Ухвала суду № 96213413, 12.04.2021, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.04.2021
Номер справи
640/9505/21
Номер документу
96213413
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01051, м. Київ, вул. Болбочана Петра 8, корпус 1 У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

12 квітня 2021 року м. Київ № 640/9505/21

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Скочок Т.О., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами

ОСОБА_1 до Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Мінюступро скасування постанови про відкриття виконавчого провадження В С Т А Н О В И В:

До Окружного адміністративного суду міста Києва звернулася ОСОБА_1 з позовом до Шевченківського районного відділу державної виконавчої служби у м. Києві Центрального міжрегіонального управління Мінюсту про скасування постанови про відкриття виконавчого провадження №48492424, яка складена 19.08.2015 державним виконавцем Відділу державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у місті Києві Байрамовим Талят Рефатовичем.

Відповідно до ч. 1 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати за правилами адміністративного судочинства і чи подано позовну заяву з дотриманням правил підсудності; 5) позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч. 2 ст. 171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Вимоги до позовної заяви та доданих до неї документів визначені у ст. 160 і 161 цього Кодексу адміністративного судочинства України.

Так, п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України (у редакції чинній на момент подання позивачкою свого позову) передбачено, що в позовній заяві обов`язково зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Ознайомившись з текстом позовної заяви ОСОБА_1 суд встановив, що титульна сторінка такої позовної заяви не містить відомостей про код ЄДРПОУ юридичної особи (відповідача), відомі позивачці номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти відповідача. Також на титульній сторінці позивачем не зазначене повне найменування відповідача.

Крім того, суд встановив, що позовна заява про скасування постанови державного виконавця, датованої ще 19.08.2015, подана ОСОБА_1 лише у квітні 2021 року та без заяви про поновлення строку звернення до адміністративного суду із цим позовом.

У контексті з наведеним суд звертає увагу позивачки на наступне. Частиною шостою ст. 161 КАС України (у редакції чинній на момент подання позивачкою свого позову) встановлено, що у разі пропуску строку звернення до адміністративного суду позивач зобов`язаний додати до позову заяву про поновлення цього строку та докази поважності причин його пропуску.

За правилами ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.

У свою чергу п. 1 ч. 2 ст. 287 КАС України (у редакції чинній з 15.12.2017 визначено, що позовну заяву позовну заяву у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця може бути подано до суду - у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.

Аналогічні положення щодо строку на оскарження до адміністративного суду рішень органу державної виконавчої служби були закріплені в ч. 2 ст. 181 КАС України в редакції, що діяла до 15.12.2017.

Згідно з положеннями ч. 1 ст. 123 КАС України (у чинній редакції) у разі подання особою позову після закінчення строків, установлених законом, без заяви про поновлення пропущеного строку звернення до адміністративного суду, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані судом неповажними, позов залишається без руху. При цьому протягом десяти днів з дня вручення ухвали особа має право звернутися до суду з заявою про поновлення строку звернення до адміністративного суду або вказати інші підстави для поновлення строку.

В тексті своєї позовної заяви позивачка зазначає, що вона не отримувала безпосередньо від органу державної виконавчої служби копію оскаржуваної постанови про відкриття виконавчого провадження та, що зі змістом такої ознайомилася лише 27.03.2021 (а саме в рамках судової справи №640/29422/20). При цьому, жодних документальних доказів на підтвердження наведених обставин позивачка до свого позову від 02.04.2021 не додала.

У зв`язку з цим суд пропонує позивачці надати документальні докази на підтвердження її доводу про ознайомлення з оспорюваним рішення державного виконавця саме 27.03.2021 або нормативно та документально заяву про поновлення строку звернення до суду із цим позовом.

Згідно з ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, суд приходить до висновку, що позовна заява не відповідає вищевказаним вимогам положень ст.ст. 160, 161 КАС України і позивачу належить усунути вищенаведені недоліки у десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали шляхом подання до суду із супровідним листом: уточненої позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України, - у кількості трьох примірників (для суду та інших учасників спору); документальних доказів на підтвердження доводів позивачки про дату ознайомлення з текстом спірної постанови державного виконавця або заяви про поновлення десятиденного строку звернення до суду із цим позовом, разом з документальними доказами поважності причин пропуску такого процесуального строку.

Керуючись ст.ст. 123, 160, 161, 169, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя Окружного адміністративного суду міста Києва -

У Х В А Л И В:

1. Залишити позовну заяву ОСОБА_1 без руху.

2. Встановити позивачці десятиденний строк з дня отримання копії цієї ухвали для усунення недоліків позовної заяви.

3. Попередити позивачку про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви, позовна заява буде повернута їй відповідно до п. 1 ч. 4 ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

4. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.

Ухвала набирає законної сили після її підписання суддею відповідно до ст. 256 Кодексу адміністративного судочинства України, та оскарженню не підлягає.

Суддя Т.О. Скочок