Постанова № 96233714, 13.04.2021, Золочівський районний суд Харківської області

Дата ухвалення
13.04.2021
Номер справи
622/364/21
Номер документу
96233714
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Державний герб України

ЗОЛОЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 622/364/21

3/622/149/21

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13.04.2021 смт Золочів

Золочівський районний суд Харківської області у складі:

головуючого судді – Квітки О.О.,

за участю секретаря – Попової В.М.,

прокурора – Кришталя С.В.,

особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, - ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт Золочів Харківської області адміністративний матеріал, який надійшов із Управління стратегічних розслідувань в Харківській області Департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції України стосовно:

ОСОБА_1 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Сотницький Козачок Золочівського району Харківської області, громадянин України, ІПН НОМЕР_1 , не працює, який зареєстрований та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,

за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , будучи депутатом Гур`єво-Козачанської сільської ради Золочівського району Харківської області VII скликання, відповідно до підпункту «б» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону України №1700-VII «Про запобігання корупції», являючись суб`єктом відповідальності, на якого поширюється дія Закону №1700-VII, в порушення вимог абз. 1 ч. 2 ст. 45 вказаного Закону, несвоєчасно, без поважних причин, після встановленого терміну подачі декларацій, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «перед звільненням» (з 01 січня 2020 по 14 грудня 2020 року), а саме о 21:08 год. 15.03.2021, подав на офіційний веб-сайт Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію «перед звільненням», чим вчинив адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, передбачене ч.1 ст.172-6 КУпАП.

У судовому засіданні ОСОБА_1 вину визнав в повному обсязі, пояснив, що у зв`язку із недосконалим знанням законодавства не подав своєчасно щорічну декларацію перед звільненням. У вчиненому розкаявся.

Прокурор Кришталь С.В. в судовому засіданні обставини, викладені в протоколі про адміністративне правопорушення, підтримав, вважав відсутніми поважні причини несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації перед звільненням, просив застосувати адміністративне стягнення, передбачене санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.

Суд, дослідивши адміністративний матеріал, вислухавши думку прокурора, особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дійшов наступного.

Відповідно до ст. 245 КУпАП завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Згідно із вимогами ст. ст. 245, 252, 280, 283 КУпАП при розгляді справи про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне з`ясування обставин справи, зокрема підлягають з`ясуванню питання про те, чи було вчинене адміністративне правопорушення, чи винна особа в його вчинені, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Водночас рішення приймається на підставі доказів, долучених у суді й оцінених суддею за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженню всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Частиною 2 ст.4 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» передбачено, що повноваження депутата місцевої ради починаються з дня відкриття першої сесії відповідної ради з моменту офіційного оголошення підсумків виборів відповідною територіальною виборчою комісією і закінчуються в день відкриття першої сесії цієї ради нового скликання, крім передбачених законом випадків дострокового припинення повноважень депутата місцевої ради або ради, до складу якої його обрано.

Відповідно до вимог абз.1 ч.1 ст.8-3 Закону України «Про добровільне об`єднання територіальних громад» повноваження сільської, селищної ради та сільського, селищного голови територіальної громади, що приєдналася до сільської, селищної об`єднаної територіальної громади, припиняються з моменту офіційного оголошення відповідною територіальною виборчою комісією на сесії сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади рішення про підсумки додаткових виборів та визнання повноважень не менше половини депутатів від територіальної громади, що приєдналася, обраних на виборах до сільської, селищної ради об`єднаної територіальної громади.

Суд, заслухавши прокурора, пояснення особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, дослідивши докази у справі, вважає, що факт вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 172-6 КУпАП, підтверджується:

- протоколом про адміністративне правопорушення № 155 від 24 березня 2021, відповідно до якого зазначено, що ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за типом «перед звільненням» (з 01 січня 2020 по 14 грудня 2020 року), а саме 15.03.2021, о 21:08, тобто із пропуском встановленого законом строку без поважної причини;

- копією листа від 02.03.2021 №1338/55/119/01-2021 Управління стратегічних розслідувань в Харківській області старості Гур`єво-Козачанського старостинського округу щодо перевірки дотримання вимог антикорупційного законодавства стосовно депутатів 7 скликання Гур`єво-Козачанської сільської ради;

- рішенням Гур`єво-Козачанської сільської ради I сесії VII скликання «Про затвердження повноважень депутатів Гур`єво-Козачанської сільської ради», відповідно до якого визнано повноваження депутатів Гур`єво-Козачанської сільської ради, зокрема, ОСОБА_1 у виборчому окрузі № 7;

- рішенням Золочівської селищної ради Богодухівського району Харківської області І сесії VІІІ скликання «Про початок повноважень депутатів Золочівської селищної ради», яким прийнято до відома факт початку повноважень Золочівської селищної ради VІІІ скликання;

- фото сторінки єдиного державного реєстру декларацій (скріншот сторінки public.nazk.gov.ua\search), відповідно до якої за пошуком « ОСОБА_1 » відображає подання 6 декларацій, одна з яких (перед звільненням) подана ОСОБА_1 15.03.2021, о 21:08 годині.

Згідно з п. «Б» п.1 ч. 1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції», ст.ст.2, 4, 8 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад» посада, на якій перебував ОСОБА_1 віднесена до суб`єктів, на яких поширюється дія Закону України «Про запобігання корупції», як на депутата Гур`єво-Козачанської сільської ради Золочівського району Харківської області.

Положеннями ст. 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог ст. 68 Конституції України кожен зобов`язаний неухильно додержуватися Конституції України та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Незнання законів не звільняє від юридичної відповідальності.

Статтею 1 Закону України «Про запобігання корупції» визначено правопорушення, пов`язане з корупцією - діяння, що не містить ознак корупції, але порушує встановлені цим Законом вимоги, заборони та обмеження, вчинене особою, зазначеною у ч. 1 статті 3 цього Закону, за яке законом встановлено кримінальну, адміністративну, дисциплінарну та/або цивільно-правову відповідальність.

Згідно із абз.1 ч.2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а" і "в" пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, які припиняють діяльність, пов`язану з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за період, не охоплений раніше поданими деклараціями.

Відповідно до роз`яснення НАЗК від 13.02.2020 №1 «Щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю» передбачено один із типів декларацій суб`єкта декларування: декларація суб`єкта декларування, який припиняє відповідну діяльність (декларація перед звільненням) – декларація, яка подається відповідно до абзацу першого частини другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» не пізніше двадцяти робочих днів з дня припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а” та “в” пункту 2 частини першої статті 3 Закону.

Така декларація охоплює період, який не був охоплений деклараціями, раніше поданими суб`єктом декларування, та містить інформацію станом на останній день такого періоду. Останнім днем такого періоду є день припинення діяльності, пов`язаної з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування, або іншої діяльності, зазначеної у підпунктах “а”, “в” пункту 2 частини першої статті 3 Закону. Під раніше поданими деклараціями розуміються декларації, що були подані до Реєстру відповідно до Закону.

Згідно з ч. 1 ст. 172-6 КУпАП відповідальність настає у разі несвоєчасного подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

При цьому суб`єктом правопорушень за вказаною статтею є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов`язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Причин, які б свідчили про поважність несвоєчасного подання ОСОБА_1 декларації осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування під час розгляду справи не встановлено.

З огляду на наведену вище аргументацію, суд доходить висновку, що ОСОБА_1 , перебуваючи на посаді депутата Гур`єво-Козачанської сільської ради Золочівського району Харківської області VII скликання, будучи згідно з п. «Б» п.1 ч.1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції» особою, на яку поширюється дія вказаного закону, в порушення вимог ч.1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування перед звільненням, своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», тому суд кваліфікує його дії за ч. 1 ст.172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.

Обставиною, що пом`якшує відповідальність ОСОБА_1 , суд визнає щире розкаяння винного.

Обставин, що обтяжують відповідальність ОСОБА_1 , судом не встановлено.

Враховуючи обставини вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь його вини та ставлення до вчиненого, суд застосовує до ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доході громадян, яке вважає достатнім.

Відповідно до п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення встановлюється судовий збір у розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатної людини станом на 01 січня року, який у 2021 році складає 454,00 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-35, 40-1, ч.1 ст. 172-6, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суд

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП, та накласти адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподатковуваних мінімумів доході громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) грн.

Реквізити для сплати штрафу:

отримувач коштів: ГУК Харків обл/СТГ Золочів/21081100;

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

код отримувача: 37874947;

рахунок отримувача (IBAN): UA 858999980314040542000020551;

код класифікації: 21081100.

Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави у розмірі 454 (чотириста п`ятдесят чотири) гривні 00 копійок.

Судовий збір підлягає сплаті за наступними реквізитами:

отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106;

банк отримувача: Казначейство України (ЕАП);

код отримувача: 37993783;

рахунок отримувача (IBAN) UA 908999980313111256000026001;

код класифікації: 22030106.

Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги до Харківського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Постанова набирає чинності після закінчення строку на її оскарження та може бути пред`явлена до виконання протягом трьох місяців.

Суддя: О. О. Квітка