Постанова № 96180528, 05.04.2021, Криворізький районний суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
05.04.2021
Номер справи
177/312/21
Номер документу
96180528
Форма судочинства
Про адмінправопорушення
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Справа № 177/312/21

Провадження № 3/177/152/21

П О С Т А Н О В А

Іменем України

05 квітня 2021 року

Суддя Криворізького районного суду Дніпропетровської області Строгова Г.Г.,розглянувши матеріали, які надійшли від Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про притягнення до адміністративної відповідальності:

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення, є громадянкою України, з вищою освітою, являється членом комісії з реорганізації Христофорівської селищної ради, заміжня, має на утримані неповнолітню дитину 2012 року народження, проживає за адресою, АДРЕСА_1 ,

НОМЕР_1

за ч. 1 ст. 163-4 КУпАП, -

В С Т А Н О В И В:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення № 9/07–18 від 15.02.2021, ОСОБА_1 ставиться в вину, що вона будучи посадовою особою - головним бухгалтером – членом комісії з реорганізації Христофорівської селищної ради допустила порушення абз. «б» п.176.2 ст. 176 Податкового кодексу та порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженого, наказом Міністерства фінансів України від 13.01.2015 за №4, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2015 за №111/26556 податкові розрахунки за формою 1ДФ за 1,2,3,4 кв.2017 року, 1,2,3,4 кв. 2018 року, 1,2,3,4 кв.2019, 1,2,3,4 квартал 2020, підприємством надано з недостовірними даними, а саме, не відображена ознака доходу «157 - «Дохід, виплачений самозайнятій особі», за що передбачена відповідальність передбачена ч.1 ст. 163-4 КУпАП.

ОСОБА_1 в судове засідання не з`явилась, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Згідно ст. 268 КУпАП справу розглянуто за її відсутності.

Суд, дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, дійшов до наступного висновку.

Відповідно до ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно ст. 7 КУпАП України, ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв`язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставі і в порядку, встановлених цим законом.

Положеннями ст. 109 Податкового кодексу України передбачено, що податковими правопорушеннями є протиправні діяння (дія чи бездіяльність) платників податків, податкових агентів, та/або їх посадових осіб, а також посадових осіб контролюючих органів, що призвели до невиконання або неналежного виконання вимог, установлених цим Кодексом та іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Відповідальність за ч.1 ст. 1634 КУпАП настає за неутримання або неперерахування до бюджету сум податку на доходи фізичних осіб при виплаті фізичній особі доходів, перерахування податку на доходи фізичних осіб за рахунок коштів підприємств, установ і організацій (крім випадків, коли таке перерахування дозволено законодавством), неповідомлення або несвоєчасне повідомлення державним податковим інспекціям за встановленою формою відомостей про доходи громадян та тягне за собою накладення адміністративного стягнення у вигляді попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб`єктів підприємницької діяльності у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до п.п. «б» п. 176.2 ст. 176 ПК України особи, які відповідно до цього Кодексу мають статус податкових агентів, зобов`язані подавати у строки, встановлені цим Кодексом для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Такий розрахунок подається лише у разі нарахування сум зазначених доходів платнику податку податковим агентом протягом звітного періоду. Запровадження інших форм звітності з зазначених питань не допускається.

Отже, вказаними нормами встановлено обов`язок платника податку подавати, у строки, встановлені ПК України для податкового кварталу податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування. Відповідальність за надання у встановленому законом порядку та у встановлені строки, але з недостовірними даними внесеними у такі відомості, ч.1 ст. 1634 КУпАП - не передбачена.

Зі змісту абз.2 п.3.3. витягу з акту перевірки Христофорівської селищної ради від 15.02.2021 №842/04-36-07-23-07/04338368, слідує, що перевіркою дотримання Христофорівською селищною радою обов`язків щодо подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку (форма №1ДФ) порушень не встановлено. Натомість вказаною перевіркою встановлено, що в формі 1ДФ, за 1,2,3,4 кв.2017 року, 1,2,3,4 кв. 2018 року, 1,2,3,4 кв.2019, 1,2,3,4 квартал 2020, вказані недостовірні данні, а саме, не відображена ознака доходу «157 - «Дохід, виплачений самозайнятій особі».

На підставі викладеного, суд приходить до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч.1 ст.163-4 КУпАП, а тому провадження у справі підлягає закриттю.

Керуючись ст.ст. ч.1 ст.163-4 , 7, 247 ч.1 п.1, 284 КУпАП України, суддя,-

П О С Т А Н О В И В:

Провадження у справі про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.163-4 КУпАП - закрити на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП, у зв`язку із відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова може бути оскаржена до Дніпровського апеляційного суду протягом 10 днів з моменту її винесення шляхом подання заяви про апеляційне оскарження через районний суд.

Суддя: