Постанова № 9620723, 12.05.2010, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.05.2010
Номер справи
2а-1503/10/0470
Номер документу
9620723
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

12.05.10 <копія >

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

30 березня 2010 р. Справа № 2а-1503/10/0470

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Рищенко А. Ю. <Текст > при секретаріХанієвій Ф.М., за участю: < найм. Пр. >< ПІБ Пр. > розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Прокуратура Саксаганського району м. Кривого Рогу до ДП державний науково-дослідний і впроваджувальний центр стандартизації та сертифікації продукції гірничорудної промисловості (Центр Стандартрудсепро) про стягнення податкового боргу, - ВСТАНОВИВ: 29.01.2010 року Прокурор Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства державного науково-дослідного і впроваджувального центру стандартизації та сертифікації продукції гірничорудної промисловості (Центр Стандартрудсепро) про стягнення податкового боргу. Станом на 25.12.2009 року загальна сума податкового боргу відповідача складає 74415, 60 грн. Позивач просить суд стягнути з Державного підприємства державного науково-дослідного і впроваджувального центру стандартизації та сертифікації продукції гірничорудної промисловості (Центр Стандартрудсепро) до бюджету податковий борг з податку на прибуток у розмірі 49516, 40 грн., з податку на додану вартість у розмірі 21447, 31 грн., з частини прибутку (доходу) господарських організацій (державних, казенних підприємств та їх обєднань) у розмірі 3451, 89 грн. на загальну суму 74415, 60 грн. У судовому засіданні представник прокуратури позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив позов задовольнити.

Представник позивача у судове засідання не зявився, проте надав клопотання про розгляд справи без його участі.

Відповідач в судове засідання не зявився, але надав клопотання про розгляд справи без його участі.

В обґрунтування своїх позовних вимог позивач зазначив, що відповідач Державне підприємство державний науково-дослідний і впроваджувальний центр стандартизації та сертифікації продукції гірничорудної промисловості (Центр Стандартрудсепро) зареєстрований виконавчим комітетом Криворізької міської ради Дніпропетровської області 13.01.1995 року, включений до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців за реєстраційним номером юридичної особи ЄДР 10002764275, ідентифікаційний код 20294989 та з 11.02.1995 року знаходиться на обліку у Центральній міжрайонній державній податковій інспекції у м. Кривому Розі як платник податків за №375 (201).

Проте, в порушення вимог чинного законодавства відповідач своєчасно не сплатив податкові зобовязання зі сплати податку на прибуток у сумі 49516, 40 грн., з податку на додану вартість у сумі 21447, 31 грн., з частини прибутку (доходу) господарських організацій (державних, казенних підприємств та їх обєднань) у сумі 3451, 89 грн.

Суд, вивчивши матеріали справи та оцінивши їх у сукупності, вважає необхідним задовольнити позов повністю з наступних підстав.

Відповідач зареєстрований як субєкт підприємницької діяльності юридична особа, про що свідчить копія свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи від 13.01.1995 року, видане Криворізькою міською радою Дніпропетровської області (а. с. 8).

Відповідно до ч.1 ст. 67 Конституції України, кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Згідно ст. 4, ст. 9, п. 1, 3 ч.1 ст. 14 Закону України «Про систему оподаткування» від 25.06.1991 року № 1251-XII платниками податків і зборів (обовязкових платежів) є юридичні і фізичні особи, на яких згідно з законами України покладено обовязок сплачувати податки і збори (обовязкові платежі) у встановлені законами терміни, у звязку з чим вони повинні подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, повязані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обовязкових платежів). До загальнодержавних податків та зборів (обовязкових платежів) також належать податок на додану вартість та податок на прибуток підприємств, у тому числі дивіденди, що сплачуються до бюджету державними некорпоратизованими, казенними або комунальними підприємствами.

Відповідно до п. 1.9 ст.1 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» від 28.12.1994 року № 334/94-ВР, дивіденд - це платіж, який здійснюється юридичною особою - емітентом корпоративних прав чи інвестиційних сертифікатів на користь власника таких корпоративних прав (інвестиційних сертифікатів) у зв'язку з розподілом частини прибутку такого емітента, розрахованого за правилами бухгалтерського обліку. До дивідендів прирівнюється також платіж, який здійснюється державним некорпоратизованим, казенним чи комунальним підприємством на користь відповідно держави або органу місцевого самоврядування у зв'язку з розподілом частини прибутку такого підприємства, платіж, який виплачується власнику сертифіката фонду операцій з нерухомістю в результаті розподілу доходу фонду операцій з нерухомістю. При цьому наявність чи відсутність прибутку, розрахованого згідно з правилами податкового обліку, не може впливати на прийняття чи неприйняття рішення щодо нарахування дивідендів.

Згідно пп. 2.1.1 п. 2.1 ст. 2 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств» платниками податку на прибуток підприємств з числа резидентів є суб'єкти господарської діяльності, бюджетні, громадські та інші підприємства, установи та організації, які здійснюють діяльність, спрямовану на отримання прибутку як на території України, так і за її межами.

Відповідно до положень ст.2 Закону України «Про податок на додану вартість» від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР платником податку на додану вартість є будь-яка особа, яка здійснює або планує здійснювати господарську діяльність та реєструється за своїм добровільним рішенням як платник цього податку, або підлягає обовязковій реєстрації як платник цього податку, або імпортує товари (супутні послуги) в обсягах, що підлягають оподаткуванню цим податком.

Відповідно до пп. 4.1.1 п. 4.1 ст.4, п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» № 2181-ІІІ від 21.12.2010 року платник податків самостійно обчислює суму податкового зобовязання, яку зазначає у податковій декларації, а податкове зобовязання, самостійно визначене платником податків, вважається узгодженим з дня подання податкової декларації. Згідно абз.1 пп. 5.3.1 п. 5.3 ст.5 зазначеного Закону платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп. 4.1.4 п.4.1 ст. 4 Закону для подання податкової декларації.

У пп. 5.4.1 п. 5.4. ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» вказано, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у визначені строки, визнається сумою податкового боргу платника податків.

21.07.2008 р., 09.10.2008 р., 18.12.2008 р., 16.01.2009 р., 22.04.2009 р., 10.11.2009 р. Державне підприємство державний науково-дослідний і впроваджувальний центр стандартизації та сертифікації продукції гірничорудної промисловості (Центр Стандартрудсепро) подало до Центральної МДПІ у м. Кривому Розі декларації з податку на прибуток підприємства, 23.02.2009 р., 24.04.2009 р., 19.05.2009 р., 07.08.2009 р.,24.09.2009 р., 19.11.2009 р. декларації з податку на додану вартість з розрахунком суми податкових зобовязань, 18.01.2008 р. - розрахунок частини чистого прибутку (доходу), що підлягає сплаті до державного бюджету за результатами щоквартальної фінансово-господарської діяльності в 2007 році (а. с. 25-42, 46).

На підставі Акту про результати документальної невиїзної перевірки податкової звітності від 27.11.2007 року № 402/1501/20294989 позивачем було прийняте повідомлення-рішення від 27.11.2007 року № 0004811501/0 про необхідність сплати загальної суми податкового зобовязання з частини прибутку (доходу) господарських (державних, казенних підприємств та їх обєднань) у розмірі 5302, 50 грн. ( а. с. 43).

Проте сума самостійно узгодженого податкового зобовязання з податку на прибуток, з податку на додану вартість, з частини прибутку (доходу) господарських організацій (державних, казенних підприємств та їх обєднань) у встановлені законодавством строки була сплачена частково.

В результаті неповної сплати податкових зобовязань, згідно Розрахунку суми податкового боргу станом на 25.12.2009 року, складеного Центральною МДПІ у м. Кривому Розі, сума податкового боргу з податку на прибуток відповідача складає 49516, 40 грн. (32240, 51 грн. податкові зобовязання, 17275, 89 грн. - пеня), з податку на додану вартість - 21447, 31 грн. (15402, 25 грн. податкові зобовязання, 6045, 06 грн. пеня), з частини прибутку (доходу) господарських організацій (державних, казенних підприємств та їх обєднань) 3451, 89 грн. ( 3451, 89 грн. податкові зобовязання). У загальному розмірі податковий борг Державного підприємства державного науково-дослідного і впроваджувального центру стандартизації та сертифікації продукції гірничорудної промисловості (Центр Стандартрудсепро) становить 74415, 60 грн. (а. с. 24).

Згідно з вимогами пп. 6.2.2, пп. 6.2.3, пп. 6.2.4 п. 6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» відповідачу були вручені перша податкова вимога від 28.10.2001 р. №1/127 та друга податкова вимога від 03.01.2002 р. №2/15 (а. с. 47).

У пп. 6.3.2. п. 6.3. ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» зазначено, що у разі, коли у платника податків, якому було надіслано першу податкову вимогу, виникає новий податковий борг, друга податкова вимога має містити суму консолідованого боргу та окрема податкова вимога щодо такого нового податкового боргу не виставляється. А консолідованим є борг, визначений у першій податковій вимозі, збільшений на суму нового податкового боргу, що виник до виставлення другої податкової вимоги.

Отже, станом на 25.12.2009 року податковий борг відповідача складає 74415, 60 грн.

Таким чином, суд вважає за необхідне адміністративний позов задовольнити повністю та стягнути з відповідача податковий борг на загальну суму 74415, 60 грн. на користь бюджету.

Керуючись ст.ст. 158 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов прокурора Саксаганського району м. Кривого Рогу в інтересах держави в особі Центральної міжрайонної державної податкової інспекції у м. Кривому Розі до Державного підприємства державного науково-дослідного і впроваджувального центру стандартизації та сертифікації продукції гірничорудної промисловості (Центр Стандартрудсепро) про стягнення податкового боргк задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства державного науково-дослідного і впроваджувального центру стандартизації та сертифікації продукції гірничорудної промисловості (Центр Стандартрудсепро) податковий борг у сумі 74 415,60 грн.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження через Дніпропетровський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня складання постанови у повному обсязі, а апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складений 30.03.2010 року.

Суддя <(підпис) >

< Список >

< Список >

< Список >А. Ю. Рищенко

< суддя учасник колегії >

< ПІБ Судді >

< ПІБ Судді >