Постанова № 96324136, 09.04.2021, Генічеський районний суд Херсонської області

Дата ухвалення
09.04.2021
Номер справи
653/776/21
Номер документу
96324136
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

Справа №: 653/776/21

Провадження № 3/653/620/21

П О С Т А Н О В А

іменем України

09 квітня 2021 року м. Генічеськ

Суддя Генічеського районного суду Херсонської області Делалова О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Відділу рибоохоронного патруля №2 Азовського Басейнового управління Державного агентства рибного господарства, про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , ідентифікаційний номер - невідомо, не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,

ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ідентифікаційний номер - НОМЕР_1 , не працюючого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_2 ,

за ч.4 ст.85 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

При розгляді адміністративного матеріалу судом встановлено, що 20.03.2021 року о 14 год. 00 хв. ОСОБА_1 та ОСОБА_2 в Утлюкському лимані в районі м. Генічеська здійснювали незаконний лов риби забороненими для любительського рибальства знаряддям лову, сітками, не маючи спеціального дозволу на промисел, при цьому виловили рибу піленгас - 35 особин, рибу бичок – 77 особин, риба оселедець – 6 особин, рибу камбала глоса – 1 особина, завдавши шкоди рибним ресурсам України на суму 28 288 грн., чим порушили ст. 63 Закону України «Про тваринний світ», ст. 3.15 Правил любительського і спортивного рибальства.

Своїми діями ОСОБА_1 та ОСОБА_2 скоїли правопорушення, відповідальність за які передбачена ч.4 ст.85 КУпАП.

Під час затримання у правопорушників було вилучено: заборонене знаряддя лову – сітки: l-30 м., н–1 м, яч.-30 мм. в кількості 2 одиниці, які передані на склад відділу рибоохоронного патруля №2 Азовського Басейнового управління Державного агентства рибного господарства на відповідальне зберігання до рішення суду; рибу піленгас - 35 особин, рибу бичок – 77 особин, риба оселедець – 6 особин, рибу камбала глоса – 1 особина, яку передано на відповідальне зберігання до ТОВ «МАЛ КОНФ» до вирішення справи.

ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до судового засіданні не прибули, про час і місце розгляду справи повідомлялись шляхом направлення смс-повідомлення та оголошення на веб-сайті судової влади. Жодних клопотань на адресу суду не надходило.

Слід зазначити, що відповідно до положень ст. 19 Закону України «Про міжнародні договори України» та ст. 17 Закону України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» при розгляді справ суди застосовують Конвенцію та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.

У своїх рішеннях ЄСПЛ визначає правові підходи щодо розуміння порушення права особи на участь у судовому розгляді як з точки зору принципу процесуальної рівності, так й самої процесуальної поведінки сторони провадження, та наголошує, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження («Олександр Шевченко проти України», «Трух проти України», «Пономарьов проти України»).

За таких обставин, враховуючи принцип судочинства, яким визнано пріоритет публічного інтересу над приватним, суддя вважає за можливе провести розгляд справи за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, оскільки безпідставне умисне затягування справи нівелює завдання КУпАП, яким є охорона конституційного ладу України, встановленого правопорядку, зміцнення законності, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі точного і неухильного додержання Конституції, законів України, поваги до прав, честі і гідності інших громадян, до правил співжиття, сумлінного виконання своїх обов`язків, відповідальності перед суспільством (стаття 1 КУпАП).

Також слід зазначити, що положення ст. 268 КУпАП не містять заборони щодо розгляду справ про адміністративні правопорушення, передбачені ч.4 ст.85 КУпАП, без обов`язкової присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.

Вина ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у вчинені адміністративного, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП, підтверджується наявними матеріалами справи, зокрема: даними протоколів про адміністративне правопорушення, описами водних живих ресурсів, знарядь лову, іншого майна, вилученого в порушника, квитанціями про отримання речей і документів, розрахунками матеріального збитку.

Таким чином досліджені в судовому засіданні документи в повному обсязі підтверджують обставини викладені у протоколі про адміністративне правопорушення та підтверджує порушення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 правил рибальства, та вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.

При визначенні виду та розміру адміністративного стягнення суд приймає до уваги всі обставини справи в їх сукупності та вважає, що у даному конкретному випадку застосування до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 адміністративного стягнення у виді штрафу, буде достатньо та необхідно для здійснення виховного впливу на порушників та виконання завдань провадження у справах про адміністративні правопорушення.

Окрім того, Держагентство рибного господарства просило суд, на підставі ст.40 КУпАП, стягнути зі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 на користь держави завдану шкоду в розмірі 28 288 грн.

Відповідно до ч.1 ст.40 КУпАП, якщо у результаті вчинення адміністративного правопорушення заподіяно майнову шкоду громадянинові, підприємству, установі або організації, то адміністративна комісія, виконавчий орган сільської, селищної, міської ради під час вирішення питання про накладення стягнення за адміністративне правопорушення має право одночасно вирішити питання про відшкодування винним майнової шкоди, якщо її сума не перевищує двох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а суддя районного, районного у місті, міського чи міськрайонного суду - незалежно від розміру шкоди.

Згідно ч.3 ст.40 КУпАП в інших випадках питання про відшкодування майнової шкоди, заподіяної адміністративним правопорушенням, вирішується в порядку цивільного судочинства.

Оскільки правопорушенням було завдано шкоду саме Державі, а не громадянинові, підприємству, установі або організації, то збитки за даною постановою стягненню не підлягають; питання про стягнення з порушника заподіяної ним шкоди рибним ресурсам держави, відповідно до вимог ч.3 ст.40 КУпАП, може бути вирішено судом в порядку цивільного судочинства. При цьому, відповідно до вимог п.1 ч.2 ст.141 ЦПК України у разі задоволення позову судові витрати покладаються на відповідача.

Відповідно до ст. 40-1 КУпАП з правопорушників підлягає стягненню судовий збір солідарно.

Керуючись статтями 27,33-35, 40-1, 90, 245, 280, 283, 284 КУпАП, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Визнати винним ОСОБА_1 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.

Визнати винним ОСОБА_2 у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.4 ст.85 КУпАП.

Застосувати відносно ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в сумі 340 /триста сорок/ гривень на р/р UA628999980313090106000021112, код ЄДРПОУ - 37959517, Отримувач коштів – ГУК у Херсон обл./Генічес р-н/21081100, Банк отримувача – Казначейство України, Код класифікації доходів бюджету – 21081100.

Застосувати відносно ОСОБА_2 адміністративне стягнення у вигляді адміністративного штрафу в сумі 340 /триста сорок/ гривень на р/р UA628999980313090106000021112, код ЄДРПОУ - 37959517, Отримувач коштів – ГУК у Херсон обл./Генічес р-н/21081100, Банк отримувача – Казначейство України, Код класифікації доходів бюджету – 21081100.

У разі несплати правопорушниками штрафу у строк, встановлений статтею 307 КУпАП, штраф підлягає стягненню із правопорушника у примусовому порядку у подвійному розмірі, відповідно до ст.308 КУпАП.

Заборонені знаряддя лову – сітки: l-30 м., н–1 м, яч.-30 мм. в кількості 2 одиниці, що знаходяться на зберіганні у відділу рибоохоронного патруля №2 Азовського Басейнового управління Державного агентства рибного господарства – конфіскувати та знищити.

Рибу піленгас - 35 особин, рибу бичок – 77 особин, риба оселедець – 6 особин, рибу камбала глоса – 1 особина, яку передано на відповідальне зберігання до ТОВ «МАЛ КОНФ» - конфіскувати.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовий збір в розмірі 227 /двісті двадцять сім/ гривні на р/р UA908999980313111256000026001, ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, (код за ЄДРПОУ) 37993783, Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Відповідно до п. 5 З.У. «Про судовий збір»/.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в розмірі 227 /двісті двадцять сім/ гривні на р/р UA908999980313111256000026001, ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, (код за ЄДРПОУ) 37993783, Казначейство України (ЕАП), Код банку отримувача (МФО) 899998, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Відповідно до п. 5 З.У. «Про судовий збір»/.

Апеляційна скарга може бути подана до Херсонського апеляційного суду через Генічеський районний суд Херсонської області протягом десяти днів з дня винесення даної постанови.

Постанова може бути пред`явлена _______2021 р.

Набрала чинності _______2021 р.

Суддя Генічеського районного суду О. М. Делалова