Постанова № 9621016, 13.05.2010, Львівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2а-1596/10/1370
Номер документу
9621016
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13.05.2010 р.                                                                                 № 2а-1596/10/1370

Львівський окружний адміністративний суд

в складі : головуючого –судді Дем’яновського Г.С.,

при секретарі Хома Ю.Р.

розглянувши в судовому засіданні адміністративну позовну заяву за позовом прокурора Галицького району м.Львова в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики в особі Державного підприємства «Національна енергетична компанія «Укренерго в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП «НЕК «Укренерго»до Комунального підприємства «Сколівське будинкоуправління»про стягнення заборгованості,

в с т а н о в и в :

Прокурор Галицького району м.Львова звернувся в суд з адміністративним позовом в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики в особі ДП «НЕК «Укренерго»в особі ВП «Держенергонагляд у Західному регіоні»ДП «НЕК «Укренерго» до Комунального підприємства «Сколівське будинкоуправління»(далі –КП «Сколівське будинкоуправління»), покликаючись на те, що позивачем 03.02.2009р. була проведена перевірка виконання Припису Державної інспекції з енергетичного нагляду у Львівській області №323/04-419 від 29 серпня 2008р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що був складений Акт перевірки №23/04-29. 19.02.2009р. за порушення законодавства в галузі електроенергетики винесено постанову про накладення штрафу у розмірі 1513 грн. за ухилення від виконання припису №23/04-419 від 29 серпня 2008р. Враховуючи часткову оплату відповідачем суми штрафу та існування заборгованості у розмірі 850 грн., позивач просить стягнути зазначену суму в примусовому порядку.

Прокурор в сукдове засідання не з”явився.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позов підтримав, просить його задоволити.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, хоча належним чином був повідомлений про день та час судового розгляду справи, а тому справа розглядається у відповідності до вимог ч.6 ст.71 КАС України, на основі наявних доказів.

Дослідивши наявні докази, вивчивши матеріали справи, заслухавши представника позивача суд виходив з наступного.

Згідно із ст. 36-1 Закону України „Про прокуратуру" представництво прокуратурою інтересів держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів держави у випадках, передбачених законом. Підставою представництва прокуратурою у суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.

У відповідності з Указом Президента України „Про зміни в структурі центральних органів виконавчої влади" від 15.12.1999 р. №1573/99 з метою удосконалення структури органів виконавчої влади та підвищення ефективності державного управління внесені зміни в структуру центральних органів виконавчої влади та затверджена система їх реалізації, в якій визначено, що в склад органів виконавчої влади України входить Міністерство палива та енергетики України.

Державне підприємство „Національна енергетична компанія „Укренерго" підпорядковується Міністерству палива та енергетики України та засновано на власності держави.

Основними напрямками діяльності підприємства являється забезпечення цілісності об'єднань енергетичної системи задоволення інтересів держави, енергозберігаючих підприємств всіх форм власності, попередження порушень режимів і аварій системного значення і ліквідації наслідків можливих аварій з найменшими для держави затратами.

У відповідності з ст. 5 Закону України „Про електроенергетику" одним із принципів державної політики в енергетиці являється створення умов безпеки експлуатації об'єктів електроенергетики, а також забезпечення відповідальності енергопостачальників і споживачів електричної і теплової енергії. Згідно із ст. 9 зазначеного Закону державний нагляд в електроенергетиці здійснює Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії. Державні інспектори з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії мають право застосовувати у встановленому Законом порядку санкції до суб'єктів господарської діяльності за порушення нормативно-правових актів. За ухилення або несвоєчасне виконання приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність у вигляді штрафів в розмірі до п'яти тисяч неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

Згідно з Положенням про відокремлений підрозділ „Держенергонагляд у Західному регіоні" Державного підприємства „Національна енергетична компанія „Укренерго", затвердженого директором НЕК „Укренерго", ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні" створений з метою забезпечення сталого функціонування об'єднаної енергетичної системи України, сфери теплопостачання, енергетичної безпеки держави шляхом курирування діяльності у сфері економіки та здійснення контролю за дотриманням суб'єктами електроенергетики, суб'єктами відносин у сфері теплопостачання та споживачами електричної енергії вимог нормативно-правових і нормативно-технічних актів у сфері виробництва, постачання та споживання електричної та теплової енергії.

У відповідності з Положенням про ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні", Державна інспекція з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії у Львівській області входить до складу ВП „Держенергонагляд у Західному регіоні", який у свою чергу є структурною одиницею ДП НЕК „Укренерго" Міністерства палива та енергетики України.

Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області 03.02.2009 року була проведена перевірка виконання КП «Сколівське будинкоуправління»повторного припису №23/04-419 від 29 серпня 2008р. про усунення порушень законодавства про електроенергетику, про що був складений відповідний акт за №23/04-29, в якому зазначено, що відповідачем не в повній мірі виконано згаданий припис.

Постановою за №19 від 16.02.2009 року про накладення штрафу за порушення законодавства в галузі електроенергетики та сфері теплопостачання на відповідача накладено штраф в розмірі 1513 грн. за ухилення від виконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії у Львівській області за №23/04-419 від 29 серпня 2008р.

Відповідальність за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання припису передбачена ст.27 Закону України "Про електроенергетику" вiд 16.10.1997 № 575/97-ВР і Постановою Кабінету Міністрів України №1312 від 21.07.1999 року "Про затвердження про положення про порядок накладення на суб'єктів господарської діяльності штрафів з порушення законодавства про електроенергетику".

Частиною 3 ст.27 згаданого Закону передбачено, що суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, зокрема, за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Національної комісії регулювання електроенергетики України, Державної інспекції з експлуатації електричних станцій і мереж, Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної та теплової енергії та порушення умов ліцензій - штраф у розмірі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідачем під час судового розгляду не представлено доказів в спростування обставин викладених у акті перевірки за №23/04-29 від 03.02.2009 року, а тому суд вважає, що ним не доведено, як передбачено ч.1 ст.71 КАС України, факту необ'єктивності цих обставин.

У відповідності до п.10 згаданої постанови Кабінету Міністрів України, суб'єкт господарювання сплачує штраф за порушення законодавства в галузі електроенергетики протягом 30 днів з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення, а за порушення законодавства у сфері теплопостачання - у 15-денний строк з дня прийняття постанови (розпорядження) про його накладення.

У разі несплати штрафу у зазначений термін він стягується в судовому порядку.

Штрафи, які накладаються Державною інспекцією енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії, скеровуються в державний бюджет України. Згідно Положення про Державне казначейство, затвердженого постановою КМ України № 590 від 31.07.99 р., організовує і здійснює виконання державного бюджету Державне казначейство і його управління.

Позивачем зазначено, що відповідачем частково сплачено штраф на суму 663 грн. та надано Гарантійний лист із зобов’язанням оплатити решту штрафу у розмірі 850 грн. до 01.11.2009р., однак штраф так і не було оплачено у повному обсязі.

Відповідач доказів на підтвердження факту сплати штрафу не представив, а тому суд приходить до висновку, що позов підставний і обґрунтований, а тому підлягає задоволенню.

Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7, 14, 23, 86, 94, 99, 100, 128, 158, 159, 160, 161, 163, 162, 167 КАС України, суд

п о с т а н о в и в :

1.          Позов задоволити в повному обсязі.

2.          Стягнути з Комунального підприємства «Сколівське будинкоуправління»(юридична адреса : Львівська область, м.Сколе, вул. Стрийська, 34, МФО 385264, ЄДРПОУ 05478870) в користь Державного бюджету України 850 (вісімсот п’ятдесят) грн. штрафу за порушення законодавства про електроенергетику.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Львівського адміністративного апеляційного суду через Львівський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження в 10-денний строк з дня проголошення постанови суду і подання після цього протягом 20-днів апеляційної скарги з поданням її копії до Львівського адміністративного апеляційного суду.

Суддя                                                                                           Дем’яновський Г.С.