Рішення № 96333060, 05.01.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
05.01.2021
Номер справи
186/648/17
Номер документу
96333060
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 січня 2021 року Справа № 186/648/17

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Озерянської С.І. розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін в письмовому провадженні у місті Дніпро адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій та стягнення недоплаченої суми відшкодування шкоди у зв`язку із стійкою втратою працездатності з урахуванням індексації, -

ВСТАНОВИВ:

У травні 2017 року ОСОБА_1 звернувся до Першотравенського міського суду Дніпропетровської області із позовом до управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області в якому просив визнати дії Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області неправомірними та стягнути з Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області на його користь недоплачену суму відшкодування шкоди, у зв`язку зі стійкою втратою працездатності, щомісячну страхову виплату (індексацію) з червня 2016 року по квітень 2017 року включно в розмірі 6659,51 гривень та покласти на відповідача всі судові витрати.

Позовна заява мотивована тим, що він перебуває на обліку у відповідача з 22 лютого 2006 року у зв`язку з професійним захворюванням, яке він отримав 06 жовтня 2005 року. Під час повторного огляду за висновком МСЕК від 19 лютого 2014 року йому було встановлено стійку втрату професійної працездатності 50 % з 01 березня 2014 року та ІІІ групу інвалідності - безстроково. 20 лютого 2014 року постановою № 0415/5052/5052/40 йому було призначено перераховану щомісячну грошову суму в разі часткової втрати професійної працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку, в розмірі 1 557 грн 53 коп., з 01 березня 2014 року - безстроково. З червня 2014 року величина індексу споживчих цін наростаючим підсумком перевищила поріг індексації (101 %), тому відповідач з червня 2014 року повинен був провести індексацію щомісячних страхових виплат у межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, і сплачувати їх з урахуванням сум індексації. Вказував, що УВДФССУ в Дніпропетровській області проводило розрахунок індексації, але при його проведенні не дотримано вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», у зв`язку з чим утворилась недоплата, яка станом на квітень 2017 року включно становить 6 659 грн. 51 коп.

Рішенням Першотравенського міського суду Дніпропетровської області від 02 лютого 2018 року, залишеним без змін постановою Апеляційного суду Дніпропетровської області від 26 червня 2018 року, у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено.

02.09.2020 року ухвалою Верховного суду у складі Першої судової палати Касаційного цивільного суду передано справу № 186/648/17 (провадження № 61-42848св18) за позовом ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій та стягнення недоплаченої суми відшкодування шкоди у зв`язку із стійкою втратою працездатності з урахування індексації, для продовження розгляду до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 08.10.2020 року справу прийнято до провадження та її розгляд призначено за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін, за наявними у справі матеріалами (письмове провадження).

03.11.2020 року від відповідача надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач проти задоволення позову заперечує, оскільки індексація проводилась у чіткій відповідності до норм законодавства.

Згідно положень статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд розглянув справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у ній матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини справи, на яких ґрунтується адміністративний позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено та матеріалами справи підтверджено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Управлінні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області з 22 лютого 2006 року у зв`язку з професійним захворюванням і отримує щомісячну страхову виплату.

При повторному огляді на МСЕК 19 лютого 2014 року позивачу було встановлено 50% втрати професійної працездатності та третю групу інвалідності з 01 березня 2014 року безстроково.

Постановою ВВД ФССНВУ в м.Першотравенську №0415/5052/5052/40 від 20 лютого 2014 року призначено перераховану щомісячну грошову суму в разі часткової втрати професійної працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку в розмірі 1557 грн. 53 коп.

Відповідно до постанови ВВД ФССНВУ в м.Першотравенську №0415/5052/5052/42 від 23 січня 2015 року ОСОБА_1 призначено відкориговану страхову виплату з 01 березня 2014 року в сумі 1680 гривень 58 копійок, та проведено донарахування страхових сум з березня 2014 року по грудень 2014 року включно, а саме по 123 грн.05 коп. за кожен місяць.

Постановою ВВД ФССНВУ в м.Першотравенську №0415/5052/5052/43 від 21 вересня 2016 року «Про повернення зайво виплаченої суми страхової виплати» було вирішено відрахувати із суми страхової виплати «щомісячна страхова виплата у разі стійкої втрати професійної працездатності» ОСОБА_1 суму у розмірі 114 грн. за кожний місяць, починаючи з 01 вересня 2016 року до погашення суми зайво виплачених коштів у розмірі 986,19 грн.

24 березня 2017 року ВВД ФССНВУ в м.Першотравенську постановою №№0415/5052/5052/45 призначило ОСОБА_1 перераховану щомісячну страхову виплату з 01 березня 2017 року в розмірі 2077 грн.20 коп.

Крім того позивач перебуває на обліку у Першотравенському ОУПФУ Дніпропетровської області і отримує пенсію по інвалідності внаслідок професійного захворювання за Списком № 1, яка складала у серпні 2015 року 949,00 гривень, з грудня 2015 року 1074,00 гривень, та з травня 2016 року 1130,00 гривень.

Відповідачем в період з червня 2016 року по квітень 2017 року були проведенні нарахування та виплата страхових виплат з врахуванням їх індексації.

Вважаючи, що відповідачем було розраховано та виплачено індексацію з порушенням вимог Закону України «Про індексацію грошових доходів населення», позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Частиною першою статті 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення; створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатними.

Правові, фінансові та організаційні засади загальнообов`язкового державного соціального страхування, гарантії працюючих громадян щодо їх соціального захисту у зв`язку з тимчасовою втратою працездатності, вагітністю та пологами, від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, охорони життя та здоров`я визначає Закон України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування» № 1105-XIV.

Пункт 18 статті 34 вказаного Закону в редакції, чинній до 01.01.2015 та пункт 15 статті 42 Закону № 1105-XIV, в редакції Закону України від 28.12.2014 N 77-VIII, чинній з 01.01.2015 до 11.10.2017, передбачав, що індексація суми страхової виплати провадиться відповідно до законодавства. Редакція пункту 15 статті 42 Закону № 1105-XIV, чинна з 11.10.2017 передбачала, що індексація суми страхової виплати проводиться відповідно до частини другої статті 37 цього Закону. Згідно з ч. 2 статті 37 Закону № 1105-XIV перерахування сум щомісячних страхових виплат провадиться також у разі зростання у попередньому календарному році середньої заробітної плати. Таке перерахування провадиться з 1 березня наступного року відповідно до коефіцієнта, затвердженого Кабінетом Міністрів України на підставі даних центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики. Визначена раніше сума щомісячної страхової виплати зменшенню не підлягає.

Правові, економічні та організаційні основи підтримання купівельної спроможності населення України в умовах зростання цін з метою дотримання встановлених Конституцією України гарантій щодо забезпечення достатнього життєвого рівня населення України визначаються Законом України Про індексацію грошових доходів населення від 03.07.1991 року № 1282-ХІІ (надалі Закон № 1282-ХІІ).

Згідно статті 1 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» індексація грошових доходів населення - встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів та послуг.

Статтею 2 Закону № 1282-ХІІ визначено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані ними в гривнях на території України і які не мають разового характеру: пенсії; стипендії; оплата праці (грошове забезпечення); суми виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування; суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди в разі втрати годувальника.

Отже, щомісячна страхова виплата у разі стійкої втрати професійної працездатності», яку отримує позивач ОСОБА_1 підлягає обов`язковій індексації.

Статтею 4 Закону № 1282-ХІІ передбачено, що індексація грошових доходів населення проводиться в разі, коли величина індексу споживчих цін перевищила поріг індексації.

Обчислення індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення провадиться наростаючим підсумком, починаючи з місяця введення в дію цього Закону.

Для проведення подальшої індексації грошових доходів населення обчислення індексу споживчих цін починається за місяцем, у якому індекс споживчих цін перевищив поріг індексації, зазначений у частині першій цієї статті.

Підвищення грошових доходів населення у зв`язку з індексацією здійснюється з першого числа місяця, що настає за місяцем, у якому опубліковано індекс споживчих цін.

Статтею 5 Закону № 1282-ХІІ передбачено, що індексація виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, інших видів соціальної допомоги проводиться відповідно за рахунок фондів загальнообов`язкового державного соціального страхування, а також за рахунок коштів Державного бюджету України.

Статтею 6 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» передбачено, що порядок проведення індексації грошових доходів населення визначається Кабінетом Міністрів України.

17 липня 2003 року постановою Кабінету Міністрів України затверджено Порядок проведення індексації грошових доходів населення № 1078.

Порядок проведення індексації грошових доходів населення визначає правила обчислення індексу споживчих цін для проведення індексації та сум індексації грошових доходів населення і поширюється на підприємства, установи та організації незалежно від форми власності і господарювання, а також на фізичних осіб, що використовують працю найманих працівників (пункт 1 Порядку № 1078).

Пунктом 2 Порядку № 1078 передбачено, що індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані в гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема щомісячна грошова сума, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим).

Згідно п. 4 Порядку № 1078, індексації підлягають грошові доходи населення у межах прожиткового мінімуму, встановленого для відповідних соціальних і демографічних груп населення.

У межах прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, індексуються пенсії (з урахуванням надбавок, доплат, підвищень до пенсії, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги на прожиття, державної допомоги та компенсаційних виплат), щомісячна грошова сума, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (з урахуванням виплат на необхідний догляд за потерпілим), щомісячна страхова виплата особам, які перебували на утриманні потерпілого внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання, державна соціальна допомога інвалідам з дитинства і дітям-інвалідам, щомісячна грошова допомога малозабезпеченій особі, яка проживає разом з інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним, суми відшкодування шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров`я, а також суми, що виплачуються особам, які мають право на відшкодування шкоди у разі втрати годувальника.

Частина грошових доходів, яка перевищує прожитковий мінімум, встановлений для відповідних соціальних і демографічних груп населення, індексації не підлягає.

Сума індексації грошових доходів громадян визначається як результат множення грошового доходу, що підлягає індексації, на величину приросту індексу споживчих цін, поділений на 100 відсотків.

У разі несвоєчасної виплати сум індексації грошових доходів громадян провадиться їх компенсація відповідно до законодавства.

Відповідно до п. 5 Порядку № 1078, у разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної допомоги сім`ям з дітьми, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться.

Суд звертає увагу на те, що Постановою Кабінету Міністрів України N 690 від 17.05.2006 року «Про внесення змін до Порядку проведення індексації грошових доходів населення» абзац перший пункту 5 Порядку № 1078 доповнено та викладено у наступному змісті: «У разі підвищення розмірів мінімальної заробітної плати, мінімальної пенсії, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, державної допомоги сім`ям з дітьми, стипендій, а також у разі зростання грошових доходів населення без перегляду їх мінімальних розмірів місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення. Індексація грошових доходів, отриманих громадянами за цей місяць, не провадиться. З наступного місяця здійснюється обчислення наростаючим підсумком індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації».

Крім того, Постановою Кабінету Міністрів України «Про упорядкування структури заробітної плати, особливості проведення індексації та внесення змін до деяких нормативно-правових актів» від 9 грудня 2015 р. № 1013 пункт 5 Постанови № 1078 викладено в новий редакції:

У разі підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбувається підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків. Обчислення індексу споживчих цін для проведення подальшої індексації здійснюється з місяця, наступного за місяцем підвищення зазначених грошових доходів населення. Сума індексації у місяці підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, не нараховується, якщо розмір підвищення грошового доходу перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу. Якщо розмір підвищення грошового доходу не перевищує суму індексації, що склалась у місяці підвищення доходу, сума індексації у цьому місяці визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

До чергового підвищення тарифних ставок (окладів), пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, стипендій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування, до визначеної суми індексації додається сума індексації, яка складається внаслідок перевищення величини індексу споживчих цін порогу індексації, зазначеного у пункті 1-1 цього Порядку.

У разі коли індекс споживчих цін для проведення індексації, розрахований наростаючим підсумком, перевищив 10 відсотків, Кабінет Міністрів України приймає рішення про підвищення тарифних ставок (окладів) працівникам бюджетної сфери, органам державної влади, місцевого самоврядування, прокуратури та інших органів з урахуванням суми індексації, яка складається на момент підвищення.

Працівникам підприємств i організацій, які перебувають на госпрозрахунку, підвищення заробітної плати у зв`язку із зростанням рівня інфляції провадиться у порядку, визначеному у колективних договорах, але не нижче норм, визначених Законом України Про індексацію грошових доходів населення та положень цього Порядку.

З аналізу вищезазначених положень Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування», Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» законодавством передбачено обов`язок відповідача здійснювати індексацію щомісячної страхової виплати.

Постановою КМУ від 16 листопада 2016 р. № 836 внесено зміни до Порядку, а саме: абзац шостий пункту 10 замінено абзацами, зокрема, такого змісту: «У разі коли потерпілий внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання (або особа, яка отримує страхові виплати у разі втрати годувальника) одночасно із щомісячною страховою виплатою отримує інший грошовий дохід (крім оплати праці, стипендії та виплат на необхідний догляд за потерпілим), який є об`єктом індексації, і відбувається підвищення розміру такого грошового доходу, сума індексації щомісячної страхової виплати не зменшується на розмір підвищення доходу. При цьому в разі підвищення щомісячної страхової виплати сума індексації визначається відповідно до пункту 5 цього Порядку».

Згідно матеріалів справи, позивач оспорює нарахування ВВД ФССНВУ в м.Першотравенську сум індексації на страхові виплати за період часу з червня 2016 року по квітень 2017 року включно, тобто, в період вказаних змін, отже, до них застосовуються положення Порядку проведення індексації грошових доходів населення, які діяли у вищезазначений період.

Пунктом 5 Порядку проведення індексації грошових доходів населення передбачено, що в разі підвищення грошових доходів (зокрема пенсій, виплат, що здійснюються відповідно до законодавства про загальнообов`язкове державне соціальне страхування) місяць, в якому відбулося підвищення, вважається базовим при обчисленні індексу споживчих цін для проведення індексації і значення індексу споживчих цін у місяці, в якому відбулося підвищення, приймається за 1 або 100 відсотків.

У місяці підвищення грошового доходу сума індексації визначається з урахуванням розміру підвищення доходу і розраховується як різниця між сумою індексації і розміром підвищення доходу.

На підставі Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» від 17.09.2015 № 704 з 01.09.2015 року відбулося підвищення прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, та, відповідно, розміру пенсій, обрахованих на підставі цього показника. Постановою Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 26.03.2008 № 265» здійснено підвищення розміру пенсій з 01.12.2015 року. На підставі Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та згідно постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.2016 № 288 відбулося підвищення розміру мінімальної заробітної плати та пенсії з 01.05.2016 року.

Вказані підвищення являються підставою для зміни базового місяця при обчисленні індексу споживчих цін для індексації грошових доходів населення.

З матеріалів справи вбачається, що сума індексації страхових виплат, у зв`язку з втратою працездатності, ОСОБА_1 станом на листопад 2015 року складала 749,65 грн., дана обставина не є спірною в даній справі та підтверджується розрахунками сторін.

З грудня 2015 року у позивача збільшився розмір пенсії на 125,00 грн. (1074,00 грн.(розмір пенсії з 01.12.2015 р.) - 949,00 грн. (розмір пенсії за листопад 2015 року)), тому даний місяць став базовим для нарахування індексації.

Оскільки сума підвищення розміру пенсії була нижчою за розмір індексації в листопаді, то дана сума повинна була зменшитися на суму підвищення. За зазначених умов сума індексації з грудня 2015 року по квітень 2016 року включно повинна була становити по 624,65 грн. щомісячно (згідно розрахунку 749,65 грн. - 125,00 грн.).

З 01 травня 2016 року розмір пенсії, яку отримував позивач збільшилася на 56,00 грн. (з 1074,00 грн. в квітні 2016 року до 1130,00 грн. в травні 2016 року); травень 2016 року став базовим для нарахування індексації, а сама сума фіксованої індексації зменшилася на суму підвищення пенсії і з травня 2016 року склала 568 грн.65 грн. (624,65 грн. - 56 грн.) та була фіксованою і незмінною до листопада 2016 року включно.

З 01 грудня 2016 року зріс прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність з 1130,00 грн. (розмір який діяв з травня 2016 року) до 1247,00 грн., а тому зросла й сума індексації страхової виплати до 618,53 грн. (568,65 грн. фіксована сума індексації + 49,88 грн. індексація за грудень 2016 року). Зазначений розмір індексації підлягав виплаті ОСОБА_1 з 01 грудня 2016 року по лютий 2017 року включно.

З 01 березня 2017 року ВВД ФССНВУ в м. Першотравенську було збільшено суму страхової виплати позивачу на 396,62 грн., та розмір даної виплати склав 2077,20 грн. У зв`язку з підвищенням розміру страхової виплати, березень 2017 року став базовим для нарахування індексації на страхові виплати позивача, а розмір індексації склав 271,79 грн. (568,65 грн. (фіксована сума індексації) - 396,62 грн. (сума підвищення страхової виплати в березні 2017 року) + 99,76 грн. (поточна індексація за березень 2017 року)). Зазначений розмір індексації підлягав виплаті позивачу з 01 березня 2017 року по травень 2017 року включно.

Враховуючи наведене, за спірний період з червня 2016 року по квітень 2017 року включно відповідач повинен був нарахувати та виплатити позивачу суму індексації в розмірі 5811 гривень 07 копійок, фактичне нарахування та виплата якої підтверджується матеріалами справи, за вирахуванням 986 грн.19 коп., відповідно до постанови ВВД ФССНВУ в м.Першотравенську №0415/5052/5052/43 від 21 вересня 2016 року про повернення зайво виплаченої суми страхової виплати в розмірі 986, 19 грн.

В свою чергу, що позивачем не оспорюється правомірність вищезазначеної постанови про утримання з нього зайво виплачених сум в розмірі 986 грн.19 коп.

З наведеного вбачається, що відповідачем вірно було проведено індексацію страхових виплат ОСОБА_1 з врахуванням діючих на момент виникнення спірних правовідносин правових норм.

Таким чином, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Відповідно до статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Згідно ч. 2 ст. 9 КАС України, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина від порушень з боку суб`єкта владних повноважень.

Решта доводів та заперечень учасників справи висновків суду по суті позовних вимог не спростовують. Слід зазначити, що згідно практики Європейського суду з прав людини та зокрема, рішення у справі Серявін та інші проти України від 10 лютого 2010 року, заява 4909/04, відповідно до п.58 якого суд повторює, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (рішення у справі Руїс Торіха проти Іспанії від 9 грудня 1994 року, серія A, N 303-A, п.29).

Відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб`єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб`єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.

Між тим, такі судові витрати не понесені, тому не стягуються на користь осіб, що їх понесли, пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог.

Керуючись ст.ст. 243-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України суд -

ВИРІШИВ:

В задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області про визнання неправомірними дій та стягнення недоплаченої суми відшкодування шкоди у зв`язку із стійкою втратою працездатності з урахування індексації - відмовити.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 Кодексу адміністративного судочинства України.

До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи рішення суду оскаржується до Третього апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 Розділу VII Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.І. Озерянська