
РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
07 квітня 2021 року м. Рівне№460/2669/21
Рівненський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Зозулі Д.П., перевіривши виконання вимог статті 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України за позовною заявою
ОСОБА_1
до Костопільської міської ради
про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинення певниих дій,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернувся до суду через систему "Електронний суд" з позовом до Костопільської міської ради, в якому просить суд:
Визнати дії та бездіяльність Відповідача Костопільської міської ради (Адреса: Рівненська обл., м. Костопіль, вул. 1 Травня,3) триваючим правопорушенням - абзаци 4 - 23, 24.8
Визнати протиправними дії Відповідача Костопільської міської ради (Адреса:Рівненська обл., м. Костопіль, вул. 1 Травня,3) щодо відмови у наданні матеріальної допомоги з підстав відсутності коштів - абзаци 4, 5, 24.2, 24.2.1, 29.1
Зобов`язати Костопільську міську раду (Адреса: Рівненська обл., м. Костопіль, вул. 1 Травня,3), виплатити сорок три тисячі гривень, у виплаті яких було відмовлено внаслідок відсутності коштів, та як на даний час кошти є у наявності - абзаци 4, 5, 24.2, 24.2.1
Або стягнути з Відповідача Костопільської міської ради (Адреса: Рівненська обл., м.Костопіль, вул. 1 Травня,3) - сорок три тисячі гривень у яких було відмовлено внаслідок відсутності коштів за рахунок бюджетних асигнувань Костопільської міської ради, або за рахунок коштів Державного бюджету України шляхом списання в безспірному порядку на мою користь з єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України Державної казначейської служби України (Адреса: 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6 Код ЄДРПОУ 37567646)
Визнати протиправною бездіяльність Відповідача Костопільської міської ради(Адреса: Рівненська обл., м. Костопіль, вул. 1 Травня,3) щодо не розгляду його заяв - абзаци 4 - 23
Визнати протиправною бездіяльність Відповідача Костопільської міської ради (Адреса: Рівненська обл., м. Костопіль, вул. 1 Травня,3) щодо не передачі заяв ОСОБА_1 . Позивача на розгляд колегіального органу Костопільської Міської Ради - абзаци 4 - 23
Визнати протиправною бездіяльність Відповідача Костопільської міської ради (Адреса: Рівненська обл., м. Костопіль, вул. 1 Травня,3) щодо не передачі заяви ОСОБА_1 . Позивача на розгляд до іншого органу в супереч Статті 19 Закону України «Про звернення громадян»
Визнати факт віддання дискримінації Позивача з боку Відповідача
Зобов`язати Костопільську міську раду (Адреса: Рівненська обл., м. Костопіль, вул. 1 Травня,3), розглянути заяви Позивача наведені тут з урахуванням застережень, які винесе Суд, Або стягнути з Відповідача:
- п`ять тисяч шістсот гривень для покриття комунального боргу за тепло перед Комунальним підприємством що належить Відповідачу, Костопількомуненергією - абзац 19
- сімдесят вісім тисяч одноразову матеріальну допомогу на вирішення соціально-побутових питань - абзац 20
- чотириста тридцять вісім тисяч гривень недоплачені суми за минулий час (15 років) догляду за 199 місяців починаючи з квітня 2004 року по даний час - абзац 22
- п`яти тисяч гривень, які були фактично витрачені на поховання баби своєї рідної - абзац 23 або за рахунок коштів Державного бюджету України шляхом списання в безспірному порядку на мою користь з єдиного казначейського рахунку Державного бюджету України Державної казначейської служби України (Адреса: 01601, м. Київ, вул. Бастіонна, 6 Код ЄДРПОУ 37567646)
Зобов`язати Костопільську міську раду (Адреса: Рівненська обл., м. Костопіль, вул. 1 Травня,3), призначити доплату чи щомісячну грошову допомогу чи виплату у розмірі мінімальної заробітної плати але не менше прожиткового мінімум для працездатних осіб, на термін до скінчення віку інваліда ІНФОРМАЦІЯ_1 групи ОСОБА_2 за якою Позивач здійснює догляд чи до моменту припинення надання догляду Позивачем - абзац 21
Користуючись правом на відшкодування моральної шкоди просив суд відшкодувати моральну шкоду у розмірі один мільйон п`ятсот сімдесят п`ять тисяч гривень, відповідно до Заяви про відшкодування моральної шкоди.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі – КАС України), суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.
Суддею встановлено, що позовна заява не відповідає вимогам статей 160, 161 КАС України.
Згідно з п. 4, 9 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб`єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.
Під змістом позовних вимог розуміються запропоновані позивачем, із установлених законом, способи захисту свого публічного права, свободи чи інтересу, а обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, є конкретні юридичні факти з настанням яких суб`єкти публічного права вступають між собою у спірні правовідносини.
За приписами ч. 1 ст. 5 КАС України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень порушені її права, свободи або законні інтереси, і просити про їх захист шляхом:
1) визнання протиправним та нечинним нормативно-правового акта чи окремих його положень;
2) визнання протиправним та скасування індивідуального акта чи окремих його положень;
3) визнання дій суб`єкта владних повноважень протиправними та зобов`язання утриматися від вчинення певних дій;
4) визнання бездіяльності суб`єкта владних повноважень протиправною та зобов`язання вчинити певні дії;
5) встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб`єкта владних повноважень;
6) прийняття судом одного з рішень, зазначених у пунктах 1-4 цієї частини та стягнення з відповідача - суб`єкта владних повноважень коштів на відшкодування шкоди, заподіяної його протиправними рішеннями, дією або бездіяльністю.
Вищевказаним способам повинні відповідати і позовні вимоги особи, яка звертається до адміністративного суду.
Відповідно до п. 8 ч.1 ст. 4 КАС України позивач це особа, на захист прав, свобод та інтересів якої подано позов до адміністративного суду, а також суб`єкт владних повноважень, на виконання повноважень якого подано позов до адміністративного суду.
Отже, підставою для звернення до суду із позовом є порушення прав, свобод та інтересів позивача рішенням, дією чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень. У рамках адміністративного судочинства:
дії це певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у здійсненні суб`єктом владних повноважень своїх обов`язків у межах наданих законодавством повноважень чи всупереч їм;
бездіяльність це певна форма поведінки суб`єкта владних повноважень, яка полягає у невиконанні ним дій, які він повинен був і міг вчинити відповідно до покладених на нього посадових обов`язків згідно із законодавством України;
рішення це нормативно-правовий акт або індивідуальний акт (нормативно-правовий акт - акт управління (рішення) суб`єкта владних повноважень, який встановлює, змінює, припиняє (скасовує) загальні правила регулювання однотипних відносин, і який розрахований на довгострокове та неодноразове застосування; індивідуальний акт - акт (рішення) суб`єкта владних повноважень, виданий (прийняте) на виконання владних управлінських функцій або в порядку надання адміністративних послуг, який стосується прав або інтересів визначеної в акті особи або осіб, та дія якого вичерпується його виконанням або має визначений строк).
Під змістом позовних вимог розуміється визначення способу захисту свого права, свободи чи інтересу згідно частини першої статті 5 КАС України, який має бути сформульований максимально чітко і зрозуміло, оскільки від якості позовної заяви, юридично правильного змісту позовних вимог, зазначення способу судового захисту залежить швидкий і ефективний розгляд справи.
З позовної заяви ОСОБА_1 вбачається, що останній виклав позовні вимоги, які не відповідають вимогам та способу захисту, передбачених статтею 5 КАС України, та з яких неможливо встановити зміст позовних вимог.
За таких обставин, позивачу необхідно надати до суду адміністративний позов з чітко сформульованими позовними вимогами відповідно до положень КАС України.
Крім того, формулювання позовних вимог шляхом надання суду декілька альтернативних варіантів для вирішення конкретної позовної вимоги, - є неприпустимим, та таким, що не відповідає приписам ст.5 та ст.160, 161 КАС України.
До матеріалів позову позивачем окремо приєднано заяву про відшкодування моральної шкоди.
Водночас, суд звертає увагу, що за приписами ч.5 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір.
Такими чином, обставини щодо завдання моральної шкоди та наявність підстав для їх відшкодування повинні бути наведені у позовній заяві, разом із обставинами, якими позивач обґрунтовує свої вимоги.
Позаяк, відповідно до п.3 ч.5 ст. 160 КАС України, в позовній заяві зазначаються: зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок суми, що стягується, - якщо у позовній заяві містяться вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної оскаржуваним рішенням, діями, бездіяльністю суб`єкта владних повноважень;
Згідно із ч.1 ст.169 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху (ч.2 ст. 169 КАС України).
За таких обставин позовну заяву слід залишити без руху.
Позивачу недоліки позовної заяви слід усунути у спосіб , який передбачає подання уточненої позовної заяви, оформленої з дотриманням вимог статей 160, 161 КАС України, сформулювавши позовні вимоги максимально чітко і зрозуміло відповідно до критеріїв та вимог КАС України щодо змісту позовних вимог, а також узгодивши їх зміст згідно з вимогами статті 5 КАС України щодо можливим способам судового захисту з якими позивач може звертатись до суду для захисту порушених прав, свобод або законних інтереси, навівши виклад обставин на обґрунтування позовних вимог, надавши докази на підтвердження обставин.
Керуючись статтями 169, 241, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Костопільської міської ради про визнання протиправною бездіяльності та зобов`язання вчинення певниих дій залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви тривалістю не більше 10 днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо не оскаржується.
Суддя Д.П. Зозуля