Єдиний державний реєстр судових рішень Категорія №6.6.5
ПОСТАНОВА
Іменем України
22 квітня 2010 року Справа № 2а-1921/10/1270 Луганський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді Чернявської Т.І.,
за участю
секретаря судового засідання Глазунової О.О.
та
представників сторін:
від позивача головний державний податковий інспектор юридичного відділу
Домніна М.В. (довіреність від 11.01.2010 № 4)
від відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську
справу за адміністративним позовом
державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2
про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3391,75 грн.,
ВСТАНОВИВ:
17 березня 2010 року державна податкова інспекція в м. Свердловську Луганської області звернулась до Луганського окружного адміністративного суду з позовом, в якому просить стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції за порушення норм Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» у розмірі 3391,75 грн.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив таке.
Фізична особа - підприємець ОСОБА_2 знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Свердловську Луганської області як платник податків.
На підставі акта перевірки від 31 грудня 2009 року № 0209/12/13/23/НОМЕР_1 у відповідності із нормами пункту 1 статті 17 та статтей 20, 22 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» державною податковою інспекцією в м. Свердловську Луганської області 22 січня 2010 року прийняте рішення № НОМЕР_2 про застосування до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3541,75 грн.
Враховуючи, що сума застосованих штрафних (фінансових) санкцій відповідачем добровільно у визначені законом строки повністю не сплачена, державна податкова інспекція в м. Свердловську Луганської області просить стягнути несплачений залишок в судовому порядку.
У судовому засіданні представник позивача надав заяву від 21 квітня 2010 року № 6709/10 про зменшення позовних вимог, у зв`язку із частковою сплатою штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 750,00 грн., що підтверджується квитанціями від 07.04.2010 № 143 та від 08.04.2010 № 101 та обліковою карткою платника станом на 21.04.2010 (арк. справи 26, 27). Позовні вимоги підтримав, позов просив задовольнити повністю з урахуванням заяви про зменшення позовних вимог.
Відповідач у судове засідання, яке відбулося 22 квітня 2010 року не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. 12 квітня 2010 року ОСОБА_2 у судовому засіданні визнала позовні вимоги, однак просила врахувати надані нею копії квитанцій від 07 квітня 2010 року та від 08 квітня 2010 року про часткову сплату штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 750,00 грн. (арк. справи 23).
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з огляду на таке.
Відповідно до статті 1 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків у готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Статтею 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» регламентовано, що суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зокрема зобов'язані: 1) проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (пункт 1 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»); 2) вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг) (пункт 12 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»); 3) забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжкизагальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (пункт 13 ст. 3 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг»).
Згідно із ст. 6 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» облік товарних запасів фізичною особою-суб`єктом підприємницької діяльності ведеться у порядку, визначеному чинним законодавством, а юридичною особою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) у порядку, визначеному відповідним національним положенням (стандартом) бухгалтерського обліку. Облік ведеться з урахуванням особливостей, встановлених для субєктів малого підприємництва. Обовязок із ведення обліку товарних запасів не застосовується до осіб, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку придбаних або проданих товарів.
Фізична особа підприємець ОСОБА_2 як платник податків знаходиться на обліку в державній податковій інспекції в м. Свердловську Луганської області, про що свідчить довідка від 15 березня 2010 року № 59/29 (арк. справи 6).
31 грудня 2009 року посадовими особами державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області проведено перевірку фізичної особи підприємця ОСОБА_2 з питань дотримання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складений акт № 0209/12/13/23/НОМЕР_1. В ході перевірки були виявлені наступні порушення:
- проведення розрахункових операцій при продажу товару без застосування
реєстратора розрахункових операцій;
- не видача розрахункового документа особі, яка придбала товар;
- не забезпечення відповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті реєстратора розрахункових операцій;
- не ведення обліку товарних запасів.
Акт перевірки від 31 грудня 2009 року № 0209/12/13/23/НОМЕР_1 підписаний продавцем, в присутності якого проводилась перевірка, та фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 без заперечень та зауважень. Виявлені перевіркою порушення підтверджуються письмовими поясненнями продавця, в присутності якого проводилась перевірка, від 30.12.2009, Х-звітом денним від 30.12.2009, описом готівкових коштів на місці проведення розрахунків та відомістю про результати перевірки щодо повноти оприбуткування реалізації та фактичних залишків запасів (товарно-матеріальних цінностей) станом на 30.12.2009 (арк. справи 8-11, 12, 13, 14).
Відповідно до пункту 1 статті 17 Закону України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність - у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій, у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки.
Стаття 20 Закону України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» передбачає, що до суб`єктів підприємницької діяльності, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
До суб'єктів підприємницької діяльності, що не забезпечили відповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, які зазначені у денному звіті реєстратора розрахункових операцій згідно із статтею 22 Закону України від 06 липня 1995 року 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» застосовується фінансова санкція у пятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
На підставі акта перевірки від 31 грудня 2009 року № 0209/12/13/23/НОМЕР_1 за дотриманням суб`єктами господарювання порядку проведення розрахунків та товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій у відповідності із пунктом 1 статті 17, статтями 20 та 22 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» рішенням державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області від 22 січня 2010 року № НОМЕР_2 до фізичної особи-підприємця ОСОБА_2 застосовані штрафні (фінансові) санкції у загальному розмірі 3541,75 грн.: 31,50 грн. - за не проведення розрахункових операцій через реєстратор розрахункових операцій, 78,75 грн. за невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, та 3431,50 грн. за не ведення обліку товарних запасів у встановленому законом порядку (арк. справи 15, 16).
Рішення державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області від 22 січня 2010 року № НОМЕР_2 про застосування штрафних (фінансових) санкцій отримано відповідачем 22 січня 2010 року, про що свідчить особистий підпис на корінці рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій форми „С” (арк. справи 28 зворотній бік).
Згідно із статтею 25 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» суми фінансових санкцій, які визначені статтями 17-24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до Державного бюджету України в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій.
В порушення вимог статті 25 Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» фізична - особа - підприємець ОСОБА_2 штрафні (фінансові) санкції в десятиденний термін з дня прийняття рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 22 січня 2010 року № НОМЕР_2 повністю не сплатила.
Крім того, згідно із заявою про зменшення позовних вимог від 21 квітня 2010 року № 6709/10, у судовому засіданні судом встановлено, що станом на 21 квітня 2010 року заборгованість за фізичною особою-підприємцем ОСОБА_2 зі штрафних (фінансових) санкцій складає 2741,75 грн., оскільки частково погашена відповідачем у розмірі 750,00 грн., що підтверджується квитанціями від 07 квітня 2010 № 143 та від 08 квітня 2010 року № 101 та обліковою карткою платника (арк. справи 23, 26, 27).
Оскільки відповідач за час судового розгляду справи у добровільному порядку штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2741,75 грн. не сплатив, позовні вимоги визнаються судом обґрунтованими, доведеними і такими, що підлягають повному задоволенню.
Враховуючи вимоги частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, а також те, що позивач відповідно до пункту 15 частини 1 статті 4 Декрету Кабінету Міністрів України від 21 січня 1993 року № 7-93 «Про державне мито» від сплати державного мита (судового збору) звільнений, судові витрати у цій справі не підлягають стягненню з відповідача, оскільки у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України у судовому засіданні 22 квітня 2010 року проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Складення постанови у повному обсязі відкладено, про що згідно вимог частини 4 статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України повідомлено після проголошення вступної та резолютивної частин постанови у судовому засіданні.
Керуючись статтями 9, 10, 11, 17, 18, 71, 94, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, місце проживання: 94800, АДРЕСА_1) в доход Державного бюджету України (р/р 31118104700072 в ГУ ДКУ у Луганській області, одержувач УДК у м. Свердловську, код одержувача 24048566, МФО 804013, код платежу 21080900) штрафні (фінансові) санкції у розмірі 2741,75 грн. (дві тисячі сімсот сорок одна гривня сімдесят п`ять копійок)..
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано у встановлений КАС України строк. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у встановлений КАС України строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Про апеляційне оскарження спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Постанова складена у повному обсязі 27 квітня 2010 року.
СуддяЧернявська Т.І.