
Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
08 квітня 2021 р. № 520/1583/21
Харківський окружний адміністративний суд у складі:
Головуючого судді Єгупенка В.В.,
розглянувши у приміщенні суду в м. Харкові за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Богодухівської міської ради Харківської області (м. Богодухів Харківської області, пл. Собороності, 2) про зобов`язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до Харківського окружного адміністративного суду з вищевказаним позовом, в якому позивач просив зобов`язати Богодухівську міську раду Харківської області внести запис в трудову книжку ОСОБА_1 : «Звільнена у зв`язку із закінченням строку повноважень ради, ч. 1 ст. 50 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», з 03.12.2020, підстава - 1 сесія Богодухівської міської ради Харківської області VIII скликання.
В обґрунтування позову зазначено, що 12.11.2015 ОСОБА_1 рішенням І сесії Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області VІІ скликання №4- VІІ була обрана секретарем Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області. Позивач зазначає, що має статус посадової особи органу місцевого самоврядування, діяльність позивача на посаді секретаря сільської ради є публічною службою. 03.12.2020 набула повноважень Богодухівська міська рада Харківської області VІІІ скликання, обрана сформованою Богодухівською територіальною громадою до складу якої увійшла розформована Шарівська селищна громада. Позивач посилається на те, що з 03.12.2020 вважається звільненою у зв`язку із припиненням повноважень секретаря Шарівсьої селищної ради Богодухівського району Харківської області. Богодухівська міська рада є правонаступником Шарівської селищної ради, повноваження якої припинилися, а тому з 03.12.2020 відповідальний за оформлення звільнення позивача, а тому відповідач зобов`язаний видати позивачу належним чином оформлену трудову книжку із внесеним до неї записом про звільнення. Проте відповідач відмовив позивачу у вчиненні цих дій, про що повідомив позивача листом від 25.01.2021. Позивач посилається на те, що бездіяльність відповідача щодо невнесення запису в трудову книжку про звільнення є протиправною, порушує права та інтереси позивача.
Відповідач надав відзив на адміністративний позов, в якому просив відмовити в задоволенні позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи адміністративного позову, суд дійшов наступного.
З матеріалів справи судом встановлено, що рішенням І сесії УІІ скликання Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області від 12.11.2015 №4-УІІ ОСОБА_1 було обрано секретарем Шарівської селищної ради депутата виборчого округу № 2.
Рішенням І сесії VІІІ скликання Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області від 23.12.2020 № 12-VІІІ почато процедуру реорганізації юридичної особи – Шарівської селищної ради, шляхом приєднання до Богодухівської міської ради. Встановлено, що Богодухівська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Шарівської селищної ради. Утворено комісію з реорганізації Шарівської селищної ради, шляхом приєднання до Богодухівської міської ради.
Постановою Богодухівської міської територіальної виборчої комісії Богодухівського району Харківської області від 26.11.2020 скликано першу сесію Богодухівської міської ради 03.12.2020 у приміщенні Богодухівської міської ради.
Позивач звернулася до відповідача із заявою щодо звільнення з раніше займаної виборної посади (секретаря Шарівської селищної ради).
Листом №02-34/312 від 25.01.2021 Богодухівська міська рада Харківської області повідомила ОСОБА_1 , що оформлення розпорядчих документів щодо звільнення з посад зазначених виборних осіб повинно відбутися у сільській, селищній раді (їх апараті), в якій вони працювали на відповідних посадах зважаючи на відсутність у новообраної Богодухівської міської ради прав правонаступника щодо сільських, селищних рад, які увійшли до складу утвореної територіальної громади (станом на день проведення її першої сесії). За таких обставин сільські, селищні ради територіальних громад, які увійшли до складу Богодухівської територіальної громади, у свій останній день роботи мали видати (як керівники відповідних ОМС) розпорядження про звільнення у зв`язку із припиненням повноважень на підставі пп.4 п.2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення території та адміністративних центрів територіальних громад» щодо секретаря відповідної ради, старост сіл, селищ та щодо себе – для здійснення розрахунку при звільненні. Враховуючи викладене, та приймаючи до уваги, що Шарівський селищний голова Бабак А.О. відмовився підписувати розпорядження щодо звільнення ОСОБА_1 із займаної посади, відповідач у листі рекомендував звернутися до суду з відповідним позовом.
Не погодившись із такими діями відповідача, позивач звернулася до суду з даним адміністративним позовом.
Відповідно до Конституції в Україні визнається і гарантується місцеве самоврядування. Засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування, умови реалізації
громадянами України права на службу в органах місцевого самоврядування, гарантії їх соціального захисту, здійснення механізму обрання, затвердження і призначення на посади в органи місцевого самоврядування визначаються Законами України "Про
місцеве самоврядування в Україні" , "Про службу в органах місцевого самоврядування" та "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".
Систему та гарантії місцевого самоврядування в Україні, засади організації та діяльності, правового статусу і відповідальності органів та посадових осіб місцевого самоврядування визначено ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні».
Відповідно до ч.1 ст.50 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» секретар сільської, селищної, міської ради працює в раді на постійній основі. Секретар ради обирається радою з числа її депутатів на строк повноважень ради за пропозицією відповідного сільського, селищного, міського голови. Пропозиція щодо кандидатури секретаря ради може вноситися на розгляд ради не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради у разі, якщо:
1) на день проведення першої сесії сільської, селищної, міської ради, обраної на чергових виборах, не завершені вибори відповідно сільського, селищного, міського голови;
2) рада не підтримала кандидатуру на посаду секретаря ради, запропоновану відповідним сільським, селищним, міським головою;
3) протягом тридцяти днів з дня відкриття першої сесії сільської, селищної, міської ради відповідний сільський, селищний, міський голова не вніс кандидатуру на посаду секретаря ради;
4) на наступній черговій сесії після виникнення вакансії секретаря ради у зв`язку з достроковим припиненням його повноважень відповідний сільський, селищний, міський голова не вніс на розгляд ради кандидатуру на посаду секретаря ради;
5) посада секретаря ради стає вакантною під час вакантності посади відповідного сільського, селищного, міського голови у зв`язку з достроковим припиненням його повноважень.
У разі якщо рада не підтримала кандидатуру, внесену на її розгляд не менш як половиною депутатів від загального складу відповідної ради згідно з пунктом 2 цієї частини, наступну пропозицію щодо кандидатури секретаря ради вносить відповідний сільський, селищний, міський голова.
Отже, повноваження секретаря ради закінчуються в день закінчення строку повноважень ради, якою його було обрано на посаду, що у свою чергу відбувається у день набуття повноважень радою нового скликання.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування» служба в органах місцевого самоврядування - це професійна, на постійній основі діяльність громадян України, які займають посади в органах місцевого самоврядування, що спрямована на реалізацію територіальною громадою свого права на місцеве самоврядування та окремих повноважень органів виконавчої влади, наданих законом.
Згідно з частиною третьою статті 24 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» органи місцевого самоврядування та їх посадові особи діють лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією і законами України, та керуються у своїй діяльності Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, а в Автономній Республіці Крим - також нормативно-правовими актами Верховної Ради і Ради міністрів Автономної Республіки Крим, прийнятими у межах їхньої компетенції.
Пунктом 4 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішується питання про обрання на посаду та звільнення з посади секретаря ради у порядку, передбаченому цим Законом.
Здійснення механізму звільнення посадових осіб органів місцевого самоврядування зі служби в органах місцевого самоврядування та дотримання при цьому гарантій їх соціального захисту визначається Законами України "Про місцеве самоврядування
в Україні" , "Про службу в органах місцевого самоврядування" , "Про вибори депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів" , "Про статус депутатів місцевих Рад народних депутатів" , "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", Кодексом законів про працю України та іншими законами України.
Повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради закінчуються одночасно із закінченням їх депутатських повноважень в день відкриття першої сесії нового скликання. Відповідно до статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"
повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради.
У разі закінчення строку повноважень у трудовій книжці секретаря сільської, селищної, міської ради робиться запис: "Звільнений у зв`язку із закінченням строку повноважень ради, пункт 1 статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в
Україні" із зазначенням дати звільнення і порядкового номеру запису. У разі дострокового припинення повноважень у трудовій книжці робиться запис: "Звільнений у зв`язку з достроковим припиненням повноважень, пункт 5 статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" із зазначенням дати та підстави звільнення (рішення сесії ради, його дата і номер), порядкового номеру запису.
Таким чином, секретар ради звільняється з посади у зв`язку із закінченням строку повноважень ради. У такому разі до трудової книжки секретаря ради попереднього скликання вноситься запис: у графі 1 ставиться порядковий номер запису, у графі 2 зазначається дата звільнення, у графі 3 робиться запис «Звільнено у зв`язку із закінченням строку повноважень, ч 1 ст. 50 Закону.
Вказане відповідає Методичним рекомендаціям щодо особливостей прийняття (обрання) на службу посадових осіб органів місцевого самоврядування, затвердженим Головним управлінням Державної служби України №42/621 від 06.02.2002.
Як убачається з матеріалів справи, рішенням І сесії VІІІ скликання Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області від 23.12.2020 № 12-VІІІ почато процедуру реорганізації юридичної особи – Шарівської селищної ради, шляхом приєднання до Богодухівської міської ради. Встановлено, що Богодухівська міська рада є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Шарівської селищної ради. Утворено комісію з реорганізації Шарівської селищної ради, шляхом приєднання до Богодухівської міської ради.
Постановою Богодухівської міської територіальної виборчої комісії Богодухівського району Харківської області від 26.11.2020 скликано першу сесію Богодухівської міської ради 03.12.2020 у приміщенні Богодухівської міської ради.
Таким чином, 03.12.2020 набула повноважень Богодухівська міська рада Харківської області VІІІ скликання, обрана сформованою Богодухівською територіальною громадою до складу якої увійшла розформована Шарівська селищна громада.
Згідно п.6-1 розділу V «Прикінцеві та перехідні положення» ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні», до прийняття закону про адміністративно-територіальний устрій України закінчення повноважень сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів, а також реорганізація сільських, селищних, міських рад, їхніх виконавчих органів як юридичних осіб у зв`язку із змінами в адміністративно-територіальному устрої України здійснюються з урахуванням таких положень: 1) у день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною територіальною громадою, територія якої затверджена Кабінетом Міністрів України (далі - сформована територіальна громада), припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, територія яких включена до території сформованої територіальної громади (далі - розформовані територіальні громади); 2) після припинення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами (далі - ради, що припиняються), їхні виконавчі комітети продовжують здійснювати свої повноваження до затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною сформованою територіальною громадою (далі - новообрана рада), персонального складу її виконавчого комітету. Протягом зазначеного строку сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою, очолює такі виконавчі комітети та входить до їх персонального складу; 3) після припинення повноважень сільського голови, який одноособово виконував функції виконавчого органу ради, що припиняється, відповідні функції одноособово виконує сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою, з дня набуття ним повноважень до затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету; 4) сформована територіальна громада є правонаступником усього майна, прав та обов`язків розформованої територіальної громади з урахуванням особливостей, визначених підпунктами 5 і 6 цього пункту; 5) якщо територія розформованої територіальної громади включена до територій кількох сформованих територіальних громад, кожна з цих громад стає правонаступником належних розформованій територіальній громаді: нерухомого майна, у тому числі земельних ділянок, розташованих на території сформованої територіальної громади; речей, призначених для обслуговування відповідних об`єктів нерухомого майна і пов`язаних з цим майном спільним призначенням (у тому числі у зв`язку із здійсненням відповідних повноважень або наданням послуг). Належність речей, призначених для обслуговування кожного об`єкта нерухомого майна і пов`язаних з цим майном спільним призначенням, визначається на підставі останньої суцільної інвентаризації; прав засновника (учасника) юридичної особи, заснованої розформованою територіальною громадою (у тому числі в особі відповідної сільської, селищної, міської ради), якщо місцезнаходженням такої юридичної особи є населений пункт, включений до території відповідної сформованої територіальної громади; 6) майнові зобов`язання, майнові та немайнові права юридичних осіб - органів місцевого самоврядування розформованої територіальної громади, територія якої включена до територій кількох сформованих територіальних громад, розподіляються між правонаступниками таких юридичних осіб відповідно до передавальних актів пропорційно обсягу розподілу майна, майнових прав та залишків бюджетних коштів між сформованими територіальними громадами; 7) новообрані ради можуть прийняти рішення про розподіл майна, майнових прав та зобов`язань розформованої територіальної громади, територія якої включена до територій кількох сформованих територіальних громад, за іншими критеріями, ніж визначені підпунктами 5 і 6 цього пункту. Такі рішення приймаються згідно з приписами бюджетного законодавства та враховуються при здійсненні реорганізації відповідних органів місцевого самоврядування і складанні передавальних актів (розподільчих балансів) за результатами реорганізації; 8) не пізніше завершення другої сесії новообраної ради у порядку, визначеному цим пунктом, починається реорганізація відповідних юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами та розміщених поза адміністративним центром сформованої територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи - сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі сформованої територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні сільські, селищні, міські ради припиняються як юридичні особи з урахуванням особливостей, визначених цим пунктом; 9) юридична особа - сільська, селищна, міська рада, розміщена в адміністративному центрі сформованої територіальної громади, є правонаступником прав та обов`язків усіх юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад, обраних розформованими територіальними громадами, з дня набуття повноважень новообраною радою; 10) з дня затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету починається реорганізація відповідних юридичних осіб - виконавчих комітетів рад, що припиняються, шляхом їх приєднання до юридичної особи - виконавчого комітету новообраної ради. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи - виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад припиняються у порядку, визначеному цим пунктом; 11) юридична особа - виконавчий комітет новообраної ради є правонаступником прав та обов`язків юридичних осіб - виконавчих комітетів рад, що припиняються, з дня затвердження новообраною радою персонального складу її виконавчого комітету; 12) під час реорганізації юридичних осіб - органів місцевого самоврядування у випадках, визначених цим пунктом, не застосовуються положення законодавства щодо: необхідності одержання згоди кредиторів стосовно заміни боржника у зобов`язанні (переведення боргу); права кредиторів вимагати у зв`язку з проведенням реорганізації забезпечення виконання зобов`язань, їх дострокового припинення або виконання та відшкодування збитків; неможливості завершення реорганізації до задоволення вимог, заявлених кредиторами.
Під час проведення реорганізації юридичних осіб - сільських, селищних, міських рад та/або їхніх виконавчих комітетів повноваження з управління справами таких юридичних осіб здійснює сільський, селищний, міський голова, обраний сформованою територіальною громадою.
За поданням сільського, селищного, міського голови, обраного сформованою територіальною громадою, сільська, селищна, міська рада може утворювати комісії для забезпечення здійснення ним повноважень з управління справами юридичних осіб, що реорганізуються.
Пункт 5 ст. 41 КЗпП України встановлює додаткову підставу розірвання трудового договору - «припинення повноважень посадових осіб».
Як у назві цієї норми «Додаткові підстави розірвання трудового договору з ініціативи власника або уповноваженого ним органу з окремими категоріями працівників за певних умов», так і у її змісті закладені певні особливості розірвання трудового договору з працівником, який є посадовою особою.
Розірвання трудового договору за п. 5 ч. 1 ст. 41 КЗпП України можливе за наявності попереднього припинення повноважень посадової особи, тобто рішення вищого органу управління або виконавчого органу, що наділений повноваженнями з прийому/звільнення працівників. Тому для звільнення за вказаною нормою мають бути присутні обставини: звільнений працівник повинен бути посадовою особою та повинно заздалегідь відбутись припинення його повноважень (окреме рішення вищого органу управління), що в наступному є підставою для розірвання з ним трудового договору в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Викладена норма характеризується юридичною невизначеністю, внаслідок чого неможливо встановити коло таких посадових осіб, а також випадки та підстави (причини) припинення їх повноважень. Формулювання цього положення є загальним та не містить посилань як щодо змісту та обсягу поняття «посадових осіб», так і типу та організаційно-правових форм юридичних осіб, яких вони стосуються.
Поняття " посадова особа місцевого самоврядування" встановлено в ч.1 Закону № 280/97-ВР. Посадовими особами місцевого самоврядування є особа, яка працює в органах місцевого самоврядування, має відповідні посадові повноваження у здійсненні організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій і отримує заробітну плату за рахунок місцевого бюджету.
Враховуючи, що позивач був обраний секретарем селищної ради, отже його призначення і фактичне звільнення повинно відбуватися шляхом обрання на засіданні селищної ради та з підстав закінчення строку повноважень ради, отже його посада не відноситься до кола суб`єктів трудових відносин, до яких може застосовуватись додаткова підстава звільнення, яка передбачена п.5 ч.1 ст.41 КЗпП України.
Судом встановлено, що підставою припинення повноважень позивача було закінчення строку повноважень ради до складу якої він входив за посадою, тобто ч. 1 ст. 50 Закону № 280/97-ВР, отже спеціальна норма Закону.
Повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради закінчуються одночасно із закінченням їх депутатських повноважень в день відкриття першої сесії нового скликання. Відповідно до статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" повноваження секретаря сільської, селищної, міської ради можуть бути достроково припинені за рішенням відповідної ради.
У разі закінчення строку повноважень у трудовій книжці секретаря сільської, селищної, міської ради робиться запис: "Звільнений у зв`язку із закінченням строку повноважень ради, пункт 1 статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в
Україні" із зазначенням дати звільнення і порядкового номеру запису. У разі дострокового припинення повноважень у трудовій книжці робиться запис: "Звільнений у зв`язку з достроковим припиненням повноважень, пункт 5 статті 50 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" із зазначенням дати та підстави звільнення (рішення сесії ради, його дата і номер), порядкового номеру запису.
Пунктом 2 рішення І сесії VІІІ скликання Богодухівської міської ради Богодухівського району Харківської області від 23.12.2020 № 12- VІІІ встановлено, що Богодухівська міська раджа є правонаступником всього майна, прав та обов`язків Шарівської селищної ради.
Відповідач у листі №02-34/312 від 25.01.2021 повідомив позивача, що Шарівський селищний голова Бабак А.О. відмовився підписувати розпорядження щодо звільнення ОСОБА_1 із займаної посади.
Оскільки сільські, селищні ради територіальних громад, які увійшли до складу Богодухівської територіальної громади, у свій останній день роботи мали видати (як керівники відповідних ОМС) розпорядження про звільнення у зв`язку із припиненням повноважень на підставі пп.4 п.2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» ЗУ «Про внесення змін до деяких законів України щодо визначення територій та адміністративних центрів територіальних громад» щодо секретаря відповідної ради, старост сіл, селищ та щодо себе – для здійснення розрахунку при звільнення, Богодухівська міська рада як правонаступника всього майна, прав та обов`язків Шарівської селищної ради, має видати відповідне розпорядження про звільнення позивача у зв`язку із припиненням повноважень на підставі пп.4 п.2 розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону №562 щодо секретаря Шарівської селищної ради Богодухівського району Харківської області Мороз С.П. та внести запис у трудову книжку ОСОБА_1 про звільнення у зв`язку із закінченням строку повноважень ради, ч.1 ст.50 ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» з 03.12.2020 на підставі І сесії Богодухівської міської ради Харківської області VІІІ скликання.
Відповідач, розглядаючи заяву ОСОБА_1 від 18.01.2021 щодо звільнення з раніше займаної виборної посади секретаря Шарівської селищної ради на зазначене уваги не звернув та не врахував положень вищевказаних норм права.
Суд зазначає, що перевіряючи рішення, дію чи бездіяльність суб`єкта владних повноважень, адміністративний суд не може втручатися у дискрецію суб`єкта владних повноважень в межах такої перевірки.
Згідно із Рекомендаціями № R (80) 2 Комітету Міністрів Ради Європи державам-членам стосовно реалізації адміністративними органами влади дискреційних повноважень від 11.03.1980 р. під дискреційним повноваженням слід розуміти повноваження, яке адміністративний орган, приймаючи рішення, може здійснювати з певною свободою розсуду, тобто, коли такий орган може обирати з кількох юридично допустимих рішень те, яке він вважає найкращим за даних обставин.
Згідно з ч. 4 ст. 245 Кодексу адміністративного судочинства України у випадку, визначеному пунктом 4 частини другої цієї статті, суд може зобов`язати відповідача - суб`єкта владних повноважень прийняти рішення на користь позивача, якщо для його прийняття виконано всі умови, визначені законом, і прийняття такого рішення не передбачає права суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд. У випадку, якщо прийняття рішення на користь позивача передбачає право суб`єкта владних повноважень діяти на власний розсуд, суд зобов`язує суб`єкта владних повноважень вирішити питання, щодо якого звернувся позивач, з урахуванням його правової оцінки, наданої судом у рішенні.
Відповідно до ч.2 ст.9 Кодексу адміністративного судочинства України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб`єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Таким чином, суд для ефективного захисту прав позивача, вважає необхідним вийти за межі позовних вимог та зобов`язати Богодухівську міську раду Харківської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.01.2021 щодо звільнення з раніше займаної виборної посади секретаря Шарівської селищної ради з урахуванням висновків суду.
Згідно ч. 2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Частиною 2 статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб`єкта владних повноважень обов`язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача підлягають частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 8, 9, 72-77, 90, 139, 241-246, 255, 257, 262 КАС України, -
В И Р І Ш И В:
Адміністративний позов ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до Богодухівської міської ради Харківської області (м. Богодухів Харківської області, пл. Собороності, 2) про зобов`язання вчинити певні дії – задовольнити частково.
Зобов`язати Богодухівську міську раду Харківської області повторно розглянути заяву ОСОБА_1 від 18.01.2021 щодо звільнення з раніше займаної виборної посади секретаря Шарівської селищної ради, з урахуванням висновків суду, викладених у рішенні.
В іншій частині позову – відмовити.
Рішення може бути оскаржене до Другого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня проголошення рішення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя В.В. Єгупенко