
Номер справи 623/242/21
Номер провадження 3/623/96/2021
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 квітня 2021 року суддя Ізюмського міськрайонного суду Харківської області Герцов О.М., розглянувши матеріали, які надійшли від Департаменту запобігання корупції, про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, заступник голови Ізюмської районної державної адміністрації Харківської області, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_1 ,
за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП, -
правопорушник з вимогами статті 268 КУпАП ознайомлений,
ВСТАНОВИВ:
Згідно протоколів про адміністративні правопорушення №53-15/2 від 12 січня 2021 року № 53-15/3, від 12 січня 2021 року ОСОБА_1 , вчинив адміністративні правопорушення, передбачені статтею 212-21 КУпАП, а саме: порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду.
Справи про адміністративне правопорушення №623/242/21, провадження 3/623/96/2021, 623/245/21, провадження 3/623/97/2021, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за статтею 212-21 КУпАП було об`єднано в одне провадження та присвоєно справі №623/242/21, провадження 3/623/96/2021.
В судовому засіданні ОСОБА_1 , свою вину не визнав, посилаючись на те, що інкриміноване йому правопорушення є необґрунтованим, та в діях НАЗК вбачається ряд порушень.
Дослідивши матеріли справ про адміністративні правопорушення та заслухавши пояснення ОСОБА_1 надані ним у судовому засіданні та наявні в матеріалах справ, встановлено наступне.
Граничний термін подання проміжного звіту згідно з пункту 116 календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 08.08.2020 №163, граничний термін подання промідажного фінансового звіту встановлено до 19 жовтня 2020 року.
Граничний термін подання остаточного звіту згідно з пункту 173 календарного плану основних організаційних заходів з підготовки та проведення місцевих виборів 25 жовтня 2020 року затвердженого постановою Центральної виборчої комісії від 08.08.2020 №163, граничний термін подання остаточного фінансового звіту встановлено до 01 листопада 2020 року.
05 жовтня 2020 року в АТ КБ «Райфайзен банк аваль» відкрито рахунок виборчого фонду кандидата на посаду Ізюмського міського голови Лесика Василя Яковича, розпорядником якого призначено ОСОБА_1 .
Проте, ОСОБА_1 , як розпорядник поточного рахунку власного виборчого фонду 20 жовтня 2020 року подав проміжний фінансовий звіт, тобто на наступний робочий день після спливу граничного терміну подання проміжного фінансового звіту;
Крім того 02 листопада 2020 року ОСОБА_1 , подав остаточний фінансовий звіт про надходження та використання коштів виборчого фонду, тобто на наступний робочий день після спливу граничного терміну подання остаточного фінансового звіту, таким чином, ОСОБА_1 , вчинив адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-21 КУпАП.
З метою надання пояснень та з`ясування обставин вчинених правопорушень ОСОБА_1 , було запрошено до Національного агентства (адреса: бульвар Дружби народів 28, м. Київ) листами від 07 грудня 2020 року № 53-08/64367/20, №53-08/64368/20 на 17 грудня 2020 року, від 18 грудня 2020 року №53-08/66846/20, №53-08/66847/20 на 24 грудня 2020 року, додатковими листами №53-08/69407/20, №53-08/69408/20 від 29 грудня 2020 року на 11 січня 20201року, ОСОБА_1 , до Національного агентства не з`являвся, з причин перебування ним на лікарняному, та запровадженням локдауну на території України.
Уповноваженою особою Національного агентства Примаченко О., у приміщенні Національного агентства 12 січня 2021 року були складені протоколи про адміністративні правопорушення за статтею 212-21 КУпАП відносно ОСОБА_1 .
Другий примірник цих протоколів про адміністративне правопорушення з копіями інших матеріалів, що підтверджують факт вчинення адміністративного правопорушення, відповідно до пункту 10 Порядку оформлення протоколів про адміністративні правопорушення, рекомендованим поштовим відправленням із повідомленням про вручення та з описом вкладення не пізніше наступного робочого дня з дня складання протоколу про адміністративне правопорушення разом із супровідним листом в конверті з позначкою «особисто» було направлено ОСОБА_1 .
Суд кваліфікує дії ОСОБА_1 , за ст. 212-21 КУпАП - порушення строків подання звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №53-15/2 від 12 січня 2021 року день виявлення правопорушення – 18 листопада 2020 року дата отримання листа Ізюмської територіальної виборчої комісі Ізюмського району Харківської області; день вчинення правопорушення – 20 жовтня 2020 року - наступний робочий день після спливу граничного терміну подання фінансового звіту.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №53-15/2 від 12 січня 2021 року день виявлення правопорушення – 18 листопада 2020 року дата отримання листа Ізюмської територіальної виборчої комісі Ізюмського району Харківської області;
день вчинення правопорушення – 02 листопада 2020 року - наступний робочий день після спливу граничного терміну подання фінансового звіту.
Місце вчинення – АДРЕСА_2 , місцезнаходження Ізюмської територіальної виборчої комісії Ізюмського району Харківської області .
Аналізуючи досліджені докази, та оцінюючи встановлені обставини у їх сукупності, приходжу до висновку, що дії правопорушника ОСОБА_1 , правильно кваліфіковані за ст. 212-21 КУпАП, оскільки він дійсно вчинив порушення порядку подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду.
Відповідно до частини 4 статті 214 Виборчого кодексу України розпорядники коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії зобов`язані вести облік надходження та розподілу коштів виборчого фонду між поточними рахунками виборчого. Розпорядник фонду організації партії зобов`язаний за вісім днів до дня голосування подати розпоряднику коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії проміжний фінансовий звіт за період з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до десятого дня до дня голосування за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Розпорядник коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії зобов`язаний за п`ять днів до дня голосування подати до відповідної територіальної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт за період з дня відкриття накопичувального рахунку виборчого фонду до десятого дня до дня голосування за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Відповідно до частини 5 статті 214 Виборчого кодексу України розпорядник коштів поточного рахунку виборчого фонду організації партії зобов`язаний не пізніш як на п`ятий день після дня голосування подати розпоряднику коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії остаточний фінансовий звіт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Розпорядник коштів накопичувального рахунку виборчого фонду організації партії зобов`язаний не пізніш як на сьомий день після дня голосування подати до відповідної територіальної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Відповідно до частини 6 статті 214 Виборчого кодексу України розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови зобов`язаний не пізніш як за п`ять днів до дня голосування подати до відповідної територіальної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт за період з дня відкриття поточного рахунку виборчого фонду до десятого дня до дня голосування за формою, встановленою Центральною виборчою комісією. У разі призначення відповідною територіальною виборчою комісією повторного голосування розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, включеного до виборчого бюлетеня для повторного голосування, зобов`язаний не пізніше ніж за п`ять днів до дня повторного голосування подати до відповідної територіальної виборчої комісії проміжний фінансовий звіт за період з дня, наступного за днем офіційного опублікування рішення відповідної територіальної виборчої комісії про призначення повторного голосування, до сьомого дня перед днем повторного голосування за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Розпорядник поточного рахунку виборчого фонду кандидата у депутати, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови зобов`язаний не пізніш як на сьомий день після дня голосування (у разі включення кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови до виборчого бюлетеня для повторного голосування - не пізніш як на сьомий день після дня повторного голосування) подати до відповідної територіальної виборчої комісії остаточний фінансовий звіт за формою, встановленою Центральною виборчою комісією.
Статтею 212-21 КУпАП встановлено, що порушення встановленого порядку або строків подання фінансового звіту про надходження і використання коштів виборчого фонду, звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру або подання фінансового звіту, оформленого з порушенням встановлених вимог, тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до чотирьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Стаття 27 КУпАП - штраф є грошовим стягненням, що накладається на громадян і посадових осіб за адміністративні правопорушення у випадках і розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
При накладенні адміністративного стягнення відповідно до статті 33 КУпАП враховуються характер вчиненого правопорушення, особа правопорушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
Обставин, що пом`якшують відповідальність правопорушника, не встановлено.
Обставиною, що обтяжує відповідальність правопорушника, не встановлено.
Відповідно до статті 401 КУпАП, судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом (суддею) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення. Розмір і порядок сплати судового збору встановлюється законом.
Виходячи з вищевикладеного, приходжу до висновку про доведеність вини ОСОБА_1 , який скоїв адміністративне правопорушення, передбачене статтею 212-21 КУпАП, і тому вважаю за можливе застосувати адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі трьохсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян на користь держави.
На підставі викладеного, керуючись статтями 27,36, 40-1, 212-21, 221, 283-285 КУпАП, суддя, -
п о с т а н о в и в:
ОСОБА_1 визнати винним в скоєнні правопорушення, передбаченого статтею 212-21 КУпАП, та притягнути до адміністративної відповідальності.
Накласти на ОСОБА_1 адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 300 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 5100 гривень 00 копійок на користь держави (отримувач коштів: ГУК Харків обл/МТГ Ізюм, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37874947, рахунок UA508999980313010106000020575, код класифікації доходів: 21081100, призначення платежу: адміністративні штрафи та інші санкції).
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір на користь держави в сумі 454 гривні 00 копійок ((отримувач коштів: ГУК у м. Києві/м. Київ/22030106, код отримувача (код за ЄДРПОУ) 37993783, банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджет 22030106).
Постанова у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя О.М. Герцов