
ЧЕРНІГІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
09 квітня 2021 року м. Чернігів Справа № 620/3662/21
Суддя Чернігівського окружного адміністративного суду Тихоненко О.М., перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Виконавчого комітету Чернігівської міської ради (вул. Магістратська, буд. 7, м. Чернігів, 14000) про визнання протиправним і нечинним рішення,
У С Т А Н О В И Л А:
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Виконавчого комітету Чернігівської міської ради, в якому просить визнати протиправним і нечинним з моменту прийняття рішення відповідача від 02.04.2021 № 181 «Про зупинення роботи міського пасажирського транспорту та здійснення перевезень у режимі регулярних спеціальних перевезень».
Обґрунтовуючи вимоги, позивачем зазначено, що оскаржуваним рішенням відповідач не тільки звузив зміст та обсяг прав осіб з інвалідністю на пільговий проїзд транспортом в м. Чернігові, а поза межами своїх повноважень це право ліквідував і скасував, діючи при цьому всупереч приписам частини другої статті 19 Конституції України та частини третьої статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», не на підставі, не в межах повноважень та не у спосіб, що передбачені Конституцією і законами України.
Предметом спору в даній справі є законність рішення виконавчого комітету Чернігівської міської ради від 02.04.2021 № 181 «Про зупинення роботи міського пасажирського транспорту та здійснення перевезень у режимі регулярних спеціальних перевезень», яким зупинено на території м. Чернігова роботу міського автомобільного та електричного пасажирського транспорту загального користування з 00 год. 01 хв. 05 квітня 2021 року до прийняття окремого рішення виконавчим комітетом Чернігівської міської ради.
За визначенням, наведеним у пункті 18 частини 1 статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування.
Пунктом 1 частини 4 статті 12 КАС передбачено, що виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.
Особливості провадження у справах щодо оскарження нормативно-правових актів органів виконавчої влади, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування та інших суб`єктів владних повноважень унормовані статтею 264 КАС України.
Правила цієї статті поширюються зокрема на розгляд адміністративних справ щодо законності та відповідності правовим актам вищої юридичної сили нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування. (пункт 2 частини 1 статті 264 КАС України).
Частиною 8 статті 264 КАС України передбачено, що адміністративна справа щодо оскарження нормативно-правових актів вирішується за правилами загального позовного провадження.
Отже, суд дійшов висновку, що з огляду на категорію даної справи, її слід розглядати за правилами загального позовного провадження.
Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі відсутні.
Позовна заява відповідає вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 КАС України, подана особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність та у строк, установлений законом.
Згідно зі статтею 179 КАС України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, що розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
Керуючись статтями 168, 171, 173, 175, 179, 182, 243, 248 КАС України, суддя
У Х В А Л И Л А:
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Чернігівської міської ради про визнання протиправним і нечинним рішення, яке буде здійснюватися за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовче засідання на 06 травня 2021 року о 10:30, яке буде проводитись одноособово суддею Тихоненко О.М., у приміщенні Чернігівського окружного адміністративного суду за адресою: вул. Київська, 23, м. Чернігів, із повним фіксуванням судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Відповідно до статей 162-165,175,182 КАС України, встановити:
- відповідачу опублікувати оголошення про відкриття провадження у справі №620/3662/21 в друкованому засобі масової інформації місцевої сфери розповсюдження, в якому цей акт був або мав бути офіційно оприлюднений (оголошення повинно містити вимоги позивача щодо оскаржуваного акта, реквізити нормативно-правового акта, дату, час і місце судового розгляду адміністративної справи) та подати докази публікації цього оголошення до суду - не пізніш як за сім днів до підготовчого засідання.
- відповідачу для подання відзиву на позов і всіх письмових та електронних доказів (які можливо доставити до суду), що підтверджують заперечення проти позову, або заяви про визнання позову - 15-денний строк з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі;
- позивачу для подання відповіді на відзив - 5-денний строк з дня отримання відзиву на позов;
- в разі подання позивачем відповіді на відзив, відповідачу для надання своїх заперечень – 5-денний строк з дня отримання відповіді на відзив.
Роз`яснити учасникам справи, що заяви по суті справи – відзив або заява про визнання позову, відповідь на відзив, заперечення на відповідь повинні бути складені та подані за правилами, встановленими статтями 162-165 КАС України.
У відповідності до частини 4 статті 162 КАС України до відзиву додаються: докази, у відповідності до статті 79 КАС України, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються заперечення відповідача, якщо такі докази не надані позивачем; документи, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.
Попередити відповідача, що у разі ненадання відзиву, у встановлений судом строк, без поважних причин спір буде вирішено за наявними матеріалами справи.
Роз`яснити відповідачу, що неподання суб`єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.
Заяви з процесуальних питань подаються до суду відповідно до статей 166,167 КАС України.
Копію даної ухвали направити учасникам справи, разом із витягом про їхні процесуальні права та обов`язки.
Повідомити відповідача – суб`єкта владних повноважень, що копію позовної заяви та додані до неї документи можуть бути отримані ним лише безпосередньо в суді.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо розгляду даної справи на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посиланням: http://adm.cn.court.gov.ua/sud2570/.
Ухвала суду набирає законної сили в порядку, визначеному статтею 256 КАС України, та оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Тихоненко