
Справа № 491/310/21
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 квітня 2021 року м. Ананьїв
Суддя Ананьївського районного суду Одеської області Желясков Олег Олександрович, розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла від Сектору поліцейської діяльності №1 відділу поліції №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Ананьїв Одеської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, тимчасово не працюючого, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 13 вересня 1996 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , протягом року до адміністративної відповідальності не притягувався,
В С Т А Н О В И В :
З матеріалів вбачається, що 5 квітня 2021 року близько 2 години 10 хвилин по вулиці 1-ої дільниці с.Ананьїв ОСОБА_1 здійснював керування автомобілем марки «ГАЗ» моделі «2401» з номерним знаком « НОМЕР_3 », перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, що підтверджується результатами огляду на стан сп`яніння, проведеного поліцейським за допомогою приладу «Драгер», чим порушив вимоги п.2.9-а Правил дорожнього руху.
За вказаним фактом поліцейським з РПП СПД №1 ВП №1 Подільського РУП ГУНП в Одеській області відносно ОСОБА_1 було складено протокол про адміністративне правопорушення від 5 квітня 2021 року серії БД №399399 за ч.1 ст.130 КУпАП.
Громадянин ОСОБА_2 , будучи належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, що підтверджується відомостями, які містяться в протоколі про адміністративне правопорушення, з яким ОСОБА_2 ознайомленим та копію якого отримав, 13 квітня 2021 року у судове засідання з розгляду справи не з`явився.
Проте, 13 квітня 2021 року на адресу суду надійшла заява ОСОБА_1 (а.с.13), в якій ОСОБА_1 просив суд справу про притягнення його до адміністративної відповідальності розглянути без його участі, зазначив, що свою вину визнає, проте вважає, що порушення було вчинено з поважної причини, оскільки він був вимушений виїхати до аптеки, у зв`язку з погіршенням самопочуття дружини. До заяви додано копії: паспорта громадянина України та картки платника податків ОСОБА_1 (а.с.14-15), довідки до акта огляду медико-соціальною експертною комісією серії 10 ААВ №574480 від 23 жовтня 2013 року (а.с.16), свідоцтва про шлюб серії НОМЕР_4 , виданого 21 серпня 1990 року Ананьївським районним РАЦС Одеської області (а.с.17).
При цьому, реченнями 2 та 3 частини 1 статті 268 КУпАП визначено, що справа про адміністративне правопорушення розглядається в присутності особи, яка притягається до адміністративної відповідальності. Під час відсутності цієї особи справу може бути розглянуто лише у випадках, коли є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про відкладення розгляду справи.
Справи про правопорушення, передбачені статтею 130 КУпАП, не віднесено частиною 2 статті 268 КУпАП до категорії справ, розгляд яких має відбуватися за обов`язкової участі особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Враховуючи викладене, наявність відомостей про належне сповіщення ОСОБА_1 про дату, час та місце розгляду справи, його заяви, в якій він просить суд розглянути справу за його відсутності та надає пояснення по суті справи, положення ст.268 КУпАП, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Суд оцінюючи докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю вважає, що вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, підтверджується зібраними у справі доказами.
Так, у відповідності до положень ч.1 ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі або в режимі фотозйомки (відеозапису), які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху та паркування транспортних засобів, актом огляду та тимчасового затримання транспортного засобу, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Частиною 1 статті 130 КУпАП передбачено відповідальність особи, зокрема, за здійснення керування транспортними засобами особами в стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння.
При цьому, з протоколу про адміністративне правопорушення від 5 квітня 2021 року серії БД №399399 (а.с.4) вбачається, що 5 квітня 2021 року близько 2 години 10 хвилин по вулиці 1-ої дільниці с.Ананьїв ОСОБА_1 здійснював керування автомобілем марки «ГАЗ» моделі «2401» з номерним знаком « НОМЕР_3 », перебуваючи в стані алкогольного сп`яніння, що підтверджується результатами огляду на стан сп`яніння, проведеного поліцейським за допомогою приладу «Драгер».
Протокол про адміністративне правопорушення міститься пояснення ОСОБА_1 , в яких він зазначив, що з протоколом згоден, випив 150 грам горілки та сів за кермо свого автомобіля та рухався по вулиці 1-ої дільниці с.Ананьїв.
Протокол скріплений підписами поліцейського, який його склав, ОСОБА_1 , а також свідків: ОСОБА_3 , мешканця АДРЕСА_2 , та ОСОБА_4 , мешканця с.Гандрабури Ананьївського району Одеської області.
Факт здійснення ОСОБА_1 керування автомобілем марки «ГАЗ» моделі «2401» з номерним знаком « НОМЕР_3 », та руху на ньому 5 квітня 2021 року близько 2 години 10 хвилин по вулиці 1-ої дільниці с.Ананьїв Ананьївського району Одеської області, окрім самого протоколу про адміністративне правопорушення та наявних в ньому пояснень ОСОБА_1 , також підтверджується доданими до протоколу про адміністративне правопорушення письмовими поясненнями ОСОБА_1 (а.с.7), відібраними в нього працівниками поліції 5 квітня 2021 року, в яких ОСОБА_1 зазначив, що 5 квітня 2021 року близько 1 години 00 хвилин він знаходився в своїх знайомих в м.Ананьїв, де вони зловживали спиртними напоями, а саме вживали горілку. ОСОБА_1 зазначив, що він випив 150 грам горілки та після цього сів за кермо свого автомобіля ГАЗ-2401 з номерним знаком НОМЕР_3 та рухався по вулиці 1-ої дільниці с.Ананьїв в нетверезому стані. Також, в поясненнях ОСОБА_1 зазначив, що він погодився пройти тест на стан сп`яніння та в присутності двох свідків було проведено тест за допомогою приладу ARLS-0459, який показав, що він перебуває у стані сп`яніння, а саме 1,6‰ алкоголю.
При цьому, згідно пункту 1.10 Правил дорожнього руху транспортний засіб - пристрій, призначений для перевезення людей і (або) вантажу, а також встановленого на ньому спеціального обладнання чи механізмів.
Також, пунктом 1.10 Правил дорожнього руху визначено, що легковий автомобіль - автомобіль з кількістю місць для сидіння не більше дев`яти, з місцем водія включно, який за своєю конструкцією та обладнанням призначений для перевезення пасажирів та їх багажу із забезпеченням необхідного комфорту та безпеки; механічний транспортний засіб - транспортний засіб, що приводиться в рух з допомогою двигуна. Цей термін поширюється на трактори, самохідні машини і механізми, а також тролейбуси та транспортні засоби з електродвигуном потужністю понад 3 кВт.
З доданої до протоколу про адміністративне правопорушення копії свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу серії НОМЕР_5 , виданого Котовським МРЕВ ДАІ ГУ УМВС України в Одеській області 10 листопада 2004 року (а.с.6) вбачається, що транспортний засіб марки «ГАЗ» модем «2401» з номерним знаком « НОМЕР_3 » є легковим седаном з об`ємом двигуна 2500 куб.см. «В».
Відповідно до пункту 3 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 травня 1993 року № 340, транспортні засоби, керування якими дозволяється за наявності посвідчення водія, залежно від їх типів і призначення поділяються на категорії:
А1 – мопеди, моторолери та інші двоколісні (триколісні) транспортні засоби, які мають двигун з робочим об`ємом до 50 куб. сантиметрів або електродвигун потужністю до 4 кВт;
А – мотоцикли, у тому числі з боковим причепом, та інші двоколісні транспортні засоби, які мають двигун з робочим об`ємом 50 куб. сантиметрів і більше або електродвигун потужністю 4 кВт і більше;
В1 – квадро- і трицикли, мотоколяски та інші триколісні (чотириколісні) транспортні засоби, дозволена максимальна маса яких не перевищує 400 кілограмів;
В – автомобілі, дозволена максимальна маса яких не перевищує 3500 кілограмів (7700 фунтів), а кількість сидячих місць, крім сидіння водія, — восьми;
С1 – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких становить від 3500 до 7500 кілограмів (від 7700 до 16500 фунтів);
С – призначені для перевезення вантажів автомобілі, дозволена максимальна маса яких перевищує 7500 кілограмів (16500 фунтів);
D1 – призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, не перевищує 16;
D – призначені для перевезення пасажирів автобуси, в яких кількість місць для сидіння, крім сидіння водія, більше 16;
ВЕ, С1Е, СЕ, D1E, DE – состави транспортних засобів з тягачем категорії В, С1, С, D1 або D, яким водій має право керувати, але який не належить до зазначених категорій составів транспортних засобів;
Т – трамваї та тролейбуси.
З наведеного вбачається, що 5 квітня 2021 року близько 02 години 10 хвилин по вулиці 1-ої дільниці с.Ананьїв Ананьївського району Одеської області ОСОБА_1 здійснював керування транспортним засобом в розумінні правил дорожнього руху України.
Факт перебування ОСОБА_1 стані алкогольного сп`яніння 5 квітня 2021 року близько 2 години 10 хвилин під час здійснення ним керування транспортним засобом та руху по вулиці 1-ої дільниці с.Ананьїв Ананьївського району Одеської області, окрім протоколу про адміністративне правопорушення та пояснень ОСОБА_1 , підтверджується доданим до протоколу «Актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів» (а.с.6) з якого вбачається, що у зв`язку з виявленими ознаками, що давали підстави вважати, що водій перебуває у стані алкогольного сп`яніння, а саме: різким запахом з порожнини рота, нестійкою ходою, почервонінням очей, тремтінням рук, за допомогою приладу «Драгер» «ARLS-0459» було проведено огляд ОСОБА_1 . За результатами огляду на стан сп`яніння проба позитивна з показником 1,61‰. Акт скріплений підписами свідків огляду: ОСОБА_5 та ОСОБА_3 . Акт також, підписаний ОСОБА_1 з відміткою «З результатами згоден» та поліцейським, який його склав.
Також, до протоколу про адміністративне правопорушення додано роздруківку результатів тестування на алкоголь до протоколу про адміністративне правопорушення (а.с.5), з якої вбачається, що 5 квітня 2021 року о 2 годині 21 хвилина за допомогою приладу «Drager ALCOTEST 6820» №ARLJ-0459 за адресою: 1-ша дільниця с.Ананьїв, інспектором Рибалка С.В. було проведено тестування на алкоголь ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 . Результат тесту 1,61‰. Роздруківку скріплено підписами інспектора та ОСОБА_1 .
У відповідності до ч.2 ст.266 КУпАП огляд водія (судноводія) на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проводиться з використанням спеціальних технічних засобів поліцейським у присутності двох свідків.
Відповідно до ч.3 ст.266 КУпАП у разі незгоди водія (судноводія) на проведення огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів або в разі незгоди з його результатами огляд проводиться в закладах охорони здоров`я.
З наведеного вбачається, що огляд ОСОБА_1 на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують його увагу та швидкість реакції, проведено з дотриманням вимоги ч.ч.2, 3 ст.266 КУпАП.
При цьому, пунктом 7 розділу II. «Проведення огляду на стан алкогольного сп`яніння поліцейським і оформлення його результатів» «Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції», затвердженої спільним Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України від 09 листопада 2015 року №1452/735 визначено, що установлення стану алкогольного сп`яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції поліцейським з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові.
З наведеного вбачається, що при складенні протоколу про адміністративне правопорушення з дотриманням вимог ст.266 КУпАП було встановлено, що ОСОБА_1 5 квітня 2021 року о 02 годині 21 хвилина перебував у стані алкогольного сп`яніння.
При цьому, згідно частини 2 статті 16 Закону України «Про дорожній рух» визначено, що водій зобов`язаний не допускати випадків керування транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, а також не передавати керування транспортним засобом особі, яка перебуває в такому стані або під впливом таких препаратів.
Зазначене узгоджується з положенням Правил дорожнього руху, пунктом 2.9.«а» яких визначено, що водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
З наведеного вбачається, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою в стані алкогольного сп`яніння.
При цьому, суд бере до уваги, що до протоколу про адміністративне правопорушення додано витяг з ІПС «Армор», з якого вбачається, що протягом року відносно ОСОБА_1 раніше протягом року до адміністративної відповідальності за статтею 130 КУпАП не притягувався.
За наведених обставин, суд вважає, що дії ОСОБА_1 вірно кваліфіковані за частиною 1 статті 130 КУпАП.
Статтею 33 КУпАП передбачено, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, крім випадків накладення стягнення за правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, у тому числі зафіксованому в автоматичному режимі.
Правопорушення, за вчинення якого притягується до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 входить до Глави 10 «Адміністративні правопорушення на транспорті, в галузі шляхового господарства і зв`язку» у зв`язку з чим, при прийнятті рішення суд не бере до уваги особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Відповідно до ст.40-1 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Згідно п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення по справі про адміністративне правопорушення підлягає сплаті судовий збір в розмірі 0,2 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
При цьому, частиною 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» визначено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» установлено у 2021 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2021 року у розмірі 2270 гривень.
З наведеного вбачається, що у 2021 році у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення з особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, має бути стягнено судовий збір у розмірі 454 гривні 00 копійок (2270 гривень * 0,2 = 454,00 гривні).
Санкцією частини 1 статті 130 КУпАП передбачено застосування адміністративного стягнення у вигляді накладення штрафу на водіїв у розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік і на інших осіб - накладення штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Пунктом 1.10 Правил дорожнього руху визначено, що водій - особа, яка керує транспортним засобом і має посвідчення водія (посвідчення тракториста-машиніста, тимчасовий дозвіл на право керування транспортним засобом, тимчасовий талон на право керування транспортним засобом) відповідної категорії. Водієм також є особа, яка навчає керуванню транспортним засобом, перебуваючи безпосередньо в транспортному засобі.
При цьому, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 5 квітня 2021 року близько 2 години 10 хвилин мав при собі посвідчення водія серії НОМЕР_6 , видане Котовським МРЕО ДАІ МВС-УВС 9 липня 1988 року, копія якого додана до протоколу про адміністративне правопорушення.
За наведених обставин, суд приходить до висновку, що громадянина ОСОБА_1 має бути визнано винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП та на нього має бути накладено стягнення в межах санкції частини 1 статті 130 КУпАП у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Згідно пункту 5 підрозділу 1 розділу XX Податкового кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) якщо норми інших законів містять посилання на неоподатковуваний мінімум доходів громадян, то для цілей їх застосування використовується сума в розмірі 17 гривень, крім норм адміністративного та кримінального законодавства в частині кваліфікації адміністративних або кримінальних правопорушень, для яких сума неоподатковуваного мінімуму встановлюється на рівні податкової соціальної пільги, визначеної підпунктом 169.1.1 пункту 169.1 статті 169 розділу IV цього Кодексу для відповідного року.
Керуючись ст.ст. 33, 40-1, 130, 221, 283, 284 КпАП України,-
П О С Т А Н О В И В :
Визнати громадянина ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м.Ананьїв Одеської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 , одруженого, тимчасово не працюючого, паспорт громадянина України серії НОМЕР_1 , виданий Ананьївським РВ УМВС України в Одеській області 13 вересня 1996 року, реєстраційний номер облікової картки платника податків – НОМЕР_2 , винним у вчинені адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, та накласти на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 17000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 копійок з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Реквізити для сплати штрафу: Розрахунковий рахунок: UA148999980313050106000015634,Код класифікації доходів бюджету: 21081100, Найменування коду класифікації доходів бюджету: Адміністративні штрафи та інші санкції, Банк отримувача: Казначейство України(ел. адм. подат.), Код банку (МФО): 899998, Отримувач: ГУК в Од.обл./м.Ананьїв/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ): 37607526.
Роз`яснити, що відповідно до положень ст.ст. 307, 308 КУпАП, штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня отримання копії постанови, а у разі її оскарження не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення. У разі несплати штрафу у строк, зазначений вище, у порядку примусового виконання постанови стягується подвійний розмір призначеного штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір в розмірі 454 гривень 00 копійок.
Реквізити для сплати судового збору: Отримувач коштів ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, Банк отримувача Казначейство України (ЕАП), Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, Код класифікації доходів бюджету 22030106, Призначення платежу *;101;____(код клієнта за ЄДРПОУ для юридичних осіб (доповнюється зліва нулями до восьми цифр, якщо значущих цифр менше 8), реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи (завжди має 10 цифр) або серія та номер паспорта громадянина України, в разі якщо платник через свої релігійні переконання відмовився від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомив про це відповідний орган Міністерства доходів і зборів України і має відповідну відмітку у паспорті);Судовий збір стягнутий з ______ (ПІБ чи назва установи, організації з якої стягується судовий збір) на користь держави, за рішенням №_/_/__(номер рішення про стягнення судового збору).
Роз`яснити, що згідно статті 317-1 КУпАП виконання постанови про позбавлення права керування транспортним засобом здійснюється шляхом вилучення посвідчення водія на строк позбавлення права керування транспортними засобами та внесення до єдиної інформаційної системи Міністерства внутрішніх справ України відомостей про позбавлення права керування транспортним засобом на строк, визначений постановою, та про вилучення посвідчення водія. Особа вважається позбавленою права керування транспортним засобом після набрання законної сили рішенням суду про позбавлення цього права. Якщо посвідчення водія не було тимчасово вилучено в порядку, передбаченому статтею 265-1 цього Кодексу, особа, позбавлена права керування транспортним засобом, зобов`язана негайно здати посвідчення водія до уповноважених органів Національної поліції. У разі виявлення в особи посвідчення водія, яке підлягає здачі, його вилучення здійснюється поліцейським. Після закінчення строку позбавлення права керування транспортним засобом посвідчення водія повертається в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого статтею 32-1 цього Кодексу.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п`ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу. Апеляційна скарга, подана після закінчення цього строку, повертається апеляційним судом особі, яка її подала, якщо вона не заявляє клопотання про поновлення цього строку, а також якщо у поновленні строку відмовлено.
Апеляційна скарга подається до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Суддя: О.О.Желясков
Постанова вступає в законну силу «___» __ 20__ року та може бути пред`явлена до виконання протягом 3-х місяців «___» ____ 20__ року.