Постанова № 9618917, 14.04.2010, Луганський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
14.04.2010
Номер справи
2а-2115/10/1270
Номер документу
9618917
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

14 квітня 2010 року Справа № 2а-2115/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Пляшкової К.О.

при секретарі: Любімовій Г.Ю.,

за участю представників

позивача:Білощука Я.А. (довіреність від 04.01.2010),

відповідача:не зявився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції , -

ВСТАНОВИВ:

24.03.2010 позивач звернувся до суду з позовом, в якому зазначив, що субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_2 зареєстрована управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 07.04.2003 за № 25370169Ф0021077.

В обґрунтування позову зазначено, що відповідачем вчасно не сплачено до державного бюджету фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1527,25 грн., нарахованого за результатами перевірки діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, відповідача по справі, на підставі акту перевірки № 0017/12/33/23/НОМЕР_1 від 18.01.2010 в результаті якої встановлено порушення: ст. 3 Закону України № 265/95 ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» - п.2 - розрахунковий документ не видано особі, яка отримала товар, п.5 розрахункова операція проведена без використання КОРО та РК з додержанням встановленого порядку їх ведення, п.13 не забезпечено відповідальність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в КОРО та РК з початку робочого дня.

Рішенням від 22.01.2010 № НОМЕР_2 до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 застосована штрафна (фінансова) санкція у сумі 1527,25 грн.

У судовому засіданні представником позивача уточнено позовні вимоги у звязку з частковою сплатою суми штрафних (фінансових санкцій) у сумі 500 грн., тому на цей час заборгованість, яка виникла у звязку з нарахуванням штрафних (фінансових санкцій) до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 перед бюджетом складає 1027,25 грн. Тому позивач просив стягнути з відповідача заборгованість перед бюджетом за рахунок активів у сумі 1027,25 грн. (а.с.17)

Відповідач у судове засідання не зявився, надав суду заяву про визнання позовних вимог у повному обсязі та розгляд справи без його участі (а.с.21).

Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

З матеріалів справи вбачається, що субєкт підприємницької діяльності ОСОБА_2 зареєстрована управлінням державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 07.04.2003 за № 25370169Ф0021077 (а.с.6).

Як вбачається з матеріалів справи, 18.01.2010 позивачем проведено перевірку діяльності суб'єкта підприємницької діяльності ОСОБА_2. За результатами перевірки діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, відповідача по справі, Державною податковою інспекцією в Артемівському районі у м. Луганську складено Акт перевірки № 0017/12/33/23/НОМЕР_1 (а.с.7-8).

Під час перевірки позивачем встановлено наступні порушення: п.2 - розрахунковий документ не видано особі, яка отримала товар, п.5 розрахункова операція проведена без використання КОРО та РК з додержанням встановленого порядку їх ведення, п.13 не забезпечено відповідальність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків суми коштів, яка зазначена в КОРО та РК з початку робочого дня (а.с. 8).

На підставі вищезазначеного акту у відношенні відповідача було винесено рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22.01.2010 № НОМЕР_2 в розмірі 1527,25 грн.(а.с.12).

Відповідно до пунктів 2, 5, 8, 13 статті 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року, встановлено, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України, зокрема у таких розмірах - у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність, - у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. У разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність. (стаття 22 цього Закону). Пунктом 3 ст.17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 року передбачено, що за порушення встановленого порядку використання книги обліку розрахункових операцій застосовуються фінансові санкції у розмірі - двадцять неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

За порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» до суб'єктів підприємницької діяльності фінансові санкції застосовуються за рішенням відповідних органів державної податкової служби України. Згідно зі статтею 25 цього Закону суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.

Рішення про застосування штрафних санкцій від 22.01.2010 № НОМЕР_2 ОСОБА_2 отримано 22.01.2010. Доказів оскарження рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій не надано.

Таким чином, суд вважає правомірним стягнення з відповідача заборгованості по сплаті штрафних санкцій на користь держави в сумі 1027,25 грн.

На підставі викладеного, керуючись 17, 18, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги державної податкової інспекції в Артемівському районі у м. Луганську до субєкта підприємницької діяльності ОСОБА_2 про стягнення фінансової санкції задовольнити повністю.

Стягнути з ОСОБА_2, ідентифікаційний код НОМЕР_1, на користь державного бюджету, код платежу 21080900 р/р 31110104700003, одержувач УДКУ у м. Луганську ГУДКУ у м. Луганську ГУДКУ у Луганській області, код одержувача 24046582, банк ГУДКУ у Луганській області, МФО 804013 суму штрафних санкцій у розмірі 1027,25 грн. (одна тисяча двадцять сім грн. 25 коп.).

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана в строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову проголошено у відсутність особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови складено та підписано 19 квітня 2010 року.

СуддяПляшкова К.О.