
Справа № 420/13325/20
У Х В А Л А
15 квітня 2021 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Балан Я.В., розглянувши заяву ОСОБА_1 про залучення до участі у справі в якості третьої особи та постановлення окремої ухвали по адміністративній справі №420/13325/20, за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки,третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача ОСОБА_3 про визнання протиправною та скасування постанови,-
В с т а н о в и в:
У провадженні Одеського окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа №420/13325/20 за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки,третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача ОСОБА_3 про визнання протиправною та скасування постанови Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки про застосування адміністративно-господарського штрафу №221788 від 16.11.2020 року.
14 квітня 2021 року, на офіційну електронну адресу Одеського окружного адміністративного суду, від ОСОБА_4 надійшла заява про винесення окремої ухвали про проведення перевірки по неоформленому працівнику Управлінням Держпраці та про залучення до участі у справі в якості третьої особи (вх.№ЕП/10267/21).
Розглянувши заяву ОСОБА_1 , суд дійшов висновку про необхідність повернення вказаної заяви без розгляду, з огляду на наступне.
Згідно з ч.3 ст.166 КАС України, заяви, клопотання і заперечення подаються та розглядаються в порядку, встановленому цим Кодексом. У випадках, коли цим Кодексом такий порядок не встановлений, він встановлюється судом.
Стаття 167 КАС України, визначає загальні вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення.
Відповідно до п.1-7 ч.1 ст.167 КАС України, будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Заявником вищевказані вимоги до форми та змісту письмової заяви виконані не були.
Також, суд зазначає, що відповідно до ч. 1 ст. 249 КАС України суд, виявивши під час розгляду справи порушення закону, може постановити окрему ухвалу і направити її відповідним суб`єктам владних повноважень для вжиття заходів щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону.
З аналізу приписів КАС України вбачається, що постановлення окремої ухвали є правом суду, яке застосовується у виключних випадках.
У свою чергу, суд звертає увагу, що предмет адміністративної справи №420/13325/20 не стосується трудового законодавства та Головне управління Держпраці в Одеській області не є стороною по справі.
Крім того, згідно статті 49 КАС України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого засідання або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов`язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням учасників справи. Якщо адміністративний суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до судового розгляду встановить, що судове рішення може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
У свою чергу, ОСОБА_1 жодним чином не обґрунтовано яким чином рішення по адміністративній справі №420/13325/20 вплине на його права, свободи, інтереси чи обов`язки.
Відповідно до частини 2 статті 167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини 1 цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про повернення заяви ОСОБА_1 про залучення до участі у справі в якості третьої особи та постановлення окремої ухвали по адміністративній справі №420/13325/20 без розгляду у відповідності до ч.2 статті 167 КАС України.
Керуючись ст.167, 241, 243, 248, 256 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 про залучення до участі у справі в якості третьої особи та постановлення окремої ухвали по адміністративній справі №420/13325/20, за позовною заявою фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 до Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Південного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки, третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору на стороні позивача ОСОБА_3 про визнання протиправною та скасування постанови - повернути заявникові без розгляду.
Ухвала суду набирає законної сили у порядку, визначеному ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції за правилами, встановленими статтями 293-297 Кодексу адміністративного судочинства України, з урахуванням приписів пп. 15.5 п. 15 Розділу VII «Перехідні положення» Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Балан Я.В.