
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
12 квітня 2021 року справа № № 320/3880/21
Суддя Київського окружного адміністративного суду Кушнова А.О., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Бориспільської міської ради в особі реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області про скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернувся звернулась ОСОБА_1 з позовом до Бориспільської міської ради в особі реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області, в якому позивач просить суд:
- скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 04054903; місцезнаходження: 08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, будинок 72) від 22 березня 2021 року №57200099 про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень;
- зобов`язати державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області (ідентифікаційний код в ЄДРПОУ 04054903; місцезнаходження: 08300, Київська область, м. Бориспіль, вул. Київський шлях, будинок 72) зареєструвати за ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; РНОКПП НОМЕР_1 ; паспорт НОМЕР_2 , виданий Ватутінським РУ ГУ МВС України в місті Києві 01 жовтня 1999 року; місце проживання: АДРЕСА_1 ) право власності на садовий будинок, розташований за адресою: АДРЕСА_2 , кадастровий номер земельної ділянки 3220884400:07:003:0463.
Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи: відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу; позов подано у строк, установлений законом (якщо позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Наданий адміністративний позов не відповідає вимогам ст.160-161 Кодексу адміністративного судочинства України з огляду на таке.
Згідно з пунктом 4 частини п`ятої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Пунктом 9 частини першої статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що відповідач - суб`єкт владних повноважень, а у випадках, визначених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на справи у публічно-правових спорах, зокрема: спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Вжитий у цій процесуальній нормі термін "суб`єкт владних повноважень" означає орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадову чи службову особу, іншого суб`єкта при здійсненні ними публічно-владних управлінських функцій на підставі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, або наданні адміністративних послуг (п. 7 ч. 1 ст. 4 КАС України).
Крім цього, суд звертає увагу, що згідно із частиною третьою статті 55 КАС України юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.
У позовній заяві в якості відповідача зазначена "Бориспільська міська рада в особі реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області, ідентифікаційний код ЄДРПОУ 04054903; місцезнаходження: 08300, Київська область, місто Бориспіль, вул. Київський шлях, будинок 72; тел. (05595) 6-02-35; адреса електронної пошти: inf@borispol-rada.gov.ua.
У той же час, у прохальній частині позовної заяви позивач просить скасувати рішення державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області про відмову у державній реєстрації прав та їх обтяжень та зобов`язати державного реєстратора прав на нерухоме майно реєстраційної служби Бориспільської міської ради Київської області зареєструвати за позивачем право власності на садовий будинок.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до вимог статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України найменування відповідача у позовній заяві має бути викладено чітко, із зазначенням конкретного органу державної влади або органу місцевого самоврядування (їх посадової особи), наділеного адміністративною правосуб`єктністю, рішення, дії або бездіяльності якого оспорюються позивачем.
Суд звертає увагу позивача на те, що Кодекс адміністративного судочинства України не передбачає використання правової конструкції при зазначенні в якості відповідача суб`єкта владних повноважень в особі будь-якого підрозділу такого суб`єкта владних повноважень.
При цьому, суд зазначає, що відповідно до інформації з єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, за ідентифікаційним кодом 04054903 зареєстрована Бориспільська міська рада, місцезнаходження: 08300, Київська область, місто Бориспіль, вул. Київський шлях, будинок 72.
Отже, Бориспільська міська рада та реєстраційна служба Бориспільської міської ради Київської області є самостійними суб`єктами владних повноважень та відповідно окремими відповідачами.
Крім того, як зазначалось вище судом, суб`єктом владних повноважень може бути не тільки орган, але й інший суб`єкт при здійсненні ним владних управлінських функцій на основі законодавства, у тому числі на виконання делегованих повноважень.
Таким чином, враховуючи вищевказане, реєстраційна служба Бориспільської міської ради Київської області може самостійно відповідати за адміністративним позовом у разі оскарження дій чи бездіяльності, вчинених нею, при виконанні повноважень.
У зв`язку з цим, позивачу у порядку усунення недоліків позовної заяви необхідно уточнити відповідача по справі.
Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись статтями 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
у х в а л и в:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху позивачу необхідно усунути недоліки позовної заяви, а саме:
- надати уточнену позовну заяву (два примірники), з урахуванням вказаних судом зауважень, а саме уточнити відповідача по справі.
3. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали надіслати позивачу, зокрема, шляхом направлення тексту ухвали електронною поштою, факсимільним повідомленням (факсом, телефаксом), телефонограмою.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Кушнова А.О.