Єдиний державний реєстр судових рішень
Україна
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 квітня 2010 р. справа № 2а-9626/10/0570
Постановлена у нарадчій кімнаті.
час прийняття постанови: <година >
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючогосудді Логойди Т. В.
при секретаріКузнецова К.В.
з участю представника позивача Оксаніченко М.Є.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтехпром» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу,
в с т а н о в и в :
У квітні 2010 року Жовтнева міжрайонна державна податкова інспекція міста Маріуполя Донецької області звернулася до суду з вказаним адміністративним позовом, в якому зазначала, що товариство з обмеженою відповідальністю «Азовтехпром» як платник податків перебуває у неї на податковому обліку.
Має заборгованість перед бюджетом в розмірі 293 грн., яка утворилась внаслідок несплати податкових зобовязань з податку на прибуток приватних підприємств, а саме з штрафних санкцій на суму 293 грн.
Оскільки вказана сума заборгованості не сплачена, тому податковий орган просив стягнути її з відповідача.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги, просив їх задовольнити.
Представник відповідача в судове засідання не зявився, про час і місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Причин неявки суду не повідомив, заяв про відкладення розгляду справи не надсилав.
Враховуючи наведене суд вирішує справу на підставі наявних у справі доказів.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Азовтехпром» як платник податків перебуває на обліку в Жовтневій міжрайонній державній податковій інспекції міста Маріуполя Донецької області.
У підприємства виникла заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств в загальному розмірі 293 грн., а саме:
Жовтневою міжрайонною державною податковою інспекцією міста Маріуполя Донецької області проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасного надання податкової звітності з податку на прибуток, за наслідками якої складено акт від 27 серпня 2009 року № 332/15-113/34843366, яким встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме неподання податкової звітності з вказаного податку за 1 півріччя 2009 року, граничний строк подання якої сплинув 10 серпня 2009 року.
На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій від 28 серпня 2009 року № 0003091510/0 на суму 170 грн., яке отримано відповідачем 28 серпня 2009 року.
Позивачем проведено невиїзну документальну перевірку з питання своєчасного надання податкової звітності з податку на прибуток, за наслідками якої складено акт від 11 березня 2010 року № 67/15-113/34843366, яким встановлено порушення відповідачем пп. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України «Про порядок погашення зобовязань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», п. 16.4 ст. 16 Закону України від 28 грудня 1994 року № 334/94-ВР «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме неподання податкової звітності з вказаного податку за 2009 рік, граничний строк подання якої сплинув 09 лютого 2009 року.
На підставі акту прийнято податкове повідомлення-рішення про застосування штрафних санкцій від 12 березня 2010 року № 0000541510 на суму 170 грн., яке отримано відповідачем 12 березня 2010 року.
За вирахуванням переплати в розмірі 47 грн. заборгованість з податку на прибуток становила 293 грн. Сума заборгованості відображена в зворотному боці облікової картки платника податків.
В порядку, передбаченому ст. 6 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами», податковим органом направлялися перша та друга податкові вимоги, які були отримані і в установленому законодавством порядку не оскаржувалися.
Вказані заходи не призвели до сплати податкового боргу.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Статтею 10 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» визначені функції державних податкових інспекцій в районах, містах без районного поділу, районах у містах, міжрайонних та об'єднаних державних податкових інспекцій. Зокрема, відповідно до п. 11 ч. 1 ст. 10 вказаного Закону вони подають до судів позови до підприємств, установ, організацій та громадян про стягнення в доход держави заборгованості перед бюджетом і державними цільовими фондами за рахунок їх майна.
Згідно з п. 11 ч. 1 ст. 11 Закону вони мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку та розмірах, встановлених законами України.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п. 2 ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані, зокрема, подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів).
Відповідно до п.п. 17.1.1. п. 17.1 ст. 17 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» платник податків, що не подає податкову декларацію у строки, визначені законодавством, сплачує штраф у розмірі десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за кожне таке неподання або її затримку.
Оскільки платник податків не подавав декларації та податкові звітності у встановлений законом строк, та подавав їх із затримкою, тому контролюючий орган правильно наклав на нього штрафи в порядку та розмірах, що відповідали вимогам законодавства.
Рішення податкового органу, в якому визначені суми штрафних санкцій, в порядку, передбаченому законодавством, до контролюючого органу оскаржені не були.
Відповідачем не надано доказів сплати штрафних санкцій.
Відповідно до п.п. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України «Про порядок погашення зобов`язань перед бюджетами та державними цільовими фондами» активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Виходячи з вимог законодавства несплачені суми накладених контролюючим органом штрафних санкцій є податковим боргом, який підлягає примусовому стягненню з відповідача.
Керуючись статтями 23, 94, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в :
Позов Жовтневої міжрайонної державної податкової інспекції міста Маріуполя Донецької області до товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтехпром» про стягнення коштів в рахунок погашення податкового боргу задовольнити.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Азовтехпром» (код ЄДРПОУ 34843366) на користь держави (розрахунковий рахунок № 31114009700055, одержувач: УДК м. Маріуполя, банк одержувача ГУДКУ в Донецькій області, МФО 834016, ЄДРПОУ 34686694, код платежу 11021000) заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 293 (двісті девяносто три) грн.
Постанова набирає законної сили у строк та у порядку, що визначені статтею 254 КАС України, і може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції у порядку, визначеному статтею 186 КАС України, шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання вказаної заяви, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.
Суддя Логойда Т. В.