Ухвала суду № 96244420, 14.04.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2021
Номер справи
215/1704/21
Номер документу
96244420
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

14 квітня 2021 року Справа 215/1704/21

Суддя Дніпропетровського окружного адміністративного суду Сліпець Н.Є., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до комітету Тернівської районної у місті Кривому Розі ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

17.03.2021 року ОСОБА_1 звернувся до Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області з адміністративним позовом до Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради, в якому просить суд:

- визнати протиправною бездіяльність комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради у сфері управління у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 29.01.21р. вх.С-10-П, яка виявилась у порушенні встановленого порядку ст.3,19,144 Конституції України та встановити наявність у нього компетенції (повноважень) вести книгу обліку осіб, які перебувають у черзі на одержання жилих приміщень і видавати виписку його черги за 1987р, 2010, 2011, 2012, 2013 роки;

- визнати протиправною бездіяльність комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради у сфері управління у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 29.01.21р. вх.С-10-П, яка виявилась у порушенні управлінської функції відповідно ст.3,19,47,48,144 Конституції України та зобов`язати прийняти рішення в розумінні п. 19 ч. 1 ст. 4 КАСУ;

- визнати протиправною бездіяльність комітету Тернівської районної у м. Кривий Ріг ради у сфері управління у тому числі делегованих повноважень, яка виявилась у відмові надати документ, який засвідчує виїзд його сім`ї на постійне місце проживання до іншого населеного пункту (вказати населений пункт) згідно протоколу №4 від 04.04.13р., засідання громадянської комісії з житлових питань та встановити наявність у нього такої компетенції (повноважень) рішенням визнати інформацію про виїзд його сім`ї на постійне місце проживання до іншого населеного пункту неправдивою;

- визнати протиправною бездіяльність комітету Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради у сфері управління у тому числі делегованих повноважень за результатом розгляду заяви від 29.01.21р. вх.С-10-П, яка виявилась у відмові вжити заходи для надання рішення №80 від 27.02.87р. виконавчого комітета Тернівської районної у м.Кривий Ріг ради та встановити наявність у нього такої компетенції (повноважень).

Ухвалою Тернівського районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області від 23.03.2021 року позовну заяву ОСОБА_1 до комітету Тернівської районної у місті Кривому Розі ради передано за підсудністю до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

12.04.2021 року матеріали адміністративної справи №215/1704/21 надійшли до Дніпропетровського окружного адміністративного суду.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Вивчивши матеріали поданого адміністративного позову, суд приходить до висновку про те, що зазначений позов необхідно залишити без руху на підставі ч. 1 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1, ч. 2 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160,161 Кодексу адміністративного судочинства України, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху і встановлює строк для їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

Відповідно до ч. 3 ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

За приписами ст. 4 Закону України «Про судовий збір» встановлені ставки судового збору, зокрема, за подання адміністративного позову немайнового характеру фізичною особою - 0.4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб - 908,00 грн.

Позивачем не надано доказів сплати судового збору за подання адміністративного позову.

Разом із позовною заявою надано клопотання про звільнення від сплати судового збору. Дане клопотання позивач обґрунтовує тим, що предметом позову є частково захист соціальних прав та його тяжкий майновий стан.

Розглянувши заяву позивача про звільнення від сплати судового збору, суд зазначає, що наразі неможливо його розглянути з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 1 ст. 133 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Як вбачається з наведеної норми, єдиною підставою для відстрочення, розстрочення або звільнення сторони від сплати судового збору є врахування судом майнового стану сторони.

У контексті відстрочення, розстрочення або звільнення сплати судового збору слід зазначити, що майновий стан сторони (належні стороні майнові права та обов`язки) має визначатися судом у світлі конкретних обставин певної справи, включаючи спроможність заявника сплатити його та стадію, на якій перебуває розгляд справи на певний момент.

Визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони.

Враховуючи, що відстрочення, розстрочення або звільнення сплати судового збору допускається у виняткових випадках і залежно від обставин справи, обґрунтування пов`язаних з цим обставин, які свідчать про неможливість або утруднення в здійсненні оплати судового збору у встановлених законом розмірах і в строки, покладається на цю особу.

У своїй заяві позивач посилається на довідку Тернівського УПСЗН м. Кривий Ріг від 22.02.2021 року №1869 про суму отриманої ним щомісячної компенсаційної виплати працездатній особі, що не працює/не вчиться/і здійснює догляд за інвалідом І групи або особою похилого віку, що досягла 80-річного віку за період з січня 2020 року по грудень 2020 року.

Проте суд зазначає, що зазначена довідка не дає можливості оцінити майнове становище заявника для того, щоб вирішити клопотання про звільнення від сплати судового збору, оскільки отримання позивачем компенсації по догляду за інвалідом є лише одним із видів доходу.

При цьому, достатнім підтвердженням фінансового стану заявника буде інформація про виплачені доходи органів податкової служби.

Посилання позивача у клопотанні про звільнення від сплати судового збору на наявність можливості у суду отримати інформацію про доходи позивача у Єдиному реєстрі фізичних осіб є помилковим, оскільки інформація надається суб`єкту звернення при заповненні ним низки персональних даних.

Суд роз`яснює, що відповідно до ч. ч. 1, 4 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд вживає передбачені законом заходи, необхідні для з`ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Суд зазначає, що диспозиція ч. 1 ст. 80 КАС України чітко передбачає право учасника справи подати клопотання про витребування доказів, у разі неможливості самостійно надати докази.

Враховуючи наведене, суд дійшов до висновку, що позивачем недостатньо обґрунтовано клопотання про звільнення від сплати судового збору, оскільки не надано достатньо доказів на підтвердження обставин, викладених у ньому. Отже, адміністративний позов подано без додержання вимог, встановлених ст. ст. 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України, а тому даний позов підлягає залишенню без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позову без руху.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 161, 169, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до комітету Тернівської районної у місті Кривому Розі ради про визнання бездіяльності протиправною та зобов`язання вчинити певні дії - залишити без руху.

Позивачу у десятиденний строк з дня вручення ухвали про залишення позову без руху усунути недоліки позовної заяви шляхом надання до канцелярії суду доказів на підтвердження майнового стану для вирішення заявленого клопотання про звільнення від сплати судового збору за подання адміністративного позову.

Відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.

Ухвала суду не підлягає оскарженню окремо від ухвали про повернення заяви згідно до вимог ст. ст. 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України та набирає законної сили у строки, встановлені ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Н.Є. Сліпець