
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
Провадження № 3/760/3682/21
Справа № 760/6510/21
19 березня 2021 року м. Київ
Солом`янський районний суд міста Києва в складі:
головуючого - судді Зуєвич Л.Л.,
за участю: секретаря судового засідання - Кушніра Р.С.,
представника Київської митниці Державної митної служби України Юрківа В.В. (довіреність від 04.11.2020),
розглянувши матеріали, які надійшли від Київської митниці Держмитслужби (далі - Київська митниця) про притягнення до адміністративної відповідальності громадянина України ОСОБА_1 /далі - ОСОБА_1 / ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 від 27.06.2018, виданий органом 1818) , за ознаками порушення митних правил, передбачених ст. 483 Митного кодексу України (далі - МК України),
В С Т А Н О В И В :
Обставини, викладені у протоколі митного органу
17.03.2021 до Солом`янського районного суду міста Києва надійшов протокол про порушення митних правил № 0050/10000/21 від 15.01.2021, за змістом якого вбачається наступне:
«О 16 год 55 хв 13 січня 2021 року до митного поста «Новоград-Волинський» Київської митниці Держмитслужби митним брокером подано митну декларацію типу ЕК10АА № UA100650/2021/000287. Відправник/експортер: ТОВ "ДК СЛУЧ" 11714 с.м.т. Городниця, вул. Соснова, буд. 17, Новоград-Волинський р-н. Житомирська обл. Україна. Одержувач: "Tartak Drew-Kon ZPH." Brody 2a, 89-504 Legbad, NIP PL НОМЕР_2 , Польща. Товар знаходиться в транспортному засобі державний номер НОМЕР_3 / НОМЕР_4 . Згідно поданої митної декларації до митного оформлення задекларовано: товар №1 (пиломатеріали, соснові обрізні в кількості 19,446 м3, пиломатеріали, соснові необрізні в кількості - 0,718 м3) в загальній кількості 20,164 м3 та товар №2 (пиломатеріали, розпилені, дубові необрізні розміром 50х150-390х3000мм в кількості -4,76куб.м; розміром 30х150-290х3000мм в кількості - 0,442куб.м;) в загальній кількості 5,202 м3. Дана кількість товару також підтверджується комерційними інвойсами № 1301 від 13.01.2021 та № 1301-1 від 13.01.2021, які завірено печаткою ТОВ "ДК СЛУЧ" та підписано керівником ОСОБА_1 .
При проведенні митного огляду товару 14.01.2021 проведено зважування - (вага т/з з вантажем - 37850 кг., вага т/з без вантажу - 14410 кг.) - вага товару склала - 23440 кг, що є більше на 440 кг від заявленої по митній декларації. За результатами проведених обмірів встановлено, шо товар №1 "пиломатеріали, соснові обрізні" складає - 19,446 м3 та відповідає заявленому, "пиломатеріали, соснові необрізні" складає - 0,742 м3, що є більше від заявленого на 0,024 м3, товар №2 "пиломатеріали дубові необрізні" розмір 50х150-390х3000мм складає - 4,837 м3, що є більше від заявленого на 0,077 м3, розмір 30х150-290х3000мм складає -0,488 м3, що є більше від заявленого на 0,046 м3, що більше ніж задекларовано по митній декларації. Актом митного огляду № UA100650/2021/000287 від 14.01.2021 року зафіксовано даний факт. Крім того Житомирською торгово-промисловою палатою надано експертний висновок №В-134 від 15.01.2021, який засвідчує незадекларовані пиломатеріали в загальному об`ємі - 0,147 м3.
Вартість незаявленого в товаросупровідних документах, що переміщується вантажним транспортним засобом р.н. НОМЕР_3 / НОМЕР_4 - товар №1 (пиломатеріали, соснові необрізні в кількості - 0,024 м3) та товар №2 (пиломатеріали, розпилені, дубові необрізні розміром 50х150-390х3000мм в кількості - 0,077 куб.м; розміром 30х150-290х3000мм в кількості - 0,046 куб.м. в загальній кількості 0,123 м3.), згідно цінової інформації зазначеній в рахунках №1301 від 13.01.2021 склала 135 євро x 0,024 м3, що згідно курсу НБУ станом на 15.01.2021 становить 110,12 грн, №1301-1 від 13.01.2021 склала 314 євро x 0,123 м3, що згідно курсу НБУ станом на 15.01.2021 становить 1312,72 грн. Загальна сума: 1 422,84 грн.
Згідно виписки з ЄДР юридичних осіб керівником ТОВ "ДК СЛУЧ" є ОСОБА_1 , який підписував та завіряв печаткою підприємства документи згідно яких подано до митного оформлення митну декларацію UA100650/2021/000287. Таким чином, ОСОБА_1 вчинені дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підставу для митного оформлення документів на товар № 1 (пиломатеріали, соснові необрізні) та товар № 2 (пиломатеріали, розпилені, дубові необрізні), що містять неправдиві відомості щодо кількості (об`єму) та вартості товару. Таким чином, в діях громадянина України ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1 вбачаються ознаки порушення митних правил, передбаченого частиною першою статті 483 Митного кодексу України, а саме, вчинені дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю.
Зазначені дії мають ознаки порушення (порушень) митних правил, передбаченого (передбачених) частиною першою статті 483 Митного кодексу України».
Заперечення (пояснення) особи, про притягнення якої до адміністративної відповідальності ставиться питання
В графі «пояснення, зауваження особи, що притягується до відповідальності» у протоколі про порушення митних правил № 0050/10000/21 від 15.01.2021, вказано: «згідно статті 63 Конституції України відмовляюсь від надання пояснень. З протоколом згоден. Прошу справу розглянути без моєї участі».
Щодо явки учасників провадження в судове засідання та наданих у засіданні пояснень
Особа, яка притягується до адміністративної відповідальності за порушення митних правил - громадянин ОСОБА_1 , у судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, в тому числі судом шляхом здійснення судом телефонограми від 17.03.2021. Крім того, про дату час та місце судового розгляду суд повідомляв ОСОБА_1 через оголошення на офіційному веб-сайті судової влади України.
Будь-яких заяв та клопотань від особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, станом на момент розгляду справи не надійшло. Про причини неявки суду не повідомлено.
Згідно ч. 4 ст. 526 МК України, справа про порушення митних правил може бути розглянута за відсутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності за це правопорушення, лише у випадках, якщо є дані про своєчасне її сповіщення про місце і час розгляду справи і якщо від неї не надійшло клопотання про перенесення розгляду справи.
З урахуванням наведеного, за наявності доказів належного повідомлення громадянина України ОСОБА_1 про судове засідання, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за участі представника Київської митниці, який проти такого розгляду у судовому засіданні 19.03.2021 не заперечував.
Представник митного органу в судовому засіданні підтримав позицію Київської митниці щодо притягнення громадянина ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ст. 483 МК України, посилаючись на наявність в матеріалах справи достатніх доказів, які свідчать про порушення ним митних правил.
Мотиви суду
Заслухавши пояснення представника митниці, розглянувши отримані матеріали, суд звертає увагу на наступне.
За змістом ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред`явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Адміністративним правопорушенням визнається винна (умисна чи необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність (ст. 9 Кодексу України про адміністративні правопорушення /далі - КУпАП/).
Аналіз положень ст. 458 МК України і ст. 9 КУпАП у поєднанні із положеннями ст. 280 КУпАП дає підстави стверджувати, що під час провадження у справі про адміністративне правопорушення підлягає доведенню наявність у діях особи як об`єктивної, так і суб`єктивної сторони адміністративного правопорушення поставленого особі у вину.
Згідно з вимогами ст.ст. 245, 252 КУпАП, під час провадження у справах про адміністративні правопорушення забезпечується всебічне, повне та об`єктивне дослідження всіх обставин справи, вирішення її в точній відповідності із Законом.
Відповідно до ст. 280 КУпАП суд зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, як це визначено у ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами.
Відповідно до ч. 1 ст. 495 МК України, доказами у справі про порушення митних правил є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку встановлюються наявність або відсутність порушення митних правил, винність особи у його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Такі дані встановлюються: протоколом про порушення митних правил, протоколами процесуальних дій, додатками до зазначених протоколів; поясненнями свідків; поясненнями особи, яка притягається до відповідальності; висновком експерта; іншими документами (належним чином завіреними їх копіями або витягами з них) та інформацією, у тому числі тими, що перебувають в електронному вигляді, а також товарами - безпосередніми предметами порушення митних правил, товарами із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для приховування безпосередніх предметів порушення митних правил від митного контролю, транспортними засобами, що використовувалися для переміщення безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Відповідно до ч. 1 ст. 318 МК України, митному контролю підлягають усі товари, транспортні засоби комерційного призначення, які переміщуються через митний кордон України.
Згідно з ст.. 266 МК України декларант зобов`язаний здійснити декларування товарів, транспортних засобів комерційного призначення, відповідно до порядку, встановленого МК України та сплатити митні платежі.
Відповідно до пункту 3.2. Порядку заповнення митних декларацій на бланку єдиного адміністративного документа, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30.05.2012 № 651, відомості, заявлені у митній декларації декларантом, або уповноваженою ним особою, є відомостями, необхідними для митних цілей.
У відповідності до ч. 1 ст. 257 МК України декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Частиною 8 ст. 264 МК України передбачено, що з моменту прийняття митним органом митної декларації вона є документом, що засвідчує факти, які мають юридичне значення, а декларант або уповноважена ним особа несе відповідальність за подання недостовірних відомостей, наведених у цій декларації.
Відповідно до п. 6 постанови Кабінету Міністрів України від 21.12.2005 № 1260 «Про затвердження Тимчасового порядку видачі сертифіката про походження лісоматеріалів та виготовлених з них пиломатеріалів для здійснення експортних операцій», експортери не суть відповідальності за достовірність інформації в поданих ним документах.
Згідно ч. 2 ст. 459 та п. 7, п. 43 ст. 4 МК України суб`єктами відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємства - керівники та інші працівники підприємств, які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов 'язків відповідають за виконання вимог, встановлених Митним кодексом України, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.
Частиною 1 ст. 483 МК України передбачена відповідальність за переміщення або дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Відповідне правопорушення може бути вчинене умисно або з необережності.
Матеріалами справи підтверджено, що при проведенні митного огляду товару 14.01.2021 проведено зважування - (вага т/з з вантажем - 37 850 кг, вага т/з без вантажу - 14 410 кг) - вага товару склала - 23 440 кг, що є більше на 440 кг від заявленої по митній декларації. За результатами проведених обмірів встановлено, що товар №1 "пиломатеріали, соснові обрізні" складає - 19,446 м3 та відповідає заявленому, "пиломатеріали, соснові необрізні" складає - 0,742 м3, що є більше від заявленого на 0,024 м3, товар №2 "пиломатеріали дубові необрізні" розмір 50х150-390х3000мм складає - 4,837 м3, що є більше від заявленого на 0,077 м3, розмір 30х150-290х3000мм складає -0,488 м3, що є більше від заявленого на 0,046 м3, що більше ніж задекларовано по митній декларації. Актом митного огляду № UA100650/2021/000287 від 14.01.2021 зафіксовано даний факт.
Вартість незаявленого в товаросупровідних документах, що переміщувалася вантажним транспортним засобом р.н. НОМЕР_3 / НОМЕР_4 - товар №1 (пиломатеріали, соснові необрізні в кількості - 0,024 м3) та товар №2 (пиломатеріали, розпилені, дубові необрізні розміром 50х150-390х3000мм в кількості - 0,077 куб.м; розміром 30х150-290х3000мм в кількості - 0,046 куб.м в загальній кількості 0,123 м3.), згідно цінової інформації зазначеній в рахунках №1301 від 13.01.2021 склала 135 євро x 0,024 м3, що згідно курсу НБУ станом на 15.01.2021 становить 110,12 грн, №1301-1 від 13.01.2021 склала 314 євро x 0,123 м3, що згідно курсу НБУ станом на 15.01.2021 становить 1 312,72 грн. Загальна сума: 1 422,84 грн.
Вказані обставини також підтверджені експертним висновком від 15.01.2021 № В-134 Житомирської торгово-промислової палати (а.с. 26-27).
Суд враховує, що вина громадянина ОСОБА_1 підтверджується складеним відносно нього протоколом про порушення митних правил № 0050/10000/21 від 15.01.2021 (з яким особа, про притягнення якої до відповідальності ставиться питання, погодилась), а також доказами, які долучені до матеріалів справи, які судом досліджено у судовому засіданні.
Відповідно до митного законодавства України, товари та інші предмети, які заборонені до переміщення (пересилання) через митний кордон згідно із законодавством або є предметами контрабанди чи порушення митних правил, вилучаються підрозділом митного органу в установленому порядку.
Враховуючи характер та ступінь вчиненого правопорушення, обставини справи, особу порушника та те, що факт вчинення порушення митних правил за ч. 1 ст. 483 МК України є доведеною, на громадянина ОСОБА_1 слід накласти адміністративне стягнення в виді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару - безпосередніх предметів порушення митних правил, з конфіскацією зазначеного товару.
Крім того, відповідно до ст. 40-1 КУпАП та ЗУ «Про судовий збір» з громадянина ОСОБА_1 підлягає стягненню судовий збір у розмірі 454,00 грн.
Враховуючи наведене, керуючись ст.ст. 235, 236, 257, 458, 459, 483, 526-529 МК України, ст.ст. 40-1, 283, 284, 294 КУпАП, суд
П О С Т А Н О В И В :
Визнати винним громадянина України ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 від 27.06.2018, виданий органом 1818), у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ст. 483 Митного кодексу України.
Накласти на громадянина України ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу на користь держави у розмірі ста відсотків вартості товару - безпосереднього предмету порушення митних правил, що становить 1 422 (одна тисяча чотириста двадцять дві гривні), 84 коп, який необхідно сплатити за наступними реквізитами:
Отримувач: ГУК у м.Києві/ Солом`янський район/21081100, код ЄДРПОУ: 37993783; МФО: 899998, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), р/р № UA568999980313040106005026010, призначення платежу: номер справи про ПМП №___, П.І.Б. (порушника).
Конфіскувати на користь держави безпосередні предмети порушення митних правил, а саме:
- Пиломатеріали, соснові необрізні, сорт 1-3, розміром: товщина х ширина х довжина 50х150-440х4000мм у кількості 1 шт;
- Пиломатеріали, розпилені, дубові необрізні, сорт 2-3, розміром: товщина х ширина х довжина 50х150-390х3000мм; 30х150-290х3000мм. у кількості 4 шт.
Стягнути з ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає в АДРЕСА_1 , паспорт НОМЕР_1 від 27.06.2018, виданий органом 1818) на користь держави судовий збір у розмірі 454,00 грн (чотириста п`ятдесят чотири гривні) на наступні реквізити:
отримувач коштів: рахунок UA908999980313111256000026001, Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, код класифікації доходів бюджету: 22030106, отримувач коштів: ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106.
Апеляційна скарга може бути подана до Київського апеляційного суду через Солом`янський районний суд міста Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Постанова пред`являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя Л. Л. Зуєвич