Постанова № 9626443, 20.05.2010, Чернівецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
20.05.2010
Номер справи
2а-723/10/2470
Номер документу
9626443
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

Іменем України

20 травня 2010 р. м. Чернівці Справа № 2а-723/10/2470

Чернівецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді - Спіжавки Г.Г.;

секретаря судового засідання - Вікнянського І.І.;

за участю:

представника позивача Берекети А.О.;

представника відповідача Хмильовської Т.В.;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідівдоМіського комунального підприємства «Чернівціспецкомунтранс»про стягнення адміністративно-господарських санкцій та пені за не виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, -

ВСТАНОВИВ:

В поданому до суду адміністративному позовіпозивач просив суд стягнути з відповідача адміністративно-господарські санкції на користь Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів Фонду соціального захисту інвалідів в сумі 8 239, 24 грн.

В обґрунтування своєї позовної вимоги позивач зазначив наступне.

Відповідач належним чином не виконує вимоги Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» від 21.03.1991 року № 875-ХІІ (далі Закон № 875-ХІІ) відповідно до якого, для підприємств (обєднань), установ, організацій, незалежно від форм власності і господарювання, встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4 відсотки від чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25 чоловік у кількості одного робочого місця. В силу вимог Закону № 875-ХІІ відповідач зобов'язаний самостійно визначити норматив робочих місць для інвалідів, забезпечити створення та зайнятість на них інвалідів в порядку, визначеному цим Законом. За невиконання вимог ст. 19 Закону № 875-ХІІ підприємства (об'єднання), установи, організації в силу ст. 20 цього ж Закону сплачують штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі половини середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві за кожне робоче місце не зайняте інвалідом, а також пеню у розмірі 120% облікової ставки НБУ за кожний день прострочення платежу.

Згідно наданого звіту МКП «Санітар» про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 р. середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві інвалідів в 2008 році становила 0 чоловік(и), в той час коли встановлений норматив склав 1 чоловік(и). Таким чином, відповідач зобов'язаний був самостійно сплатити на рахунок Фонду до 15.04.2009 р. кошти у розмірі 7586,08 грн.

Відповідно до рішення Чернівецької міської ради від 26.02.09р. №866, всі права та обовязки МКП «Санітар» переходять до правонаступника МКП «Чернівціспецкомунтранс».

В судовому засіданні представник позивача, посилаючись на викладене в позовній заяві підтримав позовні вимоги.

Відповідач позов визнав в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 136 КАСУ позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Судове рішення у звязку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 КАСУ.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАСУ у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Вислухавши пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, суд вважає, що визнання відповідачем позову не суперечить вимогам закону та не порушує законні права та інтереси сторін та інших осіб, і тому приймає його.

Згідно наданого звіту відповідача про зайнятість і працевлаштування інвалідів за 2008 рік середньооблікова чисельність працюючих на підприємстві інвалідів в 2008 році становила 0 чоловік(и), в той час коли встановлений норматив склав 1 чоловік(и).

Відповідно до частини першої статті 20 Закону № 875-ХІІ підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадських організацій інвалідів, фізичні особи, які використовують найману працю, де середньооблікова чисельність працюючих інвалідів менша, ніж установлено нормативом, передбаченим статтею 19 цього Закону, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду соціального захисту інвалідів адміністративно-господарські санкції, сума яких визначається в розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації, у тому числі підприємстві, організації громадських організацій інвалідів, фізичної особи, яка використовує найману працю, за кожне робоче місце, призначене для працевлаштування інваліда і не зайняте інвалідом, а також пеню у розмірі 120 % річних облікової ставки НБУ, нараховану на повну суму недоїмки за весь її строк.

Таким чином, відповідач зобов'язаний був самостійно сплатити до 15.04.2009 р. на рахунок Фонду кошти у розмірі 8 239,24 грн. (сума штрафних санкцій 7586,08 грн. + пеня 653,16 грн.). Однак, на день звернення з даною позовною заявою відповідачем кошти не перераховані.

З огляду на те, що відповідач позов визнав, а обставини на які посилається позивач є доведеними він підлягає задоволенню повністю.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 112, 136, 159, 160, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з міського комунального підприємства «Чернівціспецкомунтранс» (вул. Жасмінна, 4, м. Чернівці, ідентифікаційний код 31887442, р/р 26001925346721, МФО 315018, ХОФ АКБ СР «Укрсоцбанк») на користь Чернівецького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (вул. Червоноармійська, 87-Г, м. Чернівці, р/р 31214230700002 в ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код 23246436) адміністративно-господарську санкцію та пеню за не виконання нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів у сумі 8239 (вісім тисяч двісті тридцять дев'ять гривень) 08 коп.

Порядок і строки оскарження постанови визначаються ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанову в повному обсязі виготовлено 25 травня 2010 року.

Суддя Г.Г. Спіжавка