Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
17 травня 2010 р. справа № 2а-9399/10/0570
Постановлена у нарадчій кімнаті.
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Козаченка А.В.
при секретаріТокмаковій Є.А.
за участю:
представника позивачаМезенцева В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Київському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасавтоімпорт» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Київському районі м. Донецька звернулася до Донецького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасавтоімпорт» про стягнення заборгованості.
В обґрунтування позову позивач зазначив, що актом перевірки від 08.02.2010р. №881 було виявлено несвоєчасне повернення відповідачем свідоцтва платника ПДВ.
За результатами вказаної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.02.2010р. №0001831640/0, яким застосовано штрафні санкції в сумі 170,00 грн., яке розміщено на дошці податкових оголошень.
Актом перевірки від 22.09.2009р. №5746 було виявлено несвоєчасне подання податкових декларацій з ПДВ за червень, жовтень, грудень 2008р., січень-липень 2009р.
За результатами вказаної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.09.2009р. №0009571540/0, яким застосовано штрафні санкції в сумі 1700,00 грн., яке отримано відповідачем.
Враховуючи часткову сплату вказаного зобовязання, податковий борг відповідача з ПДВ склав 1867,90 грн.
Актом перевірки від 22.09.2009р. №5744 було виявлено несвоєчасне подання податкових декларацій з податку на прибуток за другий квартал, 9 місяців, 11 місяців 2008р., півріччя 2009р.
За результатами вказаної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.09.2009р. №0008711540/0, яким застосовано штрафні санкції в сумі 680,00 грн., яке отримано відповідачем.
Враховуючи часткову сплату вказаного зобовязання, податковий борг відповідача з податку на прибуток склав 678,41 грн.
Актом перевірки від 22.09.2009р. №5745 було виявлено несвоєчасне подання розрахунку по комунальному податку за червень-грудень 2008р., січень-липень 2009р.
За результатами вказаної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.09.2009р. №0008721540/0, яким застосовано штрафні санкції в сумі 2380,00 грн., яке отримано відповідачем.
Враховуючи часткову сплату вказаного зобовязання, податковий борг відповідача з комунального податку склав 2378,57 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає 4924,88 гривень.
На підставі викладеного просив стягнути з відповідача податковий борг в сумі 4924,88 гривень.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги, просив задовольнити їх в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не зявився, про час, дату та місце слухання справи був повідомлений належним чином, своїх заперечень та заяв про відкладення розгляду справи до суду не надав.
Відповідно до ст. 128 КАС України суд визнав можливим розглянути справу за відсутності представника відповідача та на підставі наявних у справі доказів.
Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Так, судом встановлено, що відповідач 25.05.2007р. зареєстрований Виконкомом Донецької міської ради як юридична особа, про що зроблено відповідний запис в державному реєстрі та видане відповідне свідоцтво. Відповідач знаходиться на податковому обліку в ДПІ в Київському районі м. Донецька, як платник податків.
Відповідно до ст. 2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні”, завданнями органів державної податкової служби, зокрема, є здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Згідно з п. 11 ст. 10 Закону України „Про державну податкову службу в Україні” державні податкові інспекції в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонні та об`єднані державні податкові інспекції виконують, зокрема, таку функцію, а саме, подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про визнання угод недійсними і стягнення в доход держави коштів, одержаних ними за такими угодами, а в інших випадках - коштів, одержаних без установлених законом підстав, а також про стягнення заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Таким чином, позивач є суб`єктом владних повноважень, та здійснює в даних правовідносинах надані йому Законом України „Про державну податкову службу в Україні” повноваження.
В результаті невиїзної документальної (камеральної) перевірки складено Акт від 08.02.2010р. №881, яким виявлено порушення ч.7 п.9.8 ст.9 Закону України «Про податок на додану вартість», а саме, несвоєчасне повернення відповідачем свідоцтва платника ПДВ.
За результатами вказаної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 10.02.2010р. №0001831640/0, яким застосовано штрафні санкції в сумі 170,00 грн., яке у звязку із не можливістю вручення було розміщено на дошці податкових оголошень.
В результаті невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності складено Акт від 22.09.2009р. №5746, яким виявлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне подання податкових декларацій з ПДВ за червень, жовтень, грудень 2008р., січень-липень 2009р.
За результатами вказаної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.09.2009р. №0009571540/0, яким застосовано штрафні санкції в сумі 1700,00 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.
Враховуючи часткову сплату вказаних зобовязань, податковий борг відповідача з ПДВ склав 1867,90 грн.
В результаті невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності складено Акт від 22.09.2009р. №5744, яким виявлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне подання податкових декларацій з податку на прибуток за другий квартал, 9 місяців, 11 місяців 2008р., півріччя 2009р.
За результатами вказаної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.09.2009р. №0008711540/0, яким застосовано штрафні санкції в сумі 680,00 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.
Враховуючи часткову сплату вказаного зобовязання, податковий борг відповідача з податку на прибуток склав 678,41 грн.
В результаті невиїзної документальної перевірки своєчасності подання податкової звітності складено Акт від 22.09.2009р. №5745, яким виявлено порушення п.п.4.1.4. п.4.1 ст.4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», а саме, несвоєчасне подання розрахунку по комунальному податку за червень-грудень 2008р., січень-липень 2009р.
За результатами вказаної перевірки прийнято податкове повідомлення-рішення від 22.09.2009р. №0008721540/0, яким застосовано штрафні санкції в сумі 2380,00 грн., яке отримано відповідачем та оскаржене не було.
Враховуючи часткову сплату вказаного зобовязання, податковий борг відповідача з комунального податку склав 2378,57 грн.
Таким чином, загальна сума заборгованості відповідача складає 4924,88 гривень, яка до теперішнього часу не сплачена.
Відповідно до ст. 1 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання; податкове зобов'язання - зобов'язання платника податків сплатити до бюджетів або державних цільових фондів відповідну суму коштів у порядку та у строки, визначені цим Законом або іншими законами України; платники податків - юридичні особи, їх філії, відділення, інші відокремлені підрозділи, що не мають статусу юридичної особи, а також фізичні особи, які мають статус суб'єктів підприємницької діяльності чи не мають такого статусу, на яких згідно з законами покладено обов'язок утримувати та/або сплачувати податки і збори (обов'язкові платежі), пеню та штрафні санкції.
Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобовязання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).
Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
За правилами пункту 3 статті 9 Закону України «Про систему оподаткування» обовязок юридичної особи щодо сплати податків припиняється їх сплатою. Доказів сплати податкового боргу відповідач судові не надав. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом. Заходи, прийняті податковим органом щодо стягнення податкових зобовязань, не призвели до їх погашення, строки їх добровільної сплати вийшли у відповідності до підпункту 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».
Відповідно до п. 5.2.1 п. 5.1 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» податкове зобовязання платника податку, нараховане контролюючим органом вважається узгодженим у день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків, коли такі рішення оскаржені у апеляційному або судовому порядку.
Згідно з п. 5.3.1 п. 5.3 ст. 5 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» у випадку, коли сума податкового зобовязання визначена контролюючим органом, платник податків зобовязаний погасити нараховану суму податкового зобовязання протягом 10 днів з дня отримання податкового повідомлення, окрім випадків, коди податківець починає процедуру апеляційного або судового узгодження. П.п. 5.4.1 п. 5.4 ст. 5 передбачено, що узгоджена сума податкового зобовязання, не сплачена протягом 10 днів, вважається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно ч.4 п.п.6.2.4 п.6.2 ст.6 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», у разі коли податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення або податкові вимоги у звязку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення або податкову вимогу, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, податковий орган розміщує податкове повідомлення або податкові вимоги на дошці податкових оголошень, встановленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такої податкової вимоги вважається днем її вручення.
Відповідно до п.4.9 ст.4 Порядку направлення органами державної податкової служби України податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого Наказом ДПА України №253 від 21.06.2001р., якщо податковий орган або пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення у зв'язку з незнаходженням посадових осіб, їх відмовою прийняти податкове повідомлення, незнаходженням фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків, то працівник структурного підрозділу, у якому складено таке податкове повідомлення, на підставі інформації від структурного підрозділу, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, у день надходження до податкового органу такої інформації оформляє відповідний акт, у якому вказує причину, яка призвела до неможливості вручення податкового повідомлення. Зазначений акт долучається до справи платника податків. У той самий день структурний підрозділ, до функцій якого входить реєстрація вхідної та вихідної кореспонденції, або відповідальна особа, визначена керівником податкового органу для виконання таких функцій, розміщує податкове повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), установленій на вільному для огляду місці біля входу до приміщення податкового органу. При цьому день розміщення такого податкового повідомлення на дошці податкових оголошень (повідомлень), зафіксований в акті про неможливість його вручення платнику податків, вважається днем його вручення.
Відповідно до п.п.6.2.1 п.6.2 ст.6 Закону України “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-111 від 21.12.2000р. передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобовязання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податків податкові вимоги.
На виконання вимог ст. 6 Закону України від 21.12.2000р. № 2181-111 відповідачу надіслані перша та друга податкові вимоги (№1/1066 від 11.11.2009р. та №2/462 від 02.03.2010р.), які в звязку із неможливістю вручення були розміщені на дошці податкових оголошень.
Вжиті позивачем на виконання вимог Закону України від 21.12.2000 р. № 2181-ІІІ “Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами ” заходи не сприяли погашенню податкової заборгованості.
Підпунктом 1.3 ст. 1 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань платниками податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» встановлено, що податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк.
У відповідності до п.п.3.1.1 п.3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про систему оподаткування» під податком збором (обовязковим платежем) до бюджетів та до державних цільових фондів слід розуміти обовязковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.
Згідно пункту 30 статті 2 Бюджетного кодексу України органи стягнення - податкові, митні та інші державні органи, яким відповідно до закону надано право стягнення до бюджету податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших надходжень.
Таким чином, оскільки відповідач не сплатив узгоджену суму податкового боргу в добровільному порядку, суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є субєкт владних повноважень, а відповідачем фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 17-20, 51, 69-72, 86, 121, 158-164, 167 КАС України,
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Київському районі м.Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасавтоімпорт» про стягнення заборгованості, задовільнити в поному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Донбасавтоімпорт» (83018, м.Донецьк, вул. Путіловська, 48, ЄДРПОУ 35174827) податковий борг в розмірі 4924,88 гривень, а саме:
-заборгованість з податку на додану вартість в сумі 1867,90 грн. на р/р 31110029700006, код платежу 14010100, одержувач Державний бюджет Київського району, ЄДРПОУ 34687001, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016;
-заборгованість з податку на прибуток в сумі 678,41 грн. на р/р 31118009700006, код платежу 11021000, одержувач Державний бюджет Київського району, ЄДРПОУ 34687001, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016;
-заборгованість по комунальному податку в сумі 2378,57 грн. на р/р 33212828700006, код платежу 16010200, одержувач Державний бюджет Київського району, ЄДРПОУ 34687001, банк ГУДКУ у Донецькій області, МФО 834016.
Постанова в повному обсязі складена 21.05.2010 року.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Козаченко А.В.