Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.05.10Справа №2а-964/10/2770
15:59
Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі:
Судді Мінько О.В.,
при секретарі: Трігуб Г.В.,
за участю: представника позивача - Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя, Волинець Юлії Валеріївни, довіреність № 20/10-013 від 02.09.2009 року, посвідчення №30419 від 04.09.2009 року;
відповідач Фізична особа-підприємець ОСОБА_2 не з'явилася;
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Севастополі адміністративну справу за позовомДержавної податкової інспекції у Гагарінському районі м. СевастополядоФізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості,
в с т а н о в и в:
Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя звернулась до суду з адміністративним позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2про стягнення заборгованості. Вимоги обґрунтовує тим, що 20.03.2009 року співробітниками ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя проведена перевірка за дотриманням відповідачкою порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме: магазину кафетерію, що належить відповідачу. В ході перевірки було встановлено порушення з боку відповідача вимог п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”. За результатами перевірки було складено акт перевірки № 27051838/2330 від 20.03.2009 року. На підставі акту перевірки від 20.03.2009 року було винесено рішення про застосування штрафних санкцій № НОМЕР_1 на суму 628,00 грн. Відповідачка частково сплатила борг в сумі 95,49 грн. Отже на момент подачі позову до суду заборгованість відповідачки складає 532,51 грн.
Ухвалою від 31 березня 2010 року відкрито провадження по адміністративній справі. Ухвалою від 31 березня 2010 року підготовче провадження було закінчено та справу призначено до судового розгляду.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, надав суду пояснення, просить позов задовольнити.
Відповідач у судове засідання не прибув, письмові заперечення на позовну заяву не надав, про час та місце проведення судових засідань повідомлений.
Відповідач був повідомлений згідно вимог глави 3 Кодексу адміністративного судочинства України за місцем реєстрації фізичної особи-підприємця особи, яка є місцем здійснення підприємницької діяльності. Згідно вимог ст. 45 Закону України від 15.02.2003 р. № 7550-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців»ред. від 14.02.2009 р., проведення змін щодо місця проживання фізичної особи-підприємця здійснюються ним, шляхом подання даних державному реєстратору для внесення змін до Єдиного державного реєстру. Даних про зміну місця реєстрації відповідачки матеріали справи не містять. В порядку статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає можливим розглянути справу у відсутності відповідачки за наявними у справі матеріалами.
Згідно з пунктом 4 частини першої статті 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів входить розгляд спорів за зверненням суб'єктів владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Суд, заслухавши пояснення представника позивача, встановивши обставини по справі, дослідивши інші докази в межах позовних вимог, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з таких підстав.
Судом встановлено, що Фізична особа-підприємець ОСОБА_2зареєстрована у Нахімовській районній державній адміністрації м. Севастополя та узята на облік у Державній податковій інспекції у Нахімовському районі м. Севастополя як платних податків і зборів.
20.03.2009 року співробітниками Державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя була проведена перевірка за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме, магазину кафетерію, що належить відповідачу, розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Героїв Севастополя, 46. За результатами перевірки було складено акт перевірки № 27051838/2330 від 20.03.2009 року (а.с.9-10) Перевірку було проведено у присутності продавця ОСОБА_3, яка підписала акт перевірки та опис купюр (а.с.11).
Перевіркою було встановлено порушення відповідачем вимог п.п. 1, 2, 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування РРО…».
Відповідно до ст. 3 «Про застосування РРО…»№ 265 від 06.07.1995 р. (далі Закон України № 265 від 06.07.1995 р.) суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 3) застосовувати реєстратори розрахункових операцій, що включені до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій, з додержанням встановленого порядку їх застосування; 4) забезпечувати цілісність пломб реєстратора розрахункових операцій та незмінність його конструкції та програмного забезпечення; 5) у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; 6) забезпечувати зберігання використаних книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок протягом трьох років після їх закінчення; 7) подавати до органів державної податкової служби звітність, пов'язану із застосуванням реєстратора розрахункових операцій та розрахункових книжок, не пізніше 15 числа наступного за звітним місяця; 8) реалізовувати товари (надавати послуги) за умови наявності цінника на товар (меню, прейскуранта, тарифу на послугу, що надається) у грошовій одиниці України; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 10) друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) контрольні стрічки і забезпечувати їх зберігання протягом трьох років; 11) проводити розрахункові операції через реєстратори розрахункових операцій з використанням режиму попереднього програмування найменування, цін товарів (послуг) та обліку їх кількості; 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг); 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; 14) вводити в експлуатацію, проводити технічне обслуговування, ремонтувати реєстратори розрахункових операцій через центри сервісного обслуговування у встановленому порядку; 15) надавати покупцю товарів (послуг) за його вимогою чек, накладну або інший письмовий документ, що засвідчує передання права власності на них від продавця до покупця з метою виконання вимог Закону України "Про захист прав споживачів". Порушення цього правила тягне за собою відповідальність, передбачену зазначеним законом, але не може бути підставою для застосування до порушника адміністративних чи фінансових санкцій, передбачених законодавством з питань оподаткування.
Перевіркою встановлено, що розрахункова операція через реєстратор розрахункових операцій (далі РРО) не проведена, розрахунковий документ (чек) не роздрукований та не виданий особі, яка отримала товар; перевіркою книги УРО встановлено незабезпечення щоденного друкування та зберігання Z-звіту, а саме, в книзі УРО відсутній Z-звіт за 08.12.2008 року; при підрахунку готівки на місці проведення розрахунків не забезпечена відповідність сум готівкових коштів, яка зазначена в денному Х-звіті РРО сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме: сума коштів на місці проведення розрахунків становить 70,00 грн. (з урахуванням суми покупки), сума ж коштів, що зазначена в денному Х-звіті РРО становить 39,00 грн.
Відповідно до п. 4 ст. 17 Закону України № 265 від 06.07.1995 р. за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: 4) двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій.
Відповідно до ст. 22 Закону України № 265 від 06.07.1995 р. до суб'єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За розглядом матеріалів перевірки ДПІ у Гагарінському районі м. Севастополя прийнято рішення № НОМЕР_1 від 13.04.2009 р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 628,00 грн. (а.с.12).
Відповідачка 18.02.2010 року добровільно сплатила частку заборгованості в сумі 95,49 грн. Отже на момент винесення постанови по справі заборгованість відповідача складає 532,51 грн.
З огляду на зазначене, заборгованість зі штрафних санкцій загальною сумою 532,51 грн. підлягає стягненню з відповідача у судовому порядку, позовні вимоги - задоволенню.
Відповідно до частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, повний текст постанови складений та підписаний 17.05.2010 року.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України №2747-ІV від 06.07.2005, суд
п о с т а н о в и в:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_2(99058, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_2, відомості про поточні рахунки в установах банку в матеріалах справи відсутні) в доход Нахімовського місцевого бюджету (на р/р 31113104700006, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035606, код платежу 21080901, в УДК м. Севастополя) заборгованість у вигляді штрафних санкцій в розмірі 532,51 грн. (пятсот тридцять дві грн. 51 коп.), стягувач - Державна податкова інспекція у Нахімовському районі м. Севастополя (99001, м. Севастополь, вул. Гер. Севастополя, 74, код ЄДРПОУ 24691463).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня складання постанови в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку частини пятої статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку.
СуддяпідписО.В. Мінько