Рішення № 96209218, 08.04.2021, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
08.04.2021
Номер справи
160/2390/21
Номер документу
96209218
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 квітня 2021 рокуСправа № 160/2390/21

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого суддіВерба І.О. при секретарі судового засідання Шурпіновій К.О. за участю: позивача представника позивача представника відповідача ОСОБА_1 Рак Т.С. Єрмолаєвої Д.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпрі у порядку загального позовного провадження адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними дій, -

ВСТАНОВИВ:

І. ПРОЦЕДУРА

1. 17.02.2021 ОСОБА_1 звернувся до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області про:

- визнання протиправним та скасування рішення Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 39394856), оформленого листом від 04.02.2021 за № 487/10/04-97-08-20, про відмову у прийнятті ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) на службу до податкової міліції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області за критеріями здійснення очищення влади (люстрації), визначеними частиною першою статті 3 Закону України «Про очищення влади»;

- визнання протиправними дій Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 39394856) щодо застосування до ОСОБА_1 (рнокпп НОМЕР_1 ) приписів Закону України «Про очищення влади».

2. Ухвалою суду від 22.02.2021 прийнято позов до розгляду, відкрито провадження у справі, призначено справу до розгляду за правилами загального позовного провадження у підготовчому засіданні 11.03.2021, встановлено учасникам справи строки для подання заяв по суті спору.

3. 11.03.2021 відповідач надав відзив на позов.

4. У підготовче засідання 11.03.2021 прибули учасники справи, з метою складення позивачем відповіді на відзив та надання витребуваних від відповідача доказів оголошено перерву до 18.03.2021.

5. 15.03.2021 позивач надав відповідь на відзив.

6. 18.03.2021 відповідач надав витребувані докази.

7. У підготовче засідання 18.03.2021 прибули учасники справи, з метою складення відповідачем заперечень оголошено перерву до 08.04.2021.

8. 23.03.2021 відповідач надав заперечення.

9. У підготовче засідання 08.04.2021 прибули учасники справи, ухвалою суду закрито підготовче провадження та за письмовою згодою сторін призначено справу до судового розгляду по суті одразу після закінчення підготовчого засідання.

10. У судовому засіданні учасники справи підтримали обрані правові позиції.

ІІ. ДОВОДИ ПОЗИВАЧА

11. Відмова у прийнятті на службу (роботу) до податкової міліції на вакантну посаду за критеріями здійснення очищення влади (люстрації), визначеними частиною першою статті 3 Закону України «Про очищення влади» та застосування приписів вказаного закону позивач вважає протиправною, оскільки позивача повинно було бути прийнято на вакантну посаду на службу до податкової міліції.

12. Позивач звільнений з посади заступника начальника Головного управління Міндоходів у Харківській області за згодою сторін на підставі пункту 1 статті 36 КЗпП України 25.02.2015 (наказ Міндоходів України від 25.02.2015 № 48-о), та при звільненні до позивача не застосовувався Закон України «Про очищення влади», який набув чинності до його звільнення.

13. Необґрунтованою вважається невмотивована відмова у прийнятті працівника на роботу за наявності вакантних робочих місць, а також з мотивів, які не стосуються ділових якостей працівника.

14. Право на працю означає не гарантування державною працевлаштування кожній особі, а забезпечення рівних можливостей для реалізації цього права, однак мені не забезпечено такої можливості шляхом відмови у прийнятті на службу до податкової міліції на вакантну посаду з мотивів наявності стосовно мене люстраційних заборон.

15. Відсутні будь-які докази вчинення позивачем дій та заходів спрямованих на узурпацію влади Президентом України ОСОБА_2 , підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини.

16. Відмова відповідача у прийнятті на службу (роботу) до податкової міліції на вакантну посаду та застосування до мене Закону України «Про очищення влади» не відповідає критеріям правомірності, наведеним у частині другій статті 2 КАС України, зокрема, така відмова винесена непропорційно, тобто без дотримання необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення, та становить непропорційне втручання у моє право на приватне життя, що є порушенням статті 8 Конвенції. Та такі дії відповідача порушили моє право на доступ до служби та право на працю. Обмеження, встановлені Законом України «Про очищення влади», доступу до професії, відповідно до практики ЄСПЛ є такими, що впливають на «приватне життя» та порушують статтю 8 Конвенції. Отже, такі дії відповідача мають бути визнані судом протиправними, а позивач має бути працевлаштований - прийнятий на службу до податкової міліції на вакантну посаду.

17. Із посилання на постанову Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 27.03.2019 у справі № 349/81/18, позивач просив позов задовольнити.

ІІІ. ДОВОДИ ВІДПОВІДАЧА

18. Відповідач проти позову заперечив повністю, зазначивши, що пунктом 353.1 статті 353 ПК України встановлені вимоги щодо порядку проходження служби в податковій міліції, а саме те, що особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

19. Пунктом 4 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 № 114 передбачається, що стосовно осіб, які приймаються на службу в органи внутрішніх справ, проводиться спеціальна перевірка відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» у разі, коли посади, на які вони претендують, передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища чи належать до посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством з питань запобігання корупції.

20. За результатами проведеної перевірки відомостей, зазначених у послужному списку та трудовій книжці ОСОБА_1 встановлено, що відповідно до критеріїв здійснення очищення влади, визначених у частині першій статті 3 Закону України «Про очищення влади», за період з 25.02.2010 по 22.02.2014 до нього застосовується заборона, так як він обіймав наступні посади, а саме:

- заступник голови Державної податкової служби у Харківській області (з 20.02.2021 по 03.06.2013),

- заступник начальника Головного управління Міндоходів у Харківській (з 04.06.2013 по 25.02.2015).

21. Позивач не може обіймати посади в органах державної влади та органах місцевого самоврядування протягом десяти років з дня набрання чинності вищезазначеного Закону.

ІV. ОБСТАВИНИ СПРАВИ

22. 02.02.2021 за вх. № 5/ЗВГ ОСОБА_1 подав заяву в.о. начальника Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, якою просив розглянути питання щодо прийняття заявника на службу до податкової міліції Головного управління ДФС у Дніпропетровській області, одночасно заявник повідомив, що в період з 1996 року по 25.02.2015 працював в податкових органах Дніпропетровської та Харківської області.

23. До заяви від 02.02.2021 позивач додав біографічну довідку, копії 2 дипломів, приписного посвідчення, трудової книжки.

24. Головне управління ДФС у Дніпропетровській області листом «Про надання інформації» від 04.02.2021 № 487/10/04-97-08-20 за результатами розгляду заяви від 02.02.2021 стосовно прийому на службу в податкову міліцію, повідомило заявника, що за результатами проведеної перевірки відомостей, зазначених у біографічній довідці та копії трудової книжки встановлено, що відповідно до критеріїв здійснення очищення влади, визначених у частині першій статті 3 Закону України «Про очищення влади» за період з 25.02.2010 по 22.02.2014 до позивача застосовується заборона перебувати на службі в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

25. У судовому засіданні позивач пояснив, що претендував на будь-яку посаду у податковій міліції, відповідач пояснив, що добір на посади начальницького складу здійснюється без конкурсу, на інші посади - за конкурсом, як для державних службовців.

V. ПРАВОВЕ РЕГУЛЮВАННЯ СПІРНИХ ПРАВОВІДНОСИН

26. Діяльність податкової міліції врегульована статтями 348-357 розділу XVIII-2 ПК України «Податкова міліція», який з дня прийняття рішення Кабінетом Міністрів України про початок діяльності Бюро економічної безпеки України, але не пізніше шести місяців з дня набрання чинності Законом України «Про Бюро економічної безпеки України» буде виключено відповідно до пункту 134 розділу I Закону України від 21.12.2016 № 1797-VIII, враховуючи зміни, внесені Законом України від 29.01.2021 № 1156-IX.

27. Податкова міліція складається із спеціальних підрозділів по боротьбі з податковими правопорушеннями, що діють у складі відповідних контролюючих органів, і здійснює контроль за додержанням податкового законодавства, виконує оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції (пункт 348.1 статті 348 ПК України).

28. Згідно із пунктом 349.1 статті 349 ПК України до складу податкової міліції належать:

- головні управління (управління, відділи, відділення, сектори) центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику;

- управління (відділи, відділення, сектори) податкової міліції відповідних державних податкових служб в Автономній Республіці Крим, областях, округах (на два і більше регіони), містах Києві та Севастополі;

- управління, головні відділи (відділи, відділення, сектори) податкової міліції відповідних державних податкових інспекцій у районах, містах (крім міст Києва та Севастополя), районах у містах, міжрайонних, об`єднаних та контролюючих органах, що здійснюють супроводження великих платників податків.

29. У складі податкової міліції діє спеціальний підрозділ, який проводить роботу по боротьбі з незаконним обігом алкогольних напоїв та тютюнових виробів.

30. Відповідно до абзацу першого пункту 352.1 статті 352 ПК України на службу до податкової міліції приймаються на контрактній основі громадяни України, які мають відповідну освіту, здатні за своїми особистими, діловими, моральними якостями та станом здоров`я виконувати обов`язки відповідно до покладених на податкову міліцію завдань.

31. На службу до податкової міліції не може бути прийнято особу, яка має не погашену або не зняту в установленому порядку судимість за вчинення кримінального правопорушення, крім реабілітованої, або на яку протягом останнього року накладалося адміністративне стягнення за вчинення корупційного правопорушення (абзац другий пункту 352.1 статті 352 ПК України).

32. Стосовно осіб, які претендують на службу в податковій міліції, за їх письмовою згодою проводиться спеціальна перевірка у порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» (пункт 352.2 статті 352 ПК України).

33. Особи, які претендують на службу в податковій міліції, зобов`язані повідомити керівництву органу, на посаду в якому вони претендують, про працюючих у цьому органі близьких їм осіб (пункт 352.3 статті 352 ПК України).

34. Відповідно до пункту 353.1 статті 353 ПК України особи начальницького і рядового складу податкової міліції проходять службу у порядку, встановленому законодавством для осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ.

35. Згідно із абзацом першим пункту 3 «Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ», затвердженого постановою Кабінету Міністрів УРСР від 29.07.1991 № 114 (далі - Положення № 114), на службу в органи внутрішніх справ приймаються на добровільних засадах особи, які досягли 18-річного віку (крім випадків, встановлених законодавством), здатні за особистими якостями, освітою і станом здоров`я виконувати покладені на них обов`язки.

36. Стосовно осіб, які приймаються на службу в органи внутрішніх справ, проводиться спеціальна перевірка відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» у разі, коли посади, на які вони претендують, передбачають зайняття відповідального або особливо відповідального становища чи належать до посад з підвищеним корупційним ризиком, перелік яких затверджується Національним агентством з питань запобігання корупції (абзац другий пункту 3 Положення № 114).

37. «Положення про Державну фіскальну службу України» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 21.05.2014 № 236 (далі - Положення № 236).

38. Пунктом 1 Положення № 236 встановлено, що Державна фіскальна служба України (ДФС) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра фінансів і який реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок), державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.

39. Згідно із абзацом другим пункту 7 Положення № 236 у складі ДФС та її територіальних органах діють підрозділи податкової міліції, які здійснюють контроль за додержанням податкового законодавства, виконують оперативно-розшукову, кримінально-процесуальну та охоронну функції.

40. Постановою Кабінету Міністрів України «Про утворення Державної податкової служби України та Державної митної служби України» від 18.12.2018 № 1200 утворено Державну податкову службу України та Державну митну службу України, реорганізувавши Державну фіскальну службу шляхом поділу.

41. Визначено, що Державна податкова служба та Державна митна служба є правонаступниками прав та обов`язків реорганізованої Державної фіскальної служби у відповідних сферах діяльності. Державна фіскальна служба продовжує здійснювати повноваження та виконувати функції у сфері реалізації державної податкової політики, державної політики у сфері державної митної справи, державної політики з адміністрування єдиного внеску, державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями під час застосування податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску до завершення здійснення заходів з утворення Державної податкової служби та Державної митної служби.

42. Постановою Кабінету Міністрів України від 19.06.2019 № 537 утворено як юридичні особи публічного права територіальні органи Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 1, реорганізовано деякі територіальні органи Державної фіскальної служби шляхом їх приєднання до відповідних територіальних органів Державної податкової служби за переліком згідно з додатком 2.

43. Пунктом 3 Постанови № 537 установлено, що територіальні органи Державної фіскальної служби, які реорганізуються, продовжують здійснювати свої повноваження до передачі таких повноважень територіальним органам Державної податкової служби та центрального органу виконавчої влади, на який покладається обов`язок забезпечення запобігання, виявлення, припинення, розслідування та розкриття кримінальних правопорушень, об`єктом яких є фінансові інтереси держави та/або місцевого самоврядування, що віднесені до його підслідності відповідно до КПК України.

44. Відповідно до статті 1 Закону України «Про очищення влади» від 16.09.2014 № 1682-VII, який набрав чинності 16.10.2014 (далі - Закон № 1682-VII) очищення влади (люстрація) - це встановлена цим Законом або рішенням суду заборона окремим фізичним особам обіймати певні посади (перебувати на службі) (далі - посади) (крім виборних посад) в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

45. Очищення влади (люстрація) здійснюється з метою недопущення до участі в управлінні державними справами осіб, які своїми рішеннями, діями чи бездіяльністю здійснювали заходи (та/або сприяли їх здійсненню), спрямовані на узурпацію влади Президентом України ОСОБА_3 , підрив основ національної безпеки і оборони України або протиправне порушення прав і свобод людини, і ґрунтується на принципах: верховенства права та законності; відкритості, прозорості та публічності; презумпції невинуватості; індивідуальної відповідальності; гарантування права на захист (частина друга статті 1 Закону № 1682-VII).

46. Протягом десяти років з дня набрання чинності цим Законом посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), не можуть обіймати особи, зазначені у частинах першій, другій, четвертій та восьмій статті 3 цього Закону, а також особи, які не подали у строк, визначений цим Законом, заяви, передбачені частиною першою статті 4 цього Закону (частина третя статті 1 Закону № 1682-VII).

47. Особи, зазначені у частинах третій, п`ятій - сьомій статті 3 цього Закону, не можуть обіймати посади, щодо яких здійснюється очищення влади (люстрація), протягом п`яти років з дня набрання чинності відповідним рішенням суду (частина четверта статті 1 Закону № 1682-VII).

48. Заборона, передбачена частиною третьою або четвертою цієї статті, може застосовуватися до особи лише один раз (частина п`ята статті 1 Закону № 1682-VII).

49. Рішення, дії чи бездіяльність суб`єктів владних повноважень при виконанні цього Закону оскаржуються в судовому порядку (частина дев`ята статті 1 Закону № 1682-VII).

50. Відповідно до частини першої статті 2 Закону № 1682-VII заходи з очищення влади (люстрації) здійснюються щодо:

1) Прем`єр-міністра України, Першого віце-прем`єр-міністра України, віце-прем`єр-міністра України, а також міністра, керівників центральних органів виконавчої влади, які не входять до складу Кабінету Міністрів України, Голови Національного банку України, Голови Антимонопольного комітету України, Голови Фонду державного майна України, Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, їх перших заступників, заступників;

2) Генерального прокурора, Голови Служби безпеки України, Голови Служби зовнішньої розвідки України, начальника Управління державної охорони України, керівника центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, керівника податкової міліції, керівника центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту, їх перших заступників, заступників;

3) військових посадових осіб Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів військових формувань, крім військовослужбовців строкової військової служби та військовослужбовців служби за призовом під час мобілізації;

4) членів Вищої ради правосуддя, членів Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, суддів, Голови Державної судової адміністрації України, його першого заступника, заступника;

5) Глави Адміністрації Президента України, Керівника Державного управління справами, Керівника Секретаріату Кабінету Міністрів України, Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, їх перших заступників, заступників;

6) начальницького складу органів внутрішніх справ, центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику у сфері виконання кримінальних покарань, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації України, центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову та/або митну політику, податкової міліції, центрального органу виконавчої влади, який забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері цивільного захисту;

7) посадових та службових осіб органів прокуратури України, Служби безпеки України, Служби зовнішньої розвідки України, Управління державної охорони України, Національного банку України;

8) членів Центральної виборчої комісії, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, голів та членів національних комісій, що здійснюють державне регулювання природних монополій, державне регулювання у сферах зв`язку та інформатизації, ринків цінних паперів і фінансових послуг;

9) керівників державних, у тому числі казенних, підприємств оборонно-промислового комплексу, а також державних підприємств, що належать до сфери управління суб`єкта надання адміністративних послуг;

10) інших посадових та службових осіб (крім виборних посад) органів державної влади, органів місцевого самоврядування;

11) осіб, які претендують на зайняття посад, зазначених у пунктах 1 - 10 цієї частини.

51. Відповідно до статті 6 Закону № 1682-VII особа, яка претендує на зайняття посади, визначеної пунктами 1 - 10 частини першої статті 2 цього Закону (крім громадян, які призиваються на військову службу за призовом осіб офіцерського складу та на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або залучаються до виконання обов`язків за посадами, передбаченими штатами воєнного часу, на території проведення антитерористичної операції, здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях), подає заяву, якою повідомляє про те, що до неї не застосовуються заборони, визначені частинами третьою або четвертою статті 1 цього Закону, та про згоду на проходження перевірки, згоду на оприлюднення відомостей стосовно неї відповідно до цього Закону.

52. Відомості, зазначені у заяві, передбаченій частиною першою цієї статті, перевіряються під час проведення спеціальної перевірки відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» у порядку та строки, визначені цим Законом (частина друга статті 6 Закону № 1682-VII).

53. Відповідно до частини третьої статті 6 Закону № 1682-VII, встановлення перевіркою факту належності особи до переліку осіб, щодо яких застосовуються заборони, визначені частинами третьою або четвертою статті 1 цього Закону, є підставою для відмови у призначенні такої особи на посаду, на яку вона претендує.

VІ. ОЦІНКА СУДУ

54. Надаючи оцінку доводам позивача про порушення права на працю рішенням про відмову відповідача у прийнятті на службу до податкової міліції за критеріями здійснення очищення влади (люстрації), визначеними частиною першою статті 3 Закону України «Про очищення влади» та діями щодо застосування до позивача приписів Закону України «Про очищення влади», суд виходить із наступного.

55. З матеріалів справи вбачається, що позивач 02.02.2021 звернувся до відповідача із заявою, у якій просив розглянути питання щодо прийняття заявника на службу до податкової міліції, відповідач за результатами розгляду заяви повідомив про проведену перевірки відомостей, зазначених у біографічній довідці та копії трудової книжки з яких встановлено, що відповідно до критеріїв здійснення очищення влади, визначених у частині першій статті 3 Закону України «Про очищення влади» за період з 25.02.2010 по 22.02.2014 до позивача застосовується заборона перебувати на службі в органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

56. Наведену у листі від 04.02.2021 відмову позивач вважає рішенням про відмову у прийнятті на службу у податкову міліцію за критеріями очищення влади, у зв`язку із чим звернувся до суду.

57. Суд зазначає, що заява позивача від 02.02.2021 не є заявою (рапортом) про прийняття на службу до податкової міліції на контрактній основі відповідно до абзацу першого пункту 352.1 статті 352 ПК України, у заяві відсутня посада на яку претендує позивач, до заяви не додані всі документи, необхідні для працевлаштування.

58. Оскільки позивач не подавав заяву по проведення спеціальної перевірки у процедурі прийняття до публічної служби, вказана перевірка у встановленому законом порядку уповноваженим органом не проводилась та рішення за її результатами не приймалось, наведена у листі інформація не є результатом встановлення перевіркою факту належності особи до переліку осіб, щодо яких застосовуються заборони згідно із Законом України «Про очищення влади».

59. Спеціальна перевірка відносно позивача відповідно до пункту 352.2 статті 352 ПК України, частини другої статті 6 Закону № 1682-VII, не проводилась. Таким чином, відповідачем не вчинено дій, які свідчать про застосування до позивача в установленому законом порядку приписів Закону України «Про очищення влади».

60. Лист від 04.02.2021 не є рішенням про відмову у прийнятті на публічну службу, наведені у ньому висновки не є рішенням або висновками, здійсненими за результатами проведення спеціальної перевірки, яка проводиться за письмовою згодою особи у порядку, встановленому Законом України «Про засади запобігання корупції».

61. Таким чином, надана листом відповідача інформація не є рішенням суб`єкта владних повноважень, прийнятим у встановленому порядку при проведенні процедури спеціальної перевірки, вказана у листі інформація не тягне для позивача правових наслідків, не обмежує його права.

VІІ. ВИСНОВКИ СУДУ

62. З огляду на викладене, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення заявленого позову.

63. Керуючись статтями 241-246 КАС України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 ; ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) до Головного управління ДФС у Дніпропетровській області (код ЄДРПОУ 39394856; вул. Сімферопольська, 17-А, м. Дніпро, 49005) про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними дій - відмовити повністю.

2. Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 КАС України та може бути оскаржене в строки, передбачені статтею 295 КАС України.

3. Повне рішення складено 13.04.2021.

Суддя І.О. Верба