 8 розділу ІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» від 03.10.2017 року №2148-VIІІ установлено, що норми ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» щодо пенсійного забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Відповідно до п. 3 ст. 86 Закону №1697-VIІ розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд пере зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі. Відповідно до п. 20 ст. 86 Закону №1697-VIІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. На даний час виконання рішення Конституційного суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 зміни у ст. 86 Закону №1697-VIІ не внесені, тому підстави для перерахунку пенсії відсутні.

Також, Одеською обласною прокуратурою 03 грудня 2020 року видано ОСОБА_1 довідку №445 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, в якій зазначено, що відповідно до Рішення Конституційного суду від 13.12.2019 року № 7-р (ІІ)/2019 року та ст. ст. 81, 86 Закону України «Про прокуратуру» та у зв`язку із початком роботи Одеської обласної прокуратури (наказ Генерального прокурора від 08.09.2020 №414) розмір заробітної плати (грошового забезпечення), за нормами чинними на 11.09.2020 року за відповідною (прирівняною) посадою начальник управління становить: посадовий оклад 46538 грн., надбавка за вислугу років 25 % 11634,50 грн., матеріальні допомоги (для оздоровлення та для вирішення соціально - побутових питань) (1/12) 4847,70 грн., 4847,70 грн., усього 67867,90 грн. (аркуш справи 22).

18 грудня 2020 року позивач звернувся із заявою щодо перерахунку пенсії на підставі довідки Одеської обласної прокуратури від 03 грудня 2020 року №445 (аркуш справи 24).

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області листом №12625-12430/С-02/8-1500/20 від 30.12.2020 року повідомило позивача, що згідно із ч. 2 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» пенсія призначається в розмірі 60% від сум місячної заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування у розмірі пенсії яка не перевищує 10 прожиткових мінімумів, для осіб, які втратили працездатність. За заявою від 18.12.2020 року та долученою довідкою від 03.12.2020 року №442 розмір пенсії становить 40720,75 грн. (67867,92 грн. *60%), але відповідно до п. 13-2 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Враховуючи вищезазначене, розмір пенсійної виплати на 01.10.2020 року становив 17120 грн., з 01.12.2020 року становить 17690 грн. суму доплати за період з 01.10.2020 року по 31.12.2020 року у розмірі 24706,32 нараховано на січень 2021 року (аркуш справи 26).

Що стосується рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №2265 від 11.03.2020 року про відмову в перерахунку пенсії позивачу суд зазначає наступне.

Відповідно до ст. 19, п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення визначаються виключно законами України.

Пенсійне забезпечення прокурорів і слідчих визначалося статтею 50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 року № 1789-ХІІ.

Згідно із ч.1, 2 ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 № 1789-ХІІ, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Така пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Розмір виплат (крім посадових окладів, надбавок за класні чини, вислугу років), що включаються в заробіток для обчислення пенсії, визначається за вибором того, хто звернувся за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи, яка дає право на даний вид пенсії, підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цього періоду на даній роботі.

Відповідно до ч. 12, 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Тобто, станом на час призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у ч.12 та 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ та відповідно застосовувалися до позивача у діючій редакції.

В подальшому, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08.07.2011 №3668-VІ до ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ внесено нову норму, згідно з якою максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність. Цим же Законом зменшено максимальний розмір при призначенні пенсії до 80 відсотків місячного заробітку.

При цьому, положення ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ щодо підстав та порядку перерахунку пенсій прокурорам змін у зв`язку з прийняттям Закону №3668-VІ від 08.07.2011 року не зазнали. Відбулась лише зміна порядкового номеру частин статті, що регламентували вказаний порядок та підстави.

Так, згідно з ч. 13, 18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ (в редакції Закону №3668-VІ від 08.07.2011), обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсій. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий період може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Надалі, Законом України «Про внесення змін та визначення такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28.12.2014 №76-VІІІ до ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ внесено зміни, зокрема, ч. 18 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ викладено у наступній редакції: «Умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України».

14.10.2014 року ухвалено новий Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ, який набрав чинності з 15.07.2015 року.

Відповідно до ч. 20 ст. 86 Закон України «Про прокуратуру» №1697-VІІ умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Згідно з пунктом 3 розділу ХІІ Прикінцевих положень Закону №1697-VІІ, попередній Закон України «Про прокуратуру» із змінами частково втратив чинність, окрім, зокрема, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1 Закону.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» були внесені зміни до постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури, додатками до якої, затверджено нові збільшені схеми посадових окладів працівників прокуратури.

Рішенням Конституційного Суду України від 13.12.2019 року № 7-р(ІІ)/2019 у справі № 3-209/2018(2413/18, 2807/19) визнано таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року №1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України. Положення частини двадцятої статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

У своєму рішенні від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 Конституційний суд України зазначив, що працівник прокуратури, який досяг передбаченого законом віку для припинення повноважень після здійснення професійної діяльності протягом визначеного строку, набуває право на отримання пенсії. Пенсійне забезпечення таких працівників здійснюється відповідно до статті 86 Закону.

Частина 20 статті 86 Закону №1697-VІІ в первинній редакції передбачала низку підстав для перерахунку призначених пенсій. Проте, згідно з чинною редакцією оспорюваного положення Закону умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури вже не врегульовуються Законом, а повноваження щодо їх визначення делеговано Кабінету Міністрів України.

Враховуючи міжнародні стандарти діяльності органів прокуратури та юридичні позиції Конституційного Суду України, метою нормативного регулювання, зокрема питань соціального захисту працівників прокуратури, є уникнення втручання інших органів влади в діяльність прокуратури з метою додержання принципу поділу влади та закріплення виключно на рівні закону питань пенсійного забезпечення працівників прокуратури.

До повноважень Кабінету Міністрів України законодавець відніс право визначати умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури без закріплення на законодавчому рівні відповідних критеріїв, чим поставив у залежність фінансування пенсійного забезпечення прокурорів від виконавчої влади. Таке нормативне регулювання призводить до втручання виконавчої влади в діяльність органів прокуратури, а також до недотримання конституційної вимоги щодо здійснення органами державної влади своїх повноважень у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Конституційний Суд України констатував, що питання пенсійного забезпечення прокурорів, у тому числі умови та порядок перерахунку призначених їм пенсій, має визначати Верховна Рада України законом, а не Кабінет Міністрів України підзаконним актом.

Так, пунктом 3 установлено такий порядок виконання цього Рішення: - частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення; частина двадцята статті 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: « 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки».

Рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019 ухвалено 13.12.2019 року. Отже позивач звернувся до відповідача із заявою про перерахунок тоді, коли вже було визнано неконституційним положення про те, що порядок перерахунку пенсії повинен бути встановлений Кабінетом Міністрів України та був встановлений порядок здійснення перерахунку.

Відповідно до ч. 2 ст. 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Аналогічна за змістом норма міститься в статті 91 Закону України «Про Конституційний Суд України» від 13.07.2017 № 2136-VIII.

У пункті 2 резолютивної частини Рішення № 7-р(ІІ)/2019 визначено, що положення ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14 жовтня 2014 року № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

Таким чином, відповідні положення втратили чинність 13.12.2019 року.

При цьому, постановою Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури» затверджено у новій редакції схеми посадових окладів працівників органів прокуратури, що призвело до підвищення заробітної плати прокурорських працівників.

Таким чином, дана постанова, яка набрала чинності 06 вересня 2017 року та довідка Прокуратури Одеської області №445 від 04.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, є підставою для проведення перерахунку пенсії за вислугу років позивачу по даній справі.

При цьому, відповідач відмовив позивачу у проведенні перерахунку пенсії, посилаючись на те, що відповідно до п. 7 Постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» №1155 від 11.12.2019 року, зміни розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією Постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені відповідно до Закону України «Про прокуратуру».

Проте, суд звертає увагу, що позивач не просив здійснення перерахунку пенсії на підставі Постанови Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» №1155 від 11.12.2019 року, а з наданої довідки №445 від 04.03.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, виданої прокуратурою Одеської області ОСОБА_1 вбачається, що вказана довідка видана відповідно до рішення Конституційного суду України від 13.12.2019 року № 7-р (ІІ)/2019 року та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури».

Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України «Про умови оплати праці прокурорів» від 11.12.2019 року №1155, яка набрала чинності з 01.01.2020 року, затверджено схеми посадових окладів прокурорів Офісу Генерального прокурора, обласних, окружних прокуратур та прирівняних до них прокуратур згідно з додатками 1 - 3.

Відповідно до п.7 Постанови №1155 встановлено, що зміна розмірів посадових окладів для працівників прокуратури, передбачених цією постановою, не є підставою для перерахунку пенсій, що призначені згідно із Законом України «Про прокуратуру».

При цьому, п. 6 Постанови №1155 встановлено, що для прокурорів, умови оплати праці яких затверджені цією постановою, не застосовуються умови оплати праці працівників органів прокуратури, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505 «Про упорядкування структури та умов оплати праці працівників органів прокуратури».

Враховуючи те, що позивачу видано довідку у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 31 травня 2012 року №505, тому Постанова №1155 не застосовується до спірних правовідносин.

Враховуючи вищевикладені обставини, суд дійшов висновку щодо протиправності рішення відповідача №2265 від 11.03.2020 року про відмову у перерахунку пенсії.

Таким чином, з огляду на рішення Конституційного Суду України по справі № 7-р(II)/2019 від 13.12.2019 року у позивача виникло право на перерахунок раніше призначеної пенсії з 13.12.2019 року у зв`язку із підвищенням заробітної плати прокурорсько-слідчим працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури.

З матеріалів справи також вбачається, що на момент призначення позивачу пенсії порядок та підстави для перерахунку пенсії прокурорів були визначені у ч.12 та 17 ст. 50-1 Закону №1789-ХІІ, якими передбачалось, зокрема, що обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за таким призначенням або перерахунком.

Таким чином, при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватись норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії.

Враховуючи протиправність оскаржуваного рішення, відповідач має бути зобов`язаний судом здійснити перерахунок та виплату з 13.12.2019 року ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати без обмеження її граничного розміру на підставі довідки Прокуратури Одеської області №445 від 04.03.2020 року, та здійснити виплату з урахуванням вже отриманих виплат.

Щодо рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 24.12.2020 року №951050829229 суд повідомляє наступне.

З матеріалів справи вбачається, що рішенням Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 24.12.2020 року №951050829229 позивачу здійснено перерахунок пенсії на підставі довідки Одеської обласної прокуратури від 03 грудня 2020 року №445 з 01.10.2020 року із розрахунку 60% від суми місячної заробітної плати та обмежив місячний розмір пенсії 10 прожитковими мінімумами для осіб, що втратили працездатність, тобто 17690 грн.

Згідно з положеннями ч. 12, 17 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ (які діяли на момент виходу позивача на пенсію) обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за таким призначенням або перерахунком.

Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

В подальшому, Законом України «Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи» від 08 липня 2011 року №3668-VІ було встановлено, що максимальний розмір пенсії, призначеної (перерахованої), в тому числі, відповідно до Закону України «Про прокуратуру» не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

При цьому, відповідно до ч. 2 Розділу II «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №3668-VІ обмеження пенсії (щомісячного довічного грошового утримання) максимальним розміром, встановленим цим Законом, не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія (щомісячне довічне грошове утримання) призначена до набрання чинності цим Законом.

Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» №213-VІІ від 02 березня 2015 року внесено зміни до ч. 15 ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» №1789-ХІІ, згідно з якою максимальний розмір пенсії не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Суд звертає увагу, що зазначені норми законодавства, які обмежують максимальний розмір пенсії прийняті та набрали чинності після призначення позивачу пенсії за вислугу років, оскільки позивач отримує пенсію з 2011 року.

Крім того, «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України №3668-VІ визначали, що обмеження не стосуються пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання чинності цим Законом.

В подальшому, 14 жовтня 2014 року прийнятий новий Закон України «Про прокуратуру» №1697-VII, який набрав чинності 15 липня 2015 року.

Відповідно до положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» №911-VIII від 24 грудня 2015 року та положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» № 1774-VIII від 06 грудня 2016 року встановлені тимчасові обмеження на періоди з 1 січня 2016 року по 31 грудня 2016 року та з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2017 року максимального розміру пенсії, призначеної, в тому числі, відповідно до Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII, у розмірі 10740 грн.

Однак, відповідно до Прикінцевих положень Закону України №911-VIII він набирає чинності з 1 січня 2016 року та дія положень цього Закону щодо визначення максимального розміру пенсії застосовується до пенсій, які призначаються починаючи з 1 січня 2016 року, а відповідно до положень Прикінцевих положень Закону України №1774-VIII він набирає чинності з 1 січня 22017 року.

Крім того, Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 3 жовтня 2017 року Прикінцеві положення Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» доповнені п. 13-2, відповідно до якого максимальний розмір пенсії, призначеної на умовах, зокрема, Закону України «Про прокуратуру» №1697-VII не може перевищувати десяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно до ч. 2 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» 1697-VII, пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Суд вважає безпідставним застосування до спірних правовідносин норм Закону «Про прокуратуру» №1697-VІІ, оскільки вказаний закон поширює свою дію на прокурорів та слідчих органів прокуратури, яким пенсія призначена та виплачується саме за нормами цього Закону з дати набрання ним чинності.

Застосування нових положень до правовідносин, які виникли до набрання чинності законом, суперечить вимогам ч.1 ст. 58 Конституції України, відповідно до яких закони та нормативні акти не мають зворотної дії в часі, крім випадків, коли вони пом`якшують або скасовують відповідальність.

Пенсія позивачу була призначена відповідно до ст. 50-1 Закону України «Про прокуратуру» № 1789-ХІІ в редакції, чинній на момент її призначення, тобто до набрання чинності Законом України «Про прокуратуру» №1697-VІІ, а тому положення Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ, а також Закону України «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування», які стосуються положень Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ щодо обмеження максимального розміру пенсії не можуть бути застосовані до позивача.

Суд звертає увагу, що відповідно до ст. 22 Конституції України звуження та обмеження змісту й обсягу існуючих прав і свобод шляхом прийняття нових законів або внесення змін до чинних законів не допускається.

У рішенні Конституційного Суду України від 22 травня 2018 року №5-р/2018 зазначено, що положення частини 1 статті 22 Конституції України необхідно розуміти так, що при ухваленні нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих конституційних прав і свобод людини, якщо таке звуження призводить до порушення їх сутності. Зміст права громадян на соціальний захист, гарантований ст. 46 Конституції України, узгоджується із її приписами, за якими, зокрема, людина її життя і здоров`я, честь і гідність визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю (ч. 1 ст. 3); кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім`ї, що включає достатнє харчування, одяг, житло (ст. 48). На думку Конституційного Суду України, держава виходячи з існуючих фінансово-економічних можливостей має право вирішувати соціальні питання на власний розсуд. У разі значного погіршення фінансово-економічної ситуації, виникнення умов воєнного або надзвичайного стану, необхідності забезпечення національної безпеки України, модернізації системи соціального захисту тощо держава може здійснити відповідний перерозподіл своїх видатків з метою збереження справедливого балансу між інтересами особи та суспільства. Держава не може вдаватися до обмежень, що порушують сутність конституційних соціальних прав осіб.

Новий порядок призначення та виплати пенсій, встановлений Законами України №3668-VІ, №213-VІІ, №1697-VII, № 2148-VIII не поширюється на пенсіонерів, яким пенсія призначена до набрання ними чинності, а тому в спірних правовідносинах слід застосовувати норми ст. 50-1 Закону України №1789-ХІІ (в редакції, чинній на час призначення позивачу пенсії), оскільки редакції вказаних законів звужують права позивача в частині розміру пенсії.

Таким чином, суд дійшов висновку про протиправність рішення відповідача від 24.12.2020 року №951050829229 в частині зменшення йому при перерахунку пенсії відсотку до 60% заробітної плати та встановлення її граничного розміру у вигляді десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність та наявність підстав для його скасування.

Враховуючи протиправність рішення відповідача, яким позивачу зменшено йому при перерахунку пенсії відсотку до 60% заробітної плати та встановлення її граничного розміру у вигляді десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, у суду є всі підстави для зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії позивачу за вислугу років без обмеження її граничного розміру з 01.10.2020 року виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, на підставі довідки прокуратури Одеської області від 03.12.2020 року №445 та виплатити різницю в пенсії за минулий час по час проведення розрахунку з урахуванням раніше проведених виплат.

Суд відмовляє у задоволенні позовної вимоги позивача щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії позивачу за вислугу років з 01.02.2020 року на підставі довідки Одеської обласної прокуратури від 03.12.2020 року №445, оскільки в довідці Одеської обласної прокуратури від 03.12.2020 року №445 розмір заробітної плати за прирівняною посадою позивача визначений за нормами чинними на 11 вересня 2020 року, тобто право позивача на перерахунок пенсії на підставі зазначеної довідки виникло з 01 жовтня 2020 року.

При цьому, позовні вимоги ОСОБА_1 в частині зобов`язання відповідача здійснювати подальший перерахунок пенсії позивачу у зв`язку із підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок на підставі поданих документів (довідок) про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії не підлягають задоволенню, оскільки заявлені на майбутнє щодо правовідносин, які ще не виникли, а суд захищає тільки порушені права.

Відповідно до ч. 1 ст. 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч. 1 ст. 90 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Враховуючи вищезазначене та оцінюючи надані докази в сукупності, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 обґрунтовані, відповідають вимогам законодавства та підлягають задоволенню в частині визнання протиправним та скасування рішення відповідача від №2265 від 11.03.2020 року про відмову у проведенні позивачу перерахунку пенсії, зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату з 13.12.2019 року ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати без обмеження її граничного розміру на підставі довідки Прокуратури Одеської області №445 від 04.03.2020 року, та здійснити виплату з урахуванням вже отриманих виплат, визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 24.12.2020 року №951050829229 в частині зменшення позивачу при перерахунку пенсії відсотку до 60% заробітної плати та встановлення її граничного розміру у вигляді десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність, зобов`язання відповідача здійснити перерахунок і виплату пенсії позивачу за вислугу років без обмеження її граничного розміру з 01.10.2020 року виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, на підставі довідки Одеської обласної прокуратури від 03.12.2020 року №445 та виплатити різницю в пенсії за минулий час по час проведення розрахунку з урахуванням раніше проведених виплат, а в іншій частині позов задоволенню не підлягає.

Що стосується вимоги позивача про зобов`язання відповідача подати до суду у місячний строк з дня набрання рішенням законної сили звіт про виконання судового рішення, слід зазначити, що згідно з ч. 1 ст. 382 КАС України, суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.

Отже, зобов`язання суб`єкта владних повноважень подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення є засобом судового контролю за виконанням судового рішення, який застосовується судом за власною ініціативою та розсудом і не може бути предметом позовних вимог, проте в даному випадку суд не вбачає підстав для встановлення судового контролю.

Щодо судових витрат, зокрема, сплаченого судового збору, він підлягає стягненню з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області за рахунок його бюджетних асигнувань у відповідності до приписів ст. 139 КАС України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 14, 90, 139, 243-246, 250, 255, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) про визнання протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №2265 від 11.03.2020 року про відмову позивачу у перерахунку пенсії, зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (в первинній редакції), починаючи з 13 грудня 2019 року на підставі довідки прокуратури Одеської області від 04 березня 2020 року №445 виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, без обмеження максимального розміру пенсії з урахуванням раніше виплачених сум, визнання частково протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 24.12.2020 року №951050829229 про перерахунок пенсії позивача в частині призначення пенсії у розмірі 60% від суми місячної заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, в частині обмеження пенсії у розмірі, що не перевищує 10 прожиткових мінімумів для осіб, які втратили працездатність,а також в частині дати початку перерахунку пенсії - з 1 жовтня 2020 року та зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату позивачу пенсії відповідно до ч. 20 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-VІІ (в первинній редакції), починаючи з 01 лютого 2020 року виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, без обмеження максимального розміру пенсії на підставі довідки Одеської обласної прокуратури від 03 грудня 2020 року №445 з урахуванням раніше виплачених сум, зобов`язання відповідача здійснювати подальший перерахунок пенсії позивачу у зв`язку із підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок на підставі поданих документів (довідок) про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від №2265 від 11.03.2020 року про відмову у проведенні ОСОБА_1 перерахунку пенсії.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату з 13.12.2019 року ОСОБА_1 пенсії за вислугу років, виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати без обмеження її граничного розміру на підставі довідки Прокуратури Одеської області №445 від 04.03.2020 року, та здійснити виплату з урахуванням вже отриманих виплат.

Визнати протиправним та скасування рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області від 24.12.2020 року №951050829229 в частині зменшення ОСОБА_1 при перерахунку пенсії відсотку до 60% заробітної плати та встановлення її граничного розміру у вигляді десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок і виплату пенсії ОСОБА_1 за вислугу років без обмеження її граничного розміру з 01.10.2020 року виходячи з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, на підставі довідки Одеської обласної прокуратури від 03.12.2020 року №445 та виплатити різницю в пенсії за минулий час по час проведення розрахунку з урахуванням раніше проведених виплат.

В задоволенні іншої частини позовних вимог ОСОБА_1 - відмовити.

Стягнути з Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, код ЄДРПОУ 20987385) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) сплачений судовий збір у розмірі 1816 грн.

Рішення суду набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 255 Кодексу адміністративного судочинства України.

Рішення суду може бути оскаржено в порядку та строки, встановлені ст. 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Л.І. Свида