
Дата документу 06.04.2021
Справа № 937/2677/21
Провадження № 3/937/1000/21
Справа № 937/2678/21
Провадження № 3/937/1001/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06 червня 2021 року Мелітопольський міськрайонного суд Запорізької області у складі судді Урупи І.В., розглянувши адміністративні матеріали, що надійшли з Мелітопольського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Запорізькій області відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, РНОКПП НОМЕР_1 , який не працює, проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ст.ст. 124, 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ:
28.03.2021, приблизно о 18-30 годин, ОСОБА_1 , керуючи автомобілем Ford Escort, державний номер НОМЕР_2 , з явними ознаками алкогольного сп`яніння (різкий запах алкоголю з рота, млява мова, нестійка хода), біля будинку № 72/1 по вул. В.Тимошенка в м. Мелітополі Запорізької області, не обрав безпечної швидкості руху, не врахував дорожньої обстановки, не впорався з керуванням та допустив наїзд на перешкоду (паркан будинку № 72/1), від проходження огляду за допомогою технічного приладу Drager Alcotest та медичного огляду на стан сп`яніння в закладі охорони здоров`я відмовився, чим порушив п.п. 2.5, 12.1, 2.3 (б), ПДР України. В результаті ДТП транспортні засоби отримали пошкодження.
Своїми діями ОСОБА_1 скоїв правопорушення передбачені ст. 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто відмова особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан сп`яніння, та ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, тобто порушення правил дорожнього руху, що заподіяло пошкодження транспортних засобів.
ОСОБА_1 в судовому засіданні свою вину у скоєнні адміністративних правопорушень передбачених ст.ст. 124, 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення визнав та пояснив, що 28.03.2021, приблизно о 18-30 годин він не впорався з керуванням та в`їхав у ворота свого будинку, в результаті чого був пошкоджений автомобіль та паркан сусіда, який викликав працівників поліції. Йому було запропоновано прослідувати на медичний огляд на стан сп`яніння, але він на їх пропозиції не відреагував, розмовляв по телефону та відійшов. Згоди їхати до закладу охорони здоров`я для медичного огляду на стан сп`яніння він не надав. Алкогольні напої в день скоєння ДТП він не вживав, вживав пиво напередодні.
Факт скоєння ОСОБА_1 правопорушень підтверджується наступними доказами:
- Протоколами про адміністративне правопорушення ОБ № 104833 та ОБ № 104834 від 28.03.2021.
- Поясненнями ОСОБА_1 в судовому засіданні.
- Письмовими поясненнями ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ..
- Схемою дорожньо-транспортної пригоди від 28.03.2021 з фотографіями доданими до неї.
- Актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів відповідно до якого ОСОБА_1 відмовився проходити огляд за допомогою Drager Alcotest.
- Направленням на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану сп`яніння стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння, або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції відповідно до якого ОСОБА_1 був направлений працівниками поліції до закладу охорони здоров`я на огляд з метою виявлення стану сп`яніння.
- Відеозаписом з CD-R диску, переглянутим в судовому засіданні, з якого вбачається, що ОСОБА_1 не реагує на пропозиції працівників поліції пройти огляд на стан сп`яніння, згоди проїхати до медичного закладу не надав, відійшов в сторону від працівників поліції.
Таким чином, аналізуючи зібрані по справі докази, суд вважає, що вина ОСОБА_1 у скоєнні правопорушень, передбачених ст.ст. 124, 130 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.
Відповідно до вимог п.2.5 ПДР, водій повинен на вимогу поліцейського пройти в установленому порядку медичний огляд з метою встановлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції.
Направлення особи для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують її увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду здійснюються в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Процедура направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції і проведення такого огляду визначається Порядком направлення водіїв транспортних засобів для проведення огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, і проведення такого огляду, затвердженого постановою КМ України № 1103 від 17.12.2008.
Згідно п.п.2,3 цього Порядку огляду підлягають водії транспортних засобів, щодо яких у поліцейського є підстави вважати, що вони перебувають у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками такого стану, установленими МОЗ і МВС. Огляд проводиться: поліцейським на місці зупинки транспортного засобу з використанням спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ і Держспоживстандартом; лікарем закладу охорони здоров`я (в сільській місцевості за відсутності лікаря - фельдшером фельдшерсько-акушерського пункту, який пройшов спеціальну підготовку).
Відповідно до п.п. 8,12 розділу 2 Інструкції про порядок виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, затвердженої Наказами Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров`я України №1452/735 від 09.11.2015 , у разі наявності підстав вважати, що водій транспортного засобу перебуває у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, згідно з ознаками, визначеними в пункті 4 розділу I цієї Інструкції, поліцейський направляє цю особу до найближчого закладу охорони здоров`я. Форма направлення на огляд водія транспортного засобу з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, наведена в додатку 1 до цієї Інструкції.
З матеріалів справи вбачається, що поліцейськими було дотримано норми вказаної Інструкції, були наявні підстави вважати, що ОСОБА_1 , як водій транспортного засобу, який скоїв ДТП, перебуває у стані алкогольного сп`яніння, у зв`язку з його відмовою від проходження огляду на стан сп`яніння поліцейським на місці з використанням спеціальних технічних засобів, направлено на огляд до закладу охорони здоров`я відповідно до вимог законодавства на підставі відповідного направлення.
З пояснень свідків ОСОБА_2 , ОСОБА_3 вбачається, що в їх присутності водій ОСОБА_1 від проходження огляду на стан сп`яніння відмовився.
Таким чином, в ході розгляду справи про адміністративне правопорушення було встановлено всі обставини, які свідчать про наявність в діях ОСОБА_1 складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст.ст. 124, 130 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ч. 2 статті 36 Кодексу України про адміністративні правопорушення, якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених. До основного стягнення в цьому разі може бути приєднано одне з додаткових стягнень, передбачених статтями про відповідальність за будь-яке з вчинених правопорушень.
При визначенні виду та міри адміністративного стягнення відповідно до ст. 33 Кодексу України про адміністративні правопорушення враховується обставини вчиненого правопорушення, тяжкість скоєного, особу правопорушника, обставини що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Вивчивши матеріали справи, враховуючи характер скоєних правопорушень, особу правопорушника, ступінь його вини та обставини справи, вважаю необхідним ОСОБА_1 визнати винуватим скоєнні адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130, ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти адміністративне стягнення у межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених, у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами.
Керуючись ст. 33, 124, 130 ч.1, 221,283,284,307,308 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ПОСТАНОВИВ
Визнати ОСОБА_1 винуватим у вчинені адміністративних правопорушень, передбачених ч.1 ст. 130 та ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян , що складає 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень у держбюджет (розрахунковий рахунок UA708999980313000149000008001, код ЄДРПОУ 37941997, МФО 899998, отримувач - ГУК у Запорізькій області/21081300, банк отримувача - Казначейство України (ЕАП), найменування коду класифікації доходів бюджету - Адміністративні штрафи у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху), з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1(один) рік.
Термін пред`явлення до виконання до 02.07.2020.
Відповідно до вимог ст.ст. 307 ч.1, 308 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання. У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинене правопорушення з правопорушника стягується подвійний розмір штрафу та витрати, пов`язані з обліком правопорушень.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в розмірі 454 /чотириста п`ятдесят чотири/ гривні 00 копійок рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача за ЄДРПОУ 37993783, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету: 22030106, призначення платежу: «Судовий збір»).
Постанова може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду через Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області протягом десяти днів з дня її вручення.
Суддя: