Постанова № 9628778, 17.03.2010, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
17.03.2010
Номер справи
2а-17290/09/2670
Номер документу
9628778
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "А-ІНТРО"
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01025, м. Київ, вул. Десятинна, 4/6, тел. 278-43-43 П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

17 березня 2010 року 12 год. 01 хв. № 2а-17290/09/2670

За позовом Державної податкової інспекції у Печерському районі м. Києва

доДочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «Ін Агат»

третя особа Печерська районна у м. Києві державна адміністрація

про припинення юридичної особи

Суддя Маруліна Л.О.

Секретар судового засідання Кобрін Н.О.

Представники:

від позивача: Готра Т.В. (довіреність від 28.12.2010 р. № 17493/9/10-009)

від відповідача: не зявилися,

третя особа: не зявилися.

На підставі ч. 3 ст. 160 КАС України в судовому засіданні 17.03.2010 р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови складено і підписано 22.03.2010р.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулася Державна податкова інспекція у Печерському районі м. Києва з позовом про припинення юридичної особи Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «Ін Агат»(ідентифікаційний код 21469008) (далі ДП ТОВ «Ін Агат»).

В обґрунтування позову представник позивача зазначив, що ДП ТОВ «Ін Агат»не звітує більше року.

Ухвала про відкриття провадження в адміністративній справі та призначення її до судового розгляду, а також повістки про виклик направлялись до ДП ТОВ «Ін Агат»за наявною у матеріалах справи адресою. Зазначена адреса відповідає адресі, за якою відповідача зареєстровано як платника податків, що підтверджується Довідкою №5254 про взяття на облік платника податків. Згідно листа Головного міжрегіонального управління статистики у м. Києві від 18.01.2010р. №12/1-7/3132 інформацію щодо ДП ТОВ «Ін Агат»внесено 01.05.1993р. до Загальносоюзного класифікатора підприємств та організацій. Проте кореспонденція суду повернулась з відміткою пошти про зазначення неповної адреси.

Відповідно до частини восьмої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що повістку вручено юридичній особі, якщо вона доставлена за адресою, внесеною до відповідного державного реєстру.

З огляду на зазначене, суд вважає відповідача належним чином повідомленого про дату, час та місце проведення судового засідання.

Печерською районною у м. Києві державною адміністрацією надіслано до суду лист від 10.02.2010р. №0612/11/10 з інформацією про те, що відповідач на обліку в Печерській районній державній адміністрації не перебуває.

Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно зясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, обєктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ВСТАНОВИВ:

ДП ТОВ «Ін Агат»(ідентифікаційний код 21469184) зареєстровано Печерською районною державною адміністрацією 16.03.1993 р., за адресою: 01001, м. Київ, вул. Ш. Руставелі 15, та взято на податковий облік Державною податковою інспекцією у Печерському районі м. Києва 28.06.1993 р. №846.

ДПІ у Печерському районі м. Києва надано довідку від 16.12.2009р. №16783/9 про те, що ДП ТОВ «Ін Агат»не звітує більше року.

Статтею 9 Закону України “Про систему оподаткування" передбачені обовязки платників податків і зборів (обовязкових платежів), а саме платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані:

1) вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами;

2) подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів);

3) сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни;

4) допускати посадових осіб державних податкових органів до обстеження приміщень, що використовуються для одержання доходів чи пов'язані з утриманням об'єктів оподаткування, а також для перевірок з питань обчислення і сплати податків і зборів (обов'язкових платежів).

Керівники і відповідні посадові особи юридичних осіб та фізичні особи під час перевірки, що проводиться державними податковими органами, зобов'язані давати пояснення з питань оподаткування у випадках, передбачених законами, виконувати вимоги державних податкових органів щодо усунення виявлених порушень законів про оподаткування і підписати акт про проведення перевірки.

Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". У разі ліквідації юридичної особи заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у порядку, встановленому законами України. У разі укладення мирової угоди у процедурі провадження у справі про банкрутство заборгованість з податків і зборів (обов'язкових платежів) сплачується у розмірах, визначених мировою угодою, укладеною у порядку, встановленому законами України.

Згідно зі статтею 247 Господарського кодексу України, у разі здійснення суб'єктом господарювання діяльності, що суперечить закону чи установчим документам, до нього може бути застосовано адміністративно-господарську санкцію у вигляді скасування державної реєстрації цього суб'єкта та його ліквідації.

Як встановлює норма п. 6 ст. 58 Господарського кодексу України, суб'єкт господарювання ліквідується:

- за ініціативою осіб, зазначених у частині першій цієї статті;

- у зв'язку із закінченням строку, на який він створювався, чи у разі досягнення мети, заради якої його було створено;

- у разі визнання його в установленому порядку банкрутом, крім випадків, передбачених законом;

- у разі скасування його державної реєстрації у випадках, передбачених законом.

Відповідно до ч. 2 ст. 38 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців” від 15.05.2003 р. № 755-IV, підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є:

- визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону, допущені при створенні юридичної особи, які не можна усунути;

- провадження нею діяльності, що суперечить установчим документам, або такої, що заборонена законом;

- невідповідність мінімального розміру статутного фонду юридичної особи вимогам закону;

- неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону;

- наявність в Єдиному державному реєстрі запису про відсутність юридичної особи за вказаним її місцезнаходженням.

Згідно з п. 17 ст. 11 Закону України “Про державну податкову службу в Україні” від 04.12.1990 р. № 509, органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право звертатися у передбачених законом випадках до судових органів із заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності.

Враховуючи, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними конкретними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування, суд прийшов до висновку, що в позовній заяві наведені обставини, які підтверджуються достатніми доказами, які свідчать про обґрунтованість позовних вимог. Докази, подані позивачем підтверджують обставини, на які позивач посилається на їх обґрунтування.

Відповідно до ст. 162 КАС України, при вирішенні справи по суті суд може задовольнити адміністративний позов повністю або частково чи відмовити в його задоволенні повністю або частково, у разі задоволення адміністративного позову суд може прийняти постанову про визнання протиправними рішення суб'єкта владних повноважень чи окремих його положень, дій чи бездіяльності і про скасування або визнання не чинним рішення чи окремих його положень, про поворот виконання цього рішення чи окремих його положень із зазначенням способу його здійснення.

Як вбачається зі змісту довідки від 16.12.2009р. №16783/9 ДП ТОВ «Ін Агат» не подає до ДПІ у Печерському районі м. Києва документів фінансової звітності більше року. Останню звітність подано 01.12.2003 р.

В судовому засіданні представник позивача зазначив про відсутність заборгованості відповідача перед бюджетом, що підтверджується довідкою від 08.12.2009 р. №15914/9.

Враховуючи, що відповідачем більше року не подаються органам державної податкової служби документи фінансової звітності, а також право органів державної податкової служби звертатися до суду з заявою (позовною заявою) про скасування державної реєстрації субєкта підприємницької діяльності, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Враховуючи вищенаведене, суд дійшов висновку, що з урахуванням положень зазначеної статті необхідно позов задовольнити повністю, оскільки у позивача наявні докази неподання звітності відповідачем.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього кодексу. Cуд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог позивача в повному обсязі щодо припинення юридичної особи ДП ТОВ «Ін Агат».

Оскільки спір вирішено на користь субєкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, повязаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 69, 71, 94, 97, 112, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва, -

ПОСТАНОВИВ :

1.Позов задовольнити. Припинити юридичну особу Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю «Ін Агат»(01001, м. Київ, вул. Ш. Руставелі 15), яку зареєстровано Печерською районною державною адміністрацією 16.03.1993 р. та припинити її державну реєстрацію.

2.Зобовязати Печерську районну у м. Києві державну адміністрацію провести державну реєстрацію припинення юридичної особи Дочірнього підприємства Товариства з обмеженою відповідальністю «Ін Агат» (ідентифікаційний код 21469184) відповідно до чинного законодавства та повідомити органи статистики, Державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування та юридичну особу Дочірнє підприємство Товариства з обмеженою відповідальністю «Ін Агат», щодо якої постановлено судове рішення, про припинення юридичної особи.

3.Постанову надіслати сторонам у справі та Печерській районній у м. Києві державній адміністрації.

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги.

Суддя Л.О. Маруліна