Постанова № 9625846, 08.02.2010, Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.02.2010
Номер справи
2а-2935/09/0970
Номер документу
9625846
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" лютого 2010 р. Справа № 2а-2935/09/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Суддя Остапюк С.В.

за участю секретаря Бітківської Г.П.

представника позивача: товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія»Гуцуляк Г.І.

представника відповідача: Державної податкової інспекції в місті Івано-Франківську Слободян В.Л.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія»до Державної податкової інспекції в місті Івано-Франківську про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0005272303 від 16.10.2009 року, -

ВСТАНОВИВ:

28.10.2009 року товариство з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія»(далі позивач, Товариство) звернулося в суд з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в місті Івано-Франківську (далі відповідач) про скасування рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0005272303 від 16.10.2009 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач 16.10.2009 року протиправно, в порушення положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»на підставі невірного висновку про незабезпечення відповідності сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в крамниці-складі позивача за адресою м.Одеса, вул. Миколаївська дорога, 128, рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій за №0005272303 застосував штрафні (фінансові) санкції в розмірі 32 460 гривень.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з підстав вказаних в позовній заяві.

Представник відповідача в судовому засіданні надала письмове заперечення проти позову, в якому відповідач позов не визнав, мотивуючи тим, що рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій прийняте 16.10.2009 року з дотриманням вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»за допущенні позивачем порушення пункту 13 статті 3 вказаного Закону.

Представник відповідача проти позову заперечила з підстав, вказаних в поданому нею запереченні.

Суд, розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши докази, приходить до висновку, що позов підставний та підлягає до задоволення, виходячи із таких мотивів.

Судом встановлено, що 25.06.2004 року виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради зареєстровано товариство з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія», яке є платником податків, зборів та обовязкових платежів, взято на податковий облік Державною податковою інспекцією в місті Івано-Франківську.

25.09.2009 року Державною податковою адміністрацією в одеській області проведено перевірку за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій крамниці-складу за адресою м.Одеса, вул. Миколаївська дорога, 128, де здійснює свою підприємницьку діяльність позивач.

За результатами перевірки складено акт від 25.09.2009 року за №12864/0915/23/32873692, в якому визначено, що під час перевірки встановлено порушення позивачем пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій в розмірі 6492 гривень.

16.10.2009 року відповідачем, на підставі даного акту перевірки, за допущення зазначеного порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», в порядку статті 22 вказаного Закону прийнято оскаржуване рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 32 460 гривень, що відповідає пятикратному розміру суми коштів, на яку виявлено невідповідність.

Однак, суд не може погодитись з висновками посадових осіб Державної податкової адміністрації в Одеській області, відображених в акті перевірки від 25.09.2009 року, а прийняте відповідачем рішення за наслідками розгляду даного акту вважає протиправним, виходячи з такого.

Правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг визначені Законом України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

У відповідності до статті 2 вищевказаного Закону денний звіт реєстратора розрахункових операцій це - документ встановленої форми, надрукований реєстратором розрахункових операцій, що містить інформацію про денні підсумки розрахункових операцій, проведених з його застосуванням. Цією ж статтею Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»розрахункова операція визначена, як приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у разі застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця.

Пунктом 13 стаття 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»встановлено обовязок субєктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Судом встановлено, що зборами учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія»05.03.2009 року засновано Одеську філію Товариства, затверджено положення про неї, призначено директора та 10.03.2009 року філію зареєстровано Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради. Місцем знаходження Одеської філії товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія»є місто Одеса вулиця Миколаївська дорога, 128. В складі філії працює офіс, крамниця-склад, склад.

01.04.2009 року директором Одеської філії Товариства затверджено графік роботи структурних підрозділів філії, згідно якого крамниця-склад товариства працює з 08 години 30 хвилин до 12 години.

Як встановлено судом, Одеською філією Товариства, при здійсненні підприємницької діяльності в крамниці-складі в місті Одеса по вулиці Миколаївська дорога, 128 використовується реєстратор розрахункових операцій », заводський №06080416, фіскальний №0915009449, зареєстрований Державною податковою інспекцією в Суворовському районі міста Одеси.

25.09.2009 року посадовими особами Державної податкової адміністрації в Одеській області крамниці-складу Одеської філії Товариства об 11 годині 51 хвилині було здійснено закупівлю товару, про що їм видано фіскальний чек на суму покупки.

Після цього, об 11 годині 59 хвилин, у звязку із закінченням робочого дня крамниці-складу Одеської філії Товариства та припинення здійснення розрахункових операцій на реєстраторі розрахункових операцій крамниці-складу касиром філії роздрукований денного звіту реєстратора розрахункових операцій (Z-звіт) за №00089 та обнулено регістри денних підсумків реєстратора розрахункових операцій. Згідно вказаного денний звіт реєстратора розрахункових операцій (Z-звіт) за №00089 за період роботи крамниці-складу 25.09.2009 року здійснено роздрукування 17 чеків та здійснено 64 продажі товарів, обіг готівки складає 6492 гривні.

Касиром готівка в розмірі 6492 гривні вилучена з касової скриньки для подальшої здачі до банківської установи.

О 12 годині 04 хвилин 25.09.2009 року, тобто після завершення робочого дня крамниці-складу Одеської філії Товариства, працівниками Державної податкової адміністрації в Одеській області розпочато здійснення перевірки та, на їх вимогу, одразу роздрукований денний звіт реєстратора розрахункових операцій (Х-звіт), згідно даних якого в касі крамниці-складу обіг готівки відсутній. Також, посадовими особами органу державну податкової служби виявлені в приміщенні крамниці-складу готівкові кошти, отримані за наслідками розрахункових операцій, проведених в крамниці протягом робочого дня 25.09.2009 року.

На підставі вказаних фактів посадовими особами Державної податкової адміністрації в Одеській області зроблено висновок про допущення позивачем порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Згідно статті 22 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»до субєктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті.

Як наслідок, суд приходить до висновку, що позивачем не було допущено порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», оскільки, на момент завершення робочого дня, роздрукування денного звіту розрахункових операцій суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків відповідала сумі готівкових коштів зазначеній в денному звіті розрахункових операцій.

Судом не приймаються до уваги посилання представника відповідача на ту обставину, що готівкові кошти в сумі 6492 гривні знаходились в касовій скринці, оскільки вказані обставини спростовані письмовими поясненнями директора Одеської філії Товариства, який був присутній під час перевірки та поясненнями представника позивача. Наявність готівкових коштів в приміщенні крамниці-складу в розмірі 6492 гривень, отриманих за наслідками розрахункових операцій, проведених 25.09.2009 року одразу після припинення робочого дня не утворює порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Пунктом 1 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності субєктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає протиправним застосування Державною податковою інспекцією в місті Івано-Франківську штрафних (фінансових) санкцій до товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія»за порушення пункту 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», прийнятих рішенням за №0005272303 від 16.10.2009 року, а позовні вимоги такими, що підлягають до задоволення.

На підставі статті 124 Конституції України, керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Скасувати рішення Державної податкової інспекції в місті Івано-Франківську за №0005272303 від 16.10.2009 року про застосування до товариства з обмеженою відповідальністю «Станіславська торгова компанія» штрафних (фінансових) санкцій в розмірі 3246 (тридцять дві тисячі чотириста шістдесят) гривень.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя:Остап'юк С.В.

Постанова складена в повному обсязі 12.02.2010 року.