Постанова № 9610696, 18.04.2010, Одеський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
18.04.2010
Номер справи
12724/09/1570
Номер документу
9610696
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Справа № 2а-12724/09/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

13 квітня 2010 року м.Одеса

Одеський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Корой С.М.

при секретарі судового засідання: Кравець Я.А.

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом регіонального управління департаменту контролю за виробництвом сприту, алкогольних напоїв, і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій, суд, -

В С Т А Н О В И В :

Регіональне управління департаменту контролю за виробництвом сприту, алкогольних напоїв, і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області звернулось до суду з адміністративним позовом до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 в якому позивач просить стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 фінансові санкції в розмірі 1700 гривень до державного бюджету.

У позові вказано, що позивачем 19 листопада 2008 року була проведена перевірка належної відповідачу господарської одиниці магазину, який розташований за адресою: Одеська область, м. Татарбунари, вул. Горького, б.22, під час якої було встановлено реалізацію алкогольних напоїв без відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями, а саме: слабоалкогольний напій 2 пляшки «Ром Коли» за ціною 5,00 грн. за пляшку. 25.12.2008 року начальником Регіонального управління САТ ДПА України в Одеській області було прийнято рішення №150398 про застосування до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій у розмірі 1700 гривень, які відповідач не сплатив. Оскільки, вказане рішення відповідачем не виконано протягом 30 днів після його отримання, позивач просить задовольнити позов.

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала повністю, посилаючись на обґрунтування викладені у позовній заяві.

Відповідач у судові засідання на 13.01.2010 року, 02.03.2010 року та 13.04.2010 року не з'явилася, про дату, час та місце судового розгляду повідомлена належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленнями про вручення поштових відправлень (а.с. 28, 33), у зв'язку з чим справу розглянуто на підставі наявних у ній доказів відповідно до ч.6 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України.

Судом під час судового розгляду досліджені наступні докази:

- акт позивача № 0890/15/32/23/НОМЕР_1 від 19 листопада 2008 року, згідно з яким з 16:05 год. до 17:35 год. проведена перевірка магазину відповідача за адресою: Одеська область, м. Татарбунари, вул. Горького, б.22 за участю продавця ОСОБА_2 Виявлено реалізацію алкогольних напоїв без відповідної ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями. Акт підписано продавцем ОСОБА_2 (копія а.с.11-14);

- додаток до акту перевірки від 19 листопада 2008 року (копія а.с. 15);

- пояснення продавця ОСОБА_2 (а.с.16);

- рішення позивача №150398 від 25.12.2008 року про застосування фінансових санкцій, згідно з яким за роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу в розмірі 1700 грн. (копія а.с.7);

- лист на адресу начальника РУ Департаменту САТ ДПА України в Одеській області (копія а.с. 6);

- лист на адресу Татарбунарського відділення Саратської МДПІ Одеської області від 25 грудня 2008 року №2696/7/32-0104 про здійснення контролю за виконанням рішення позивача (копія а.с. 8);

- свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (копія а.с.9).

Оцінюючи з правової точки зору встановлені під час розгляду справи обставини та правовідносини, що склалися між сторонами, суд виходить з наступних положень законодавства.

Відповідно до ч.10 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» передбачено, що роздрібна торгівля алкогольними напоями або тютюновими виробами може здійснюватися субєктами підприємницької діяльності всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.

Статтею 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим,алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством. За здійснення роздрібної торігвлі алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії передбачено накладення фінансових санкцій у розмірі 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень.

Так, відповідно до положення ст. 17 Закону України „Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” у разі невиконання субєктом підприємницької діяльності рішення про застосування штрафних санкцій, сума штрафу стягується на підставі рішення суду.

Виходячи з встановлених обставин та положень законодавства, суд виходить з того, що відповідачем порушені вимоги законодавства щодо здійснення торгівлі алкогольними напоями без наявності у неї відповідної ліцензії, і тому рішення позивача про застосування фінансових санкцій за це порушення є правомірним. Оскільки відповідач не виконала це рішення і штраф не сплатила, то його необхідно стягнути за судовим рішенням.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 6, 11, 69-71, 86, 160-163, 167, 254 КАС України, суд, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов регіонального управління департаменту контролю за виробництвом сприту, алкогольних напоїв, і тютюнових виробів державної податкової адміністрації України в Одеській області до фізичної особи підприємця ОСОБА_1 про стягнення з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 фінансових санкцій в розмірі 1700 гривень до державного бюджету задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи підприємця ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_1 ідентифікаційний код НОМЕР_2) фінансові санкції в розмірі 1700 (тисяча сімсот) гривень до державного бюджету (р/р 31119106700475, код бюджетної класифікації 21081100, банк одержувача ГУДКУ в Одеській області, код 23214985 одержувач: ВДК у Татарбунарському районі, МФО 828011).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом 20 днів, постанова суду набирає законної сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції може бути подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, а також апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений та підписаний суддею 18.04.2010 року.

СуддяКорой С.М.

18 квітня 2010 року