Рішення № 96177131, 12.04.2021, Чернігівський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
12.04.2021
Номер справи
620/1655/21
Номер документу
96177131
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

12 квітня 2021 року Чернігів Справа № 620/1655/21

Чернігівський окружний адміністративний суд під головуванням судді Житняк Л.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними, визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, в якому просить:

- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області в частині відмови в проведенні перерахунку пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням при цьому ч.2 ст.56 Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- визнати протиправною бездіяльність відповідача стосовно не проведення перерахування пенсії та доплати до пенсії за понаднормовий стаж зі збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років стажу роботи відповідно до Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»;

- зобов`язати відповідача провести перерахування пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням при цьому ч.2 ст.56 Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з дня подачі заяви про перерахування пенсії, а саме 08 лютого 2021 року;

- зобов`язати відповідача провести перерахування доплати до пенсії за понаднормовий стаж зі збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років стажу роботи відповідно до Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 08 лютого 2021 року.

Позовні вимоги мотивовані тим, що після останнього перерахунку пенсії позивача, у Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області були всі наявні підстави, визначені абзацом 1 частини 4 статті 42 Закону №1058, щодо необхідності проведення перерахунку пенсії за зверненням позивача 08 лютого 2021 року. Крім того, оскільки при призначенні пенсії позивачем було обрано умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, встановлені спеціальним Законом №796 - XII, то і перерахунок пенсії пенсійним управлінням має здійснюватися відповідно до частини 4 статті 42 Закону №1058 - IV з врахуванням частини 2 статті 56 Закону №796 - XII, а саме перерахування доплати до пенсії за понаднормовий стаж має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для неї мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (20 років для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1% заробітку за рік.

Суд ухвалою від 12.03.2021 відкрив провадження у справі та призначив її розгляд за правилами спрощеного письмового провадження, без виклику сторін (у письмовому провадженні) та встановив відповідачу 15-ти денний термін, з дня отримання копії ухвали для подання відзиву на позов.

Відповідач протягом встановленого ухвалою суду строку надав відзив на позов, в якому з позовними вимогами не погодився, вказавши на їх безпідставність та зазначив, що дії Головного управління відповідають нормам чинного законодавства, а отже відсутні підстави для задоволення даного адміністративного позову.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає про таке.

ОСОБА_1 отримує пенсію за віком відповідно до Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» (далі - Закон № 1058-ІV), зі зменшенням пенсійного віку відповідно до ст. 55 Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі - Закон №796-ХІІ) і перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Чернігівській області.

Позивач належить до категорії осіб з інвалідністю з числа учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС З групи, що підтверджується посвідченням учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у 1986 році (категорія 1, серія НОМЕР_1 ).

Відповідно до посвідчення серії НОМЕР_2 , виданого 07.03.2018, позивач має статус особи з інвалідністю внаслідок війни 3 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни - осіб з інвалідністю внаслідок війни.

У зв`язку зі звільненням 15.11.2016 з роботи, управлінням Пенсійного фонду 16 листопада 2016 року проведено перерахунок пенсії та враховано при цьому страховий стаж 32 роки 3 місяці 2 дні, який був зарахований по 31.10.2016. Вказаний факт підтверджується листом Чернігівського об`єднаного управління Пенсійного фонду України від 08.02.2017 №215/02/П-7.

Постановою Деснянського районного суду м. Чернігова від 10.05.2017 у справі №750/3738/17 зобов`язано Чернігівське об`єднане управління Пенсійного фонду України здійснити позивачу збільшення пенсії відповідно до частини 2 статті 56 Закону №796-ХІІ, шляхом розрахунку (перерахунку) пенсії відповідно до пункту 1 статті 27 Закону №1058-IV на 1% заробітку, який був розрахований при призначенні розміру пенсії, за кожний рік роботи понад 20 років стажу, але не вище 75% цього заробітку, починаючи з 17.11.2016.

У зв`язку з протиправним зменшенням управлінням Пенсійного фонду пенсії з 01.10.2017, Чернігівський окружний адміністративний суд своїм рішенням від 20.04.2018 у справі №825/1181/18 зобов`язав Чернігівське об`єднане управління Пенсійного фонду України поновити позивачу нарахування та виплату пенсії в розмірі, призначеному з 01.10.2017 по 30.11.2017, починаючи з 01.12.2017.

16.01.2021 позивач звернувся до відповідача за проведенням відповідного перерахунку пенсії, відповідно до частини 4 статті 42 Закону №1058-IV, як особи яка після призначення пенсії продовжувала працювати, та яка має не менше ніж 24 місяців страхового стажу після призначення пенсії незалежно від перерв у роботі.

24.01.2021 своїм листом за №2500-0205-8/3791 Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області повернуло заяву у зв`язку з тим, що заява оформлена не належним чином, а саме не вказаний вид перерахунку в заяві.

08.02.2021 позивач повторно звернувся до відповідача за проведенням відповідного перерахунку пенсії та просив управління провести перерахунок пенсії відповідно до вимог частини 4 статті 42 Закону №1058-IV та врахувати при цьому частину 2 статті 56 Закону №796-ХІІ, а саме провести перерахування пенсії відповідно до частини 4 статті 42 Закону №1058-IV та провести перерахування доплати до пенсії за понаднормовий стаж зі збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років стажу роботи відповідно до Закону № 796-ХІІ, так як ним при призначенні пенсії обрано умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, встановлені спеціальним Законом №796-ХІІ.

В здійсненні перерахунку пенсії Головним управлінням Пенсійного фонду України в Чернігівській області позивачу було відмовлено з посиланням на те, що пенсія обчислюється з урахуванням рішення Чернігівського окружного адміністративного суду від 20.04.2018 у справі №825/1181/18 та з врахуванням того, що питання проведення подальших перерахунків пенсії судом не розглядалось.

Вважаючи такі дії протиправними, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку обставинам справи, суд зазначає таке.

В силу ст.19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Отже, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку (ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України).

Так, частиною 1 статті 46 Конституції України передбачено, що громадяни України мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у старості та інших випадках, передбачених законом.

Зі змісту частини 3 статті 23 Загальної Декларації прав людини, пункту 4 частини 1 Європейської Соціальної хартії та частини 3 статті 46 Конституції України вбачається, що кожна особа похилого віку має право на справедливу і задовільну винагороду, соціальний захист за роки важкої праці та шкідливих робіт, яка є основним джерелом існування для них самих та їхніх сімей.

Спеціальним законом, який регулює правовідносини у сфері пенсійного забезпечення громадян України, є Закон №1058-IV. Цим Законом держава визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов`язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом.

Зі змісту абзацу 1 частини 4 статті 42 Закону №1058-ІV, якою визначені порядок та підстави перерахунку пенсії, вбачається, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія або за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону.

Законом України від 03.10.2017 №2148-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», який набрав чинності 11.11.2017, частина 4 статті 42 Закону № 1058-IV була доповнена абзацом п`ятим, згідно якого органи Пенсійного фонду України щороку з 1 квітня без додаткового звернення особи проводять перерахунок пенсії тим особам, які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку, передбаченого абзацами першим - третім цієї частини, на найбільш вигідних умовах. Порядок такого перерахунку пенсії встановлюється правлінням Пенсійного фонду України за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері соціального захисту населення.

Тобто зазначеною правовою нормою встановлені чіткі вимоги та підстави для проведення перерахунку пенсії застрахованим особам, які після призначення пенсії продовжували працювати.

Факт роботи позивача після призначення пенсії, відповідачем не заперечується та підтверджується копією трудової книжки та довідкою від 08.02.2021.

Так, відповідно до абзацу шостого частини 4 статті 42 Закону №1058- IV обчислення страхового стажу, який дає право на перерахунок пенсії відповідно до цієї статті, здійснюється не раніше дня, що настає за днем, по який обчислено страховий стаж під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Отже, нормою частини 4 статті 42 Закону №1058-IV встановлено можливість перерахунку пенсії застрахованій особі, яка продовжувала працювати, з урахуванням додатково набутого нею страхового стажу.

Такий перерахунок, на вибір пенсіонера, може здійснюватися або лише з урахуванням додатково набутого страхового стажу за умови перерахунку пенсії із заробітної плати (доходу), з якої ця пенсія була обчислена, або з урахуванням як зазначеного стажу, так і заробітної плати, яку пенсіонер отримував вже після призначення пенсії.

У відповідності до п. 3 Порядку проведення перерахунку пенсії без додаткового звернення особи відповідно до частини четвертої статті 42 Закону №1058-IV, який затверджено постановою Правління Пенсійного фонду України від 18.05.2018 №10-1, перерахунок пенсії проводиться пенсіонеру, який після призначення (перерахунку) пенсії продовжував працювати та має не менш як 24 місяці страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію або із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 Закону №1058-IV, за даними реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов`язкового державного соціального страхування із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Таким чином, перерахунок проводиться з урахуванням страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) та із заробітної плати (доходу), з якої (якого) призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Водночас, як вбачається з матеріалів справи, останній перерахунок пенсії з урахуванням страхового стажу позивача було здійснено 16 листопада 2016 року, відповідно до змісту якого був врахований страховий стаж за період роботи по 31 жовтня 2016 року та який склав 32 роки З місяці 2 дні. А отже, у Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області були наявні всі підстави та дотримані всі умови, визначені абзацом 1 частини 4 статті 42 Закону №1058 для проведення перерахунку пенсії позивача за його зверненням 08 лютого 2021 року.

Також суд зазначає, що основні положення щодо реалізації конституційного права громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, умов проживання і трудової діяльності, соціального захисту потерпілого населення визначено Законом №796-ХІІ.

Статтею 15 Закону України від 05.11.1991 №1788-ХІІ «Про пенсійне забезпечення» передбачено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.

Згідно із статтею 55 Закону №796-XII особам, які працювали або проживали на територіях радіоактивного забруднення, пенсії надаються із зменшенням пенсійного віку, встановленого для одержання державних пенсій. Призначення та виплата пенсій названим категоріям громадян провадиться відповідно до Закону № 1058 - IV і Закону №796-ХІІ.

Відповідно до частини 2 статті 56 Законом №796-XII право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4 за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку, а громадянам, які відпрацювали за списком № 1, чоловіки - 10 років і більше, жінки - 7 років 6 місяців і більше - не вище 85 процентів заробітку у разі призначення пенсії на умовах частини другої статті 27 Закону №1058-IV.

Згідно з частиною другою статті 27 Закону №1058-IV за бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.

Відповідно до абзацу 2 частини 1 статті 28 Закону №1058-IV за кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого абзацом першим цієї частини. Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений.

Для громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, ця величина має пільговий характер, визначений в частині 2 статті 56 Закону №796 - XII.

Таким чином, громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи перерахунок пенсії має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для них мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (15 років для жінок і 20 років для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1% заробітку за кожний рік.

Такі висновки відповідають правовій позиції, висловленій Верховним Судом у постановах від 06.02.2018 (справа №560/675/17), від 20.02.2018 (справа №287/89/17-а) та від 03.07.2018 (справа №565/798/17а).

При цьому, як було вказано вище частиною 4 статті 42 Закону №1058-IV визначено, що у разі якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, перерахунок пенсії проводиться з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі. Перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати (доходу), з якої обчислена пенсія. За бажанням пенсіонера перерахунок пенсії проводиться із заробітної плати за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону № 1058-ІV, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

З наведеного слідує, що вказаною нормою встановлено можливість перерахунку пенсії застрахованій особі, яка продовжувала працювати, з урахуванням додатково набутого нею страхового стажу.

Такий перерахунок може здійснюватися або лише з урахуванням додатково набутого страхового стажу за умови перерахунку пенсії із заробітної плати (доходу), з якої ця пенсія була обчислена, або з урахуванням як зазначеного стажу, так і з заробітної плати, яку пенсіонер отримував уже після призначення пенсії.

Тобто перерахунок пенсії особам, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АEC із застосуванням положень Закону № 1058 - IV не виключає можливість для використання для цієї категорії осіб розрахунку пенсії на підставі Закону №796 - XII. Крім того, право на такий перерахунок встановлено постановою Деснянського районного суду від 11 травня 2017 року у справі №750/3738/17 та підтверджено судовим рішенням Чернігівського окружного адміністративного суду від 20 квітня 2018 року у справі №825/1181/18.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає, що оскільки при призначенні пенсії позивачем було обрано умови, норми та порядок пенсійного забезпечення, встановлені спеціальним Законом №796 - XII, то і перерахунок пенсії управлінням має здійснюватися відповідно до частини 4 статті 42 Закону №1058 - IV з врахуванням частини 2 статті 56 Закону №796 - XII, а саме перерахування доплати до пенсії за понаднормовий стаж має здійснюватися за кожний повний рік стажу роботи понад установлений для неї мінімальний трудовий стаж для призначення пенсії (20 років для чоловіків) шляхом збільшення пенсії на 1% заробітку за рік.

А отже, Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області мало би провести перерахунок пенсії відповідно до вимог частини 4 статті 42 Закону України від 09.07.2003 №1058-IV «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням при цьому частини 2 статті 56 Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та відповідно провести перерахунок доплати до пенсії за понаднормовий стаж зі збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років стажу роботи відповідно до Закону України від 28.02.1991 №796-ХІІ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 08.02.2021, оскільки такий перерахунок проводиться за заявою пенсіонера незалежно від того, скільки часу минуло після призначення (попереднього перерахунку) пенсії, з урахуванням заробітної плати, з якої призначено (попередньо перераховано) пенсію.

Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.77 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених ст.78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Таким чином, приймаючи до уваги наведене вище, на підставі аналізу норм чинного законодавства, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними, визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії слід задовольнити повністю.

Керуючись ст. ст. 139, 227, 229, 241-243, 246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області про визнання дій протиправними, визнання протиправною бездіяльність та зобов`язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області в частині відмови в проведенні перерахунку пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням ч.2 ст.56 Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести перерахунок пенсії відповідно до ч.4 ст.42 Закону України від 09.07.2003 №1058 «Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування» з врахуванням ч.2 ст.56 Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з дня подачі заяви про перерахунок пенсії, а саме 08 лютого 2021 року.

Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області стосовно не проведення перерахунку пенсії та доплати до пенсії за понаднормовий стаж зі збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років стажу роботи відповідно до Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи».

Зобов`язати Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області провести перерахунок доплати до пенсії за понаднормовий стаж зі збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад 20 років стажу роботи відповідно до Закону України від 28.02.1991 №796 «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» з 08 лютого 2021 року.

Рішення суду набирає законної сили в порядку статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене до Шостого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_3 ;

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області ( вул. П`ятницька, 83-а, м. Чернігів, код ЄДРПОУ 21390940).

Повне рішення суду складено 12.04.2021.

Суддя Л.О. Житняк