Постанова № 9619064, 23.04.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
23.04.2010
Номер справи
2а-2941/10/1270
Номер документу
9619064
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.4

ПОСТАНОВА

Іменем України

23 квітня 2010 року Справа № 2а-2941/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі

судді:Пляшкової К.О.,

при секретарі:Любімовій Г.Ю.,

за участю представників

прокурора-заявника:Шидлаускас П.В. (посвідчення № 129 від 09.10.2006),

позивача:Клиновський Д.В. (довіреність № 23880/10/10-013

від 05.11.2009),

Басовський С.Ю. (довіреність № 1032/24-014

від 25.01.2010),

відповідача:Потапова О.М. (довіреність № 03/5-1067

від 25.12.2009),

Макаров І.В. (довіреність № 03/5-1061 від 25.12.2009),

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську до державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення бюджетної заборгованості з податкового боргу на загальну суму 29924191,87 грн., -

ВСТАНОВИВ:

16.04.2010 до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську до державного підприємства «Луганськвугілля» про стягнення бюджетної заборгованості з податкового боргу на загальну суму 29924191,87 грн.

Позивач в обґрунтування своїх позовних вимог посилається на те, що відповідач - державне підприємство «Луганськвугілля» зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради від 09.04.2003 за реєстраційним № 25370169Ю0043256.

Відповідач взятий на податковий облік Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську 06.06.2003, про що видана довідка. Крім того, відповідач зареєстрований платником податку на додану вартість, про що видане свідоцтво № 16033049 від 24.06.2003.

Відповідач узгодив податкові зобовязання з податку на додану вартість на загальну суму 29924191,87 грн., подавши до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість від 30.11.2009 № 12393, від 21.12.2009 № 12973, від 20.01.2010 № 13564, від 19.02.2010 № 939.

З метою погашення податкового боргу з податку на додану вартість Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на адресу відповідача було надіслано:

першу податкову вимогу № 1/16 від 30.07.2003 на суму 16428646,42 грн.;

другу податкову вимогу № 2/22 від 05.09.2003 на суму 23723670,55 грн.

Ужиті позивачем заходи, спрямовані на погашення відповідачем податкового боргу, результатів не дали.

Прокурор у судовому засіданні підтримав позовні вимоги в повному обсязі, не заперечував проти розстрочення виконання судового рішення.

Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали, надали суду пояснення, аналогічні викладеному в позові, також не заперечували проти розстрочення виконання судового рішення.

Представники відповідача в судовому засіданні визнали позовні вимоги в повному обсязі, просили розстрочити виконання судового рішення на 10 років згідно узгодженому з позивачем графіку, посилаючись, що підприємство знаходиться у складному фінансовому стані, коштів вистачає виключно на виплату заробітної плати працівникам. Розстрочення виконання судового рішення необхідне з метою недопущення банкрутства підприємства.

Заслухавши думку прокурора, пояснення сторін, перевіривши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. ст. 69-72 КАС України, суд прийшов до такого.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобовязаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обовязкових платежів) та інших надходжень.

Відповідно до п.п. 3 п. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків зобовязані сплачувати належні суми податків у встановлені законами терміни.

У відповідності зі ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» від 21.12.2000 № 2181- III (зі змінами та доповненнями) передбачено: п. 1.3 податковий борг (недоїмка) - податкове зобовязання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобовязання.

Згідно п. 5.1 ст. 5 Закону, податкове зобовязання (зобовязання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та строки визначені цим Законом або іншими законами України), самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.

Відповідно до п.п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону № 2181 платник податків зобовязаний самостійно сплатити суму податкового зобовязання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 цього Закону для подання податкової декларації.

Узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків (п.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 Закону № 2181). Відповідно до ст. 16 Закону № 2181 на суму податкового зобовязання нараховується пеня, яка також входить до складу податкового боргу.

Судом установлено, що Державне підприємство «Луганськвугілля» зареєстроване виконавчим комітетом Луганської міської ради від 09.04.2003 за реєстраційним № 25370169Ю0043256 (а.с. 4, 5).

Відповідач - державне підприємство «Луганськвугілля» взятий на податковий облік Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську 06.06.2003 за № 13 (а.с. 7).

Відповідач узгодив податкове зобовязання з податку на додану вартість на загальну суму 29924191,87 грн., подавши до Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську податкові декларації з податку на додану вартість від 30.11.2009 № 12393, від 21.12.2009 № 12973, від 20.01.2010 № 13564, від 19.02.2010 № 939 (а.с. 32-39).

З метою погашення податкового боргу з податку на додану вартість Спеціалізованою державною податковою інспекцією по роботі з великими платниками податків у м. Луганську на адресу відповідача було надіслано:

першу податкову вимогу № 1/16 від 30.07.2003 на суму 16428646,42 грн. (12110484,31 грн. основний платіж, 2604243,92 грн. штрафні санкції, 1713918,19 грн. пеня);

другу податкову вимогу № 2/22 від 05.09.2003 на суму 23723670,55 грн. (18991846,78 грн. основний платіж, 2604243,92 грн. штрафні санкції, 2127579,85 грн. пеня) (а.с. 26-29).

До Державного реєстру обтяжень рухомого майна внесено записи про податкову заставу майна відповідача (а.с. 15-25).

Таким чином, у звязку з тим, що відповідачем узгоджені податкові зобовязання з податку на додану вартість у встановлені законодавством строки у добровільному порядку не сплачено, за підприємством утворився податковий борг у сумі 29924191,87 грн.

За змістом п.п. 2.3.1 п. 2.3 ст. 2 Закону № 2181, органами, уповноваженими здійснювати заходи з погашення податкового боргу (далі - органи стягнення), є виключно податкові органи, а також державні виконавці у межах їх компетенції.

Згідно п. 11 ст. 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» № 509 зі змінами та доповненнями органи державної податкової служби мають право стягувати заборгованість перед бюджетом та державними цільовими фондами за рахунок їх майна.

Відповідно п.п. 7.2.1 п. 7.2 ст. 7 Закону № 2181 джерелами погашення податкового боргу платника податків за рішенням органу стягнення, які є виконавчими документами є будь-які активи платника податків (його філій, відділень, інших відокремлених підрозділів) з урахуванням обмежень, визначених цим Законом, а також іншими законами.

Активами платника податку визнаються кошти, матеріальні та нематеріальні цінності, які належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання (п. 1.7 Закону № 2181).

Підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону 2181 визначено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача податкового боргу з податку на додану вартість є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 136 КАС України, позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду.

Відповідач визнав позовні вимоги в повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України у разі необхідності спосіб, строки і порядок виконання можуть бути визначені у самому судовому рішенні.

З урахуванням клопотання представників відповідача та відсутністю заперечень прокурора та позивача, суд вважає за необхідне відповідно до ч. 1 ст. 257 КАС України встановити спосіб та порядок виконання судового рішення шляхом розстрочення державному підприємству «Луганськвугілля» сплати в доход Державного бюджету України податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 29924191,87 грн. строком на десять років з травня 2010 року, та зобовязання Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську провести розстрочення у картках особового рахунку державного підприємства «Луганськвугілля» з податку на додану вартість.

Враховуючи вимоги ч. 4 ст. 94 КАС України, а також те, що позивач від сплати судового збору звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Згідно ст. 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні, в якому закінчився розгляд справи, оголошено вступну та резолютивну частини постанови та повідомлено представників сторін про те, що постанову у повному обсязі буде виготовлено протягом 5-денного строку.

Керуючись ст. ст. 17, 18, 71, 94, 158-163, 257 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов заступника прокурора Луганської області в інтересах держави в особі Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську задовольнити повністю.

Стягнути з державного підприємства "Луганськвугілля" (код ЄДРПОУ 32473323, місцезнаходження: 91022, м. Луганськ, вул. Лермонтова, 1) в доход Державного бюджету України податковий борг з податку на додану вартість у розмірі 29924191,87 грн. (двадцять дев'ять мільйонів дев'ятсот двадцять чотири тисячі сто дев'яносто одна грн. 87 коп.).

Розстрочити державному підприємству "Луганськвугілля" сплату в доход Державного бюджету України податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 29924191,87 грн. строком на 10 років з 01 травня 2010 року згідно такого графіку

Розстрочити державному підприємству «Луганськвугілля» сплату в доход Державного бюджету України податкового боргу з податку на додану вартість у розмірі 29924191,87 грн. строком на 10 років з 01 травня 2010 року згідно такого графіку:

Спеціалізованій державній податковій інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську провести у картці особового рахунку державного підприємства «Луганськвугілля» з податку на додану вартість розстрочення суми податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 29924191,87 грн. (двадцять девять мільйонів девятсот двадцять чотири тисячі сто девяносто одна грн. 87 коп.) згідно затвердженого графіку.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.

Повний текст постанови складено та підписано 28 квітня 2010 року.

СуддяПляшкова К.О.