
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Справа № 712/3526/21
Провадження № 3/712/1352/21
08 квітня 2021 року м. Черкаси Суддя Соснівського районного суду м. Черкаси Бащенко С.М., з участю прокурора Гадіон Н.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з Департаменту стратегічних розслідувань Управління стратегічних розслідувань в Черкаській області відносно:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянки України, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1 , проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 , працюючої на момент вчинення правопорушення начальником архівного відділу департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради,
у вчиненні адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади завідувача архівного відділу департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради та відповідно до підпункту «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону України «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч.2 ст.45 Закону України «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік.
В судовому засіданні ОСОБА_1 вину у вчиненні правопорушення не визнала та пояснила, що наміру ухилятися від подачі декларації не мала. Декларація була подана нею невчасно у зв`язку з захворюванням та карантином.
Прокурор в судовому засіданні протокол про вчинення ОСОБА_1 адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-6 КУпАП підтримала, та просила притягнути останню до адміністративної відповідальності, оскільки нею порушені вимоги антикорупційного законодавства.
Суддя, заслухавши думку прокурора, враховуючи позицію ОСОБА_1 , дослідивши матеріали справи, приходить до наступного.
Згідно з п.п. «в» п.1 ч.1 ст.3 Закону суб`єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є посадові особи органів місцевого самоврядування. Одночасно, зазначена категорія віднесена до суб`єктів вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією, та на них розповсюджуються обмеження і обов`язки передбачені ст.45 Закону.
В ч. 3 ст. 24 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначено, що органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією України і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами президента України та КМУ.
Розпорядженням Черкаської міської ради № 352 р/н від 17.07.2013 ОСОБА_1 переведено на посаду начальника архівного відділу департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради.
Відповідно до розпорядження № 118 р/н від 25.03.2019 припинено службу в органах місцевого самоврядування та звільнено ОСОБА_1 з 01.04.2019 з посади начальника архівного відділу департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради.
Згідно зі ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» ОСОБА_1 , як начальник архівного відділу департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради, є суб`єктом декларування та зобов`язана подавати декларацію відповідно до цього закону.
У роз`ясненнях НАЗК вказано, що декларація особи, яка припинила діяльність, тобто «декларація після звільнення» - це декларація, яка подається відповідно до абз.2 ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції» з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня року, наступного за звітним роком, у якому було припинено діяльність. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація.
Відповідно до ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)» розділ XIII Прикінцевих положень ЗУ «Про запобігання корупції» доповнити пунктом 21, та встановити, що декларації особи уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які відповідно до ст. 45 Закону подаються до 1 квітня, у 2020 році суб`єкти декларування подають до 1 червня, тому для ОСОБА_1 граничний термін подачі декларації після звільнення встановлений 00 годин 00 хвилин 31.05.2020.
За даними Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на офіційному веб-сайті Національного агентства, ОСОБА_1 подала декларацію після звільнення за 2019 рік лише 24.09.2020.
ОСОБА_1 неодноразово подавалися електронні декларації до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, які розміщені на веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції, що свідчить про те, що їй відомий порядок заповнення та подачі електронних декларацій.
Отже, ОСОБА_1 , проігнорувала вимоги розділу VII «Фінансовий контроль» Закону України «Про запобігання корупції», в чому вбачається прямий умисел на вчинення адміністративного правопорушення, пов`язаного з корупцією.
Ч. 1 ст. 172-6 КУпАП передбачає, що «несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування - тягне за собою накладення штрафу від п`ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».
Поважних причин несвоєчасного подання електронної декларації ОСОБА_1 встановлено не було.
Отже суддя приходить до висновку, що ОСОБА_1 , будучи звільненою з посади начальника архівного відділу департаменту організаційного забезпечення Черкаської міської ради та відповідно до п.п. «в» п. 1 ч. 1 ст. 3 ЗУ «Про запобігання корупції» суб`єктом відповідальності за правопорушення, пов`язані з корупцією, в порушення вимог ч. 2 ст. 45 ЗУ «Про запобігання корупції», без поважних причин, несвоєчасно подала до Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, яка припинила діяльність уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2019 рік, оскільки граничний термін подачі був 31.05.2020, а декларація фактично подана 24.09.2020, чим вчинила адміністративне правопорушення, пов`язане з корупцією, відповідальність за яке передбачена ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
При призначенні покарання, суддя враховує фактичні обставини справи, дані про особу правопорушника, і вважає можливим призначити стягнення у вигляді мінімального штрафу, що передбачений санкцією ч.1 ст.172-6 КУпАП.
На підставі викладеного, керуючись ч.1 ст.172-6, 283-285 КУпАП, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КпАП України і застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 50 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 850 (вісімсот п`ятдесят) гривень 00 коп.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір в сумі 454 грн. 00 коп., який зарахувати на рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, отримувач коштів: ГУК у м. Києві /м. Київ 22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код класифікації доходів бюджету 22030106.
Постанова судді може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через суд першої інстанції протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя: С.М. Бащенко