Постанова № 9617717, 17.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
17.05.2010
Номер справи
2а-8488/10/0570
Номер документу
9617717
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1) УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА У М.КРАМАТОРСЬКУ ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ ДЕРЖАВНОГО КАЗНАЧЕЙСТВА УКРАЇНИ В ДОНЕЦЬКІЙ ОБЛАСТІ
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

17 травня 2010 р. справа № 2а-8488/10/0570

Постановлена у нарадчій кімнаті.

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Крилової М.М.

при секретарі< Призвище секретаря >

при секретарі Куркині В.В.

за участю

представника позивача Нікітіної Ю.В.

представника відповідача Білецького О.О.

ВСТАНОВИВ:

Позивач, Державна інспекція з енергозбереження, звернулась до суду з позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів.

Позовні вимоги позивача обґрунтовує тим, що інспекцією здійснена перевірка відповідача, результати якої викладені в акті комплексної перевірки використання ПЕР, за результатами якої інспекцією до відповідача застосовано підвищену плату за нераціональне використання ПЕР у розмірі 6220,08 грн. Однак, відповідач підвищену плату за нераціональне використання ПЕР у розмірі 6220,08 грн. до теперішнього часу не сплатив.

Позивач просив стягнути з відповідача 6220,08 грн. підвищеної плати за нераціональне використання ПЕР в дохід Державного бюджету України.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав, надав суду пояснення аналогічні викладеним у позові.

В судовому засіданні відповідач позов визнав в повному обсязі, про що надав письмову заяву. Відповідно до ч.3 ст.112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Підстав для неприйняття судом визнання адміністративного позову не встановлено. Таке визнання позову не суперечить закону і не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

Заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши матеріали справи, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та обєктивному розгляді в судовому засіданні всіх обставин справи у їх сукупності, суд встановив наступне.

Відповідно до ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Державна інспекція з енергозбереження, є урядовим органом державного управління згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 29 червня 2000 року № 1039.

Відповідно до п. 1 Положення про територіальне управління державної інспекції з енергозбереження в Донецькій області, є структурною одиницею Державної інспекції з енергозбереження.

Відповідно до преамбули Закону України «Про енергозбереження» енергозбереження це діяльність (організаційна, наукова, практична, інформаційна), яка спрямована на раціональне використання та економне витрачання первинної та перетвореної енергії і природних енергетичних ресурсів в національному господарстві і яка реалізується з використанням технічних, економічних та правових методів.

Нераціональне (неефективне) використання паливно-енергетичних ресурсів - прямі втрати паливно-енергетичних ресурсів, їх марнотратне витрачання та використання паливно-енергетичних ресурсів понад показники питомих витрат, визначених системою стандартів, а до введення в дію системи стандартів - нормами питомих витрат палива та енергії;

Відповідно до ст. 5 Закону України «Про енергозбереження» суб'єктами правового регулювання відносин у сфері енергозбереження є юридичні та фізичні особи, в результаті діяльності яких здійснюються: проведення енергозберігаючої політики та заходів щодо енергозбереження в усіх галузях народного господарства - промисловості, транспорті, будівництві, сільському господарстві тощо, соціальній сфері та побуті, а також у сфері міждержавного та міжнародного співробітництва.

Територіальним управлінням Державної інспекції з енергозбереження по Донецькій області здійснена комплексна перевірка використання паливно-енергетичних ресурсів відокремленого підрозділу «Шахта «Добропільська» Державного підприємства «Добропіллявугілля», в ході якої було встановлений факт нераціонального (неефективного) використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів, а саме перевитрати теплової енергії внаслідок пошкодження теплової ізоляції верхнього барабану котлу ДКВР10/13 ст.№3 котельні шахти та відсутність теплової ізоляції на трубопроводі подачі гарячої води, який розташований в котельні шахти, веде до перевитрат теплової енергії в розмірі 16,3 Гкал/рік., що підтверджується актом № 15-6/09-17-072 КП від 23.11.2009 року.

Згідно п. 15 Порядку проведення перевірок ефективності використання паливно-енергетичних ресурсів на підприємствах, в установах та організаціях та усунення фактів їх неефективного використання рішення про сплату підвищеної плати за неефективне використання енергоресурсів приймається відповідно до законодавства України на підставі акта перевірки підприємства, складеного інспектором і оформлюється постановою про сплату підвищеної плати.

Відповідно до п. 4 Постанови Кабінету Міністрів України № 1036 від 29.06.2000 року «Питання Державної інспекції з енергозбереження», Державна інспекція з енергозбереження має право застосувати економічні санкції до підприємств відповідно законодавства у випадку виявлення фактів перевитрат ними паливно-енергетичних ресурсів, внаслідок неефективного (нераціонального) їх використання.

Відповідно до п. «е» ст. 11 Закону України «Про енергозбереження», економічні заходи для забезпечення енергозбереження передбачають: введення плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів у вигляді надбавок до діючих цін та тарифів залежно від перевитрат паливно-енергетичних ресурсів щодо витрат, встановлених стандартами.

До зазначеного вище акту комплексної перевірки позивачем стосовно відокремленого підрозділу «Шахта «Добропільська» Державного підприємства «Добропіллявугілля» винесена постанова № 15-6/09-22-072 КП-60 ЕС від 25.11.2009 року про застосування економічних санкцій (підвищеної плати або енергетичного збору за нераціональне (неефективне) використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів) у сумі 6220,08 грн.

В адміністративному або судовому порядку дана постанова відповідачем оскаржена не була.

Відповідно до розділу ІІ абз. 1 Постанови Кабінету Міністрів України № 699 від 02.09.1993 року «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві» за перевитрати газу та інших паливно-енергетичних ресурсів внаслідок неефективного його використання, виявлені органами Державної інспекції з енергозбереження, сплачується підвищена плата.

У розділі ІІ абз. 2 Постанови Кабінету Міністрів України № 699 від 02.09.1993 року «Про заходи щодо ефективного використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів в народному господарстві» зазначено, що споживач сплачує за річний обсяг перевитрат газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у двократному розмірі встановленої на них ціни. Плата вноситься одразу після обстеження підприємства Державною інспекцією з енергозбереження.

Судом встановлено, що на день судового розгляду справи відповідачем сума застосованої підвищеної плати за нераціональне (неефективне) використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів у розмірі 6220,08 грн. не сплачена.

Відповідно до п.п. 2, 3, 4 ч. 2 ст. 129 Конституції України, основними засадами судочинства є рівність усіх учасників судового процесу перед законом та судом, забезпечення доведеності вини, змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст. 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ч. 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України, суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобовязані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до положень ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Позивачем доведена правомірність прийняття постанови № 15-6/09-22-072 КП-60 ЕС від 25.11.2009 року, а тому відсутні підстави для відмови у задоволені позову.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

Керуючись ст. ст. 2-15, 17-18, 33-35, 45-46, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 160, 162, 163, 167, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов Державної інспекції з енергозбереження до Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення підвищеної плати за нераціональне використання газу та інших паливно-енергетичних ресурсів - задовольнити повністю.

Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» 6220 (шість тисяч двісті двадцять) гривень 08 копійок підвищеної плати за нераціональне використання паливно-енергетичних ресурсів на користь Державного бюджету України (код бюджетної класифікації 21081200, призначення платежу: штрафні санкції за порушення законодавства з питань забезпечення ефективного використання енергетичних ресурсів, отримувач Державний бюджет м. Донецька, р/р 31218202700059, банк УДК у Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686652).

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Крилова М.М.