
ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
14 квітня 2021 року справа №640/8642/20
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Кузьменка В.А., розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні) адміністративну справу
за позовомОСОБА_1 (далі по тексту - позивач, ОСОБА_1 )доГоловного управління Пенсійного фонду України в м. Києві (далі по тексту - відповідач, ГУ ПФУ в м. Києві) про1) визнання протиправною відмову відповідача щодо проведення перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу у зв`язку з підвищенням посадового окладу за посадою, з якої йому була призначена пенсія; 2) зобов`язання відповідача з 01 січня 2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу, виходячи з розрахунку 80 відсотків грошового забезпечення для обчислення основної пенсії та додатково 25 відсотків від основної пенсії, на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1-23.2/964/20, без обмеження максимального розміру пенсії в розмірі 40 619,00 (сорок тисяч шістсот дев`ятнадцять) грн. 00 коп.; 3) стягнути з відповідача заборгованість згідно проведеного перерахунку на користь позивача
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва, зазначаючи, що відповідач протиправно відмовив у здійсненні перерахунку пенсії на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1-23.2/964/20 про розмір його грошового забезпечення.
На думку позивача, він має право на перерахунок пенсії, оскільки, відповідно до наказу Державного підприємства обслуговування повітряного руку України від 11 січня 2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовців, відрядженими до Украероруху» з 01 січня 2019 року збільшені розміри грошового забезпечення військовослужбовцям, відрядженими до Украероруху.
Ухвалою від 21 квітня 2020 року Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження в адміністративній справі №640/8642/20 в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
У зв`язку із тимчасовою непрацездатністю судді Патратій О.В., справу передано на повторний автоматизований розподіл.
Автоматизованою системою документообігу Окружного адміністративного суду міста Києва адміністративну справу передано на розгляд судді Кузьменку В.А.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 31 березня 2021 року адміністративну справу №640/8642/20 прийнято до провадження в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін та проведення судового засідання.
В матеріалах справи докази надання відповідачем відзиву на позовну заяву відсутні, що відповідно до частини четвертої статті 159 Кодексу адміністративного судочинства України може бути кваліфіковано судом як визнання позову. Суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Дослідивши наявні у справі докази, Окружний адміністративний суд міста Києва встановив такі фактичні обставини, що мають значення для вирішення справи.
ОСОБА_1 перебуває на обліку в ГУ ПФУ в м. Києві та з 03 серпня 2003 року отримує пенсію відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Відповідно до послужного списку позивач проходив службу в Збройних Силах України та наказом Міністерства оборони України від 28 грудня 1999 року №250 був відряджений для проходження служби до Державного підприємства обслуговування повітряного руху України із залишенням на військовій службі.
Наказом начальника Генерального штабу Збройних Сил України від 18 червня 2003 року №101 ОСОБА_1 звільнений з військової служби у запас згідно з пунктом 67 підпункту «б» (за станом здоров`я) Положення про проходження військової служби особами офіцерського складу, прапорщиками (мічманами) Збройних Сил України, з посади заступника начальника відділу кадрів, у військовому званні підполковник.
З розрахунку пенсії по інвалідності по пенсійній справі ФА135451 станом на 04 лютого 2020 року вбачається, що пенсія позивачу перерахована на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 та обчислена, виходячи із таких видів грошового забезпечення: посадовий оклад - 3 440,00 грн., оклад за військове звання - 1 410,00 грн., процента надбавка за вислугу років 50% - 2 425,00 грн.; основний розмір пенсії: 80% грошового забезпечення у розмірі 5 820,00 грн., урахуванням доплати (25%) - 7 275,00 грн.
Відповідно до довідки про розмір грошового забезпечення від 31 січня 2020 року №1- 23.2/964/20, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України, грошове забезпечення позивача відповідно до наказів Державного підприємства обслуговування повітряного руку України від 11 січня 2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовців, відрядженими до Украероруху» та від 26 квітня 2019 року №383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами» за нормами чинними з 01 січня 2019 року за прирівняною посадою заступник начальника відділу кадрів становить: посадовий оклад - 24 065,00 грн., оклад за військовим званням (підполковник) - 1 410,00 грн., надбавка за вислугу років 50% - 12 737,50 грн., надбавка за роботу з відомостями, які становлять державну таємницю 10% - 2 406,50 грн., всього - 40 619,00 грн.
Позивач звернувся до відповідача із заявою від 07 лютого 2020 року про здійснення перерахунку пенсії у зв`язку із зміною грошового забезпечення, до якого долучив довідку видану Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1- 23.2/964/20 про розмір його грошового забезпечення.
За результатами розгляду заяви позивача відповідач в листі від 28 лютого 2020 року №2600-0312-8/24880 повідомив, що на виконання пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року №103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» ГУ ПФУ в м. Києві проведено перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року з урахуванням грошового забезпечення, визначеного станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб»; на момент розгляду заяви позивача повідомлення від Мінсоцполітики про підстави для проведення перерахунку пенсій та про необхідність підготовки списків осіб, пенсії яких підлягають перерахунку до відповідача не надходили, а тому, підстави для проведення перерахунку пенсії відсутні.
Окружний адміністративний суд міста Києва, вирішуючи спір по суті позовних вимог, керується такими мотивами.
Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі, є, зокрема Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Питання перерахунку раніше призначених пенсій регламентовано статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно із частиною першою якої перерахунок раніше призначених пенсій військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей у зв`язку із введенням в дію цього Закону провадиться за документами, що є у пенсійній справі, а також додатковими документами, поданими пенсіонерами на час перерахунку.
Частиною четвертою статті 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», зокрема встановлено, що усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв`язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України.
Таким чином, підставою для проведення перерахунку пенсії є фактична зміна розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, проведена на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, наділеного правом установлювати чи змінювати види грошового забезпечення військовослужбовців.
Пунктом 4 постанови Кабінету Міністрів України від 19 липня 1999 року №1281 «Про створення об`єднаної цивільно - військової системи організації повітряного руху України» (далі по тексту - Постанова №1281) встановлено, зокрема, що грошове та матеріальне забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху, потрібно здійснювати у порядку, визначеному постановою Кабінету Міністрів України від 07 лютого 2001 року №104 «Про порядок і норми грошового та матеріального забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України, інших військових формувань, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, органів і установ виконання покарань, відряджених до органів виконавчої влади та інших цивільних установ» (далі по тексту - Постанова №104).
Відповідно до пункту 1 Постанови №104 передбачено, що військовослужбовцям, особам начальницького складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби, відрядженим до державних органів, установ та організацій, виплачується грошове та здійснюється матеріальне забезпечення, передбачене законодавством для військовослужбовців Збройних Сил, інших військових формувань, Державної спеціального зв`язку та захисту інформації, особового складу органів внутрішніх справ та Державної кримінально-виконавчої служби.
При цьому, грошове забезпечення виплачується виходячи з окладів за посадами, займаними зазначеними особами в державних органах, установах та організаціях, до яких вони відряджені, інших виплат, установлених для відповідних працівників цих органів, установ та організацій, а також окладів за військовими (спеціальними) званнями і надбавки за вислугу років у розмірах і порядку, визначених законодавством для військовослужбовців, осіб начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби.
Відповідно до пункту 80 Положення про проходження військової служби відповідними категоріями військовослужбовців, затвердженого Указом Президента України від 07 листопада 2001 року № 1053/2001, пенсійне забезпечення звільнених у запас або у відставку відряджених військовослужбовців здійснюється на загальних підставах, передбачених законодавством для військовослужбовців.
Кабінет Міністрів України постановою від 13 лютого 2008 року №45 затвердив Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі по тексту - Порядок №45).
Пунктом 1 Порядку №45, в редакції чинній на час виникнення спірних правовідносин, перерахунок раніше призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» пенсій проводиться у разі прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про зміну розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення для відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за зазначеним Законом, або у зв`язку із введенням для них нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, установлених законодавством.
Згідно з абзацом дев`ятим пункту 3 Порядку №45, в редакції чинній на 01 січня 2019 року, особам, що відряджалися для виконання службових обов`язків до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств та були звільнені із служби у зв`язку з виходом на пенсію безпосередньо з посад, на яких вони перебували, перерахунок пенсій провадиться на підставі довідок про розмір грошового забезпечення, виданих зазначеними органами, установами, організаціями і підприємствами.
Відповідно до пункту 5 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 року №704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі по тексту - Постанова №704), керівникам державних органів у межах асигнувань, що виділяються на їх утримання, надано право установлювати посадові оклади військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової-військової служби), особам рядового і начальницького складу, посади яких не передбачені цією Постановою.
Тобто, Кабінет Міністрів України делегував керівникам державних органів, в тому числі, й керівнику Державного підприємства обслуговування повітряного руху України, право визначати розміри посадових окладів військовослужбовцям, відрядженим до підприємства, які обіймають передбаченні законодавством посади у підприємстві.
Суд встановив, що з 01 січня 2019 року наказами Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» та від 26 квітня 2019 року №383 «Про затвердження переліків назв посад та розмірів окладів військовослужбовців за прирівняними посадами» підвищено грошове забезпечення військовослужбовців, відряджених до Украероруху.
Таким чином, наказ Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 11 січня 2019 року №19 «Про підвищення окладів за займаними посадами військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху» є підставою для перерахунку з 01 січня 2019 року пенсій військовослужбовцям відрядженим до Украероруху.
Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду від 18 березня 2020 року у справі №758/13644/16-а, від 15 травня 2019 року у справі №638/12620/16-а, від 08 серпня 2019 року у справі №522/3271/17, від 15 квітня 2019 року у справі №522/16973/17.
Питання щодо подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» регулює Порядок подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (зі змінами), затверджений постановою правління Пенсійного фонду України від 30 січня 2007 року №3-1 (далі по тексту - Порядок №3-1).
Відповідно до пункту 23 Порядку№3-1 перерахунок раніше призначених пенсій проводиться органами, що призначають пенсії, в порядку, установленому статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб». Пенсіонери подають органам, що призначають пенсії, додаткові документи, які дають право на підвищення пенсії.
Згідно з пунктом 24 Порядку № 3-1 про виникнення підстав для проведення перерахунку пенсій згідно зі статтею 63 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» уповноважені структурні підрозділи зобов`язані у п`ятиденний строк після прийняття відповідного нормативно-правового акта, на підставі якого змінюється хоча б один з видів грошового забезпечення для відповідних категорій осіб, або у зв`язку з уведенням для зазначених категорій військовослужбовців нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, повідомити про це орган, що призначає пенсії. Органи, що призначають пенсії, протягом п`яти робочих днів після надходження такого повідомлення подають до відповідних уповноважених структурних підрозділів списки осіб, яким необхідно провести перерахунок пенсії (додаток 5). Після одержання списків осіб уповноважені структурні підрозділи зазначають у них зміни розмірів грошового забезпечення для перерахунку раніше призначених пенсій і в п`ятиденний строк після надходження передають їх до відповідних органів, що призначають пенсії.
Отже, підставою для вчинення дій, спрямованих на перерахунок раніше призначених пенсій, може бути як відповідна заява пенсіонера та додані до неї документи, так і рішення, прийняте Кабінетом Міністрів України, про що державні органи, визначені Порядком № 45, повідомляють орган ПФУ.
Аналогічний правовий висновок міститься, зокрема, у постанові Верховного Суду України від 22 квітня 2014 року у справі №21-484а13 та у постанові Верховного Суду від 10 жовтня 2019 року у справі №553/3619/16-а.
Згідно з частиною 5 статті 242 Кодексу адміністративного судочинства України при виборі і застосуванні норми права до спірних правовідносин суд враховує висновки щодо застосування норм права, викладені в постановах Верховного Суду.
Відповідно до пункту 4 Порядку №45 перерахунок пенсії здійснюється на момент виникнення такого права і проводиться у строки, передбачені частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Згідно із частинами другою і третьою статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» перерахунок пенсій, призначених особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Перерахунок пенсій у зв`язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв`язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Оскільки, з 01 січня 2019 року виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» військовослужбовцям, відрядженим до Украероруху, позивач має право на перерахунок його пенсії з 01 лютого 2019 року.
Як встановив суд, позивач разом із заявою від 07 лютого 2020 року про здійснення перерахунку пенсії направив відповідачу довідку, видану Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1- 23.2/964/20 про розмір його грошового забезпечення, а відповідач в листі від 28 лютого 2020 року №2600-0312-8/24880 не заперечує проти її отримання, проте відмовляє у здійсненні перерахунку пенсії на підставі наданої довідки всупереч положенням статті 51 Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» та нормам Порядку №45.
У зв`язку з отриманням довідки, виданої Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1- 23.2/964/20 про грошове забезпечення позивача станом на 01 січня 2019 року, у відповідача виник обов`язок проведення перерахунку пенсії позивача з 01 лютого 2019 року.
Таким чином, суд дійшов висновку про наявність підстав для визнання протиправною відмову відповідача щодо проведення перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу у зв`язку з підвищенням посадового окладу за посадою, з якої йому була призначена пенсія на підставі довідки виданої, Державним підприємством обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1- 23.2/964/20 про грошове забезпечення позивача станом на 01 січня 2019 року та зобов`язання відповідача з 01 лютого 2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі зазначеної довідки.
В частині позовних вимог щодо відсоткового розміру грошового забезпечення при обчисленні основного розміру пенсії, додаткового відсотку від основної пенсії і питання обмеження пенсії граничним розміром, суд зазначає, що ці вимоги є похідними і повинні вирішуватись після вирішення питання про наявність відповідного права на перерахунок.
Суд звертає увагу на те, що відмова відповідача у перерахунку пенсії мотивована відсутністю підстав для проведення перерахунку пенсії позивача.
У свою чергу, спору щодо відсоткового розміру грошового забезпечення для перерахунку пенсії, додаткового відсотку від основної пенсії і обмеження пенсії максимальним розміром на час звернення позивача до суду не існувало, а тому такі вимоги позивача є передчасними, оскільки судовому захисту підлягають порушені права чи інтереси особи, а не ті, що ймовірно будуть порушені у майбутньому.
Вимога позивача стягнути з відповідача заборгованість згідно проведеного перерахунку на користь позивача фактично дублює вимогу про зобов`язання відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1-23.2/964/20, тому судом не розглядається.
Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України, повно та всебічно проаналізувавши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог шляхом визнання протиправною відмову відповідача щодо проведення перерахунку раніше призначеної пенсії позивачу у зв`язку з підвищенням посадового окладу за посадою, з якої йому була призначена пенсія та зобов`язання відповідача з 01 лютого 2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії позивачу на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1-23.2/964/20 з урахуванням раніше виплачених сум.
Згідно з частиною першою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов`язати суб`єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
У зв`язку з тим, що дане рішення вимагає від ГУ ПФУ в м. Києві вчинення певних дій, суд вважає за можливе встановити для суб`єкта владних повноважень - відповідача строк для подання звіту про виконання даного рішення в один місяць з дня набрання цим рішенням законної сили.
На думку Окружного адміністративного суду міста Києва, відповідачем не доведено правомірність своєї поведінки з урахуванням вимог, встановлених частиною другою статті 19 Конституції України та частиною другою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень законодавства України та доказів, наявних у матеріалах справи, адміністративний позов ОСОБА_1 підлягає частковому задоволенню.
Відповідно до частини третьої статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України, при частковому задоволенні позову судові витрати покладаються на обидві сторони пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору, судові витрати зі сплати судового збору відшкодуванню не підлягають.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 72-77, 139, 241-246, 262, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
В И Р І Ш И В:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 задовольнити частково.
2. Визнати протиправною відмову Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві щодо проведення перерахунку раніше призначеної пенсії ОСОБА_1 у зв`язку з підвищенням посадового окладу за посадою, з якої ОСОБА_1 була призначена пенсія.
3. Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві з 01 лютого 2019 року здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки Державного підприємства обслуговування повітряного руху України від 31 січня 2020 року №1-23.2/964/20 з урахуванням раніше виплачених сум.
4. Встановити Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк в один місяць з дня набрання рішенням суду законної сили для подання звіту про виконання рішення.
5. Попередити Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві про можливість застосування заходів, передбачених частиною другою статті 382 Кодексу адміністративного судочинства України.
6. Відмовити в іншій частині адміністративного позову.
Згідно з частиною першою статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Відповідно до частини другої статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України у разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Частина перша статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України встановлює, що апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів, а на ухвалу суду - протягом п`ятнадцяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення (ухвали) суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Відповідно до підпункту 15.5 пункту 15 розділу VII "Перехідні положення" Кодексу адміністративного судочинства України до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу.
ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 );
Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві (04053, м. Київ, вул. Бульварно-Кудрявська, буд. 16; ідентифікаційний код 42098368).
Суддя В.А. Кузьменко