Постанова № 9617426, 13.05.2010, Донецький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
13.05.2010
Номер справи
2а-8585/10/0570
Номер документу
9617426
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України Єдиний державний реєстр судових рішень

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 травня 2010 р. справа № 2а-8585/10/0570

Постановлена у нарадчій кімнаті.

час прийняття постанови: <година >

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючогосудді Галатіної О.О.

при секретаріМичак О.С.

за участю:

представника позивача - Гончарової В.П.

розглянувши у судовому засіданні у м. Донецьку адміністративну справу за позовом Добропільського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства «Добропіллявугілля», в особі Відокремленого підрозділу «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів» Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Добропіллявугілля», в особі Відокремленого підрозділу «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів» Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків, мотивуючи вимоги тим, що відповідач є юридичною особою та здійснює господарську діяльність на підставі свідоцтва про державну реєстрацію виданого Виконкомом Селидівської міської ради. Відповідач також перебуває на обліку у позивача, як платник внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття. Відповідач має відокремлені підрозділи, до яких зокрема відноситься ВП «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів». 17.02.2010 року позивачем було проведено перевірку у ВП «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів», дотримання вимог законодавства, щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття, та встановлено, порушення вимог ч. 3 ст. 17 та п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», що виявилося у неповній та несвоєчасні сплаті страхових внесків у сумі 8115,41 грн. Згідно п. 1 ст. 38 цього Закону, позивачем до відповідача за несвоєчасну та неповну сплату страхових внесків застосована пеня в сумі 257,71 грн. Рішенням № 6 від 17.03.2010 року про стягнення простроченої заборгованості було вирішено стягнути з відповідача зазначені суми. Рішення було направлено відповідачу для виконання в добровільному порядку. До сьогодні зазначене рішення не було виконане відповідачем, тому позивач був вимушений звернутися до суду з даним позовом. Просив стягнути з відповідача заборгованість у сумі 8115,41 грн. та пені у сумі 257,71 грн.

В судове засідання представник позивача позовні вимоги підтримав. Просив задовольнити їх у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не зявився. Про дату, час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. На адресу суду від відповідача надійшла заява про розгляд справи за відсутністю їх представника, позовні вимоги визнають у повному обсязі.

Згідно ч. 3 ст. 136 КАС України, судове рішення, в тому числі, у звязку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 3 ст. 112 КАС України, у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову.

Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.

В судовому засіданні встановлено, що у відповідності до ст. 12 Закону України «Про загальнообовязкове держане соціальне страхування на випадок безробіття», функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастополський міскі, районні, міськрайонні.

Статтею 8 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» встановлено, що Фонд загальнообовязкового державного соціального страхуванням на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно з Законом України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття».

Таким чином, позивач - Добропільський міський центр зайнятості є суб`єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує надані йому Законом України „ Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття ” повноваження.

Відповідач Державне підприємство «Добропіллявугілля» є юридичною особою, перебуває на обліку у позивача, як платник страхових внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття. Відповідач має відокремлені підрозділи, до яких зокрема відноситься ВП «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів».

17.02.2010 року позивачем було проведено перевірку ВП «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів» ДП «Добропіллявугілля», дотримання вимог законодавства щодо правильності нарахування та своєчасності сплати внесків на загальнообовязкове державне соціальне страхування України на випадок безробіття. Перевіркою було встановлені порушення відповідачем вимог ч. 3 ст. 17 та п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», що виявилося у неповній та несвоєчасні сплаті страхових внесків.

Відповідно до п. 2 ч. 2 ст. 35 Закону України «Про загальнообовязкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», роботодавець зобовязаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати страхові внески.

Згідно ч. 3 ст. 17 зазначеного Закону, перерахування страхових внесків здійснюється страхувальниками одночасно з перерахуванням коштів на оплату праці працівників.

Пунктом 1 ст. 38 цього ж Закону визначено, що у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Штраф накладається у розмірі прихованої суми виплат, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески, а в разі повторного порушення - у трикратному розмірі зазначеної суми. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.

Право накладати фінансові санкції та адміністративні штрафи від імені Фонду мають керівник виконавчої дирекції Фонду, його заступники, керівники робочих органів виконавчої дирекції Фонду - центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського і Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських та районних у містах центрів зайнятості та їх заступники (ч. 4 ст. 38 зазначеного Закону).

Директором Добропілського міського центру зайнятості на підставі акту перевірки № 32 від 17.02.2010 року було винесено рішення про стягнення простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі донарахованих сум страхових внесків (недоїмки), пені та штрафу за № 6 від 17.03.2010 року на суму 8373,13 грн., в тому числі недоїмки 8115,41 грн., та пені 257,71 грн., яке було направлено до ДП «Добропіллявугілля» для добровільного виконання.

Станом на день подання даного позову, відповідач суму боргу, а також суму пені не сплатив.

За таких обставин, суд приходить до висновку про задоволення позовних вимог позивача та стягує з відповідача заборгованість у сумі 8373,13 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 10, 11, 159, 160, 161, 162, 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Позов Добропільського міського центру зайнятості робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України на випадок безробіття до Державного підприємства «Добропіллявугілля», в особі Відокремленого підрозділу «Управління технічного контролю якості вугілля та стандартів» Державного підприємства «Добропіллявугілля» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків - задовольнити.

Стягнути з Державного підприємства «Добропіллявугілля» на користь Фонду загальнообовязкового державного соціального страхування України а випадок безробіття через Добропілський міський центр зайнятості:

суму простроченої заборгованості зі сплати страхових внесків, у тому числі суми страхових внесків (недоїмки), в розмірі 8115 (вісім тисяч сто п'ятнадцять) грн. 41 коп. на р/р 37175301900035, код платежу 50040100 (страхові внески 1,6%), р/р 37174302900035 код платежу 50040200 (страхові внески 0,6%) в Головному управлінні Державного казначейства України в Донецькій області МФО 834016, код ЄДРПОУ 23126132;

пеню в розмірі 257(двісті пятдесят сім) грн. 71 коп. на р/р 37171305900035, код платежу 5004050 в Головному управлінні Державного казначейства України в Донецькій області МФО 834016, код ЄДРПОУ 2312632.

Постанова постановлена у нарадчій кімнаті та проголошено її повний текст у судовому засіданні 13.05.2010 року.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження.

Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі - з дня складення в повному обсязі - до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.

Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання зяви про апеляційне оскарження.

Суддя Галатіна О.О.