Ухвала суду № 96279473, 14.04.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
14.04.2021
Номер справи
640/9649/21
Номер документу
96279473
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

14 квітня 2021 року м. Київ № 640/9649/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

Громадської спілки «Всеукраїнське об`єднання пасажирських перевізників» до Кабінету Міністрів Українипро визнання протиправним та скасування постанови,-В С Т А Н О В И В:

Громадська спілка «Всеукраїнське об`єднання пасажирських перевізників» (03164, м. Київ, вул. Академіка Булаховського, 5Б, кв. 1, код ЄДР: 43761216) звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Кабінету Міністрів України (01008, м. Київ, вул. Грушевського, 12/2), в якому просить суд визнати протиправною та скасувати визнати протиправними та нечинними окремі положення постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.202(1 року № 1236 «Про встановлення карантине та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання та поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COV1D-19. спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» а саме: підпункт 8 пункту 3, підпункти 11, 12 Пункту 35.

Вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі, суддя виходить з наступного.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з ч. 4 ст. 161 КАС України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Відповідно до ч. 2 ст. 79 КАС України позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

У позовній заяві позивач зазначає, що членами громадської спілки надані заяви щодо захисту їх прав, однак в порушення вимог ч. 2 ст. 79 та ч. 4 ст. 161 КАС України, позивачем до матеріалів позовної заяви не надано заяви членами громадської спілки, на які позивач посилається у позовній заяві.

Крім того, у вступній частині позову позивач визначає третю особу по даному спору - Міністерство охорони здоров`я України.

У позовній заяві позивач заявляє клопотання, в якому просить суд залучити до якості у справі в якості третьої особи на стороні відповідача - Міністерство охорони здоров`я України, в обґрунтування якого позивач зазначив вказана особа є ініціатором і виконавцем оскаржуваного нормативно-правового акту, з огляду на що рішення суду, прийняте за результатами розгляду даної справи може вплинути на права та обов`язки.

Разом з тим, суд звертає увагу позивача на те, що у такому клопотанні позивач не обґрунтовує, яким чином Міністерство охорони здоров`я України є ініціатором і виконавцем оскаржуваного нормативно-правового акту, а також не зазначає, на які саме права та обов`язки вказаного міністерства може вплинути рішення, прийняте за результатами даної справи.

Також положеннями ст. 94 КАС України визначено, що письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.

Згідно з ч. 1 ст. 72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування (ч. 1 ст. 73 КАС України).

Згідно з ч. 1 ст. 76 КАС України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

В той же час, суд звертає увагу позивача на те, що текст документу повинен містити інформацію, заради зафіксування якої було створено документ (п. 5.21 Національних стандартів України «Вимоги до оформлювання документів» ДСТУ 4163-2003). Відповідно до п. 4.1. цього стандарту, документ повинен містити (п. 20) - текст документа, який є головним елементом документу. Іншими словами, документ, що надається, повинен мати текст, який можливо дослідити та який несе певний зміст.

Більш того, навіть до правил ЄСПЛ встановлено певні вимоги до документів, зокрема, відповідно до Пояснювальної нотатки для осіб, які бажають звернутися до Європейського суду з прав людини, вимоги до поданих копій: текст повинен бути зрозумілим і читабельним; копії повинні бути повними (всього документу).

Суд зазначає, що позивачем суду надано копія оскаржуваної постанови у такому вигляді, з якої неможливо у повному обсязі встановити зміст такої постанови, з огляду на що позивачу слід надати копію оскаржуваної постанови у належному вигляді.

Наведене вище свідчить про недотримання вимог Кодексу адміністративного судочинства України та є недоліками позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про наявність підстав для відкриття провадження у справі.

Відповідно до ч.ч. 1, 2 ст. 169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом подання до суду (вул. Болбочана Петра, 8, корп. 1, блок А, м. Київ, 01601) протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху:

1) доказів, на які позивач посилається у позовній заяві, зокрема, заяв членів громадської спілки, на які позивач посилається у позовній заяві;

2) обґрунтування на які права, свободи, інтереси або обов`язки третьої особи може вплинути рішення у справі;

3) у копію оскаржуваної постанови у належному вигляді, тобто у вигляді з якого можливо встановити зміст постанови.

Керуючись статтями 160-162, 169, 241-243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -

У Х В А Л И В:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків - протягом 10 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до пункту 1 частини третьої статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась із позовною заявою.

Відповідно до положень ст. 169 та ч. 1 ст. 294 КАС України ухвала про залишення позову без руху не оскаржується.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 КАС України ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, під час розгляду справи в письмовому провадженні, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя О.А. Кармазін