Рішення № 96173253, 09.04.2021, Волинський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
09.04.2021
Номер справи
140/763/21
Номер документу
96173253
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
  • 1)
Державний герб України

ВОЛИНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 квітня 2021 року ЛуцькСправа № 140/763/21

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого-судді Димарчук Т.М.,

розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження (в письмовому провадженні) адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Володимир-Волинського об`єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки про скасування наказу,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (позивач) звернувся з позовом до Володимир-Волинського об`єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (Володимир-Волинський ОРТЦК та СП, відповідач) про скасування наказу № 4-од від 18.01.2021 про накладення дисциплінарного стягнення у вигляді догани.

В обґрунтування позову зазначив, що 04.01.2021 відповідачем було винесено наказ №1-агд про призначення службового розслідування по факту отримання ним незадовільної оцінки під час здачі заліків на допуск до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП.

Зазначив, що через напружені відносини з керівництвом, починаючи з 2016 року неодноразово отримував незадовільні оцінки під час здачі заліків на допуск до несення чергової служби у військкоматі, однак ні разу не притягувався за це до дисциплінарної відповідальності. Інструкцією по підготовці чергових Володимир-Волинського військкомату та установчими наказами, а також Положенням з організації і несення бойового чергування, оперативно-чергової та чергової служб у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України не передбачено накладення дисциплінарних стягнень у вигляді догани за отримання незадовільної оцінки під час здачі заліків на допуск до несення чергової служби

Вказує на те, що у відповідача немає жодного доказу про неналежне виконання ним обов`язків військової служби, порушення військової дисципліни чи незадовільного виконання обов`язків чергового у військовому комісаріаті. Відповідач не довів порушення позивачем вимог статей 11 та 16 Статуту Внутрішньої Служби, а відтак наказ № 4-од від 18.01.2021 про притягнення його дисциплінарної відповідальності у вигляді догани є протиправним.

З наведених підстав просить позов задовольнити.

Ухвалою Волинського окружного адміністративного суду від 08.02.2021 прийнято дану позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі та на підставі статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України ухвалено судовий розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження в судовому засіданні без повідомлення (виклику) сторін (а.с.20).

Відповідач у відзиві на позовну заяву від 01.03.2021 за вих. №889 позовні вимоги не визнав, мотивуючи тим, що 31.12.2020 від заступника військового комісара - начальника мобілізаційного відділення майора Р. Зарівняка надійшов рапорт на ім`я військового комісара, в якому було повідомлено, що 15.12.2020 відповідно до наказу військового комісара Володимир-Волинського ОРТЦК та СП №155-агд від 11.12.2020 з особовим складом Володимир-Волинського об`єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки було проведено одноденний збір з черговими та їх помічниками з прийняттям заліків на допуск до несення чергової служби в 2021 навчальному році, де офіцер мобілізаційного відділення старший лейтенант ОСОБА_1 отримав незадовільну оцінку та був недопущений до несення чергової служби.

В подальшому, відповідно до пункту 4 наказу військового комісара Володимир-Волинського ОРТЦК та СП від 16.12.2020 № 157-агд «Про допуск особового складу до несення чергової служби в Володимир-Волинському об`єднаному районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки в 2021 навчальному році», офіцеру мобілізаційного відділення Володимир-Волинського ОРТЦК та СП старшому лейтенанту ОСОБА_1 було наказано підготуватись до повторної здачі заліків на допуск до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП. Даний наказ був доведено під підпис старшому лейтенанту ОСОБА_1 23.12.2020.

30.12.2020 в присутності комісії старший лейтенант ОСОБА_1 приступив до здачі заліку. Обравши білет №3 з заліковими питаннями позивач письмово надавав відповіді на зазначенні питання після чого здав аркуш з відповідями. Отримавши аркуш з відповідями на залікові питання стало відомо, що старший лейтенант ОСОБА_1 не надав жодної правильної відповіді на залікові питання, таким чином повторно не здав залік з допуску до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП в 2021 навчальному році.

Як вбачається з вимог абзацу четвертого статті 11 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України кожен військовослужбовець зобов`язаний постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати та виконувати свої обов`язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України. Будучи офіцером Збройних Сил України позивач має знати, що основним напрямком підготовки військовослужбовців є самостійна підготовка, тому йому ніщо не заважало протягом 2020 року належним чином підготуватись до здачі заліків, які проводились у грудні 2020 року на допуск до несення чергової служби на 2021 рік.

У зв`язку з наведеним, за порушення вимог статей 11, 16 Статуту внутрішньої служби, підпункту 1 статті 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, а також вимог Наказу Міністра оборони України від 15.07.2016 № 9т «Положення з організації і несення бойового чергування, оперативно-чергової та чергової служб у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України» на позивача позивача було правомірно накладено дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

З наведених підстав просив відмовити у задоволенні позовних вимог.

У відповіді на відзив від 10.03.2021 позивач підтримав доводи, викладені ним в позовній заяві та просив позов задовольнити.

Дослідивши письмові пояснення, викладені учасниками справи у заявах по суті справи, письмові докази по справі, суд дійшов висновку, що позовні вимоги не підлягають до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на військовій службі в Збройних Силах України, про що свідчить копія посвідчення офіцера НОМЕР_1 (а.с.15).

З акту прийому заліків на допуск до несення чергової служби в Володимир-Волинському ОРТЦК та СП, затвердженому 16.12.2020 ТВО військового комісара Р.Яцій, вбачається, що весь особовий склад показав задовільні знання вимог керівних документів щодо організації чергування, обов`язків чергового та помічника чергового ОРТЦК та СП, навички з практичних дій чергового та помічника чергового ОРТЦК та СП, за винятком офіцера мобілізаційного відділення ст. лейтенанта ОСОБА_1 (а.с. 41)

Наказом військового комісара Володимир-Волинського ОРТЦК та СП від 16.12.2020 № 157-агд «Про допуск особового складу до несення чергової служби в Володимир-Волинському об`єднаному районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки в 2021 навчальному році» на підставі оціночної відомості до акту прийому заліків допущено до несення чергової служби особовий склад, з якими проведений одноденний збір 15.12.2020 і успішно здали заліки на допуск до несення чергової служби. Пунктом четвертим вказаного наказу офіцеру мобілізаційного відділення Володимир-Волинського ОРТЦК та СП старшому лейтенанту ОСОБА_1 було наказано до 29.12.2020 підготуватись до повторної здачі заліків на допуск до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП (а.с. 40).

30.12.2020 в присутності комісії, в яку входили заступник військового комісара з територіальної оборони майор В. Зелінський, заступник військового комісара - начальник мобілізаційного відділення майор Р. Зарівняк, начальник відділення військового обліку та бронювання сержантів і солдатів запасу Володимир-Волинського ОРТЦК та СП майор Р. Медвідь, старший лейтенант ОСОБА_1 приступив до здачі заліку до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП в 2021 навчальному році та повторно його не здав.

З метою з`ясування вищевказаних обставин, наказом ТВО військового комісара Володимир-Волинського ОРТЦК та СП № 1-агд ід 04.01.2021 було призначено службове розслідування (а.с. 46), за результатами якого складений акт службового розслідування (а.с. 48).

11.01.2021 ОСОБА_1 надав письмові пояснення про те, що дисциплінарного проступку не вчиняв (а.с. 52).

З акту службового розслідування (з яким позивач ознайомився 15.01.2021) вбачається, що ОСОБА_1 вчинив порушення військової дисципліни, двічі не здавши залік на допуск до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП, тим самим порушивши вимоги підпункту 4 статті 11, вимоги статті 16 Статуту внутрішньої Служби, підпункту 1 статті 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, а також вимоги Наказу Міністра оборони України від 15.07.2016 року №9т «Положення з організації і несення бойового чергування, оперативно-чергової та чергової служб у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України».

Наказом № 4-од від 18.01.2021 тво військового комісара Володимир-Волинського ОРТЦК та СП за низький рівень самопідготовки та безвідповідальне ставлення до проходження військової служби, порушення вимог підпункту 4 статті 11, вимоги статті 16 Статуту внутрішньої Служби, підпункту 1 статті 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, а також вимог Наказу Міністра оборони України від 15.07.2016 року №9т «Положення з організації і несення бойового чергування, оперативно-чергової та чергової служб у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України» ОСОБА_1 оголошено догану (а.с. 54)

Будучи не згідним із вказаним наказом позивач звернувся з даним позовом до суду.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно з частиною першою статті 2 Закону України «Про військовий обов`язок і військову службу» військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров`я і віком громадян України, іноземців та осіб без громадянства, пов`язаній із обороною України, її незалежності та територіальної цілісності.

Згідно з частиною другою статті 2 Закону України "Про військовий обов`язок і військову службу" порядок проходження громадянами України військової служби, їх права та обов`язки визначаються, як цим Законом, так і відповідними положеннями про проходження військової служби та іншими нормативно-правовими актами.

Сутність військової дисципліни, обов`язки військовослужбовців щодо її додержання, види заохочень та дисциплінарних стягнень, права командирів щодо їх застосування, а також порядок подання і розгляду заяв, пропозицій та скарг визначає Дисциплінарний статут Збройних Сил України, який затверджений Законом України "Про Дисциплінарний статут Збройних Сил України" (далі - Дисциплінарний статут ЗСУ).

Згідно з статтею 1 Дисциплінарного статуту ЗСУ військова дисципліна - це бездоганне і неухильне додержання всіма військовослужбовцями порядку і правил, встановлених військовими статутами та іншим законодавством України.

Відповідно до статті 4 Дисциплінарного статуту ЗСУ військова дисципліна зобов`язує кожного військовослужбовця: додержуватися Конституції та законів України; Військової присяги, неухильно виконувати вимоги військових статутів, накази командирів; бути пильним, зберігати державну та військову таємницю; додержуватися визначених військовими статутами правил взаємовідносин між військовослужбовцями, зміцнювати військове товариство; виявляти повагу до командирів і один до одного, бути ввічливими і додержуватися військового етикету; поводитися з гідністю й честю, не допускати самому і стримувати інших від негідних вчинків; не вживати під час проходження військової служби (крім медичного призначення) наркотичні засоби, психотропні речовини чи їх аналоги, а також не вживати спиртні напої під час виконання обов`язків військової служби.

Згідно зі статтею 11 Закону України "Про Статут внутрішньої служби Збройних Сил України" (далі - Закон №548-XIV) необхідність виконання завдань оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, а також завдань, визначених міжнародними зобов`язаннями України, покладає на військовослужбовців такі обов`язки: свято і непорушно додержуватися Конституції України та законів України, Військової присяги, віддано служити Українському народові, сумлінно і чесно виконувати військовий обов`язок; бути хоробрим, ініціативним і дисциплінованим; беззастережно виконувати накази командирів (начальників) і захищати їх у бою, як святиню оберігати Бойовий Прапор своєї частини; постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати та виконувати свої обов`язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України; знати й утримувати в готовності до застосування закріплене озброєння, бойову та іншу техніку, берегти державне майно; дорожити бойовою славою Збройних Сил України та своєї військової частини, честю і гідністю військовослужбовця Збройних Сил України; поважати бойові та військові традиції, допомагати іншим військовослужбовцям, що перебувають у небезпеці, стримувати їх від вчинення протиправних дій, поважати честь і гідність кожної людини; бути пильним, суворо зберігати державну таємницю; вести бойові дії ініціативно, наполегливо, до повного виконання поставленого завдання; виявляти повагу до командирів (начальників) і старших за військовим званням, сприяти їм у підтриманні порядку і дисципліни; додержуватися правил військового вітання, ввічливості й поведінки військовослужбовців, завжди бути одягненим за формою, чисто й охайно.

Кожний військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов`язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями (статті 16 Закону №548-XIV).

Частиною першою статті 49 Статуту внутрішньої служби ЗСУ визначено, що військовослужбовці повинні постійно бути зразком високої культури, скромності й витримки, берегти військову честь, захищати свою й поважати гідність інших людей, зобов`язані завжди пам`ятати, що за їх поведінкою судять не лише про них, а й про Збройні Сили України в цілому.

Відповідно до п.1 статті 4 Дисциплінарного статуту ЗБУ військова дисципліна зобов`язує кожного військовослужбовця додержуватися Конституції та законів України, Військової присяги, неухильно виконувати вимоги статутів Збройних Сил України, накази командирів.

Як встановлено частиною першою статті 45 Дисциплінарного статуту ЗСУ, у разі невиконання (неналежного виконання) військовослужбовцем своїх службових обов`язків, порушення військовослужбовцем військової дисципліни або громадського порядку командир повинен нагадати йому про обов`язки служби, а за необхідності - накласти дисциплінарне стягнення.

Згідно зі статтею 68 Дисциплінарного статуту ЗСУ на молодших та старших офіцерів можуть бути накладені такі дисциплінарні стягнення: а) зауваження; б) догана; в) сувора догана; г) попередження про неповну службову відповідність; д) пониження в посаді; е) пониження військового звання на один ступінь; є) звільнення з військової служби за службовою невідповідністю; ж) позбавлення військового звання.

Відповідно до статті 84 зазначеного статуту на військовослужбовця, який порушує військову дисципліну або громадський порядок, можуть бути накладені лише ті дисциплінарні стягнення, які визначені цим Статутом і відповідають військовому званню військовослужбовця та дисциплінарній владі командира, що вирішив накласти на винну особу дисциплінарне стягнення.

Згідно частини першої статті 84 Дисциплінарного статуту ЗСУ слідує, що прийняттю рішення командиром про накладення на підлеглого дисциплінарного стягнення може передувати службове розслідування. Воно проводиться з метою уточнення причин і умов, що сприяли вчиненню правопорушення, та ступеня вини.

Як вбачається із частин першої, третьої статті 85 Дисциплінарного статуту ЗСУ, службове розслідування призначається письмовим наказом командира, який вирішив притягти військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності. Воно може бути проведено особисто командиром, доручено офіцерові чи прапорщикові (мічманові), а у разі вчинення правопорушення солдатом (матросом) чи сержантом (старшиною) - також сержантові (старшині).

Службове розслідування має бути завершене протягом одного місяця з дня його призначення командиром (начальником). У необхідних випадках цей термін може бути продовжено командиром (начальником), який призначив службове розслідування, або старшим командиром (начальником), але не більш як на один місяць.

Частиною сьомою статті 85 Дисциплінарного статуту ЗСУ визначено, що порядок проведення службового розслідування у Збройних Силах України встановлюється наказом Міністерства оборони України, в інших військових формуваннях - центральними органами виконавчої влади, яким вони підпорядковані.

Аналіз наведених норм дає підстави для висновку, що підставою притягнення військовослужбовця до дисциплінарної відповідальності є неналежне виконання ним службових обов`язків, порушення військової дисципліни. Для притягнення військовослужбовця до такої відповідальності необхідно, щоб був зафіксований сам факт порушення, вину військовослужбовця повністю доведено, встановлено ступінь його вини та з`ясовано причини і умови, що сприяли вчиненню ним правопорушення.

Як встановлено судом, службове розслідування проводилося з метою встановлення причин і умов, які сприяли факту отримання старшим лейтенантом ОСОБА_1 незадовільної оцінки під час здачі заліків на допуск до несення чергової служби у Володимир Волинському ОРТЦК та СП у 2021 навчальному році. З акту службового розслідування слідує, що такими причинами є особиста недисциплінованість, низький рівень самопідготовки та безвідповідальне ставлення до проходження військової служби старшим лейтенантом ОСОБА_1 .

При цьому, на переконання позивача, відповідач не мав права притягувати його до дисциплінарної відповідальності за незадовільну оцінку під час здачі заліків на допуск до несення чергової служби, оскільки військової дисципліни він не порушував.

Однак, суд вважає такі доводи позивача не обгрунтованими з огляду на наступне.

Як було вище викладено, підпунктом 4 статті 11 «Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України", затвердженого Законом України від 24.03.1999 № 548-XIV встановлено, що необхідність виконання завдань оборони України, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканності, а також завдань, визначених міжнародними зобов`язаннями України покладає на військовослужбовців обов`язки (серед іншого) постійно підвищувати рівень військових професійних знань, вдосконалювати свою виучку і майстерність, знати та виконувати свої обов`язки та додержуватися вимог статутів Збройних Сил України.

Як вбачається з Наказу Міністра оборони України від 15.07.2016 №9т «Положення з організації і несення бойового чергування, оперативно-чергової та чергової служб у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України» (далі Положення).

Чергова служба - це вид чергування, пов`язаний з виконанням завдань адміністративного управління та інших обов`язків внутрішньої служби .

Черговий - військовослужбовець, який підчас чергування виконує визначені йому обов`язки внутрішньої служби самостійно або призначається для безпосереднього керівництва підпорядкованим особовим складом добового наряду.

Пунктом третім (Положення) визначено, що військовий комісар у підготовчий період в грудні місяці 1 раз у рік видає наказ «Про допуск особового складу Володимир-Волинського ОРТЦК та СП до несення чергування в 2021 навчальному році» в якому визначається головні напрямки чергової служби. На підставі наказу «Про допуск особового складу Володимир-Волинського ОРТЦК та СП до несення чергування в 2021 навчальному році» щорічно у грудні місяці розробляються наступні документи:

- наказ військового комісара «Про організацію службової діяльності у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП» в наступному навчальному році;

- наказ військового комісара «Про організацію чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП» в наступному навчальному році;

- план підготовки Володимир-Волинського ОРТЦК та СП в наступному навчальному році та перелік заходів повсякденної діяльності Володимир-Волинського ОРТЦК те СП» в наступному навчальному році.

Пунктом четвертим Положення визначено, що основним заходом підготовки військовослужбовців до несення чергової служби є одноденний збір з військовослужбовцями. Під час проведення одноденного збору проводяться такі заходи:

- доведення плану зборів, аналізу організації і несення чергування за рік.

- доведення основних положень нормативно-правових актів та керівних документів щодо організації і несення чергування, порядку надання доповідей по лінії чергової служби.

- обладнання приміщення для несення чергування, порядок зберігання та ведення документації, особливості несення чергування та порядок за раптово виникаючими різного роду обставинами.

- порядок дій чергового з отриманням розпоряджень, сигналів (команд), порядок оповіщення службових осіб.

- порядок надання доповідей і донесень про надзвичайні ситуації, події, кримінальні та адміністративні порушення.

- прийом заліків на допуск до несення чергування

З відомості результатів здачі заліку з підготовки до несення чергової служби з особовим складом Володимир-Волинського ОРТЦК та СП від 15.12.2020 (а.с. 42) слідує, що позивач (внаслідок неуспішної здачі заліку) не був допущений до чергування.

У зв`язку з таким недопуском, позивачу був наданий час для підготовки до заліку та наказано до 29.12.2020 підготуватись до повторної здачі заліків на допуск до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП (наказ від 16.12.2020 № 157-агд «Про допуск особового складу до несення чергової служби в Володимир-Волинському об`єднаному районному територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки в 2021 навчальному році»).

Однак, позивач безвідповідально поставився до проходження військової служби, що відобразилося у вкрай низькому рівню самопідготовки, та повторно 30.12.2020 не здав залік на допуск до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП.

Крім того, з матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_1 незадовільно здавав заліки на допуск до чергової служби 25.02.2020 (а.с. 32, 33) та 30.06.2020 у зв`язку із чим був не допущений до чергування у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП (а.с. 38).

Разом з тим, кожний військовослужбовець зобов`язаний виконувати службові обов`язки, що визначають обсяг виконання завдань, доручених йому за посадою. Ці обов`язки визначаються статутами Збройних Сил України, а також відповідними посібниками, порадниками, положеннями, інструкціями (стаття 16 " Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України").

Суд погоджується з доводами представника відповідача відносно того, що позивач протягом 2020 року не підвищував рівень своїх військових професійних знань, не виконав свого службового обов`язку і вимог наказу від 16.12.2020 № 157-агд тво військового комісара Володимир-Волинського ОРТЦК та СП та належним чином не підготувався до здачі заліку на допуск до чергової служби, що потягло за собою негативну оцінку та недопуск до чергування у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП. На думку суду, питання у білеті №3, відповіді на які не зміг дати позивач під час здачі заліку на допуск до несення чергової служби у Володимир-Волинському ОРТЦК та СП, не є специфічними та такими, що потребують спеціальної підготовки чи знань та є в цілому загальними для військовослужбовців. Однак, з матеріалів справи слідує, що позивач не зумів дати повноцінної відповіді на жодне питання (а.с. 44, 45).

Таким чином, позивач порушив вимоги підпункту 4 статті 11, статті 16 Статуту внутрішньої Служби, підпункту 1 статті 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, а також вимоги Наказу Міністра оборони України від 15.07.2016 року №9т «Положення з організації і несення бойового чергування, оперативно-чергової та чергової служб у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України».

Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України Кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Проаналізувавши встановлені обставини справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що відповідач при притягненні позивача до дисциплінарної відповідальності шляхом прийняття спірного наказу № 4-од від 18.01.2021 діяв з урахуванням всіх обставин справи, що мають значення для прийняття рішення та на підставі і у спосіб, що визначені законами України, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (частина друга статті 2 КАС України), що свідчить про правомірність останнього, а відповідно про відмову у задоволенні позовних вимог.

Питання про розподіл судових витрат судом не вирішується, оскільки позивач звільнений від сплати судового збору відповідно до пункту 12 частини першої статті 5 Закону України «Про судовий збір».

Керуючись статтями 243 - 246, 257 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Володимир-Волинського об`єднаного районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки (44700, Волинська область, м. Володимир-Волинський, вул. Січових Стрільців, 3, код ЄДРПОУ 09691721) про скасування наказу № 4-од від 18.01.2021 відмовити.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення судового рішення. Апеляційна скарга подається учасниками справи до Восьмого апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд.

Суддя Т.М. Димарчук