Постанова № 9625302, 20.04.2010, Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим

Дата ухвалення
20.04.2010
Номер справи
2а-12313/09/11/0170
Номер документу
9625302
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

вул. Київська, 150, м. Сімферополь, Автономна Республіка Крим, Україна, 95493

ПОСТАНОВА

Іменем України

20.04.10Справа №2а-12313/09/11/0170 о 10 годині 26 хвилин Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі судді Москаленка С.А., при секретарі Бурдейній Г.Ю., розглянувши за участю

представника позивача Лемзякової Є.О., довіреність від 27.10.09р., у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Ялтинського міського центру зайнятості

до Товариства з обмеженою відповідальністю" Управління будівництва в Криму"

про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на випадок безробіття за третій квартал 2002р. у сумі 10290,07грн.,

ВСТАНОВИВ:

Ялтинський міський центр зайнятості звернувся до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління будівництва в Криму" про стягнення заборгованості по страхових внесках на випадок безробіття за третій квартал 2002р. у сумі 10290,07грн.

Позовні вимоги ґрунтуються на ст. 35 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” та мотивовані тим, що оскільки Управлінням будівництва в Криму господарського управління адміністрації президента Російської федерації, правонаступником є відповідач, не сплачені у встановлені законодавством строки страхові внески за третій квартал 2002р. у сумі 10290,07грн., заборгованість підлягає стягненню з правонаступника, тобто, Товариства з обмеженою відповідальністю" Управління будівництва в Криму".

Представник позивача у судовому засіданні наполягав на задоволенні позовних вимог.

Відповідач явку свого представника у судове засідання не забезпечив, про місце, дату та час розгляду справи повідомлений належним чином судовою повісткою, про поважність причин неприбуття у судове засідання суд не повідомив.

Ухвалою Окружного адміністративного суду АР Крим від 27.10.2009р. про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, відповідачу було запропоновано надати письмові заперечення на адміністративний позов, а також всі наявні документи та матеріали, які можуть бути використані, як докази у справі.

Згідно ч.6 ст.71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.

За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу на основі наявних в ній доказів за відсутністю не зявившегося представника відповідача.

Заслухавши представника позивача, дослідивши матеріали справи та оцінивши докази, які є у справі за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, з наступних підстав.

Відповідно до п.3 ст. 17 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі - Закон), роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Стаття 35 зазначеного Закону, передбачає обовязок роботодавця своєчасно та в повному обсязі сплачувати страхові внески.

Згідно ч.1 ст. 38 Закону та пунктом 9.1 Інструкції про порядок числення і сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття і обліку їх надходження до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування на випадок безробіття, затвердженою наказом Міністерства праці і соціальної політики України від 18.12.2000р. №339 (далі - Інструкція), роботодавець несе відповідальність за несвоєчасність сплати й неповну сплату страхових внесків. У разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом внесків (недоїмки), штраф, пеню.

Відповідно до розрахункової відомості про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за третій квартал 2002 року, поданої 10.10.2002р. до міського центру зайнятості у порядку звітності Управлінням будівництва в Криму будівельного об'єднання господарського управління адміністрації президента Російської Федерації (ідентифікаційний код 05089751), за відповідачем склалася недоїмка зі сплати страхових внесків у розмірі 10290,07 (а.с17), яка по теперішній час залишається несплаченою.

Статтею ч.2 17 закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" N 755-IV, 15.05.2003, визначено, що у єдиному державному реєстрі містяться такі відомості щодо юридичної особи, як дані про юридичних осіб, правонаступником яких є зареєстрована юридична особа; та дані про юридичних осіб - правонаступників.

Згідно копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, Управління будівництва в Криму будівельного об'єднання господарського управління адміністрації президента Російської Федерації (ідентифікаційний код 05089751), станом на 11.09.2009р., припинено (а.с.13), копією довідки ГУС від 19.08.2009р. № 121 підтверджується, що Управління будівництва в Криму будівельного об'єднання господарського управління адміністрації президента Російської Федерації (ідентифікаційний код 05089751) шляхом його реорганізації - перетворено у ТОВ "Управління будівництва в Криму", яке значиться у ЄДРПОУ за кодом 05089751 (а.с.15-16).

Як вбачається із матеріалів справи, а саме копії протоколу № 10/2007 від 12.06.2007р. (а.с.49), статуту ТОВ " Управління будівництва в Криму" (а.с.50-63) шляхом перетворення створено ТОВ "Управління будівництва в Криму", місцезнаходженням якого є: АР Крим, м.Ялта, с. Оползневе, вул. Севастопольське шосе, буд.16. Згідно копії витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, 20.06.2007р. виконавчим комітетом Ялтинської міської ради АР Крим, ТОВ "Управління будівництва в Криму" (код ЄДРПОУ 05089751), зареєстроване як юридична особа.

Згідно Статуту, ТОВ "Управління будівництва в Криму" у своєї діяльності керується Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, законами України "Про господарські товариства", "Про власність", іншими законодавчими актами України, а також Статутом.

Статтею 108 Цивільного кодексу України N 435-IV, 16.01.2003, передбачено, що перетворенням юридичної особи є зміна її організаційно-правової форми.

Згідно ст. 19 Закону України "Про господарські товариства" N 1576-XII, 19.09.1991р., припинення діяльності товариства відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, виділення, перетворення) або ліквідації з дотриманням вимог законодавства про захист економічної конкуренції. Реорганізація товариства відбувається за рішенням вищого органу товариства. При реорганізації товариства вся сукупність прав та обов'язків товариства переходить до його правонаступників.

Згідно положень ст. 59 Господарського кодексу України N 436-IV, 16.01.2003р., припинення діяльності суб'єкта господарювання здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації - за рішенням власника (власників) чи уповноважених ним органів, за рішенням інших осіб - засновників суб'єкта господарювання чи їх правонаступників, а у випадках, передбачених цим Кодексом, - за рішенням суду.

Частиною 5 ст.59 Господарського кодексу України у разі перетворення одного суб'єкта господарювання в інший до новоутвореного суб'єкта господарювання переходять усі майнові права і обов'язки попереднього суб'єкта господарювання.

Частиною 2 ст. 108 Цивільного кодексу України встановлено, що у разі перетворення до нової юридичної особи переходять усе майно, усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Таким чином, ТОВ "Управління будівництва в Криму" (код ЄДРПОУ 05089751) є правонаступником Управління будівництва в Криму будівельного об'єднання господарського управління адміністрації президента Російської Федерації (ідентифікаційний код 05089751), у порядку реорганізації перетворення, до якого перейшли усі права та обов'язки попередньої юридичної особи.

Відповідно до частини 1 статті 55 Господарського кодексу України субєктом господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обовязків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобовязаннями в межах цього майна, крім випадків встановлених законом. Згідно з п. 1 частини 2 статті 55 ГК України юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, підприємства, створені відповідно до Господарського кодексу України та зареєстровані в установленому законом порядку визнаються субєктами господарювання.

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Таким чином, відповідач є субєктом господарювання, юридичною особою, зобовязане виконувати обовязки, покладені на нього законами у звязку зі здійсненням господарської діяльності

Частиною 2 ст. 38 Закону встановлено, що не сплачені в строк страхові внески, пеня й штраф стягуються в доход Фонду із страхувальника у безспірному порядку, а статтею 39 зазначеного Закону передбачено, що спори, які виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються у судовому порядку.

Відповідно до п.1 ч.2 ст.12 Закону України “Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Згідно п.2 ч.2 ст.12 Закону виконавча дирекція Фонду та її робочі органи, зокрема, провадять збір страхових внесків, здійснюють контроль правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.

Із наведеної вище норми Закону вбачається, що Ялтинський центр зайнятості є робочим органом виконавчої дирекції Фонду, та до його повноважень належить здійснення збору страхових внесків, контролю правильності нарахування, своєчасності сплати страхових внесків та право на звернення до суду з позовами про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.

Оскільки, ТОВ " Управління будівництва в Криму" (код ЄДРПОУ 05089751) є правонаступником Управління будівництва в Криму будівельного об'єднання господарського управління адміністрації президента Російської Федерації (ідентифікаційний код 05089751), вимоги позивача про стягнення недоїмка зі сплати страхових внесків, які виникли за третій квартал 2002р. у сумі 10290,07грн. є обґрунтованими, такими що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню повністю.

Вступну та резолютивну частину постанови проголошено у судовому засіданні 20.04.2010р.

У повному обсязі постанову складено 26.04.2010р.

Керуючись статтями 122,158-164, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Управління будівництва в Криму" (код ЄДРПОУ 05089751, АР Крим, м. Ялта, с. Оползневе, вул. Севастопольське шосе, буд.16) на користь Ялтинського міського центру зайнятості недоїмку зі сплати страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття за третій квартал 2002р. у сумі 10290 (десять тисяч двісті дев'яносто) гривень 07копійок.

Постанова може бути оскаржена в Севастопольський апеляційний адміністративний суд через Окружний адміністративний суд АР Крим шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження постанови суду в десятиденний строк з дня складання постанови у повному обсязі та поданням після цього протягом двадцяти днів апеляційної скарги, або без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Москаленко С.А.