
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA628999980313141206083020002
_________________
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
06.04.2021 Справа № 905/288/21
Господарський суд Донецької області у складі судді Аксьонової К.І. за участю секретаря судового засідання Парахотіна Ю.А., розглянувши матеріали справи
за позовом: Дружківського міського центру зайнятості, м. Дружківка, Донецька область
до відповідача: Приватного акціонерного товариства «Грета», м. Дружківка, Донецька область
про стягнення суми виплаченої допомоги по частковому безробіттю на період карантину у розмірі 20303,60грн
Представники учасників справи:
від позивача: не з`явився
від відповідача: не з`явився
СУТЬ СПРАВИ:
Позивач, Дружківський міський центр зайнятості, м. Дружківка, Донецька область, звернувся до Господарського суду Донецької області з позовом до відповідача, Приватного акціонерного товариства «Грета», м. Дружківка, Донецька область, про стягнення суми виплаченої допомоги по частковому безробіттю на період карантину у розмірі 20303,60грн.
Позов обґрунтований тим, що внаслідок подання недостовірних відомостей відповідач неправомірно отримав допомогу по частковому безробіттю на період карантину, що призвело до безпідставної її виплати працівникам, чим завдано збитків Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття у сумі 20303,60грн.
Відповідач проти позову заперечує, зазначає, що ним були подані достовірні відомості про працівників, з якими оформлено трудові відносини, щодо яких виконувались вимоги ч.3 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення» для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину; працівники, про яких зазначено позивачем, були звільнені після закінчення періодів, за які вони мали право на отримання і фактично отримали допомогу по частковому безробіттю на період карантину.
Приймаючи позовну заяву до розгляду та відкриваючи провадження у справі, суд, виходячи з вимог ч.3, п.1 ч.5 ст.12, ч.1 ст.247 Господарського процесуального кодексу України, дійшов висновку про розгляд даної справи як малозначної в порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін; заперечень проти розгляду справив порядку спрощеного позовного провадження від сторін не надійшло.
Провадження у справі №905/288/21 відкрито ухвалою Господарського суду Донецької області від 22.02.2021; судове засідання призначене на 18.03.2021 з подальшим оголошенням перерви до 06.04.2021.
У судове засідання 06.04.2021 позивач представника не направив, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином, розгляд справи просив здійснювати за відсутності представника. Відповідач правом на участь у судовому засіданні також не скористався; про дату, час і місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Клопотань про відкладення розгляду справи сторонами не заявлено. Розгляд справи суд здійснює за наявними матеріалами.
Дослідивши матеріали справи, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов та заперечення, оцінивши надані суду докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив таке.
19.05.2020 Приватне акціонерне товариство «Грета» (далі: відповідач; роботодавець) звернулось до Дружківського міського центру зайнятості (далі: позивач; центр зайнятості) із заявою №07-355 про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, у зв`язку із зупиненням промислової діяльності з 18.05.2020 відповідно до ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення» та Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №306. До вказаної заяви додано: копію Балансу на 31.12.2019; копію Звіту про фінансові результати; копію наказу від 07.05.2020 №49 «Про призупинення роботи підприємства»; відомості про працівників ПрАТ «Грета», в яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину; довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за період листопад 2019 – квітень 2020.
За наслідком розгляду заяви №07-355 від 19.05.2020 та прийняття позивачем рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину 25.05.2020 між Дружківським міським центром зайнятості (центр зайнятості) та Приватним акціонерним товариством «Грета» (роботодавець) укладено договір про надання допомоги по частковому безробіттю па період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2 №37/20, предметом якого є надання центром зайнятості роботодавцю коштів, передбачених у бюджеті Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування на випадок безробіття для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, відповідно до Порядку надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 квітня 2020 №306, у разі втрати ними частини заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв`язку із зупиненням (скороченням) діяльності (п.1 договору).
За умовами п.8 договору роботодавець в установленому законодавством порядку відповідає за достовірність документів і відомостей, що є підставою для виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину, та цільове використання коштів Фонду. У разі подання недостовірних відомостей, передбачених п.2 ч.2 ст.35 Закону України «Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», використання роботодавцем коштів Фонду з порушенням установленого порядку роботодавець добровільно чи на підставі рішення суду повинен відшкодувати Фонду заподіяну шкоду.
Договір набирає чинності з дня його підписання сторонами та діє до виконання ними всіх зобов`язань, передбачених цим договором (п.10 договору).
На підставі наданих роботодавцем відомостей про осіб, щодо яких виконуються вимоги ч.3 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення» за травень 2020 на суму 704982,60грн (отримані центром зайнятості 26.05.2020; лист №07-358 від 26.05.2020); за червень 2020 на суму 616625,20грн (отримані центром зайнятості 01.07.2020; лист №07-437 від 25.06.2020); за липень 2020 на суму 82509,20грн (отримані центром зайнятості 24.07.2020; лист №07-612 від 24.07.2020) позивачем було перераховано відповідачу кошти у загальній сумі 1404117,00грн, що підтверджується платіжними дорученнями №2542 від 05.06.2020 на суму 704982,60грн (проведено банком 09.06.2020), №3188 від 616625,20грн (проведено банком 21.07.2020) та №3522 від 07.08.2020 на суму 82509,20грн (проведено банком 10.08.2020). Допомога по частковому безробіттю виплачена працівникам: за травень 2020 – 10.06.2020, за червень 2020 – 21.07.2020, за липень 2020 – 10.08.2020. Платіжні відомості про перерахування подано роботодавцем дд центру зайнятості; цільове використання коштів не є спірним.
За результатами проведеної перевірки центром зайнятості відомостей поданих роботодавцем для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, дотримання порядку використання роботодавцем виділених йому коштів допомоги по частковому безробіттю на період карантину, цільового використання коштів допомоги по частковому безробіттю на період карантину, складено акт №12 від 01.10.2020, відповідно до якого встановлено відсутність трудових відносин між роботодавцем та особами, які включені до відомостей за травень 2020, червень 2020, липень 2020 про осіб щодо яких виконуються вимоги ч.3 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення» на момент виплати допомоги, а також внесені відомості про особу, яка отримує пенсію, а саме:
- відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги ч.3 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення», за травень 2020 подані до центру зайнятості 26.05.2020; центром зайнятості перераховані кошти роботодавцю 09.06.2020 у сумі 704982,60грн; роботодавцем перераховано на рахунки працівників допомогу по часткову безробіттю на період карантину 10.06.2020; у відомість за травень 2020 у тому числі внесено дані про ОСОБА_1 , звільненого за ст.38 КЗпП України 01.06.2020, а отже на момент виплати допомоги (10.06.2020) ця особа не перебувала у трудових відносинах з роботодавцем;
- відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги ч.3 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення», за червень 2020 подані до центру зайнятості 25.06.2020 (отримані 01.07.2020); центром зайнятості перераховані кошти роботодавцю 21.07.2020 у сумі 616625,20грн; роботодавцем перераховано на рахунки працівників допомогу по часткову безробіттю на період карантину 21.07.2020; у відомість за червень 2020 внесено дані про осіб, звільнених за ст.38 КЗпП України, ОСОБА_2 (звільнений 20.06.2020), ОСОБА_3 (звільнений 26.06.2020), ОСОБА_4 (звільнений 30.06.2020), ОСОБА_5 (звільнений 30.06.2020), ОСОБА_6 (звільнена 13.07.2020), ОСОБА_7 (звільнений 18.07.2020) ОСОБА_8 (звільнений 07.07.2020), ОСОБА_9 (звільнена 06.07.2020), а отже на момент виплати допомоги (21.07.2020) вказані особи не перебували у трудових відносинах з роботодавцем; у відомість за червень 2020 внесено дані про ОСОБА_10 , яка на момент виплати допомоги (21.07.2020) отримувала пенсію з 23.06.2020;
- відомості про осіб, щодо яких виконуються вимоги ч.3 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення», за липень 2020 подані до центру зайнятості 24.07.2020 (отримані 03.08.2020); центром зайнятості перераховані кошти роботодавцю 10.08.2020 у сумі 82509,20грн; роботодавцем перераховано на рахунки працівників допомогу по часткову безробіттю на період карантину 10.08.2020; у відомість за липень 2020 внесено дані про ОСОБА_11 , звільненого за ст.38 КЗпП України 31.07.2020, а отже на момент виплати допомоги (10.08.2020) ця особа не перебувала у трудових відносинах з роботодавцем.
В поясненнях №07-916 від 02.10.2020 до акту №12 від 01.10.2020 відповідач заперечив проти зафіксованих порушень, мотивуючи це тим, що працівники, з якими були оформлені трудові відносини звільнені після закінчення періодів, за які вони мали право на отримання і отримали допомогу по частковому безробіттю на період карантину; відомості щодо особи, яка отримує пенсію не відповідають дійсності, оскільки допомога була отримана працівником за період, коли ця особа ще не отримувала пенсію.
Дружківський міський центр зайнятості звертався до відповідача з претензією №3879/05 від 20.10.2020 щодо повернення допомоги по частковому безробіттю в сумі 20303,60грн у відповідь на яку відповідач повідомив про те, що претензія не підлягає задоволенню.
Вказані обставини стали підставою для звернення позивачем до суду з позовом про стягнення виплаченої допомоги по частковому безробіттю на період карантину у розмірі 20303,60грн.
Розглядаючи спір по суті, суд виходить з такого.
Відповідно до ч.2 ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 46 Конституції України встановлено, що громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом. Це право гарантується загальнообов`язковим державним соціальним страхуванням за рахунок страхових внесків громадян, підприємств, установ і організацій, а також бюджетних та інших джерел соціального забезпечення, створенням мережі державних, комунальних, приватних закладів для догляду за непрацездатним.
Правові, економічні та організаційні засади реалізації державної політики у сфері зайнятості населення, гарантії держави щодо захисту прав громадян на працю та реалізації їхніх прав на соціальний захист від безробіття визначає Закон України «Про зайнятість населення».
Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв`язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19)» №540-IX від 30.03.2020 доповнено Закон України «Про зайнятість населення» ст.47-1 «Допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Стаття 47-1 Закону набрала чинності 02.04.2020; в подальшому на час спірного періоду до ст.47-1 були внесені зміни Законами України від 13.04.2020 № 553-IX (чинна з 18.04.2020), від 13.05.2020 № 591-IX (чинна з 29.05.2020).
За приписами ч.1 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення» в редакції, чинній у спірний період, (далі - Закон України «Про зайнятість населення») допомога по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (далі - допомога по частковому безробіттю на період карантину), надається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, застрахованим особам у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв`язку із зупиненням (скороченням) діяльності через проведення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, за зверненням роботодавця або фізичної особи - підприємця, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою. Сума допомоги по частковому безробіттю на період карантину надається роботодавцям, у тому числі фізичним особам - підприємцям, які є застрахованими особами, із числа суб`єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину. Допомога по частковому безробіттю на період карантину надається у разі сплати роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування протягом шести місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Згідно з ч.2 ст. 47-1 цього Закону України «Про зайнятість населення» для отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину роботодавець або фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, звертається до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, за місцем реєстрації його як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування та подає такі документи: 1) заяву у довільній формі; 2) копію наказу із зазначенням дати початку зупинення (скорочення) діяльності; 3) відомості про працівників та/або фізичну особу - підприємця, який є застрахованою особою (прізвище, ім`я, по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний державний орган і мають відмітку в паспорті), у яких виникло право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину згідно з цією статтею; 4) довідку про сплату єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування за останні шість місяців, що передують даті зупинення діяльності.
Право на допомогу по частковому безробіттю на період карантину відповідно до цієї статті мають застраховані особи, в тому числі працівники, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію) (ч.3 Закону України «Про зайнятість населення»).
Частинами 4, 5, 6, 7 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення» визначено, що допомога по частковому безробіттю на період карантину встановлюється за кожну годину, на яку працівникові або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою, було скорочено передбачену законодавством тривалість робочого часу, з розрахунку двох третин тарифної ставки (окладу), встановленої працівникові відповідного розряду, або з розрахунку двох третин бази нарахування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування фізичної особи - підприємця, який є застрахованою особою. Розмір допомоги визначається виходячи з фінансових можливостей Фонду і не може перевищувати розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом. Виплата працівникам або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою, допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється роботодавцем або територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, з першого дня скорочення тривалості їх робочого часу у межах строку зупинення (скорочення) діяльності, але не більше 30 календарних днів після завершення карантину. У разі порушення гарантій зайнятості осіб, яким виплачувалася допомога по частковому безробіттю на період карантину (розірвання трудового договору протягом шести місяців (якщо допомога виплачувалася менше ніж 180 календарних днів, - протягом періоду, що дорівнює періоду виплати допомоги), з дня закінчення виплати допомоги з підстав, передбачених пунктом 1 статті 40 (крім повної ліквідації або припинення діяльності роботодавця), пунктом 1 статті 36, частиною третьою статті 38 Кодексу законів України про працю, кошти повертаються в повному обсязі до Фонду загальнообов`язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. Роботодавець або фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, може звернутися за отриманням допомоги по частковому безробіттю на період карантину протягом 90 календарних днів з дня зупинення (скорочення) виробництва. Період виплати допомоги по частковому безробіттю на період карантину у разі, якщо роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, вживалися заходи щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, встановленим Кабінетом Міністрів України, не враховується при розгляді звернення за наступним одержанням допомоги по частковому безробіттю на період карантину з причин виробничого характеру.
Згідно з ч.8 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення» рішення про надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину приймається територіальним органом центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції, на регіональному рівні протягом трьох робочих днів з дня подання роботодавцем або фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, документів, передбачених цією статтею, до територіального органу центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері зайнятості населення та трудової міграції за місцем реєстрації як платника єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.
Розмір, порядок надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, визначаються Кабінетом Міністрів України (ч. 9 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення»).
Механізм надання коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, визначено Порядком надання та повернення коштів, спрямованих на фінансування допомоги по частковому безробіттю на період карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби СОУШ-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22.04.2020 №306 (далі - Порядок).
Відповідно до п.3 Порядку допомога по частковому безробіттю на період карантину надається центром зайнятості застрахованим особам, в тому числі працівникам, з якими роботодавцем оформлено трудові відносини (крім осіб, які отримують пенсію), у разі втрати ними частини заробітної плати або доходу внаслідок вимушеного скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у зв`язку із зупиненням (скороченням) діяльності за зверненням роботодавця або фізичної особи - підприємця, який є застрахованою особою, для її виплати працівникам, з якими не припинено трудові відносини, або фізичній особі - підприємцю, який є застрахованою особою.
Пунктом 6 Порядку визначено, що виплата працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється роботодавцем, з яким оформлено трудові відносини (крім осіб, які працюють у роботодавця за сумісництвом).
Перерахування роботодавцю коштів для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину здійснюється центром зайнятості на підставі відомостей про осіб, щодо яких виконуються вимоги частини третьої статті 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», наданих роботодавцем за формою згідно з додатком 2, щомісяця протягом трьох робочих днів після зарахування відповідних коштів на рахунок центру зайнятості (п.15 Порядку).
Відповідно до п.19 Порядку роботодавець/фізична особа - підприємець, який є застрахованою особою, несе відповідальність за достовірність документів і відомостей, що є підставою для надання допомоги по частковому безробіттю на період карантину, та цільове використання коштів Фонду відповідно до законодавства.
Пунктом 21 Порядку встановлено, що за наявності підстав, передбачених пунктом 20 цього Порядку, центр зайнятості вживає заходів до повернення в повному обсязі коштів, наданих роботодавцю для виплати працівникам допомоги по частковому безробіттю на період карантину, відповідно до законодавства.
Відповідно до п. 23 Порядку центр зайнятості має право перевіряти відомості, подані роботодавцем/фізичною особою - підприємцем, який є застрахованою особою, для отримання коштів Фонду.
Як встановлено судом промислову діяльність підприємства призупинено з 18.05.2020 на період проведення карантину; встановлено з 18.05.2020 усім працівниками підприємства режим неповного робочого місяця відповідно до табелю обліку використання робочого часу; у зв`язку з епідемією коронавірусу в України відмінено робочі дні 01.06.2020, 02.06.2020, 03.06.2020, 04.06.2020, 05.06.2020, 09.06.2020, 10.06.2020, 11.06.2020, 12.06.2020; затверджено чергову відпустку з 06 квітня по 30 квітня 2020 та з 27 липня по 31 липня 2020. Відомості щодо тривалості робочого дня, робочих днів по місяцям, відпусток, вимушених прогулів, відображені в графіку роботи підприємства. Відомості про осіб, які були надані позивачу містять дані щодо кількості годин часткового безробіття на місяць, що відповідає графіку роботи підприємства.
Відповідачем були подані позивачу відомості за травень, червень, липень 2020 щодо осіб, у яких виникло право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину на підставі ч.3 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення». Після отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину відповідач здійснив перерахування допомоги працівникам; цільове використання допомоги позивачем не оспорюється.
Обґрунтовуючи підстави для повернення відповідачем суми виплаченої допомоги по частковому безробіттю на період карантину, позивач посилається на виплату відповідачем допомоги працівникам в порядку ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення», за відсутності підтвердження перебування цих працівниківа на час виплати в трудових відносинах з відповідачем як роботадавцем ( ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_11 ).
Однак всі зазначені особи були звільнені після закінчення періодів, за які позивач нарахував їм допомогу по частковому безробіттю, і фактично отримали допомогу за періоди карантину, за які вони мали право її отримувати відповідно до ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення» ( ОСОБА_1 - травень 2020; ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 - червень 2020, ОСОБА_11 - липень 2020).
Щодо надання недостовірних відомостей про особу, яка на момент виплати допомоги (21.07.2020) отримувала пенсію ( ОСОБА_10 ), суд зазначає, що вказаній особі було виплачено допомогу за 72 години часткового безробіття за червень 2020 (неробочі дні: 01.06.2020, 02.06.2020, 03.06.2020, 04.06.2020, 05.06.2020, 09.06.2020, 10.06.2020, 11.06.2020, 12.06.2020), тобто за період, в якому вона не отримувала пенсію, отже мала право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Вказане спростовує посилання позивача на неправомірну виплату допомоги особам за відсутності підтвердження їх перебування в трудових відносинах з відповідачем та надання відповідачем недостовірних відомостей щодо осіб, у яких виникло право на отримання допомоги по частковому безробіттю на період карантину на підставі ч.3 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення».
Відповідно до ст.129 Конституції України основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно з ч.ч.1-4 ст.13 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом. Аналогічна норма міститься у ч.1 ст.74 Господарського процесуального кодексу України.
За приписами ст.86 Господарського процесуального кодексу України суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.
Надавши відповідну оцінку тим доказам, що впливають на розгляд справи по суті, суд зазначає про відсутність підстав, передбачених ч. 6 ст.47-1 Закону України «Про зайнятість населення», п.20 Порядку, для повернення виплаченої допомоги по частковому безробіттю на період карантину.
Відсутність доведених позивачем підстав для повернення виплаченої допомоги по частковому безробіттю на період карантину у розмірі 20303,60грн, зумовлює висновок суду про відмову у задоволенні позову з мотивів його безпідставності.
З урахуванням відмови у задоволенні позову за приписами ст.129 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на позивача. Інших судових витрат до розподілу за наслідком розгляду справи сторонами не заявлено.
Керуючись ст.ст. 86, 129, 210, 233, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
У задоволенні позову відмовити.
В судовому засіданні 06.04.2021 складено та підписано вступну та резолютивну частини рішення.
Повний текст рішення складено та підписано 08.04.2021.
Відповідно до ст. 241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з ч. 1 ст. 256 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів, а на ухвалу суду - протягом десяти днів з дня його (її) проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
До початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Східного апеляційного господарського суду через Господарський суд Донецької області (п. 8, 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України).
Суддя К.І. Аксьонова