
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
_________________
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
06.04.2021 Справа № 905/8/21
Господарський суд Донецької області у складі судді Зекунова Е.В., за участю секретаря судового засідання (помічника судді за дорученням) Кульбакової Л.В. розглянувши матеріали господарської справи за позовом керівника Маріупольської місцевої прокуратури №2 в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця Шахвардієва Ровшана Гюльбаба Огли про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 17 041 грн 97 коп, -
прокурор - Владимерець А.О. (посвідчення)
від позивача - Ткаченко Л.М. (самопредставництво);
від відповідача в режимі відеоконференції - Поляков І.С. (договір);
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Керівник Маріупольської місцевої прокуратури №2 звернувся до Господарського суду Донецької області в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області з позовом до фізичної особи-підприємця Шахвардієва Ровшана Гюльбаба Огли про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 17 041 грн 97 коп.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 05.02.2021 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі 905/8/21 за правилами спрощеного позовного провадження; судове засідання призначено на 02.03.2021 року.
25.02.2021 через підсистему "Електронний суд" від представника відповідача надійшов відзив на позовну заяву.
Ухвалою Господарського суду Донецької області від 02.03.2021 відкладено розгляд справи на 06.04.2021 року.
03.03.2021 до Господарського суду Донецької області від представника позивача надійшла відповідь на відзив.
У судове засідання 06.04.2021 з`явились прокурор, представник позивача та представник відповідача в режимі відеоконференції.
Прокурор та представник позивача підтримали позовні вимоги в повному обсязі.
Представник відповідача проти задоволення позовних вимог заперечував.
Згідно ст. 222 Господарського процесуального кодексу України фіксування судового засідання здійснювалось за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, господарський суд,
ВСТАНОВИВ:
Згідно "Графіку роботи пересувних пунктів габаритно-вагового контролю у Дніпропетровській області на вересень 2019 року" затверджено проведення рейдових перевірок територіальним органом Укртрансбезпеки на ділянці дороги М-04 (км 185) у період з 01.09.2019 по 30.09.2019.
На виконання «Графіку роботи пересувних пунктів габаритно-вагового контролю у Дніпропетровській області на вересень 2019 року», начальником Управлінням Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області Степаненко О. видано направлення №009159 від 30.08.2019 для проведення комплексної рейдової перевірки транспортних засобів щодо дотримання вимог законодавства в сфері автомобільного транспорту з 02.09.2019 по 08.09.2019.
Посадовими особами Управління Укртрансбезпеки в Дніпропетровській області 05.09.2019 на автодорозі М-04, 185 км. («Знам`янка - Луганськ Ізварине» 98 км.-194 км.), проведено габаритно-ваговий контроль транспортного засобу марки -RENAULT, модель - MAGNUM, реєстраційний помер НОМЕР_1 , з причепом марки - SCHMITZ, модель - SPR27, реєстраційний номер НОМЕР_2 , власником якого є фізична особа-підприємець Шахвердієв Равшан Гюльбаба Огли (свідоцтво про реєстрацію транспортного засобу НОМЕР_3 ).
Відповідно до товарно-транспортної накладної № 05/09/19-1 від 05.09.2019: автомобіль - RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 з причепом марки SCHMITZ, модель SPR27 реєстраційний номер НОМЕР_2 перевізник ТОВ «МАГНАТ АВТОТРАНС». Водій ОСОБА_1 , замовник - ТОВ «АМЗ ГРУП», вантажоодержувач - ПрАТ «ММК ім. Ілліча»; пункт навантаження - м. Кам`янське Дніпропетровської області, 3-й провулок Травневий, 1Б; пункт розвантаження - м. Маріуполь, Донецької області, вул. Левченко, 1.
За результатами габаритно-вагового контролю транспортного засобу марки RENAULT, модель MAGNUM, номерний знак НОМЕР_1 , з напівпричепом марки SCHMITZ, модель SPR 27, номерний знак НОМЕР_2 , було встановлено, що:
- загальна маса транспортного засобу разом з напівпричепом та вантажем становила 38,295 т при нормі 40 т;
- навантаження на першу одиночну вісь тягача становить 5,818 т при нормі 11 т;
- навантаження на другу одиночну вісь тягача становить 8,08 т при нормі 11 т;
- навантаження на строєну вісь напівпричепа становить 24,40 т при нормі 22 т.
Про вказані вище дані результатів габаритно-вагового контролю свідчить талон про зважування № 1206 від 05.09.2019.
У зв`язку з виявленими під час здійснення габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам та правилам, контролюючими особами Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області, було складено Довідку №029335 про результати здійснення габаритно-вагового контролю від 05.09.2019, Акт №0015904 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 05.09.2019.
Перевищення нормативно допустимої маси транспортного засобу, який перевозив вантаж відповідача на 2,405 тони (на 10,93% від норми).
До Акту №0015904 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів від 05.09.2019, проведено розрахунок плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільними дорогами загального користування від 05.09.2019. Розрахунок виконано відповідно до затвердженої формули з урахуванням норм пункт 31-1 Постанови Кабінету Міністрів України № 879 від 27.06.2007 року:
П= (Рзм + Рнв + Рг) * В * К (п. 31-1) де:
Рзм - 0 (загальна маса транспортного засобу не перевищує законодавчо встановлену);
Рнв - 0,54 (навантаження на строєну вісь з одиночними шинами напівпричепа перевищує на 10,9% законодавчо встановленої норми);
Рг - 0 (габарити не перевищують нормативно-встановлені);
В - відстань 378 км;
К -- у потрійному розмірі (перевищення знаходяться в діапазоні від 10% до 40%).
П= 0,54* 378 * 3 = 612,36 євро
Розрахунок було проведено 05.09.2019, офіційний курс 1 євро складав 27,83 грн.
Таким чином, розмір плати за проїзд, нарахованої Відповідачу становить 17 041 грн 97 коп. (612,36 євро * 27,83 грн).
23.09.2019 Управлінням Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області спрямовано лист №53534/22/24-19 на адресу Відповідача щодо добровільного внесення ним плати за проїзд та спрямовано копії акту №0015904 від 05.09.2019 про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрів, довідки №029335 про результати здійснення габаритно-вагового контролю та розрахунку №0015904 плати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільним дорогами загального користування (арк. 13-14), проте лист Відповідачем не отримано.
В підтвердження обізнаності Відповідача про необхідність сплати за проїзд великовагових та (або) великогабаритних транспортних засобів автомобільним дорогами загального користування, на думку Позивача, є сплата останнім штрафу, відповідно постанови про застосування адміністративно-господарського штрафу №081674 від 22.10.2019 щодо допущення порушення ст. 48 ЗУ «Про автомобільний транспорт» 05.09.2019, 12:36 год., на а/д М-04, 185 км.
Наведене стало підставою для звернення позивача з позовом про стягнення з відповідача в судовому порядку в дохід Державного бюджету України 17 041,97 грн. плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортним засобом, що є гривневим еквівалентом 612,36 євро.
Засади організації та діяльності автомобільного транспорту визначає Закон України «Про автомобільний транспорт», відповідно до частини дванадцятої статті 6 якого державному контролю підлягають усі транспортні засоби українських та іноземних перевізників, що здійснюють автомобільні перевезення пасажирів і вантажів на території України.
Частини перша та четверта статті 48 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачають, що автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред`являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення. У разі перевезення вантажів з перевищенням габаритних або вагових обмежень обов`язковим документом також є дозвіл, який дає право на рух автомобільними дорогами України, виданий компетентними уповноваженими органами, або документ про внесення плати за проїзд великовагових (великогабаритних) транспортних засобів, якщо перевищення вагових або габаритних обмежень над визначеними законодавством становить менше семи відсотків.
Статтею 33 Закону України «Про автомобільний транспорт» визначено, що рух транспортних засобів, навантаження на вісь, загальна маса або габарити яких перевищують норми, встановлені державними стандартами та нормативно-правовими актами, дозволяється за погодженнями з відповідними органами у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Частиною другою статті 29 Закону України «Про автомобільний транспорт» передбачено, що з метою збереження автомобільних доріг, вулиць та залізничних переїздів участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, допускається за наявності дозволу на участь у дорожньому русі таких транспортних засобів. Порядок видачі дозволу на участь у дорожньому русі транспортних засобів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, та розмір плати за його отримання встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Процедура здійснення габаритно-вагового контролю регламентується Порядком №879, пунктом 3 якого встановлено, що габаритно-ваговий контроль транспортних засобів на автомобільних дорогах загального користування здійснюється Укртрансбезпекою, її територіальними органами та уповноваженими підрозділами Національної поліції.
Згідно з підпунктом 3 пункту 2 Порядку №879 великовагові та великогабаритні транспортні засоби - транспортні засоби, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні навантаження на вісь (осі) та загальна маса або габарити яких перевищують один з параметрів, що зазначені у пункті 22.5 Правил № 1306. При цьому транспортний засіб не може вважатися великоваговим та/або великогабаритним, якщо його параметри не перевищують нормативи більш як на 2 %.
Пунктом 22.5 Правил №1306 передбачено, що за спеціальними правилами здійснюється дорожнє перевезення небезпечних вантажів, рух транспортних засобів та їх составів у разі, коли хоч один з їх габаритів перевищує за шириною 2,6 м, за висотою від поверхні дороги - 4 м (для контейнеровозів на встановлених Укравтодором і Національною поліцією маршрутах - 4,35 м), за довжиною - 22 м (для маршрутних транспортних засобів - 25 м), фактичну масу понад 40 т (для контейнеровозів - понад 44 т, на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - до 46 т), навантаження на одиночну вісь - 11 т (для автобусів, тролейбусів - 11,5 т), здвоєні осі - 16 т, строєні - 22 т (для контейнеровозів навантаження на одиночну вісь - 11 т, здвоєні осі - 18 т, строєні - 24 т) або якщо вантаж виступає за задній габарит транспортного засобу більш як на 2 м. Осі слід вважати здвоєними або строєними, якщо відстань між ними (суміжними) не перевищує 2,5 м. Рух транспортних засобів та їх составів з навантаженням на одиночну вісь понад 11 т, здвоєні осі - понад 16 т, строєні осі - понад 22 т або фактичною масою понад 40 т (для контейнеровозів - навантаження на одиночну вісь - понад 11 т, здвоєні осі - понад 18 т, строєні осі - понад 24 т або фактичною масою понад 44 т, а на встановлених Укравтодором і Національною поліцією для них маршрутах - понад 46 т) у разі перевезення подільних вантажів автомобільними дорогами забороняється.
Згідно з пунктом 21 Порядку №879 у разі виявлення факту перевищення хоча б одного вагового та/або габаритного нормативного параметра більш як на 2 % подальший рух транспортного засобу забороняється до внесення плати за його проїзд автомобільними дорогами загального користування. Плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, що рухався без відповідного дозволу, здійснюється у подвійному розмірі за пройдену частину маршруту по території України.
Також пунктами 26, 27 Порядку №879 передбачено, що кошти, стягнені за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагових та/або великогабаритних транспортних засобів, спрямовуються в установленому порядку до державного бюджету в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку.
Відповідно до пункту 28 Порядку №879 плата за проїзд автомобільними дорогами загального користування великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу вноситься перевізником за затвердженими ставками виходячи з вагових та/або габаритних параметрів транспортного засобу, протяжності маршруту, кількості перевезень.
Методику розрахунку плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту визначено пунктом 30 Порядку № 879, відповідно до якого плата за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу справляється за встановленими ставками залежно від маси такого транспортного засобу, навантаження на вісь (осі), габаритів та протяжності маршруту за формулою: П = (Рзм + Рнв + Рг) х В, де П - розмір плати за проїзд; Рзм -розмір плати за перевищення загальної маси транспортного засобу за 1 км проїзду; Рнв -розмір плати за перевищення навантаження на вісь (осі) (за одиничну + за здвоєну + за строєну) транспортного засобу за 1 км проїзду; Рг - розмір плати за перевищення габаритів (за висоту + за ширину + за довжину) транспортного засобу за 1 км проїзду; В - відстань перевезення, км. Осі вважаються здвоєними або строєними, якщо відстань між зближеними (суміжними) осями не перевищує 2,5 м.
Відповідно до пункту 31-1 Порядку №879 якщо рух здійснюється без відповідного дозволу або внесення плати за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу, така плата визначається за пройдену частину маршруту по території України або за частину, яку перевізник має намір проїхати, у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру: до 10 % - у подвійному розмірі; на 10 - 40 % - у потрійному розмірі; більше як на 40 % - у п`ятикратному розмірі. У разі перевищення кількох нормативів вагових або габаритних параметрів плата за проїзд визначається виходячи з параметру з найбільшим перевищенням. Перевізник зобов`язаний протягом 30 календарних днів з моменту визначення плати внести її та повідомити про це відповідний територіальний орган Укртрансбезпеки.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що у разі перевищення нормативу хоча б одного вагового або габаритного параметру плату за проїзд великовагового та/або великогабаритного транспортного засобу має вносити саме перевізник.
У розділі 1 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, (затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 № 363, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 20.02.1998 за № 128/2568), перевізником є фізична або юридична особа - суб`єкт господарювання, що надає послуги з перевезень вантажів чи здійснює за власний кошт перевезення вантажів автомобільними транспортними засобами.
Як було встановлено судом, перевезення вантажу здійснювалось транспортним засобом RENAULT, реєстраційний номер НОМЕР_1 з причепом марки SCHMITZ, модель SPR27 реєстраційний номер НОМЕР_2 , який відповідно до свідоцтва про реєстрацію транспортних засобів належить ОСОБА_2 .
У матеріалах справи наявні передбачені Порядком №879 документи, зокрема довідка №029335, акт №0015904 та розрахунок плати за проїзд до акту №00159004 які були складені працівниками Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області 05.09.2019 року, у зв`язку з виявленням під час габаритно-вагового контролю невідповідності фактичних вагових параметрів нормам і правилам перевезення вантажу відповідачем.
Розмір плати за проїзд визначено позивачем у відповідності до вимог зазначених вище норм Порядку №879 та відповідно до Ставок плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові та/або габаритні параметри яких перевищують нормативні (затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2007 № 879).
Крім того, п. 27 Порядку №879 передбачено, що плата за проїзд справляється в національній валюті за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком на день проведення розрахунку. Оскільки відповідачем не здійснено оплату нарахованої суми відшкодування, позивачем здійснено її розрахунок в гривнях, за офіційним курсом гривні до євро станом на момент вчинення правопорушення (тобто, станом на 05.09.2019), що складає 17 041, 97 грн.
Відповідно до п 37, п 41 Порядку №879 учасники відносин у сфері габаритно-вагового контролю несуть відповідальність згідно із законодавством; дії або бездіяльність учасників відносин у сфері габаритно-вагового контролю можуть бути оскаржені в установленому порядку.
Відповідач, на час прийняття рішення у справі, доказів оплати заборгованості в сумі 17 041, 97 грн не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд вважає вимоги позивача доведеними, а отже такими, що підлягають задоволенню повністю.
Щодо доводів відповідача про не повідомлення його позивачем листа.
У відзиві на позовну заяву представник Відповідача зазначає, що Позивач неналежним чином повідомив Відповідача про перевищення транспортним засобом нормативних вагових параметрівю, у зв`язку з тим, що таке повідомлення направлено не на адресу реєстрації Відповідача.
Відповідачем по даній справ є Фізична особа - підприємець Шахвердієв Ровшан Гюльбаба Огли.
Згідно з матеріалів справи Позивачем було направлено лист щодо заборгованості на адресу 87591, Донецька обл., м. Маріуполь, вул. Кірова, буд. 46.
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (РНОКПП НОМЕР_4 ) місцезнаходженням ФОП Шахвердієв Ровшан Гюльбаба Огли є саме адреса: АДРЕСА_1 .
Враховуючи зазначене суд не приймає доводи Відповідача, у зв`язку з тим, що лист було направлено на адресу місця реєстрації ФОП Шахвердієва Ровшана Гюльбаба Огли.
Щодо обладнання габаритно-вагового комплексу.
Відповідно до п.п. 12-13 Порядку № 879 вимірювальне і зважувальне обладнання для здійснення габаритно-вагового контролю повинне утримуватись у робочому стані; періодично проводиться повірка (метрологічна атестація) такого обладнання з подальшим клеймуванням (пломбуванням) та видачею відповідного свідоцтва спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері метрології. Під час здійснення габаритно-вагового контролю не допускається використання вимірювального і зважувального обладнання, періодична повірка (метрологічна атестація) якого не проведена, а також обладнання, що перебуває у несправному стані.
В пункті габаритно-вагового контролю в Дніпропетровській області на 185 км а/д М-04 «Знам`янка - Луганськ - Ізварине» 05.09.2019 використовувались ваги - «Прилад автоматичний для зважування дорожніх транспортних засобів у русі та вимірювання навантаження на вісь 030Е-АS2-PWIA серійний номер приладу 416.
Факт використання саме цього приладу зафіксовано в талоні № 1206 від 05.09.2019, де зазначено серійний номер приладу.
Щодо наявності підстав для представництва прокурором інтересів держави в цій справі суд зазначає наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.131-1 Конституції України, прокуратура здійснює представництво інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.
Згідно з ч.1, 3, 4 ст. 23 Закону України "Про прокуратуру", представництво прокурором інтересів держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом. Прокурор здійснює представництво в суді законних інтересів держави у разі порушення або загрози порушення інтересів держави, якщо захист цих інтересів не здійснює або неналежним чином здійснює орган державної влади, орган місцевого самоврядування чи інший суб`єкт владних повноважень, до компетенції якого віднесені відповідні повноваження, а також у разі відсутності такого органу. Наявність таких обставин обґрунтовується прокурором у порядку, передбаченому частиною четвертою цієї статті. Не допускається здійснення прокурором представництва в суді інтересів держави в особі державних компаній, а також у правовідносинах, пов`язаних із виборчим процесом, проведенням референдумів, діяльністю Верховної Ради України, Президента України, створенням та діяльністю засобів масової інформації, а також політичних партій, релігійних організацій, організацій, що здійснюють професійне самоврядування, та інших громадських об`єднань. Наявність підстав для представництва має бути обґрунтована прокурором у суді.
Частиною 3 статті 53 ГПК України передбачено, що у визначених законом випадках прокурор звертається до суду з позовною заявою, бере участь у розгляді справ за його позовами, а також може вступити за своєю ініціативою у справу, провадження у якій відкрито за позовом іншої особи, до початку розгляду справи по суті, подає апеляційну, касаційну скаргу, заяву про перегляд судового рішення за нововиявленими або виключними обставинами.
Отже, виключними випадками, за яких прокурор може здійснювати представництво інтересів держави в суді, є порушення або загроза їх порушення.
Прокурор звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті.
Постановою Кабінету Міністрів України №103 від 11.02.2015 затверджено Положення про Державну службу України з безпеки на транспорті, відповідно до якого Державна служба України з безпеки на транспорті (Укртрансбезпека) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури і який реалізує державну політику з питань безпеки на наземному транспорті.
Згідно з пп. 27 п. 5 Положення, Укртрансбезпека відповідно до покладених на неї завдань, в тому числі, здійснює нарахування, вживає заходів щодо стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, під час здійснення габаритно-вагового контролю.
Укртрансбезпека здійснює свої повноваження безпосередньо, через утворені в установленому порядку територіальні органи (п. 8 Положення).
Листом від 24.12.2020 №39-5053вих-20 прокурор повідомив Управління Укртрансбезпека у Дніпропетровській області про звернення до суду з позовом.
При зверненні з позовом, в обґрунтування підстав для представництва, прокурор зазначив, що несплата суб`єктами господарювання плати за проїзд автомобільними дорогами транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, вагові або габаритні параметри яких перевищують нормативні, тягне за собою ненадходження коштів до Державного бюджету України, що суттєво порушує інтереси держави.
Перевіривши обґрунтованість наведених прокурором доводів в обґрунтування підстав для звернення його з позовом у даній справі для захисту інтересів держави, суд дійшов висновку, що останнім належним чином обґрунтовано, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту та визначені законом підстави для звернення до суду прокурора.
Згідно з п.4 ч.3 ст.129 Конституції України та статями 73, 74, 77, 79 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Обставини, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. Достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.
Усупереч вказаним нормам, відповідач не надав господарському суду доказів, які спростовують доводи позивача, отже позовні вимоги керівника Маріупольської місцевої прокуратури №2 в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця Шахвардієва Ровшана Гюльбаба Огли про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 17 041 грн 97 коп підлягають задоволенню у повному обсязі.
З урахуванням норм ст.129 Господарського процесуального кодексу України, судовий збір покладається на відповідача повністю.
Керуючись статтями 12, 73, 74, 76-79, 86, 91, 96, 129, 236-238 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд,-
В И Р I Ш И В:
Позовні вимоги керівника Маріупольської місцевої прокуратури №2 в інтересах держави в особі Державної служби України з безпеки на транспорті в особі Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області до фізичної особи-підприємця Шахвардієва Ровшана Гюльбаба Огли про стягнення плати за проїзд автомобільними дорогами загального користування великоваговим транспортом у розмірі 17 041 грн 97 коп. - задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця Шахвардієва Ровшана Гюльбаба Огли ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) на користь Державного бюджету України 17 041 грн 97 коп.
Стягнути з фізичної особи-підприємця Шахвардієва Ровшана Гюльбаба Огли ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_4 ) на користь прокуратури Донецької області (87500, Донецька область, м. Маріуполь, вул. Університетська, буд.6, код ЄДРПОУ 25707002; рахунок UA 918201720343180002000016251, Державна казначейська служба України м. Київ, отримувач - Донецька обласна прокуратура) судовий збір у розмірі 2102,00 грн.
Рішення прийняте у нарадчій кімнаті, його вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 06 квітня 2021 року.
Повний текст рішення складено та підписано 12.04.2021 року.
Після набрання рішенням законної сили видати наказ у встановленому порядку.
Рішення Господарського суду Донецької області набирає законної сили за правилами, встановленими статтею 241 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Східного апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому главою 1 розділу ІV Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Е.В. Зекунов