
Справа №449/219/21
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31.03.2021 м. Перемишляни
Суддя Перемишлянського районного суду Львівської області Савчак Андрій Ярославович розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з відділення поліції №3 Львівського районного управління поліції про притягнення до адміністративної відповідальності, -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 -
за ч.1 ст.130 КУпАП, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 , 06.02.2021 р. близько 20 год. 50 хв. в м.Перемишляни по вул. Привокзальна,1 керував автомобілем марки Шкода , номерний знак « НОМЕР_1 » в стані алкогольного сп`яніння. Пройшов тест у встановленому законом порядку із застосуванням приладу «Drager 6810».
ОСОБА_1 на судовий розгляд справи з`явився, свою вину у вчиненому правопорушенні визнав повністю, у вчиненому щиро розкаявся та просив звільнити його від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації.
Дані обставини підтверджуються: протоколом про адміністративне правопорушення серії ААБ №099021 від 06.02.2021 р., результатами тесту № 2386 алкотестера DRAGER, Актом огляду на стан алкогольного сп`яніння з використанням спеціальних технічних засобів та ін. матеріалами справи.
Відповідно до ст. 33 КУпАП, при накладенні адміністративного стягнення враховується характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують та обтяжують відповідальність.
Згідно ст. 245 Кодексу України про адміністративні правопорушення, завданням провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до вимог ст.ст. 252, 280 КУпАП при розгляді справи про адміністративне правопорушення суд має повно, всебічно та об`єктивно дослідити всі обставини справи в їх сукупності та з`ясувати, чи було скоєно адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
Проаналізувавши матеріали справи, приходжу до висновку, що у діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 130 КУпАП, а саме: керування транспортним засобом в стані алкогольного сп`яніння.
Згідно ст. 8 КУпАП, особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Відповідно до санкції ч.1 ст.130 КУпАП (із змінами) у разі притягнення особи до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП на водія накладається штраф у розмірі шестисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права керування транспортними засобами на строк один рік.
Відповідно до ст. 21 КУпАП особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, крім посадової особи, звільняється від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу, якщо з урахуванням характеру вчиненого правопорушення і особи правопорушника до нього доцільно застосувати захід громадського впливу.
Для застосування положень ст.21 КУпАП до правопорушника трудовим колективом підприємства або громадською організацією органу (посадовій особі), уповноваженому вирішувати справу про адмінправопорушення, подається 1) клопотання звільнення від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу; 2) протокол загальних зборів трудового колективу підприємства або вищого статутного керівного органу громадської організації, що містить рішення про: а) звернення до органу (посадової особи), уповноваженої вирішувати справу про адмінправопорушення, з клопотанням про звільненням правопорушника від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів на розгляд громадської організації або трудового колективу підприємства; б) призначення розгляду матеріалів про адміністративне правопорушення з метою визначення заходу (заходів) громадського впливу, що належить застосувати до особи правопорушника.
При цьому суду необхідно враховувати й інші умови, які дають право для застосування до порушника вимог ст.21 КУпАП, а саме: дані, що характеризують особу та обставини, що пом`якшують відповідальність за адміністративне правопорушення як от: щире каяття, притягнення до адміністративної відповідальності вперше; позитивну характеристику за місцем проживання та роботи; наявність сім`ї, дітей на утриманні та ін.
Відповідно до клопотання керівника Громадської організації «Спілка рибалок Перемишлян » , останній просить передати матеріали адміністративної справи відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст.130 КУпАП на розгляд Громадської організації «Спілка рибалок Перемишлян», оскільки враховуючи обставини справи і особу правопорушника, вважають, що в даному випадку буде доцільно застосувати саме такий захід громадського впливу та звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , який характеризується позитивно.
Згідно до ст.280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов`язаний з`ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з`ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Згідно ст.284 КУпАП постанова про закриття справи виноситься при оголошенні усного зауваження, передачі матеріалів на розгляд громадської організації чи трудового колективу або передачі їх прокурору, органу досудового слідства чи дізнання, а також при наявності обставин, передбачених статтею 247 цього Кодексу.
Про заходи громадського впливу, застосовані до осіб, які вчинили правопорушення, передбачене, зокрема ч. 1 ст. 130 КУпАП, власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган, або громадська організація повинні не пізніш як у десятиденний строк з дня одержання матеріалів повідомити орган (посадову особу), який надіслав матеріали.
Враховуючи вищенаведене, суд враховує також те, що ОСОБА_1 , притягується до адміністративної відповідальності вперше, щиро розкаюється у вчиненому.
З огляду на вказані обставини, з метою досягнення виховного ефекту, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу правопорушника, враховуючи, що останній щиро розкаюється у скоєному та позитивно характеризується, приймаючи до уваги клопотання голови Громадської організації «Спілка рибалок Перемишлян» , який просить звільнити від адміністративної відповідальності ОСОБА_1 з передачею матеріалів справи на розгляд громадської організації, відсутність шкідливих наслідків правопорушення, що істотно знижує суспільну небезпечність скоєного, вважаю за можливе звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності з передачею матеріалів відносно нього на розгляд Громадської організації «Спілка рибалок Перемишлян».
На підставі наведеного, керуючись ст. 21, ч. 1 ст. 130, ст.ст. 283-285 КУпАП,-
п о с т а н о в и в :
Звільнити ОСОБА_1 від адміністративної відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП, на підставі ст. 21 КУпАП.
Матеріали адміністративної справи про адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.130 КУпАП щодо ОСОБА_1 , направити на розгляд Громадській організації «Спілка рибалок Перемишлян», код ЄДРПОУ – 42508383, що знаходиться за адресою: вул. Липова алея, 7-б м.Перемишляни Львівської області для застосування заходів громадського впливу.
Зобов`язати голову Громадської організації «Спілка рибалок Перемишлян», повідомити суд про прийняте рішення не пізніш як у десятиденний строк з дня отримання адміністративних матеріалів.
Провадження по справі відносно ОСОБА_1 про притягнення його до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.130 КУпАП - закрити.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного суду через Перемишлянський районний суд Львівської області протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Суддя: Савчак Андрій Володимирович