Постанова № 9629016, 07.11.2007, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
07.11.2007
Номер справи
12/32
Номер документу
9629016
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

07.11.2007 р.                                                                                                     № 12/32

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі:

головуючого - судді Цвіркуна Ю.І.,

при секретарі Казнадзей Т.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві до Концерну „Укргаз” про стягнення економічних санкцій,

встановив:

Позивач звернувся в Окружний адміністративний суд міста Києва із позовом до відповідача про стягнення економічних санкцій на загальну суму 200 709 грн. 90 коп.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, посилаючись на те, що відповідачем порушено вимоги законодавства в частині застосування вільних тарифів на газ природний за умови запровадження режиму державного регулювання. А тому з нього слід стягнути необгунтовано отриману виручку та штраф.

Представник відповідача позов не визнав, посилаючись на те, що згідно із положеннями чинного законодавства України підстав для стягнення з відповідача коштів немає.

Вислухавши пояснення сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до абзацу 4 підпункту 1 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України (далі –КМУ) «Про забезпечення природним газом»від 27.12.2001 р. №1729 реалізація природного газу для задоволення потреб населення здійснюється суб'єктами господарювання, що мають ліцензію на постачання природного газу за регульованим тарифом, за роздрібними цінами, встановленими Національною комісією регулювання електроенергетики.

Постановою КМУ «Про затвердження на період до 2010 року граничного рівня ціни на природний газ»від 09.02.2006 р. №128 установлено на період до 31 грудня 2010 р. граничну ціну на природний газ для всіх категорій споживачів на рівні, що не перевищує 110 доларів США за 1000 куб. метрів у гривневому еквіваленті, без урахування тарифів на транспортування та постачання і податку на додану вартість.

Пунктом 1 Постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України «Про затвердження граничного рівня ціни на природний газ, який поставляється для промислових споживачів»від 16.02.2006 року №176 затверджено граничний рівень ціни на природний газ, який поставляється для промислових споживачів, у розмірі 548,00 грн. за 1000 м3 без урахування податку на додану вартість і тарифів на транспортування та постачання природного газу.

Відповідно до Порядку внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки до тарифу на природний газ, який затверджений Постановою КМУ від 11 червня 2005 р. №442 визначений механізм внесення до спеціального фонду державного бюджету збору у вигляді цільової надбавки у розмірі 2 відсотків до діючого тарифу на природний газ (далі - збір) для споживачів усіх форм власності.

В липні 2007 року Державною інспекцією з контролю за цінами в місті Києві проведено перевірку Концерну «Укргаз»за період з 01.11.2006 р. до 31.12.2006 р.

В ході перевірки було встановлено, що відповідачем порушено вимоги постанови Національної комісії регулювання електроенергетики України «Про затвердження граничного рівня ціни на природний газ, який поставляється для промислових споживачів»від 16.02.2006 року №176 в частині застосування вільних тарифів на газ природний за умови запровадження режиму державного регулювання.

Так, у листопаді і грудні 2007 року відповідачем застосовувався тариф на газ природний в розмірі 666,60 грн. з ПДВ при запровадженні державного регулювання тарифів на природний газ у розмірі 657,60 з ПДВ за 1000 куб.м.

Завищення тарифу на природний газ становить 9,00 з ПДВ за 1000 куб.м., із завищенням тарифу була також завищена цільова надбавка на 0,18 грн. за 1000 куб.м.

За результатами перевірки був складений акт від 11.07.2007 р. №192.

Внаслідок порушення державної дисципліни цін сума необґрунтовано отриманої виручки відповідачем становить 66903,30 грн.

За наслідками перевірки, Державна інспекція з контролю за цінами в місті Києві, керуючись ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»від 03.12.1990 року №507-ХІІ, прийняла рішення від 27.07.2007 року №100, згідно з яким до відповідача застосовані штрафні санкції за порушення державної дисципліни цін на загальну суму 200709, 90 грн.

Відповідач самостійно не виконав дане рішення позивача.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про ціни і ціноутворення»вся необгрунтовано одержана підприємством, організацією сума виручки в результаті порушення державної дисципліни цін та діючого порядку визначення вартості будівництва, що здійснюється із залученням коштів Державного бюджету України, бюджету Автономної Республіки Крим, місцевих бюджетів, а також коштів державних підприємств, установ та організацій підлягає вилученню в доход відповідного бюджету залежно від підпорядкованості підприємства, організації. Крім того, в позабюджетні фонди місцевих Рад стягується штраф у двократному розмірі необгрунтовано одержаної суми виручки. Вказані суми списуються з рахунків підприємств і організацій в банківських установах за рішенням суду.

Отже, законодавством України встановлено, що у разі порушення державної дисципліни цін необґрунтовано отримана виручка стягується в дохід держави разом із застосуванням штрафних санкцій у двократному розмірі необґрунтовано отриманої виручки.

У своїй діяльності Державна інспекція з контролю за цінами керується, зокрема, Конституцією України, Законом України «Про ціни і ціноутворення», Положенням «Про Державну інспекцію з контролю за цінами», яке затверджене Постановою КМУ від 13.12.2000 р. №1819 року.

Враховуючи положення чинного законодавства України, суд вважає, що дії позивача у даному випадку є правомірними, а пред’явлений до відповідача позов таким, який ґрунтується на законних вимогах.

Таким чином, з’ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд дійшов висновку про задоволення позову.

На основі встановленого, керуючись ст.ст.86, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

постановив:

Позов Державної інспекції з контролю за цінами в місті Києві задовольнити.

Стягнути з Концерну „Укргаз” в дохід державного бюджету суму необґрунтовано отриманої виручки в розмірі 66 903, 30 грн. (шістдесят шість тисяч дев’ятсот три) грн. 30 коп., стягнення провести – р/р 31110106700007, код 21081100, одержувач: УДК у Печерському районі м. Києва, код 26077922, банк одержувача: ГУ ДКУ у м.Києві, МФО 820019.

Стягнути з Концерну „Укргаз” в дохід державного бюджету штраф в розмірі 133 806, 60 грн. (сто тридцять три тисячі вісімсот шість ) грн. 60 коп., стягнення провести –р/р 31110106700007, код 21081100, одержувач: УДК у Печерському районі м.Києва, код 26077922, банк одержувача: ГУ ДКУ у м. Києві, МФО 820019.

Стягнути із Концерну «Укргаз»на користь держави судовий збір (державне мито) у розмірі 3 грн. 40 коп.

Строк і порядок набрання судовим рішенням законної сили встановлені у статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо інше не встановлено цим Кодексом.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України –з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява і скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції у порядку, що передбачені статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя:                                                   Ю.І. Цвіркун