
Справа № 594/339/21
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 квітня 2021 року
Борщівський районний суд Тернопільської області
у складі: головуючого Зушман Г.І.
за участі секретарів судового засідання Кушнір Т.І., Шимків Н.І.
позивача ОСОБА_1
представника позивача-адвоката Когута О.В.
представника відповідача Дуди В.І.
розглянувши в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін у відкритому судовому засіданні в залі суду в м.Борщеві справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Дуди Василя Ігоровича, про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом, у якому просить визнати незаконною та скасувати постанову державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Дуди В.І. від 24 лютого 2021 року про накладення на нього адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення, передбачене ст.153 КУпАП, у вигляді штрафу в розмірі 510 грн., провадження в справі закрити.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що згідно оскаржуваної постанови його визнано винним у тому, що 11-13 червня 2020 року о 11 годині він не вжив заходів по охороні зелених насаджень на території комунального некомерційного підприємства «Борщівська міська лікарня» в м.Борщеві по вул.С.Бандери,108, що призвело до незаконного видалення 28 дерев на території КНП «Борщівська міська лікарня». Вважає, що постановане ґрунтується на правильному застосуванні норм матеріального права, суперечить вимогам закону та фактичним обставинам справи, а тому підлягає до скасування.
18 березня 2021 року представником відповідача Державної екологічної інспекції у Тернопільській області подано відзив на позовну заяву, в якому він просить відмовити у задоволенні позову, посилаючись на те, що діюче законодавство покладає на підприємства, установи, організації і громадян обов`язок щодо збереження умов місцезростання об`єктів рослинного світу, до якого відносяться і дерева. На позивача, як посадову особу, відповідно до п 2.2 розділу 2 посадової інструкції заступника директора №3 від 10.12.2019, затвердженої директором КНП «Борщівська районна лікарня», у межах делегованих йому повноважень і компетенції покладено обов`язок організовувати адміністративно-господарську та фінансову діяльність закладу, забезпечувати взаємодію підрозділів закладу охорони здоров`я, тобто вчиняти дії щодо охорони зелених насаджень, здійснювати догляд за наявними зеленими насадженнями, які передбачені Правилами утримання зелених насаджень у населених пунктах України, затверджених Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України 10.04.2006 № 10. Позивачем був порушений встановлений чинним законодавством порядок видалення дерев, кущів, газонів і квітників в населених пунктах, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 за № 1045, виходячи з чого його притягнення до адміністративної відповідальності є законним, оскаржувану постанову винесено у повній відповідності до вимог чинного законодавства.
Позивач у відповіді на відзив зазначив, що висновок відповідача про те, що оскільки на нього пунктом 2.2 Розділу 2 посадової інструкції у межах делегованих йому повноважень і компетенції покладено обов`язок організовувати адміністративно-господарську та фінансову діяльність закладу, забезпечувати взаємодію підрозділів закладу охорони здоров`я, тому на нього покладено і обов`язок вчиняти дії щодо охорони зелених насаджень, здійснювати догляд за наявними зеленими насадженнями є лише припущенням, особистою думкою відповідача, він нічим не обґрунтований та не доведений, на нього не покладено обов`язку здійснювати охорону зелених насаджень. При розгляді його справи 24 лютого 2021 року у приміщенні КНП «Борщівська міська лікарня» відповідачем не було досліджено, як доказ, його посадову інструкцію, на неї інспектор послався лише після отримання її копії, як додатку до позовної заяви. Окрім того, відповідно до штатного розпису КНП «Борщівська районна лікарня» станом на 2019-2021 роки немає жодної посади сторожа, таким чином ні територія, ні гаражі, ні будівлі, які є на території, відповідно і зелені насадження не охороняються і ні на кого з працівників КНП такий обов`язок не покладено. Зі змісту постанови про закриття кримінального провадження не вбачається, що досудовим розслідування встановлено саме його вину у вчиненні адміністративного чи будь-якого іншого порушення.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позов підтримав та пояснив, що з 26 листопада 2019 року працює на посаді заступника директора КНП «Борщівська районна лікарня». 24 лютого 2021 року його до себе у кабінет покликав директор та повідомив, що приїхав інспектор Дуда В.І. , з яким йому потрібно зустрітися, оскільки сам директор терміново виїжджає на нараду у м.Тернопіль. Того дня інспектор Дуда В.І. в приміщенні КНП «Борщівська міська лікарня» склав на нього протокол і тут же виніс постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності. Будь-яких матеріалів даної справи інспектор при ньому не розглядав, не надавав жодних доказів того, що саме він має нести відповідальність. Твердження відповідача, що він мав би організувати охорону зелених насаджень є всього лише припущеннями. Він не мав можливості забезпечити охорону дерев КНП «Борщівська районна лікарня», оскільки у штаті закладу немає сторожа, як і немає договору з будь-якою охоронною організацією. На нього не покладено обов`язків, згідно яких він повинен вживати заходи для охорони рослинного світу на території КНП «Борщівська міська лікарня». Рішення щодо видалення дерев було прийнято комісією, яке було затверджено директором КНП «Борщівська міська лікарня» і рішення приймалося у зв`язку з тим, що були звернення від сусідів, яким ці дерева заважали, стан дерев був незадовільний та у зв`язку попередженнями про можливі грози, шквальні вітри. Тому 11 червня 2020 року комісією по забезпеченню безпеки життєдіяльності підприємства КНП «Борщівська районна лікарня» було проведено обстеження вказаних зелених насаджень та встановлено, що вони через свій фізичний стан загрожують безпеці працівників, пацієнтів підприємства, складським приміщенням, об`єктам санітарної зони, будинкам приватного сектору, а тому підлягають негайному видаленню. Рішення про видалення зелених насаджень було прийнято не ним особисто, а колегіальним органом. Одразу після того, як почали видаляти дерева на території лікарні, зверталися до міської ради з проханням видати КНП ордер на видалення дерев.
Представник позивача адвокат Когут О.В. в судовому засіданні пояснив, що також проживає неподалік від КНП «Борщівська міська лікарня» і ситуація щодо незадовільного стану зелених насаджень на території лікарні йому відома, а тому при ухваленні рішення щодо видалення дерев комісія керувалася пунктом 8 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, згідно якого у процесі ліквідації наслідків стихійного лиха, аварійної та надзвичайної ситуації, а також у разі, коли стан зелених насаджень загрожує життю, здоров`ю громадян чи майну громадян та/або юридичних осіб, видалення зелених насаджень здійснюється негайно з подальшим оформленням акту відповідно до п.4 Порядку. Вважає, що вина позивача не доведена.
Відповідач, представник Державної екологічної інспекції у Тернопільській області- державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Дуда. В. в судовому засіданні позов не визнав, підтримав заперечення, викладені у відзиві та пояснив, що 24 лютого 2021 року прибув до Борщівської міської лікарні, зустрівся з головним лікарем (директором) ОСОБА_3 , якого повідомив, що буде складати протокол про адміністративне правопорушення за незаконне видалення дерев, на що той повідомив, що цим займався його заступник ОСОБА_1. Тому він склав на ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення та виніс постанову про притягнення до адміністративної відповідальності. Вважає, що дерева не були аварійними і могли бути виконані роботи щодо їх омолодження. Крім того, було достатньо часу щоб звернутися до міської ради з вимогою про видачу ордера на видалення дерев. При винесенні оскаржуваної постанови керувався повідомленням директора, що відповідальним за охорону дерев на території КНП «Борщівська міська лікарня» є його заступник ОСОБА_1.
Дослідивши та оцінивши докази по справі, суд встановив наступне.
24 лютого 2021 року постановою державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Дуди В.І. №29 про накладення адміністративного стягнення заступника директора комунального некомерційного підприємства «Борщівська міська лікарня» ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст.153 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в сумі 510 грн.
Відповідно до постанови ОСОБА_1 11-13 червня 2020 року о 11 годині не вжив заходів по охороні зелених насаджень на території комунального некомерційного підприємства «Борщівська міська лікарня» в м.Борщеві по вул.С.Бандери,108, що призвело до незаконного видалення 28 дерев на території КНП «Борщівська міська лікарня».
Підставою для винесення постанови є протокол про адміністративне правопорушення №004950 від 24 лютого 2021 року, згідно якого ОСОБА_1 не вжив заходів по охороні зелених насаджень на території комунального некомерційного підприємства «Борщівська міська лікарня» в м.Борщеві по вул.С.Бандери,108, що призвело до незаконного видалення 28 дерев на території КНП «Борщівська міська лікарня», що є порушенням п.3 Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045, ст.28 Закону України «Про благоустрій», п.5.5 розд.5, п.6.2 розд.6 Правил утримання зелених насаджень.
Відповідно до пунктів 2.1, 2.2 посадової інструкції заступника директора КНП «Борщівська районна лікарня» №3 від 10 грудня 2019 року, затвердженої директором КНП «Борщівська районна лікарня» ОСОБА_3 , заступник директора здійснює керівництво закладом охорони здоров`я (крім аптечних закладів) в межах делегованих йому керівником повноважень з питань, безпосередньо не пов`язаних з організацією лікувального процесу, відповідно до чинного законодавства України. У разі відсутності керівника за його дорученням виконує його обов`язки. У межах делегованих йому повноважень і компетенції: організовує адміністративно-господарську та фінансову діяльність закладу, забезпечує взаємодію підрозділів закладу охорони здоров`я; співпрацю' з органами державної влади та місцевого самоврядування, закладами охорони здоров`я, підприємствами, установами, організаціями; організовує роботу з добору, розстановки і використання працівників, забезпечує належні умови для досягнення працівниками закладу охорони здоров`я належного професійного навчання та забезпечення своєчасного підвищення їх кваліфікації; створює належні умови праці; забезпечує додержання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, охорони праці та протипожежного захисту; аналізує показники роботи закладу, вживає заходів щодо їх оптимізації.
Згідно протоколу №4 від 11 червня 2020 року засідання комісії по забезпеченню життєдіяльності КНП «Борщівська районна лікарня» (охорона праці, пожежна безпека, постачання електроенергії, водопостачання, водовідведення, теплопостачання) в складі: голови комісії - ОСОБА_1- заступника директора лікарні; секретаря комісії - ОСОБА_8. - інженера по техніці безпеки, та членів комісії: ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 вирішено видалити дерева (тополі, липа), які ростуть поблизу складських приміщень та гаражів, а також на території санітарної зони, оскільки вони своєю кроною у випадку їх повалення під час негоди можуть суттєво пошкодити дані об`єкти і несуть небезпеку для працівників і пацієнтів.
Зокрема, під час засідання комісії виступили: ОСОБА_5 , який наголосив, що дані насадження (частина з яких є сухими) в любу пору року, а особливо під час негоди можуть бути повалені і нанести пошкодження господарським будівлям (складам, гаражам), а також будинкам приватного сектору і несуть небезпеку для працівників підприємства і пацієнтів, запропонував з метою безпеки їх завчасно видалити; ОСОБА_8 , який заявив, що до нього звертався сусід ОСОБА_9 ( АДРЕСА_1 ) з проханням видалити зелені насадження вздовж вулиці Ст.Бандери, оскільки на випадок негоди вони несуть загрозу для жителів приватних будинків; ОСОБА_4 , який зауважив, що на території санітарної зони ( водонапірна башта, артсвердловини) теж ростуть тополі, які на випадок непогоди можуть обрушитися на водонапірну башту і теж нанести їй матеріальну шкоду, що буде загрозою водопостачанню підприємства.
11 червня 2020 року вищезазначеною комісією під час обстеження зелених насаджень на території КПП «Борщівська районна лікарня» оглянуто 29 дерев (28 тополь та 1 липу), які росли на території підприємства вздовж складських приміщень і гаражів, а також біля межі з будинками приватного сектору, та встановлено, що вказані дерева загрожують як безпеці працівників та пацієнтів КНП «Борщівська районна лікарня», так і будівлям, які розташовані на території підприємства, а також будинкам приватного сектору, оскільки своїми кронами дерева сягають даних будівель. За результатом обстеження було складено акт обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню на території КНП «Борщівська районна лікарня», який було затверджено директором КНП «Борщівська районна лікарня» 11 червня 2020 року, і згідно якого, комісія керуючись п.4 ст.28 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» , а також п.8 Постанови Кабінету Міністрів №1045 від 01.08.2013, з метою безпеки, постановила, що дані зелені насадження підлягають негайному видаленню, зважаючи, на попередження Тернопільської ДСНС про 1-ий рівень (жовтий) небезпеки у регіоні.
11 червня 2020 року між Приватним підприємством «Форест - СІМ» (надалі «Виконавець») в особі ОСОБА_10 , що діє на підставі діючого свідоцтва платника податку, та КНП «Борщівська районна лікарня» (надалі «Замовник»), в особі директора ОСОБА_3, що діє на підставі статуту, з іншої сторони, укладено Договір №6 про початок робіт, згідно якого Виконавець зобов`язався розпочати наступні роботи а саме: видалення та обрізування дерев (Код ДК 021:2015 - 77310000-6 Послуги з озеленення території та утримання зелених насаджень), а замовник зобов`язався оплатити виконані роботи після укладення Договору про виконання робіт.
22 червня 2020 року між Приватним підприємством «Форест - СІМ» (надалі «Виконавець») в особі ОСОБА_10 , що діє на підставі діючого свідоцтва платника податку, та КНП «Борщівська районна лікарня» (надалі «Замовник»), в особі директора ОСОБА_3, що діє на підставі статуту, з іншої сторони, укладено Договір №9 про виконання робіт, згідно якого Виконавець зобов`язався виконати наступні роботи а саме: видалення та обрізування дерев (Код ДК 021:2015 - 77310000-6 Послуги з озеленення території та утримання зелених насаджень), а замовник зобов`язався оплатити виконані роботи.
22 червня 2020 року між представником Замовника КНП «Борщівська районна лікарня» ОСОБА_3 з одного боку та представником Виконавця ПП «Форест - СІМ» ОСОБА_10., з іншою боку, складено Акт виконаних робіт (надання послуг), згідно якого, на підставі Договору від 22 червня 2020 року Виконавцем були проведені наступні роботи (виконані такі послуги): видалення та обрізування 74,41 кбм дерев.
КНП «Борщівська районна лікарня» в особі директора ОСОБА_3 20 липня 2020 року та 16 грудня 2020 року листами №№01-04/862, №01-04/1802 зверталося до Борщівської міської ради щодо видачі ордеру на зрізані дерева, які знаходились на території КНП «Борщівська районна лікарня».
Відповідно до відповіді №2090/01-18 від 22 грудня 2020 року Борщівська міська рада повідомила, що немає законних підстав для видачі ордеру на видалення зелених насаджень після вчинення такої дії.
Згідно акту обстеження території КНП «Борщівська районна лікарня» від 23 червня 2020 року, проведеного державним інспектором з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Дудою В.І., в присутності головного спеціаліста відділу архітектури, містобудування та житлово - комунального господарства Борщівської міської ради Стангрет Н.І. за участю заступника директора КНП «Борщівська районна лікарня» ОСОБА_1 , слідчого Борщівського відділення поліції Чортківського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області Сапріянчука О.В., виявлено 28 пнів зрізаних дерев.
Постановою про закриття кримінального провадження від 30 листопада 2020 року, винесеною начальником сектору дізнання ОДР Борщівського ВП Чортківського ВП ГУНП в Тернопільській області Калинчуком В.С., кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за 12020210050000151 від 18 червня 2020 року закрито у зв`язку з встановленням відсутності у діях працівників КНП «Борщівська районна лікарня» складу кримінального правопорушення, передбаченого ст.356 КК України. Як зазначено в постанові, в даному випадку наявні підстави для передачі матеріалів до Державної екологічної інспекції у Тернопільській області з метою притягнення посадових осіб КНП «Борщівська районна лікарня» до адміністративної відповідальності.
Згідно ч. 2 ст. 40 Закону України «Про рослинний світ» відповідальність за порушення законодавства про рослинний світ несуть особи, винні, зокрема, в протиправному знищенні або пошкодженні об`єктів рослинного світу.
Відповідно до пп.2 ч.1 ст.16 Закону України «Про благоустрій населених пунктів» на об`єктах благоустрою забороняється, зокрема, самовільно висаджувати та знищувати дерева, кущі тощо.
Згідно ч.3 ст.28 Закону України "Про благоустрій населених пунктів", видалення дерев, кущів, газонів і квітників здійснюється в порядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
Процедуру видалення дерев, кущів, газонів і квітників на території населеного пункту визначено Порядком видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 01.08.2006 №1045 (далі Порядок), згідно з п.3 якого видалення зелених насаджень на території населеного пункту здійснюється за рішенням виконавчого органу міської, селищної, сільської ради на підставі ордера.
Ордер не потрібен у випадках, передбачених пп. 7-10 Порядку, а саме п. 7 Порядку передбачає, що видалення аварійних, сухостійних і фаутних дерев на об`єкті благоустрою здійснює балансоутримувач на підставі акта, що складається відповідно до п. 4 цього Порядку .
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно зі ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Диспозиція статті 153 КУпАП передбачає відповідальність за знищення або пошкодження зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об`єктів озеленення в межах населених пунктів, невжиття заходів для їх охорони, а також самовільне перенесення в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об`єктами озеленення; пошкодження дерев і чагарників за межами населених пунктів, що не віднесені до лісового фонду, або їх незаконна порубка.
Об`єктом даного адміністративного правопорушення є суспільні відносини у сфері благоустрою та екологічного безпеки. Предмет посягання - зелені насадження та інші об`єкти озеленення населених пунктів
Об`єктивна сторона правопорушення виражається у знищенні або пошкодженні зелених насаджень, окремих дерев, чагарників, газонів, квітників та інших об`єктів озеленення в населених пунктах, невжитті заходів для їх охорони, а також самовільному перенесенні в інші місця під час забудови окремих ділянок, зайнятих об`єктами озеленення.
Відповідно до ст.251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Висновок про наявність чи відсутність в діях особи адміністративного правопорушення має бути зроблений на підставі всебічного, повного і об`єктивного дослідження всіх обставин справи в їх сукупності (ст. 252 КУпАП).
Таким чином притягнення особи до адміністративної відповідальності, можливе лише за наявності події адміністративного правопорушення та вини особи у його вчиненні, яка підтверджена належними доказами.
Згідно ч.1 ст.72 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі письмових, речових і електронних доказів, висновків експертів, показань свідків.
Відповідно до ч.1, ч.2 ст.77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Згідно ч.1 ст.25 Закону України «Про рослинний світ» охорона рослинного світу передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на збереження просторової, видової, популяційної та ценотичної різноманітності і цілісності об`єктів рослинного світу, охорону умов їх місцезростання, збереження від знищення, пошкодження, захист від шкідників і хвороб, а також невиснажливе використання.
Як вбачається зі змісту протоколу, на підставі якого винесено оскаржувану постанову, суть правопорушення, вчиненого ОСОБА_1 , полягає у невжитті заходів по охороні зелених насаджень на території комунального некомерційного підприємства «Борщівська міська лікарня» в м.Борщеві по вул.С.Бандери,108, що призвело до незаконного видалення 28 дерев на території лікарні.
Суд звертає увагу на те, що у протоколі і оскаржуваній постанові не зазначено, яких саме заходів по охороні зелених насаджень зобов`язаний був ужити і не вжив ОСОБА_1 в цьому випадку.
Разом з тим, з дослідженої судом посадової інструкції заступника директора КНП «Борщівська районна лікарня» не встановлено, що ОСОБА_1 є особою, відповідальною за утримання об`єктів благоустрою зеленого господарства на території розташування лікарні, а також, що до його службових обов`язків входить забезпечення виконання установлених правил у сфері охорони рослинного світу.
Отже, відповідачами не надано суду належних, достатніх та допустимих доказів на підтвердження обставин, викладених у постанові.
Відповідно до ст. 62 Конституції України обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст.286 КАС України за наслідками розгляду справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності місцевий загальний суд як адміністративний має право скасувати рішення суб`єкта владних повноважень і закрити справу про адміністративне правопорушення.
З огляду на наведене суд приходить до висновку, що при винесенні оскаржуваної постанови вина ОСОБА_11 у вчиненні правопорушення належним чином не доведена, твердження позивача не спростовані, а тому постанову про накладення адміністративного стягнення слід скасувати та закрити провадження у справі про адміністративне правопорушення.
Понесені позивачем судові витрати по справі на сплату судового збору в сумі 454,00 грн. у відповідності до ст.139 КАС України підлягають стягненню з відповідача Державної екологічної інспекції у Тернопільській області в користь позивача.
Керуючись ст.62 Конституції України, ст.ст.5,9,72,75-77,244-246,262,286,293,295 КАС України, п.п.15.5п.1Розділу VII «Перехідні положення» КАС України, ст.ст. 33, 245, 251, 252, 258, 268, 280, 283, 287-289, 293 КУпАП, суд -
УХВАЛИВ:
Позов ОСОБА_1 до Державної екологічної інспекції у Тернопільській області, державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Дуди Василя Ігоровича, про скасування постанови у справі про адміністративне правопорушення, задовольнити.
Постанову державного інспектора з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Дуди Василя Ігоровича від 24 лютого 2021 року №29 про накладення адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст.153 КУпАП у вигляді штрафу в розмірі 510 грн.- скасувати та закрити провадження у справі.
Стягнути в користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Державної екологічної інспекції у Тернопільській області судові витрати по справі в сумі 454,00 грн.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Борщівський районний суд Тернопільської області протягом десяти днів з дня його проголошення.
Позивач: ОСОБА_1 , житель с.Вовківці Чортківського району Тернопільської області, РНОКПП НОМЕР_1 .
Відповідач: Державна екологічна інспекція у Тернопільській області, що знаходиться в м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3, 46008, код ЄДРПОУ 37977693.
Відповідач: державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища Тернопільської області Дуда Василь Ігорович, м.Тернопіль, вул.Шашкевича,3, 46008.
Головуючий