Ухвала суду № 96278699, 14.04.2021, Херсонський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2021
Номер справи
540/694/21
Номер документу
96278699
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ХЕРСОНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

______________

УХВАЛА

14 квітня 2021 р. м. ХерсонСправа № 540/694/21

Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Гомельчука С.В., розглянувши у порядку письмового провадження процесуальні питання в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії,

встановив:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі (далі - відповідач), у якому просить:

- визнати протиправною бездіяльність Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі щодо неврахування надбавки за особливості проходження служби за грудень 2020р. та індексації за грудень 2020р. при розрахунку одноразової грошової допомоги при звільненні ОСОБА_1 ;

- зобов`язати Головне управління Державної фіскальної служби у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі провести перерахунок одноразової грошової допомоги при звільненні ОСОБА_1 з урахуванням надбавки за особливості проходження служби за грудень 2020р. та індексації за грудень 2020р., а також виплатити заборгованість з урахуванням раніше проведених виплат.

Ухвалою від 01.03.2021р. провадження у вказаній справі відкрито, розгляд справи призначений за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).

13.04.2021р. представником відповідача до суду подано відзив та клопотання про розгляд справи за правилами загального позовного провадження. Мотивуючи заяву представник посилаючись на приписи п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України вказав на те, що справи, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище, не відносяться до справ незначної складності, тому мають розглядатися у порядку загального провадження. Між тим, позивач до звільнення займав посаду державної служби категорії "Б", а саме "заступник начальника управління - начальник оперативно-технічного відділу управління оперативної підтримки ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі".

Розглянувши подане клопотання, суд дійшов наступних висновків.

Приписами ст. 12 КАС України передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні (ч. ч. 1-3).

Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом (ч. 5).

Справами незначної складності є справи зокрема щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище (п. 1 ч. 6).

Згідно примітки до ст. 51-3 Закону України "Про запобігання корупції" від 14.10.2014р. №1700-VII, під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються ... особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б"...

У відповідності до приписів ст. 6 Закону України "Про державну службу" від 10.12.2015р. №889-VIII, посади державної служби в державних органах поділяються на категорії та підкатегорії залежно від порядку призначення, характеру та обсягу повноважень, змісту роботи та її впливу на прийняття кінцевого рішення, ступеня посадової відповідальності, необхідного рівня кваліфікації та професійних компетентностей державних службовців (ч. 1).

Пунктом 2 частини 2 наведеної статті передбачено те, що встановлюються такі категорії посад державної служби, зокрема категорія "Б" - посади:

- керівників та заступників керівників державних органів, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;

- керівників державної служби у державних органах, юрисдикція яких поширюється на територію Автономної Республіки Крим, однієї або кількох областей, міст Києва і Севастополя, одного або кількох районів, районів у містах, міст обласного значення;

- керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів.

Відтак, з огляду на те, що позивач перед звільненням займав посаду заступника начальника управління - начальник оперативно-технічного відділу управління оперативної підтримки ГУ ДФС у Херсонській області, АРК та м. Севастополі, яка у відповідності до наведених норм відноситься до посад державної служби категорії "Б", наведене свідчить на користь висновку про те, що позивач перед звільненням, у значенні Закону №1700-VII, перебував у статусі службової особами, яка займала відповідальне та особливо відповідальне становище.

Отже з урахуванням зазначеного, дана справа відповідно до приписів п. 1 ч. 6 ст. 12 КАС України, має розглядатися у порядку загального позовного провадження.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п`яти днів з дня отримання відзиву (ч. 7 ст. 262 КАС України).

Згідно вимог частин першої - четвертої статті 242 КАС рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з`ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи. Судове рішення має відповідати завданню адміністративного судочинства, визначеному цим Кодексом.

Враховуючи встановлені судом обставини та наведені норми КАС України та Законів України від 14.10.2014р. №1700-VII, від 10.12.2015р. №889-VIII, а також обов`язок суду прийняти законне та обґрунтоване рішення, що ґрунтується на основі всебічного дослідження доказів та обставин даної справи, суд вважає за необхідне здійснити перехід зі спрощеного провадження у загальне позовне провадження із призначенням підготовчого засідання.

Згідно ч. 6 ст. 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.

Частиною 1 статті 179 КАС України передбачено, що для виконання завдання підготовчого провадження в кожній справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання.

Отже, суд приймає рішення про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та призначення підготовчого засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 173 КАС України, підготовче провадження має бути проведене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі. У виняткових випадках для належної підготовки справи для розгляду по суті цей строк може бути продовжений не більше ніж на тридцять днів за клопотанням однієї із сторін або з ініціативи суду.

Зважаючи на те, що підготовче провадження не може бути завершене протягом шістдесяти днів з дня відкриття провадження у справі так як спочатку справа розглядалась у спрощеному провадженні, суд вважає за необхідне продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів для належної підготовки справи до розгляду.

Таким чином, керуючись статтями 12, 173, 179, 242, 262, 258, 260 КАС України, суд

ухвалив:

Клопотання представника Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про розгляд справи за правилами загального позовного провадження - задовольнити.

Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, суд буде розглядати за правилами загального позовного провадження, у складі судді Гомельчука С.В.

Продовжити строк підготовчого провадження на тридцять днів.

Призначити підготовче засідання на 30.04.2021 року о 09:30 год., яке відбудеться в приміщенні Херсонського окружного адміністративного суду за адресою: м. Херсон, вул. Філатова, 29.

Викликати для участі в підготовчому засіданні учасників справи (їх представників).

Роз`яснити позивачу його право на подання до суду відповіді на відзив та документів, що підтверджують надіслання (надання) відповіді на відзив і доданих до нього доказів відповідачу, протягом п`яти днів з дня отримання відзиву.

Копію ухвали суду надіслати (надати) учасникам справи (їх представникам).

Роз`яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.ks.court.gov.ua/sud2170/.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Суддя С.В. Гомельчук