Рішення № 96334675, 15.04.2021, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.04.2021
Номер справи
420/3655/21
Номер документу
96334675
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 420/3655/21

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 квітня 2021 року м. Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Глуханчука О.В., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження у порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

11 березня 2021 року до суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, у якому позивач просить суд:

визнати протиправним та скасувати Рішення № 951060831001 від 16.12.2020 року Головного управління Пенсійного фонду України відділу з питань перерахунку пенсій № 9 про перерахунок пенсії щодо обмеження її граничного розміру та відсоткового розміру;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 01.10.2020 року перерахунок та виплату пенсії за вислугою років ОСОБА_1 без обмеження її граничного розміру, з розрахунку 90% від суми місячної заробітної плати, яка визначена у довідці Одеської обласної прокуратури № 376 від 10.11.2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, з урахуванням раніше проведених виплат;

зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити виплату різниці між нарахованою після перерахунку та фактично отриманою пенсією з урахуванням довідки від № 376 від 10.11.2020 р. про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій;

стягнути на користь ОСОБА_1 суму судового збору за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень - Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначила, що з 21.05.2008 року вона перебуває на пенсійному обліку в ГУ Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за вислугу років довічно, призначену відповідно до статті 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 №1789-ХІІ у розмірі 90% від суми щомісячного заробітку.

Зазначена позиція щодо відсоткового розрахунку також підтверджена постановою Київського районного суду м. Одеси від 14.09.2015 у справі №520/8984/15-а, яка залишена без змін ухвалою Одеського апеляційного адміністративного суду від 29.10.2015 року. Зазначеним рішенням Управління пенсійного Фонду України в Київському районі м. Одеси зобов`язано здійснити перерахунок та виплату пенсії з 1 липня 2012 року відповідно до вимог ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру» (в редакції, що діяла на час призначення пенсії) та довідки Прокуратури Одеської області №376 від 16 липня 2012 року, виходячи з розрахунку 90% від середнього заробітку з урахування проведених виплат, без

Постановою Київського районного суду м.Одеси від 17.05.2016 року у справі № 520/4666/16-а, яка набрала законної сили - Управління Пенсійного фонду України в Київському районі м. Одеси зобов`язано провести перерахунок пенсії відповідно до ст. 50- 1 Закону України «Про прокуратуру» в редакції від 12.07.2001 року «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» в розмірі 90 % від суми заробітку за відповідною посадою без обмеження граничного розміру та виплатити різницю між фактично отриманою та належною до сплати сумою пенсії за вислугу років.

З цих підстав позивач стверджує, що питання стосовно відсоткового розміру її пенсії та виплати пенсії без обмеження її граничного розміру вирішені судом та мають преюдиційне значення під час подальших перерахунків пенсії.

Відповідно до Рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 № 7- р(ІІ)/2019, ст.ст. 81, 86 Закону України «Про прокуратуру» та у зв`язку з початком роботи Одеської обласної прокуратури (наказ Генерального прокурора від 08.09.2020 № 414) і підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам, 10.11.2020 Одеською обласною прокуратурою видано позивачу довідку № 376 про розмір заробітної плати, що враховується для перерахунку пенсії.

Як зазначає позивач, у листопаді 2020 року вона звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області із заявою про здійснення перерахунку пенсії на підставі вище зазначеної довідки. Відповідач Рішенням № 951060831001 від 16.12.2020 р. здійснив перерахунок пенсії з розрахунку 60% від середньомісячного заробітку у сумі 61798,80 грн. та розмір пенсійної виплати з 01.10.2020 року встановив на рівні 17120,00 грн., а з 01.12.2020 року - довічно у сумі 17690,00 грн.

Позивач стверджує, що вже є пенсіонером і отримує пенсію за вислугою років на підставі ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», яка призначена їй у 2008 році, тому до розміру вже призначеної пенсії не можуть застосовуватись обмеження максимального розміру пенсії, визначені абзацом шостим частини п`ятнадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-УІІ.

Так само на переконання позивача відсотковий розмір пенсії визначається станом на момент призначення пенсії та є незмінним під час перерахунків у подальшому.

З огляду на зазначене, на переконання позивача, відсутні будь-які правові підстави для здійснення обмеження розміру її пенсії яким-небудь граничним розміром.

Ухвалою суду від 16 березня 2021 року позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито спрощене позовне провадження у справі в порядку ч. 5 ст. 262 КАС України без повідомлення сторін (у письмовому провадженні) за наявними у справі матеріалами.

07 квітня 2021 року відповідачем через канцелярію суду надано до суду відзив на позовну заяву. Відповідно до відзиву, відповідач проти задоволення позову заперечує, з позовними вимогами не погоджується, вважає їх безпідставними, з огляду на наступне.

Так, відповідач вказує на те, що позивачка перебуває на обліку в Головному управлінні та отримує пенсію відповідно до Закону України «Про прокуратуру» з 2008 року.

В подальшому рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 08.10.2020 по справі №420/3906/20 частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління; визнано протиправним та скасовано Рішення №831001 від 16.03.2020 Управління застосування пенсійного законодавства відділу з питань перерахунку пенсій №9 Головного управління про відмову в перерахунку пенсії та зобов`язано Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату позивачу пенсії за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» №1697-УІІ на підставі довідки прокуратури Одеської області від 06.03.2020 року № 376 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

Як зазначає відповідач, на виконання вищевказаного рішення суду Головним управлінням здійснено перерахунок та виплату пенсії позивачу з 13.12.2019 року за вислугу років відповідно до ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697 на підставі довідки прокуратури Одеської області від 06.03.2020 року № 376. Пенсія позивачу виплачується в розмірі 17 690, 00 грн., згідно із статтею 2 Закону України від 08.07.2011 № 3668 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон №3668), якої передбачено, що максимальний розмір пенсій (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Закону № 2262, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Відповідач вказує, що законних підстав для виплати позивачу пенсії у розмірах більших, ніж передбачено статтею 2 Закону України від 08.07.2011 № 3668 та ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратури», у нього не має, відтак передбачені цією нормою обмеження застосовані до позивача.

Щодо вимоги позивача здійснити перерахунок пенсії з 01.10.2020 відповідно до довідки №376 від 10.11.2020, виданої Одеською обласною Прокуратурою, відповідач зазначив, що згідно з наказом Генерального прокурора від 08.09.2020 №414 «Про день початку роботи обласних прокуратур» 11.09.2020 визначено днем початку роботи обласних прокуратур, з зазначеної дати здійснюється оплата прокурорів відповідно до ст. 81 Закону №1697.

Позивач в грудні 2020 року звернулась до Головного управління з заявою про здійснення перерахунку пенсії та доданою довідкою №376 від 10.11.2020 року.

За результатом розгляду вказаної заяви Головним управлінням здійснено перерахунок пенсії позивачу з 01.10.2020 відповідно до ст. 86 Закону №1697 на підставі довідки №376 від 10.11.2020 виданої Одеською обласної Прокуратурою.

Відповідно до ч.ч. 2, 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратури», пенсія призначається в розмірі 60 % від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Таким чином, як зазначає відповідач, перерахунок пенсії здійснений із розрахунку 60% від суми місячної заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, та максимальний розмір пенсії не може перевищувати 10 прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Позивачу пенсія за вислугу років була призначена та виплачувалась з 01.10.2020 року по 30.11.2020 року в розмірі 17120, 00 грн., з 01.12.2020 року по даний час у розмірі 17690, 00 грн.

За таких обставин відповідач вважає, що підстави для визнання протиправними його дій та задоволення позову відсутні.

07 квітня 2021 року відповідачем через канцелярію суду на виконання ухвали суду про витребування доказів надано належним чином засвідчені копії письмових доказів з матеріалів пенсійної справи ОСОБА_1 .

09 квітня 2021 року позивачем через канцелярію суду подано відповідь на відзив, у якій позивач в спростування доводів відповідача, наведених у відзиві, зазначила проте, що на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 08.10.2020 р. по справі № 420/3906/20 після визнання за нею права на перерахунок пенсії відповідачем здійснено такий перерахунок з 13.12.2019 р. згідно із довідкою про заробітну плату (грошового забезпечення) від 06.03.2020р. № 376, виданою прокуратурою Одеської області. Проте, як вважає позивач, цей перерахунок зроблено не у тому відсотковому розмірі відносно заробітної плати, який було встановлено їй при призначені пенсії та на якій вона сподівалась, та з обмеженням пенсії граничним розміром. Такі дії відповідача спонукали позивача повторно звернутись до суду з даним позовом, але з інших підстав - інші довідки та період (з 13.12.2019 по 01.10.2021). Також позивач зазначила, що в рішенні по справі № 420/3906/20 позовні вимоги задоволено частково, питання щодо відсоткового розміру від заробітної плати для перерахунку пенсії і питання обмеження пенсії максимальним розміром були визнані передчасними.

Щодо посилань відповідача на статтю 2 Закону України від 08.07.2011 № 3668 "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи", позивачка зауважила, що вже є пенсіонером і отримує пенсію за вислугою років на підставі ст.50-1 Закону України «Про прокуратуру», яка призначена їй у 2008 році, тому до розміру вже призначеної пенсії не можуть застосовуватись обмеження максимального розміру пенсії, визначені абзацом шостим частини п`ятнадцятої статті 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14 жовтня 2014 року №1697-УІІ.

Так само на переконання позивача відсотковий розмір пенсії визначається станом на момент призначення пенсії та є незмінним під час перерахунків у подальшому.

Інші заяви по суті справи учасниками справи не надавались, додаткові докази не надходили.

Розглянувши подані сторонами заяви по суті справи і докази на їх обґрунтування, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, судом встановлено наступне.

Позивач - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , звільнена зі служби в органах прокуратури, з 28.05.2008 року отримує пенсію за вислугу років, призначену відповідно до Закону України "Про прокуратуру" №1789-XII, пенсійне посвідчення Серії НОМЕР_1 , видане 05.08.2008 року Пенсійним Фондом України (а.с. 9).

06 березня 2020 року прокуратурою Одеської області видано ОСОБА_1 Довідку № 376 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій (а.с. 85, зворот.стор.).

Довідка видана на підставі рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 та постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року №657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури". Цю довідку про розмір заробітної плати видано за нормами чинними на 06.09.2017 року за відповідною (прирівняною) посадою прокурора району.

У подальшому, із вказаною довідкою та заявою про перерахунок пенсії ОСОБА_1 звернулась до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (а.с. 85).

Рішенням відділу з питань перерахунку пенсій №9 Управління застосування пенсійного законодавства Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області №831001 від 16.03.2020 року, позивачу відмовлено у здійсненні перерахунку.

Не погоджуюсь із цим рішенням, позивач оскаржив його до адміністративного суду.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2020 року по справі №420/3906/20, яке набрало законної сили 17 лютого 2021 року, частково задоволено адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області. Суд вирішив: Визнати протиправним та скасувати Рішення №831001 від 16.03.2020 Управління застосування пенсійного законодавства відділу з питань перерахунку пенсій № 9 Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про відмову в перерахунку пенсії. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII на підставі довідки прокуратури Одеської області від 06.03.2020 року №376 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

На виконання рішення суду від 08 жовтня 2020 року по справі №420/3906/20, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області прийнято протокольне рішення №951060831001 від 16 грудня 2020 року про перерахунок пенсії (а.с. 7).

Згідно наявного в матеріалах справи Перерахунку, проведеного 16 грудня 2020 року на підставі рішення №951060831001 від 16 грудня 2020 року про перерахунок пенсії, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області здійснено перерахунок пенсії позивача за вислугу років, згідно якого:

Середньомісячний заробіток - 61798, 80 грн.;

Загальний процент розрахунку пенсії від заробітку - 60, 00%;

Основний розмір пенсії від середнього заробітку в період з 01.10.2020-30.11.2020 - 17120,00 грн.;

Місяць підвищення пенсії - 01.11.2018;

Основний розмір пенсії від середнього заробітку в період з 01.12.2020-31.12.2020 - 17690,00 грн.;

Основний розмір пенсії від середнього заробітку в період з 01.01.2021-30.03.2021 - 17690,00 грн.;

Основний розмір пенсії від середнього заробітку з 31.03.2021 - 17690,00 грн.

Тобто, під час перерахунку пенсії відповідачем застосовано основний відсотковий розмір пенсії позивача за вислугу років в розмірі 60% відповідних сум грошового забезпечення та здійснено обмеження максимального розміру цієї пенсії до десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

10 листопада 2020 року Одеською обласною прокуратурою видано ОСОБА_1 Довідку № 376 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій (а.с. 8).

Довідку видана на підставі рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 та ст. 81, 86 Закону України «Про прокуратуру» та у зв`язку з початком роботи Одеської обласної прокуратури (Наказ Генерального прокурора від 08.09.2020 року №414). Цю довідку про розмір заробітної плати видано за нормами чинними на 11.09.2020 року за відповідною (прирівняною) посадою прокурора відділу.

Як вбачається з матеріалів пенсійної справи, 04 березня 2021 року Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області на виконання рішення суду від 08 жовтня 2020 року по справі №420/3906/20, прийнято протокольне рішення №951060831001 про перерахунок пенсії (а.с. 98).

Відповідно до вказаного перерахунку:

Середньомісячний заробіток - 61798, 80 грн.;

Загальний процент розрахунку пенсії від заробітку - 60, 00%;

Основний розмір пенсії від середнього заробітку - 37079,28 грн.;

Місяць підвищення пенсії - 01.04.2021;

Максимальний розмір пенсії - 17690, 00 грн.

Вважаючи своє право порушеним діями відповідача щодо обмеження пенсії під час перерахунку максимальним розміром та зменшення основного розміру пенсії з 90% на 60% грошового забезпечення, врахованого для обчислення пенсії, позивач звернувся до суду із цим позовом.

Вирішуючи спірні правовідносини, надаючи юридичну кваліфікацію встановленим обставинам справи, суд виходить з наступного.

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Таким чином, право особи на отримання пенсії, як складова права на соціальний захист, є її конституційним правом.

Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 92 Конституції України, виключно законами України визначаються основи соціального захисту, форми і види пенсійного забезпечення.

Як встановлено судом, позивачу - ОСОБА_1 призначено пенсію за вислугу років відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року № 1789-XII, в редакції, чинній на момент призначення пенсії (25.05.2008) від 01.01.2008 року.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року №1789-XII в редакції від 25.09.2008 року, прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Згідно з ч. 12 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року № 1789-XII, обчислення (перерахунок) пенсій провадиться за документами пенсійної справи та документами, додатково поданими пенсіонерами, виходячи з розміру місячного заробітку за відповідною посадою, з якої особа вийшла на пенсію, станом на час звернення за призначенням або перерахунком.

За приписами ч. 17 ст. 50-1 Закону України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року № 1789-XII, призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників. Перерахунок призначених пенсій провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Перерахунок пенсій провадиться з урахуванням фактично отримуваних працівником виплат і умов оплати праці, що існували на день його звільнення з роботи.

Таким чином, станом на момент призначення позивачу пенсії, Законом України "Про прокуратуру" від 05.11.1991 року № 1789-XII було передбачено право осіб, яким призначена пенсія за цим Законом, на її перерахунок у разі підвищення заробітної плати відповідних категорій прокурорсько-слідчих працівників.

До статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ вносилися зміни Законом України від 8 липня 2011 року № 3668-VI "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (далі - Закон № 3668-VI), унаслідок яких наведена вище частина сімнадцята статті 50-1 Закону 1789-ХІІ з 1 жовтня 2011 року стала вісімнадцятою, - тобто відбулась зміна порядкового номеру частини статті, що регламентувала порядок та підстави перерахунку пенсії, проте її текст залишився незмінним.

14 жовтня 2014 року ухвалений Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року № 1697-VII (надалі - Закон №1697-VII), який набув чинності 15.07.2015 року.

Питання пенсійного забезпечення працівників прокуратури регламентовані статтею 86 Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року № 1697-VII.

У свою чергу, питання перерахунку пенсії у первісній редакції (тобто в редакції прийняття Закону України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року № 1697-VII) було врегульовано частиною 20 цієї статті (86), якою передбачалось: "Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

Отже, первинна редакція частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VІІ та частина сімнадцята (з 1 жовтня 2011 року - вісімнадцята) статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ містили аналогічні за змістом положення щодо підстав та порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених працівникам прокуратури.

Розділ XII "Прикінцеві положення" Закону № 1697-VІІ щодо набрання ним чинності (в розрізі конкретних статей закону) неодноразово змінювався, переважна більшість статей (у тому числі й стаття 86) цього Закону набрали чинності з 15 липня 2015 року. Водночас з 15 липня 2015 року втратив чинність Закон № 1789-XII (крім пункту 8 частини першої статті 15, частини четвертої статті 16, абзацу першого частини другої статті 46-2, статті 47, частини першої статті 49, частини п`ятої статті 50, частин третьої, четвертої, шостої та одинадцятої статті 50-1, частини третьої статті 51-2, статті 53 щодо класних чинів).

01 січня 2015 року набув чинності Закон України від 28 грудня 2014 року № 76-VIII "Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України" (далі - Закон № 76-VIII), яким, зокрема, частину вісімнадцяту статті 50-1 Закону № 1789-ХІІ (діяла до 15 липня 2015 року) та частину двадцяту статті 86 Закону № 1697-VІІ (набрала чинності 15 липня 2015 року) викладено у новій редакції, відповідно до якої умови на порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, починаючи з 1 січня 2015 року в Україні жоден закон не визначав ані умов (підстав), ані порядку перерахунку пенсій за вислугу років, призначених на підставі Закону України "Про прокуратуру".

13 грудня 2019 року Конституційний Суд України за результатами розгляду справи за конституційними скаргами щодо відповідності Конституції України (конституційності) положення частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII ухвалив Рішення № 7-р(II)/2019, яким:

- визнав таким, що не відповідає Конституції України (є неконституційним), положення частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами, яким передбачено, що умови та порядок перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури визначаються Кабінетом Міністрів України;

- положення частини двадцятої статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами, визнане неконституційним, втрачає чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення.

До того ж Конституційний Суд України установив такий порядок виконання цього Рішення:

- частина двадцята статті 86 Закону № 1697-VII зі змінами не підлягає застосуванню з дня ухвалення Конституційним Судом України цього Рішення;

- частина двадцята статті 86 Закону № 1697-VII підлягає застосуванню в первинній редакції: " 20. Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки".

У своєму рішенні (п. 2.3 мотивувальної частини) Конституційний Суд України зазначив, що працівник прокуратури, який досяг передбаченого законом віку для припинення повноважень після здійснення професійної діяльності протягом визначеного строку, набуває право на отримання пенсії. Пенсійне забезпечення таких працівників здійснюється відповідно до статті 86 Закону.

Відповідно до частини другої статті 152 Конституції України закони, інші акти або їх окремі положення, що визнані неконституційними, втрачають чинність з дня ухвалення Конституційним Судом України рішення про їх неконституційність, якщо інше не встановлено самим рішенням, але не раніше дня його ухвалення.

Отже, з 13 грудня 2019 року Закон України "Про прокуратуру" від 14.10.2014 року № 1697-VII не містить вимоги про необхідність визначення умов та порядку перерахунку призначених пенсій працівникам прокуратури Кабінетом Міністрів України.

Постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 року № 657 "Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати праці працівників прокуратури", яка набрала законної сили 06.09.2017 року, було підвищено посадові оклади та надбавки за класний чин прокурорсько-слідчим працівникам.

Таким чином, у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури на підставі Постанови КМУ №657 та ухваленням Конституційним Судом України рішення №7-р(ІІ)/2019, позивач набув право на перерахунок пенсії, починаючи з 13.12.2019 року.

Вирішуючи цей спір суд виходить із того, що право позивача на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівникам органів прокуратури відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.2017 №657 підтверджено рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 08 жовтня 2020 року по справі №420/3906/20, яке набрало законної сили 17 лютого 2021 року, яким суд зобов`язав Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити з 13.12.2019 перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії за вислугу років відповідно до статті 86 Закону України "Про прокуратуру" №1697-VII на підставі довідки прокуратури Одеської області від 06.03.2020 року №376 з виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії.

10 листопада 2020 року Одеською обласною прокуратурою видано ОСОБА_1 Довідку № 376 про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій (а.с. 8).

Довідку видана на підставі рішення Конституційного Суду України від 13.12.2019 року №7-р(ІІ)/2019 та ст. 81, 86 Закону України «Про прокуратуру» та у зв`язку з початком роботи Одеської обласної прокуратури (Наказ Генерального прокурора від 08.09.2020 року №414). Цю довідку про розмір заробітної плати видано за нормами чинними на 11.09.2020 року за відповідною (прирівняною) посадою прокурора відділу.

Предметом спору у даній справі є дії відповідача під час здійснення перерахунку пенсії позивача на підставі Довідки Одеської обласної прокуратури № 376 від 10 листопада 2020 року про розмір заробітної плати за нормами чинними на 11.09.2020 року.

Статтею 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII врегульовані питання заробітної плати прокурора.

Згідно ч. 1 цієї статті заробітна плата прокурора регулюється цим Законом та не може визначатися іншими нормативно-правовими актами.

Частина двадцята статті 86, згідно з Рішенням Конституційного Суду № 7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019, діє в такий редакції: Призначені працівникам прокуратури пенсії перераховуються у зв`язку з підвищенням заробітної плати прокурорським працівникам на рівні умов та складових заробітної плати відповідних категорій працівників, які проходять службу в органах і установах прокуратури на момент виникнення права на перерахунок. Перерахунок призначених пенсій проводиться з першого числа місяця, наступного за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув право на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців. Пенсія працюючим пенсіонерам перераховується також у зв`язку з призначенням на вищу посаду, збільшенням вислуги років, присвоєнням почесного звання або наукового ступеня та збільшенням розміру складових його заробітної плати в порядку, передбаченому частинами другою, третьою та четвертою цієї статті, при звільненні з роботи або за кожні два відпрацьовані роки.

09 вересня 2020 року набув чинності наказ Генерального прокурора від 08.09.2020 №414 "Про день початку роботи обласних прокуратур".

Згідно з наказом Генерального прокурора від 08.09.2020 № 414 "Про день початку роботи обласних прокуратур", днем початку роботи обласних прокуратур визначено 11 вересня 2020 року.

Отже, з цієї дати (11.09.2020) здійснюється оплата праці прокурорів відповідно до статті 81 Закону України "Про прокуратуру".

Крім то того, згідно ч. 20 ст. 86 Закону України "Про прокуратуру" та рішення Конституційного Суду України № 7-р(ІІ)/2019, з 11.09.2020 року здійснюється видача довідок про збільшену заробітну плату для перерахунку пенсії за вислугу років.

Таким чином, у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівників органів прокуратури на підставі ст. 81 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII, позивач, якому пенсію призначено відповідно до Закону № 1789-ХІІ, в силу вимог частини двадцятої статті 86, в редакції згідно з Рішенням Конституційного Суду № 7-р(ІІ)/2019 від 13.12.2019, має право на перерахунок пенсії у зв`язку з підвищенням заробітної плати працівників прокуратури, починаючи з 01.10.2020 року.

Відтак, позивач мав право на перерахунок пенсії відповідно до Закону № 1697-VII та на підставі Довідки Одеської обласної прокуратури № 376 від 10 листопада 2020 року про розмір заробітної плати за нормами чинними на 11.09.2020 року.

Як встановлено судом, відповідачем на підставі Довідки Одеської обласної прокуратури № 376 від 10 листопада 2020 року проведено перерахунок пенсії позивача 16 грудня 2020 року (рішення №951060831001 від 16 грудня 2020 року про перерахунок пенсії).

Відповідно до вказаного перерахунку:

Середньомісячний заробіток - 61798, 80 грн.;

Загальний процент розрахунку пенсії від заробітку - 60, 00%;

Основний розмір пенсії від середнього заробітку - 37079,28 грн.;

Максимальний розмір пенсії - 17690, 00 грн.

Позивач оскаржує Рішення Головного управління Пенсійного фонду України №951060831001 від 16.12.2020 року з підстав та в частині обмеження її максимальним розміром та застосування відсоткового розміру 60% грошового забезпечення.

Надаючи правову оцінку наведеним обставинам справи, суд зазначає наступне.

Стаття 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII регламентує питання пенсійного забезпечення працівників прокуратур.

Згідно з ч. 2 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), пенсія призначається в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до якої включаються всі види оплати праці, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії.

Відповідно до ч. 15 ст. 86 Закону України «Про прокуратуру» від 14.10.2014 № 1697-VII (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), тимчасово, по 31 грудня 2017 року: Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність. Тимчасово, по 31 грудня 2017 року, максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) не може перевищувати 10740 гривень.

Таким чином, відповідно до діючого Закону України «Про прокуратуру» позивач має право на здійснення перерахунку пенсії на рівні заробітної плати працівника на відповідній посаді в прокуратурі (ч.20 ст.86), в розмірі 60 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати (ч.2 ст.86), але не більше десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність (ч.15 ст.86).

Разом із тим, позивачка набула право на пенсію з 25.05.2008 року.

На той час діяв Закон України «Про прокуратуру» від 05.11.1991 №1789-XII, ч.2 ст.50-1 якого передбачала, що прокурори і слідчі зі стажем роботи не менше 20 років, у тому числі зі стажем роботи на посадах прокурорів і слідчих прокуратури не менше 10 років, мають право на пенсійне забезпечення за вислугу років незалежно від віку. Пенсія призначається в розмірі 80 відсотків від суми їхньої місячної (чинної) заробітної плати, до котрої включаються всі види оплати праці, на які нараховуються страхові внески, одержуваної перед місяцем звернення за призначенням пенсії. За кожен повний рік роботи понад 10 років на цих посадах пенсія збільшується на 2 відсотки, але не більше 90 відсотків від суми місячного (чинного) заробітку.

Верховний Суд неодноразово висловлював правові позиції щодо застосування норм матеріального права у спорах, пов`язаних з оскарженням дій пенсійного органу стосовно перерахунку пенсії, призначеної за нормами Закону України від 05.11.1991 №1789-XII "Про прокуратуру", із застосуванням при здійсненні такого перерахунку відсоткового значення розміру пенсії, яке на час здійснення її перерахунку було зменшено внаслідок змін у законодавстві.

Зокрема, у постанові Верховного Суду від 03.05.2018 у справі №308/11498/16-а, висловлена правова позиція згідно з якою при перерахунку пенсії працівникам прокуратури має застосовуватися норма, що визначає розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, а тому зміни у законодавстві щодо розміру пенсії у відсотках стосуються порядку призначення пенсії прокурорам і слідчим у разі реалізації ними права на пенсійне забезпечення, а не перерахунку вже призначеної пенсії.

Згодом таке правозастосування було підтримано й у постанові Верховного суду від 10.04.2019 у справі №310/6638/16-а (2-а/310/652/16).

В ухвалі від 04 лютого 2021 року по справі №400/6132/20 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, вирішуючи питання щодо розгляду як зразкової справи за позовними вимогами, в яких постають питання: в якому відсотковому розмірі має право позивач на здійснення перерахунку пенсії, а саме: у відсотках, передбачених статтею 50-1 Закону України від 05.11.1991 №1789-XII "Про прокуратуру", чинний на момент призначення пенсії; або у відсотках, передбачених статтею 86 Закону України від 14.10.2014 №1697-VII "Про прокуратуру", чинного на момент здійснення перерахунку пенсії позивачці, зазначив, що відступу від вищенаведених правових позицій суду касаційної інстанції не відбувалось.

Тобто, при перерахунку пенсії позивачці має застосовуватися норма, що визначала розмір пенсії у відсотках, яка діяла на момент призначення пенсії, у даному випадку 90 %.

Отже, задоволенню підлягають позовні в частині протиправного зменшення позивачу основного розміру пенсії за вислугу років з 90% відповідних сум грошового забезпечення до 60 % відповідних сум грошового забезпечення під час її перерахунку на підставі Довідки Одеської обласної прокуратури № 376 від 10 листопада 2020 року.

Що стосується максимального розміру пенсії.

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" від 08.07.2011 № 3668-VI, який набув чинності 01.10.2011, максимальний розмір пенсії (крім пенсійних виплат, що здійснюються з Накопичувального пенсійного фонду) або щомісячного довічного грошового утримання (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною), призначених (перерахованих) відповідно до Митного кодексу України 92-15, законів України "Про державну службу" 3723-12, "Про прокуратуру" 1789-12, "Про статус народного депутата України" 2790-12, "Про Національний банк України" 679-14, "Про Кабінет Міністрів України" 2591-17, "Про дипломатичну службу" 2728-14, "Про службу в органах місцевого самоврядування" 2493-14, "Про судову експертизу" 4038-12, "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" 796-12, "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів" 540/97-ВР, "Про наукову і науково-технічну діяльність" 1977-12, "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" 2262-12, "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування" 1058-15, "Про пенсійне забезпечення" 1788-12, "Про судоустрій і статус суддів" 2453-17, Постанови Верховної Ради України від 13 жовтня 1995 року "Про затвердження Положення про помічника-консультанта народного депутата України" 379/95-ВР, не може перевищувати десяти прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність.

Слід зазначити, що Верховним Судом неодноразово здійснювався касаційний розгляд справ, де позивачами виступали особи, яким пенсії були призначені відповідно до Закону України від 05.11.1991 №1789-XII "Про прокуратуру", а вимоги позовних заяв було звернуто до пенсійного органу стосовно неправомірності його дій та рішень щодо здійснення перерахунку такої пенсії із застосуванням обмеження її максимальним розміром, передбаченим статтею 86 Закону України від 14.10.2014 №1697-VII "Про прокуратуру", в редакції зі змінами, внесеними Законами України від 24.12.2015 №911-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України", від 06.12.2016 №1774-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (постанови Верховного Суду від 22.05.2018 у справі №205/8204/16-а, від 03.04.2018 у справі №361/4922/17, від 02.05.2018 у справі №704/87/17, від 15.08.2018 у справі №161/9572/17, від 17.01.2019 у справі №161/713/17, від 15.05.2019 у справі №554/4191/17, від 21.11.2019 у справі №161/14321/16-а, від 21.05.2020 у справі №554/10510/16-а, від 28.10.2020 у справі №686/2428/16-а).

Розглядаючи вищевказані справи, Верховний Суд сформулював правову позицію, відповідно до якої положення норм чинного законодавства, якими обмежувався максимальний розмір пенсії, не визнавались у встановленому порядку Конституційним Судом України такими, що не відповідають Конституції України (є неконституційними), отже, є чинними і підлягають виконанню. Тобто, на момент проведення перерахунку пенсії позивачам, наведеними положеннями встановлюються тимчасові обмеження розміру виплачуваної пенсії, які мають імперативний характер, неконституційними не визнавались, є чинними та обов`язковими до виконання органами Пенсійного фонду України. З огляду на наведене, Верховний Суд дійшов висновку про відсутність у відповідача (відповідного територіального органу Пенсійного фонду України) законних підстав для здійснення виплати нарахованої пенсії без обмеження граничного розміру відповідно до статті 50-1 Закону України від 05.11.1991 №1789-XII "Про прокуратуру" (в редакції на час призначення пенсії), оскільки положення цієї статті втратили чинність.

В ухвалі від 04 лютого 2021 року по справі №400/6132/20 Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, вирішуючи питання щодо розгляду як зразкової справи стосовно застосування вимоги, яка передбачена частиною вісімнадцятою статті 86 Закону України від 14.10.2014 №1697-VII "Про прокуратуру", щодо максимального розміру пенсії до осіб, яким пенсія була призначена до встановлення у законодавстві зазначеної вимоги про максимальний розмір пенсії, звернув увагу, що відступу від вищенаведених правових позицій суду касаційної інстанції не відбувалось, а процесуальний закон не наділяє такими повноваженнями суд першої інстанції, в тому числі й Верховний Суд, при розгляді ним справи як зразкової.

За таких обставин, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позовних вимог в частині скасування обмеження максимальним розміром пенсії позивача у розмірі десяти прожиткових мінімумів, встановлених для осіб, які втратили працездатність.

Відповідно не підлягають задоволенню похідні позовні вимоги щодо зобов`язання відповідача здійснити перерахунок пенсії позивача без обмеження її максимального розміру із виплатою різниці між фактично отриманою та перерахованою сумою пенсії, з урахуванням довідки від № 376 від 10.11.2020 р. про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій.

Згідно з ч. 1 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Водночас, відповідно до ч. 2 ст. 77 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Відповідно до ч.1 ст. 90 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об`єктивному дослідженні.

Згідно з положенням ч.5, ч. 6 ст. 13 Закону України «Про судоустрій і статус суддів», висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, є обов`язковими для всіх суб`єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить відповідну норму права.

Висновки щодо застосування норм права, викладені у постановах Верховного Суду, враховуються іншими судами при застосуванні таких норм права.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 КАС України, при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.

Беручи до уваги викладене, суд дійшов висновку про часткову обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх часткового задоволення.

Згідно з ч. 1 ст. 139 КАС України, при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

При частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог. При цьому суд не включає до складу судових витрат, які підлягають розподілу між сторонами, витрати суб`єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката та сплату судового збору (ч. 3 ст. 139 КАС України).

Таким чином, у відповідності до приписів ст. 139 КАС України, розподіл судових витрат здійснюється на користь позивача у розмірі 454,00 грн. (908/2; де 908,00 - ставка судового збору, сплачена позивача за звернення до суду із цим позовом).

Керуючись ст.ст. 2, 5-9, 72, 74-77, 90, 139, 242-246, 250, 255, 262, 291, 295, 297 КАС України,

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання протиправним рішення та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити частково.

Визнати протиправним та скасувати рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області № 951060831001 від 16.12.2020 року про перерахунок пенсії ОСОБА_1 в частині зменшення відсоткового значення розміру пенсії з 90 до 60 відсотків від суми заробітку, що враховується для перерахунку пенсії.

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату пенсії за вислугу років ОСОБА_1 з розрахунку 90 відсотків від суми місячної заробітної плати, яка визначена у довідці Одеської обласної прокуратури № 376 від 10 листопада 2020 року про розмір заробітної плати (грошового забезпечення), що враховується для перерахунку пенсій, з урахуванням раніше проведених виплат.

В іншій частині позову - відмовити.

Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ: 20987385; місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83) на користь ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ) судовий збір у розмірі 454,00 грн. (чотириста п`ятдесят чотири гривні 00 коп.).

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Рішення суду може бути оскаржене до П`ятого апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Позивач - ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ; АДРЕСА_1 ).

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області (код ЄДРПОУ: 20987385; місцезнаходження: 65012, м. Одеса, вул. Канатна, 83).

Суддя О.В. Глуханчук