Єдиний державний реєстр судових рішень ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА
Іменем України
12.05.10 о 10 год. 25 хв.Справа №2а-945/10/2770 Окружний адміністративний суд міста Севастополя в складі: головуючого судді - Лотової Ю.В.;
при секретарі: Мамедової Е.С.,
за участю представників:
позивача Чистякової В.В., довіреність від 26.08.2009 р. № 19/10/013;
відповідача не зявився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції у Гагарінському районі міста Севастополя (вул. Пролетарська, 24, м. Севастополь, 99014);дофізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99038);
про стягнення заборгованості
Обставини справи:
30.03.2010 р. Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя звернулась до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_2 про стягнення заборгованості зі штрафних санкцій за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій у розмірі 822,75 грн. та заборгованості за штрафними санкціями за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка у розмірі 1700,00 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31 березня 2010 р. відкрито провадження в адміністративній справі № 2а-945/10/2770.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 31 березня 2010 р. закінчено підготовче провадження в адміністративної справі № 2а-945/10/2770, справу призначено до судового розгляду.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 12.05.2010 р. провадження у справі № 2а-945/10/2770 в частині позовних вимог щодо стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 заборгованість за штрафними санкціями за зберігання та реалізацію алкогольних напоїв без марок акцизного збору встановленого зразка в розмірі 1700,00 грн., стягувач (отримувач) Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя - закрито.
Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю. Позовні вимоги обґрунтовані ст. 1, 3, 15, 17, 22, 25 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР, Законом України «Про державну податкову службу в Україні».
Відповідач у засідання суду не зявився, ухвали Окружного адміністративного суду міста Севастополя від 30.03.2010 р. не виконав, письмового відзиву на позовну заяву з документальним та правовим обґрунтуванням своїх заперечень суду не надав, хоча про час та місце розгляду справи повідомлений за всіма адресами, що є у матеріалах справи, про причину неявки суд не повідомив.
Розглянувши документи і матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини у справі, об'єктивно оцінивши докази, досліджені в судовому засіданні, суд
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ч. 2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»завданням органів державної податкової служби є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, встановлених законодавством.
Згідно зі ст. 4 Закону України «Про державну податкову службу в Україні»податкова адміністрація є центральним органом виконавчої влади. Державні податкові інспекції у районах у містах підпорядковуються відповідним державним податковим адміністраціям.
Відповідно до пп. 1, 2 ст. 10 цього Закону одними із завдань податкової адміністрації є контроль за своєчасністю, достовірністю та повнотою обчислення і сплати податків та зборів; забезпечення обліку платників податків, правильність обчислення та своєчасність надходження податків.
Відповідно до п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу»органи державної податкової служби подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без встановлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з ч. 1 ст. 15 Закону України Законом України від 06 липня 1995 р. N 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування і послуг»(далі по тексту Закон України № 265) контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень (п. 7 ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України).
Правосуддя в адміністративних справах здійснюється адміністративними судами. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення (ст. 4 Кодексу адміністративного судочинства України).
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненням субєкта владних повноважень у випадках, встановлених законом.
Таким чином, Державна податкова інспекція у Гагарінському районі міста Севастополя є субєктом владних повноважень, що може бути позивачем у даної адміністративній справі та має право звернутись до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про стягнення заборгованості зі сплати штрафних санкцій.
Судом встановлено, що ОСОБА_2 зареєстрована як фізична особа підприємець Гагарінською районною державною адміністрацією в м. Севастополі 04.10.2006 р. та перебуває на обліку як платник податків і зборів (обовязкових платежів) у державної податкової інспекції у Гагарінському районі м. Севастополя.
22.01.2010 р. співробітниками позивача була проведена перевірка за дотриманням відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, а саме продовольчого магазину «Марка», що належить відповідачу, розташованого за адресою: м. Севастополь, вул. Щорса, 2. В ході перевірки були виявлені порушення п. 9, п. 13 ст. З Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»відповідальність за які передбачена п. 4 ст. 17 та ст. 22 цього ж Закону. Також виявлені порушення ст. 11 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів»відповідальність за які передбачена ст. 17 цього Закону.
За результатами перевірки було складено акт перевірки № 0032/27/05/23/НОМЕР_1 від 25.01.2010 р.
Перевіркою книги УРО встановлено незабезпечення щоденного друкування та зберігання 2-звіту, а саме, в книзі КУРО відсутній 2-звіт за 28.09.2009 та 2-звіт за 21.12.2009 роздрукований 22.12.2009; при підрахунку готівки на місці проведення розрахунків не забезпечена відповідність сум готівкових коштів, яка зазначена в денному Х-звіті РРО сумі коштів на місці проведення розрахунків, а саме, сума коштів на місці проведення розрахунків становить 565,65 грн. (з урахуванням суми покупки), сума ж коштів, що зазначена в денному Х-звіті РРО становить 537,10 грн.; також в ході перевірки встановлено, що на вітрині магазину знаходиться «тетрапак»вина виробництва України без марки акцизного збору встановленого зразка.
Відповідно до п. 9, 13 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 13) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Відповідно до п. 4 ст. 17 цього Закону у разі невиконання щоденного друку фіскального звітного чеку або його незберігання в книзі обліку розрахункових операцій до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів.
Відповідно до ст. 22 цього Закону разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
01.02.2010 р. позивачем у відношенні відповідача, за порушення законодавства про застосування розрахункових операцій, було винесено рішення № 000042/2330 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 822,75 грн., яке отримано відповідачем 01.02.2010 р.
Вказане рішення відповідачем у встановленому законом порядку оскаржено не було.
Відповідно до ст. 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню субєктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
Сума штрафних санкції відповідачем у вищевказані строки та на час розгляду справи по суті сплачена не була.
Таким чином, на час розгляду справи відповідач має заборгованість у вигляді штрафних санкцій в розмірі 822,75 грн., що підтверджується матеріалами справи.
На підставі ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати з позивача не стягуються.
За таких обставин позов підлягає задоволенню повністю.
Керуючись ст. 6, 17, 69 - 71, 94, 98, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 99038, ідентифікаційний номер - НОМЕР_1) в доход Державного бюджету (на р/р 31113104700006, код платежу 21080901, в УДК м. Севастополя, МФО 824509, ЄДРПОУ 24035612) заборгованість за штрафними санкціями за порушення законодавства про застосування реєстраторів розрахункових операцій в розмірі 822,75 грн., стягувач (отримувач) Державна податкова інспекція у Гагарінському районі м. Севастополя (99014, м. Севастополь, вул. Пролетарська, 24, ідентифікаційний код 23443220).
Постанова набирає законної сили у порядку та строки відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення за правилами, встановленими статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
СуддяЮ.В. Лотова
Судді:Ю.В. Лотова
СуддяЮ.В. Лотова Судді:Ю.В. Лотова