Постанова № 9619525, 27.04.2010, Черкаський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
27.04.2010
Номер справи
2а-1017/10/2370
Номер документу
9619525
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ № 2а-1017/10/2370 27.04.2010 р. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Гайдаш В.А.,

при - секретарі Пальонній Т.В.,

за участю: представника позивача Левенець А.М. (за дорученням), відповідача не зявився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Смайл-Медіа»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-

В С Т А Н О В И В:

Державна податкова інспекція у м. Черкаси звернулася до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «Смайл-Медіа»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що на підставі акту перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій товариства з обмеженою відповідальністю «Смайл-Медіа»від 07.12.2009 р. державною податковою інспекцією у м. Черкаси винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.12.2009р. № 0001652303.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала в повному обсязі та просила суд їх задовольнити.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не зявився, свого представника не направив, хоча був повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи в установленому порядку.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний звязок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

07.12.2009 року працівниками державної податкової інспекції у м. Черкаси була проведена перевірка щодо контролю за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари, вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій товариства з обмеженою відповідальністю “Смайл-Медіа»в стоматологічному кабінеті, який знаходиться за адресою: м. Черкаси, бульвар Шевченка, 241/1 та виявлено порушення законодавства, які зафіксовані в акті.

За результатами проведеної перевірки за дотриманням субєктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій складено акт за № 002026 від 07.12.2009 року, в якому зазначено, що товариством з обмеженою відповідальністю «Смайл-Медіа»порушено вимоги п.2,3 Положення про форму та зміст розрахункового документа, затвердженого Наказом ДПА України від 01.12.2000 р. № 614 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України від 05.02.2001 р. № 105/5296.

На підставі акта перевірки від 07.12.2009 р. № 002026 начальником державної податкової інспекції у м. Черкаси винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.12.2009 р. № 0001652303 щодо товариства з обмеженою відповідальністю «Смайл-Медіа»та застосовано штрафні (фінансові) санкції у сумі 4475 грн. 00 коп. Вказане рішення було направлено на адресу відповідача та повернулося в звязку з закінченням терміну зберігання, після чого позивачем було розміщено на дошці оголошень.

Згідно з розрахунком фінансових санкцій по акту перевірки від 07.12.2009 року № 002026 порушено п.1 ст. 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»№ 265/95 ВР від 06.07.1995 року, із змінами та доповненнями (далі Закон України № 265/95).

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.12.2009 року № 0001652303 на підставі акта перевірки від 07.12.2009 року № 002026 встановлені порушення п.1 ст. 3 Закону України № 265/95, а саме: суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; 2) видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; 9) щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій; 12) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг). Статтею 6 Закону України № 265/95 передбачено, що облік товарних запасів фізичною особою-суб'єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) - у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для суб'єктів малого підприємництва. Обов'язок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.

Відповідно до ст. 2 Закону України № 265/95, розрахунковий документ - це документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземної валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, і зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.

Статтею 8 Закону України № 265/95 передбачено, що форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, пов'язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок, встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Наказом Державної податкової адміністрації України № 614 від 01.12.2000 року затверджено Положення «Про затвердження нормативно-правових актів до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»», в якому п. 2.1. передбачено, що установлені в даному Положенні вимоги до змісту розрахункових документів визначають обов'язкові реквізити розрахункових документів. У разі відсутності хоча б одного з обов'язкових реквізитів, а також недотримання сфери призначення, документ не є розрахунковим. Пунктом 3.2. Положення передбачено, що касовий чек повинен містити такі обов'язкові реквізити як назву та адресу господарської одиниці; для СПД, що зареєстровані як платник податки ПДВ індивідуальний податковий номер платника ПДВ, перед номером друкуються великі літери «ПН»; для СПД, що не є платниками ПДВ ідентифікаційний код за ЄДРПОУ або ідентифікаційний номер за ДРФО, перед яким друкуються великі літери «ІД»; якщо кількість придбаного товару (отриманої послуги) не дорівнює одиниці виміру - то кількість, вартість придбаного товару (отриманої послуги) та ін.

Як вбачається з матеріалів справи, товариством з обмеженою відповідальністю «Смайл-Медіа» проводились розрахункові операції за надані послуги через РРО з 01.12.2009 р. по 07.12.2009 р. з роздрукуванням неналежного розрахункового документу, а саме не вказано назву господарської одиниці (стоматологічний кабінет) на суму 895 грн. 00 коп.

Відповідальність за дане правопорушення передбачена п. 1 ст. 17 Закону України № 265/95, тому до субєкта господарювання застосовується фінансова санкція за порушення відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України № 265/95, а саме у пятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг).

Рішенням про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 17.12.2009 р. № 0001652303 до відповідача застосовано штраф в сумі 4475 грн. 00 коп.

На підставі викладеного, суд вважає правомірним застосування штрафних санкцій до відповідача державною податковою інспекцією у м. Черкаси на суму 4475 грн. 00 коп.Згідно п.1, 4 ст. 17, ст. 20, 21 Закону України № 265/95, до позивача застосовано штрафну (фінансову) санкцію в сумі 4475 грн. 00 коп., а саме у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих - послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки відповідно п.1 ст.17 Закону України № 265/95.

Пунктами 1 і 2 ст. 11 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» від 04.12.1990 № 509-XII (далі - Закон України № 509-XII) передбачено, що органи державної податкової служби у випадках, в межах компетенції та у порядку, встановлених законами України, мають право:

1) здійснювати документальні невиїзні перевірки (на підставі поданих податкових декларацій, звітів та інших документів, пов'язаних з нарахуванням і сплатою податків та зборів (обов'язкових платежів) незалежно від способу їх подачі), а також планові та позапланові виїзні перевірки своєчасності, достовірності, повноти нарахування і сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), додержання валютного законодавства юридичними особами, їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичними особами, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно із законами України покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), крім Національного банку України та його установ (далі - платники податків);

2) здійснювати контроль за: додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку; наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності, ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, з наступною передачею матеріалів про виявлені порушення органам, які видали ці документи, торгових патентів;

Згідно із статтями 15 та 16 Закону України № 265/95, контроль за додержанням суб'єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2005 рік» від 25 березня 2005 року №2505 та деяких інших законодавчих актів»ст. 11-1 Закону «Про державну податкову службу в Україні», доповнено частиною сьомою такого змісту «Позаплановими перевірками вважаються також перевірки в межах повноважень податкових органів, визначених законами України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», а в інших випадках за рішенням суду. Органи державної податкової служби проводять планові перевірки стосовно додержання порядку проведення розрахункових операцій за товари (послуги), інших вимог Закону №1776 відповідно до затверджених керівництвом податкових органів планів - графіків проведення перевірок. Перевірки, які не передбачені в планах графіках органів державної податкової служби, але виникають за інших обставин, вважаються позаплановими.

Відповідно до положень п. 11 ст. 11 Закону України № 509-XII штрафні (фінансові) санкції, суми недоїмки, пені, накладені (застосовані) органами державної податкової служби України, сплачуються платниками податків добровільно або стягуються у судовому порядку органами державної податкової служби.

Відповідно до вимог ч. 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.11,14,70,71,89,94,159 163 КАС України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов державної податкової інспекції у м. Черкаси до товариства з обмеженою відповідальністю «Смайл-Медіа»про стягнення штрафних (фінансових) санкцій задовольнити повністю.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Смайл-Медіа»(18016, м. Черкаси, вул. Героїв Сталінграда, буд. 46, кв. 153, ідентифікаційний код 22795030) до державного бюджету через державну податкову інспекцію у м. Черкаси (18000, м. Черкаси, вул. Хрещатик, буд. 235) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 4475 (чотири тисячі чотириста сімдесят пять) грн. 00 коп.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

СуддяВ.А. Гайдаш